Powiązane leki
(opisy)

Pronoran (Piribedilum)

Pridinol (Pridinoli hydrochloridum)

Thyrogen (Thyrotropin alfa)

Zdrovit Magnesium

Profylin (tabletki)

SST - Tabletki pobudzające wydzielanie śliny

Mucinox (Eriodyctyon californicum)

Profylin (żel)

Hedrin Rapid +

Delacet (Consolida regalis)

Tagi

gastrolog slina pulmonolog zyla miesien drzec mrowic czuc diagnostyczny pasozyt

Fora dyskusyjne

zobacz Niespotykany problem z żyłami (2)

zobacz bóle brzucha, skurcze mięśni, niegojące się rany, katar (0)

zobacz częste odkrztuszanie i objaw gęstej śliny w nocy (0)

zobacz Problem z przełykaniem śliny a tarczyca. (1)

zobacz Drżenie podczas snu i zgrzytanie zębami (3)

zobacz gastrolog śląskie - candida (0)

zobacz Pasożyty (4)

zobacz Problem ze stolcem (21)

zobacz od dwóch lat bóle brzucha, USG nic (7)

zobacz Glista ludzka (1)

zobacz krew podczas wyprózniania (7)

zobacz obrzęk jelita (0)

zobacz Co to może być i jak leczyć :-) (2)

zobacz Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników dziecka (8)

zobacz Senność, skurcze mięśni, drżenie rąk (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pasożyty w mięśniach albo w żyłach

pasożyty w mięśniach albo w żyłach

kundzia Pindzia, 05-09-2008, 23:32

Mam wrazenie jakby drgały mi mięśnie raz tu raz tam. Brałem jakieś magnezy i potasy i żadnej poprawy. Przeczytałem coś o pasożytach w mięśniach. Czy możliwe jest zeby jakiś robal mi się ruszał pod skórą? Odpowiedzcie bo umieram z nipokoju.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | kundzia Pindzia, 06-09-2008, 00:14

Stradivarius napisał(a):

tzn....?

gdzie, kiedy, jak długo, czy bolesne, jakie objawy towarzyszące, kiedy i po czym ustępują

trwa to od kilku miesięcy i mam wrażenie że nasila się co raz bardziej. nachodzi mnie to z nienacka i przez kilka dni czuje te drgania w jednym miejscu. taki jeden napad wytępuje kilka razy dziennie i trwa od pojedyńczych kilku drgnięć do nawet godziny. Jak się "wsłucham" w te dolegliwości to mam wrazenie podobne jak odczuwanie igły w zyle podczas pobierania krwi, niby nie boli ale jakoś tak sie to czuje nie zbyt przyjemnie. do tego mam jescze inne dolegliwości być może związane z tym lub nie, kto to wie, nieprzyjemny zapach z ust oraz krew w ślinie po przebudzeniu, żaden lekarz, z którym miałem do tej pory kontakt nie wie co to może być, laryngolog odsyła mnie do gastrologa, gastrolog do pulmonologa i tak w koło.

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | Stradivarius, 06-09-2008, 01:38

Mam wrazenie jakby drgały mi mięśnie raz tu raz tam.
tzn....?

gdzie, kiedy, jak długo, czy bolesne, jakie objawy towarzyszące, kiedy i po czym ustępują

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | kundzia Pindzia, 06-09-2008, 10:27

Stradivarius napisał(a):

Jeszcze umknęły Ci moje dwa pytania:

1. gdzie? - mam na myśli, które mięśnie (twarz, palce, nogi, plecy?!), czy to się zmienia? 2. czy po czymś ustępuje (napojach, wysiłku, po konkretnych lekach)

Być może bardziej odczuwasz mrowienia, a nie drżenia - jakby mrówki pod skórą. Zastanawia mnie, dlaczego byłeś akurat u gastrologa (krew w ślinie?), pulmonologa, laryngologa... Drżenia mięśni mogą wynikać również z przyczyn neurologicznych, neurolodzy mają szereg metod diagnostycznych, które być może pomogą zróżnicować Twoje objawy.

pozdrawiam,

R.

mrowienia nie mam. zaczeło mi się od bicepsu, potem przeszło na przedramiona a teraz czuję to w nogach. w twarzy nic mi nie drga. nie ma żadnych reguł kiedy i po czym mi sie to dzieje. czasem z samego rana, ogólnie nachodzi to niespodziewanie. jeśli to sprawa neurologiczna to nic strasznego gorzej jak to są jakieś robale... naczytałem sie o glistach i innych pasożytach i napędziło mi to stracha. świadomość noszenia w sobie takiego paskudztwa ejst straszna. A z tą krwią w ślinie czy raczej krwią zamiast śliny było tak że najpierw poszedłem do laryngologa który wysłał mnie na usunięcie migdałków a dopiero potem poszedłem do gastrologa, który wysłał mnie do pulmonologa.

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | Stradivarius, 06-09-2008, 10:28

Jeszcze umknęły Ci moje dwa pytania:

1. gdzie? - mam na myśli, które mięśnie (twarz, palce, nogi, plecy?!), czy to się zmienia? 2. czy po czymś ustępuje (napojach, wysiłku, po konkretnych lekach)

Być może bardziej odczuwasz mrowienia, a nie drżenia - jakby mrówki pod skórą. Zastanawia mnie, dlaczego byłeś akurat u gastrologa (krew w ślinie?), pulmonologa, laryngologa... Drżenia mięśni mogą wynikać również z przyczyn neurologicznych, neurolodzy mają szereg metod diagnostycznych, które być może pomogą zróżnicować Twoje objawy.

pozdrawiam,

R.

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | tomek wilicki, 06-09-2008, 12:28

kundzia Pindzia wrote:

Mam wrazenie jakby drgały mi mięśnie raz tu raz tam. Brałem jakieś magnezy i potasy i żadnej poprawy. Przeczytałem coś o pasożytach w mięśniach. Czy możliwe jest zeby jakiś robal mi się ruszał pod skórą? Odpowiedzcie bo umieram z nipokoju.

wpisz w google fascykulacje

ps. albo brałeś za mało magnezu, albo to sprawa wypłukania treningami wapnia. Inne przyczyny odpowiadają za mniej niż 5% tego typu przypadków.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | Stradivarius, 06-09-2008, 13:14

jeśli to sprawa neurologiczna to nic strasznego, gorzej jak to są jakieś robale...
Wręcz przeciwnie, nie można bagatelizować przyczyn neurologicznych, bo konsekwencje ich mogą być o wiele poważniejsze od chorób pasożytniczych. Jednym z badań diagnostycznych jest elektromiografia (EMG), ogólnie rzecz biorąc badanie nerwów i mięśni (przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego). Wykonuje się m.in. w drżeniach, parestezjach (mrowieniach), bólach i męczliwości mięśni. Myślę, że wskazane.

Drżenia mogą wynikać również z zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Nie chodzi tylko o magnez i potas, ale również żelazo i przede wszystkim wapń. Zaburzenia w gospodarce wapnia mogą objawiać się właśnie ze strony układu mięśniowego i wynikać z przyczyn endokrynologicznych, więc w diagnozowaniu Twoich objawów i taka konsultacja byłaby wskazana.

Bez badań dodatkowych trudno powiązać krew w jamie ustnej z drżeniami, ale również i tego objawu nie należy bagatelizować i diagnozować. Więc konsultacje laryngologiczne, gastrologiczne i pulmonologiczne są jak najbardziej potrzebne, dodałbym jeszcze stomatologiczną.

Ogólnie rzecz biorąc, Twoje objawy nie należą do specyficznych, stąd też tak liczne badania są potrzebne, aby w końcu potrafić trafną diagnoże. W tym celu trzeba czasem wykluczyć wiele innych przyczyn. Choroby pasożytnicze są dużo mniej pradopodobne, ale również należy brać je pod uwagę. Nie wiem o jakich chorobach się naczytałeś...

Nie wspomniałeś również o wieku, to istotny czynnik, które potrafi czasem ułatwić lekarzowi tok diagnostyczny

Pozdrawiam,

R.

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | tomek wilicki, 06-09-2008, 14:38

Stradivarius wrote:

i wynikać z przyczyn endokrynologicznych, więc w diagnozowaniu Twoich objawów i taka konsultacja byłaby wskazana.
a na tej siłowni nie bawił się kolega przypadkiem hormonami? Coś tak jakoś kojarzę...

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: pasożyty w mięśniach albo w żyłach | Stokrotka, 06-09-2008, 22:47

Może dokładne badanie krwi + wizyta u dobrego medyka internisty by ci pomogła. To, że wyniki badań krwi będą mieścić się w normie, nie znaczy, że dobry medyk nie znajdzie w wyniku diagnozy.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Kobiety po czterdziestce Kobiety po czterdziestce

Sokoterapia, medytacja, dieta Sokoterapia, medytacja, dieta

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia