Powiązane leki
(opisy)

Soventol (Bamipini lactas)

Betnovate C (Betamethasoni valeras, Clioquinolum)

Citrotravel

Comar

Comarol (Diphenhydramini hydrochloridum, Lidocaini hydrochloridum)

Dermophenazol (Antazolinni sulfas, Naphazolini nitras)

Kamagel (Aluminii acetotartras, Chamomillae floris extractum glycerinatum)

Phenazolinum (Antazolinum)

Argol Essenza Balsamica

Polfergan (Promethazini hydrochloridum)

Tagi

swedzic barszcz ramie lokiec masc miesien postepowac owad wyrazny ukasic

Fora dyskusyjne

zobacz dziwne ukąszenie. (5)

zobacz małe swędzące "krostki" - ugryzienia (11)

zobacz Krwiak mięśnia (0)

zobacz Dziwne ukąszenie (7)

zobacz Ciekawostka o Alergię na Jad(y) (4)

zobacz Ukąszenie owada. (0)

zobacz dziwne ślady. (8)

zobacz pierścieniowate zmiany skórne u 5latki (2)

zobacz dziwne ukąszenie. (1)

zobacz Dziwne zaczerwienienie na nodze (ukąszenie owada?) (1)

zobacz Uczulenie na owady (1)

zobacz ugryźenia owadów (0)

zobacz opuchlizna (2)

zobacz ukąszona przez owada (1)

zobacz nieuzasadniony ból od ramienia do łokcia przy każdym ruchu (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie...

Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie...

Jakub Jewuła, 03-09-2008, 09:10

Witam

Przedwczoraj cos mnie udziobalo - bylem nad Wisla powedkowac troche i cos mnie ukasilo dokladnie w srodek lewego lokcia. Mam tam stwardnieta troche skore, pewnie od opierania o stol, ciekawe co dalo rade sie przebic ;)

Poczatkowo nie bylo zadnych objawow poza swedzeniem, no ale to nie bylo jedyne ukaszenie tego wieczoru wiec nie zwracalem uwagi. Wczoraj pod wieczor zaczal bolec mnie miesien na spodzie ramienia - triceps, brachalis (nazwy znalazlem w sieci). Co ciekawe zauwazylem, ze sam lokiec jest goracy - gdy przylozyc dlon wyraznie to czuc. W tej chwili gdy uniose ramie do poziomu bola mnie wszystkie "dolne" miesnie, co ciekawe nie boli wcale biceps. Lokiec caly czas swedzi. Gdy mocno ucisne miejsce pradopodobnego ukaszenia daje sie wycisnac jasna ciecz (osocze???).

Bol miesni zwieksza zasieg w kierunku klatki piersiowej - gdy nacisne palcami czuje, ze lekko boli "teres major". Wczoraj wieczorem bol mial wyraznie krotszy zasieg.

Co to za cholerstwo moze byc i co z tym zrobic? Do kogo sie udac?

Owady "jadowite" wystepujace u nas sprawdzilem - przy zadnym nie spotkalem takich objawow jak postepujacy bol miesni, podobnie z roslinami toksycznymi...

Nie wiem czy to moze miec znaczenie - przedwczoraj uzywalem repelenta z duzym stezeniem DEET (25%) z tym ze uzylem go dopiero gdy mnie owagy juz "napoczely". Czy DEET gdyby dostal sie do rany po owadzie moglby spowodowac takie objawy? Szperam wlasnie za toksykoligia...

Bedzie u mnie dzisiaj w innej sprawie znajoma lekarka wiec jej opisze sprawe. Bede wdzieczny za wszystkie pomysly.

q

"We believe in god, but unlike americans we do not trust her."

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | Jakub Jewuła, 03-09-2008, 09:23

Bedzie u mnie dzisiaj w innej sprawie znajoma lekarka wiec jej opisze sprawe. Bede wdzieczny za wszystkie pomysly.
Juz po wizycie. Opinia jest taka, ze to nadwyrezenie miesni zwiazane ze utrzymywaniem ich przez dluzszy czas w jednej pozycji (przy wedkowaniu). Ukaszenie ma nie miec zwiazku...

Polecono lyknac Ibuprofen przeciwzapalnie i nasmarowac sie mascia rozgrzewajaca. Pedem nabede ;)

Co o tym sadzicie?

q

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | jangr, 03-09-2008, 09:38

Użytkownik "Jakub Jewuła" napisał w wiadomoci news:g9l7fc$en9$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...
Juz po wizycie. Opinia jest taka, ze to nadwyrezenie miesni zwiazane ze utrzymywaniem ich przez dluzszy czas w jednej pozycji (przy wedkowaniu). Ukaszenie ma nie miec zwiazku... Polecono lyknac Ibuprofen przeciwzapalnie i nasmarowac sie mascia rozgrzewajaca. Pedem nabede ;) Co o tym sadzicie?
A może przechodzc dotknłe łokciem do licia roliny, która się nazywa barszcz? jangr

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | Jakub Jewuła, 03-09-2008, 09:42

A może przechodzc dotknłe łokciem do licia roliny, która się nazywa barszcz?
Nie jest wykluczone, choc barszcz juz znam, niestety ;)

Kilka lat temu mialem "przyjemnosc" objawy byly zupelnie inne - uporczywe swedzenie, bable z surowica. Pomogla magiczna masz zrobiona na recepte.

q

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | tomek wilicki, 03-09-2008, 13:51

Jakub Jewuła wrote:

Juz po wizycie. Opinia jest taka, ze to nadwyrezenie miesni zwiazane ze utrzymywaniem ich przez dluzszy czas w jednej pozycji (przy wedkowaniu). Ukaszenie ma nie miec zwiazku...

Polecono lyknac Ibuprofen przeciwzapalnie i nasmarowac sie mascia rozgrzewajaca. Pedem nabede ;)

Co o tym sadzicie?

jest ryzyko, że załapałeś jakąś infekcję bakteryjną, ale ja bym stawiał, że to raczej albo reakcja alergiczna (np coś na wymieniony już barszcz), albo właśnie nadwyrężenie. Bakterie tak szybko się nie rozmnażają po prostu, chyba że jakiś wyjątkowo paskudny gatunek, ale to byś miał przede wszystkim silne reakcje skórne - stan zapalny koło ukąszenia.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | jangr, 03-09-2008, 15:29

Użytkownik "Jakub Jewuła" napisał w wiadomoci news:g9l8jg$gca$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...
Kilka lat temu mialem "przyjemnosc" objawy byly zupelnie inne - uporczywe swedzenie, bable z surowica. Pomogla magiczna masz zrobiona na recepte.
A może po prostu to od żmiji zygzakowatej. Nie wiem, jakie od niej s objawy, ale wszystko przecież jest możliwe.

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | Jakub Jewuła, 03-09-2008, 15:32

A może po prostu to od żmiji zygzakowatej. Nie wiem, jakie od niej s objawy, ale wszystko przecież jest możliwe.
Nie, no raczej bym zauwazyl komara z zegzakiem na grzbiecie ;)

Poki co namascilem sie Voltarenem i lykam Nurofen UF.

q

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | Jakub Jewuła, 03-09-2008, 15:35

jest ryzyko, że załapałeś jakąś infekcję bakteryjną, ale ja bym stawiał, że to raczej albo reakcja alergiczna (np coś na wymieniony już barszcz), albo właśnie nadwyrężenie. Bakterie tak szybko się nie rozmnażają po prostu, chyba że jakiś wyjątkowo paskudny gatunek, ale to byś miał przede wszystkim silne reakcje skórne - stan zapalny koło ukąszenia.
Miejsce ukaszenia (lokiec) jest zaczerwienione i wyraznie ...cieple. Chociaz chyba juz mniej niz wczoraj.

Gdy sie nacieralem mascia wyczulem od strony lokcia na poczatku miesnia wyrazna "bule", w drugiej rece takiej nie mam ;) Chyba jednak nadwyrezone miesnie...

q

Re: Ukaszenie owada(?) i postepujacy bol miesni ramienia, swedzenie... | Jakub Jewuła, 04-09-2008, 11:56

Jest lepiej ;)

Wczoraj zjadlem w sumie trzy Ibuprofeny, wysmarowalem sie mascia, na noc wzialem "na wszelki..." Aspiryne, cos na allergie i dogardlowo piwo ;)

Miesnie nadal troche bola, ale juz duzo mniej wiec chyba bede zyl ;)

q

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny

Jak radzić sobie z chorobami tarczycy Jak radzić sobie z chorobami tarczycy

Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny