Tagi

gargamel naturalny tluszcz najzdrowszy maslo margaryna ranking przygotowac omega mleko

Fora dyskusyjne

zobacz jedzenie (12)

zobacz Jak to jest z tym masłem? (24)

zobacz maslo czy margaryna (5)

zobacz Proszę o poradę (1)

zobacz Jestem za chudy (4)

zobacz Poziom cholesterolu i trójglicerydów... (2)

zobacz alergia na mleko krowie (3)

zobacz Wymioty,Bóle głowy,brzucha=Stres? (5)

zobacz Refluks (4)

zobacz Refluks żołądkowo-przełykowy i dwunastniczo-żołądkowy (2)

zobacz dwukrotnie podniesione trójglicerydy (1)

zobacz Próbuję schudnąć (8)

zobacz Odzywki bialkowe i gainery (6)

zobacz Wapn (7)

zobacz Pytania co do zdrowego odzywiania (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu

Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu

Daniel Stalica, 10-09-2008, 10:22

Witam, przepraszam za lekki OT, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Postanowiłem stworzyć zestawienie margaryn do smarowania ze względu na zawartość tłuszczów (nasyconych, jednonienasyconych, wielonienasyconych).

W mojej lodówce znalazłem: - Masło roślinne (n: 21, j: 43, w: 16) - Rama yoghurt (n: 11,5, j: 14, w: 13)

Zawartość mierzona w gramach na 100g

Proszę o zaglądnięcie do swojej lodówki i napisaniu tego co pisze na opakowaniu celem wyłonienia najzdrowszej ;)

Zobowiązuję się do przygotowania rankingu :)

Odpowiedzi proszę umieszczać na grupę lub na priv.

Pozdrawiam.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | jangr, 10-09-2008, 11:27

Użytkownik "Daniel Stalica" napisał w wiadomości news:ga7ndn$a2e$1 [at] news.vectranet.pl...

Pytanie w tytule jest źle postawione. Żadna margaryna nie jest zdrowa. No, chyba, że to trollowanie, no to przepraszam. :-)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 10-09-2008, 11:47

jangr pisze:
Użytkownik "Daniel Stalica" napisał w wiadomości news:ga7ndn$a2e$1 [at] news.vectranet.pl...

Pytanie w tytule jest źle postawione. Żadna margaryna nie jest zdrowa. No, chyba, że to trollowanie, no to przepraszam. :-)
Nie chcę rozstrzygać tego czy jest zdrowa czy nie, chodzi o wybranie tej najbardziej wartościowej, tej lepszej :)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | jangr, 10-09-2008, 11:49

Użytkownik "Daniel Stalica" napisał w wiadomości news:ga7sct$eel$1 [at] news.vectranet.pl...
Nie chcę rozstrzygać tego czy jest zdrowa czy nie, chodzi o wybranie tej najbardziej wartościowej, tej lepszej :)
Chcesz wybierać między gangreną a tyfusem? Po co?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Piotrek, 10-09-2008, 14:46

Użytkownik "NoName" napisał w wiadomości news:ga8ab4$re7$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...
Daniel Stalica pisze:

Jak bedziesz mial mozliwosc to zaopatruj sie na wsi u gospodarza ktory nie dosypuje ani nie dolewa niczego. Bedziesz mial dzieki temu obraz na to co jesz. najprostszy chyba experyment to maslanka z mleka, takie normalne mleko scina sie po 2-3 dniach zaleznie od temperatury i praktycznie w 99% bedzie to maslanka
maślanka z mleka ? cos ci sie pomerdało maślanka jest produktem ubocznym powstającym podczas produkcji masła ze śmietany ścięte mleko to tzw. kwaśne mleko z którego produkuje się biały ser po tym z kolei zostaje serwatka a co do tego co w sklepie sprzedają to wiadomo że musi to być jakoś pasteryzowane żeby sie nie zepsuło po 2 dniach stania na półce nt. dolewania wody wypowiadał się nie będę ale to na pewno zależy od producenta ewentualnie mocno odciągnięte ze śmietany mleko może sprawiać takie wrażenie.

Pzdr Piotrek

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | NoName, 10-09-2008, 15:09

Daniel Stalica pisze:
jangr pisze:

Jak bedziesz mial mozliwosc to zaopatruj sie na wsi u gospodarza ktory nie dosypuje ani nie dolewa niczego. Bedziesz mial dzieki temu obraz na to co jesz. najprostszy chyba experyment to maslanka z mleka, takie normalne mleko scina sie po 2-3 dniach zaleznie od temperatury i praktycznie w 99% bedzie to maslanka takie kupne w sklepie bedzie mialo 20-30 procent wody i zetnie sie po 4-8 dniach o kartonowych nie wspomne bo te moga sie scianach kilka tygodni a breja ktora z tego powstanie nie nadaje sie nawet na karme dla swin. Podobne experymenty mozesz przeprowadzic z innymi produktami bedziesz wiedzial do ktorego dolewaja wiecej konserwantow wody i papieru toaletowego a czasami ktos doda cos od siebie.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 10-09-2008, 16:45

NoName pisze:

Jak bedziesz mial mozliwosc to zaopatruj sie na wsi u gospodarza ktory nie dosypuje ani nie dolewa niczego. Bedziesz mial dzieki temu obraz na to co jesz. najprostszy chyba experyment to maslanka z mleka, takie normalne mleko scina sie po 2-3 dniach zaleznie od temperatury i praktycznie w 99% bedzie to maslanka takie kupne w sklepie bedzie mialo 20-30 procent wody i zetnie sie po 4-8 dniach o kartonowych nie wspomne bo te moga sie scianach kilka tygodni a breja ktora z tego powstanie nie nadaje sie nawet na karme dla swin. Podobne experymenty mozesz przeprowadzic z innymi produktami bedziesz wiedzial do ktorego dolewaja wiecej konserwantow wody i papieru toaletowego a czasami ktos doda cos od siebie.
Ale mi chodziło o margarynę...

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | jangr, 10-09-2008, 16:54

Użytkownik "Daniel Stalica" napisał w wiadomości news:ga8dqt$ujk$1 [at] news.vectranet.pl...

Aleś się uparł na tą margarynę. Margarynę wyrzuć.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Habeck Colibretto, 10-09-2008, 16:56

Dnia 10.09.2008, o godzinie 14.45.04, na pl.sci.medycyna, Daniel Stalica napisał(a):

Następnym razem pytaj o masło.

Pozdrawiam, *Habeck* /Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/ - Schutzbach

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 10-09-2008, 16:59

Daniel Stalica wrote:

Witam, przepraszam za lekki OT, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Postanowiłem stworzyć zestawienie margaryn do smarowania ze względu na zawartość tłuszczów (nasyconych, jednonienasyconych, wielonienasyconych).

żadna nie jest zdrowa. Wszystkie mają tłuszcze trans (bodajże z jednym, fałdowanym wyjątkiem), wszystkie mają GIGANTYCZNĄ przewagę rakotwórczych omega 6 nad zapobiegających nowotworom omega 3.

Zapewne nie wiesz, że zarówno "dobre" omega 3 jak i "złe" omega 6 są tłuszczami wielonienasyconymi.

Z tego co się orientuję jedyny wyjątek od tych zasad to margaryna "flora", ale i tak jest to shit dla samobójców. Robić listę zdrowych margaryn to jak robić listę zdrowych denaturatów.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 10-09-2008, 18:24

Habeck Colibretto wrote:

Dnia 10.09.2008, o godzinie 14.45.04, na pl.sci.medycyna, Daniel Stalica napisał(a):

Następnym razem pytaj o masło.

a to masło ma niby lepszy stosunek omega 3 do 6? Mniej tłuszczu?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 10-09-2008, 20:02

tomek wilicki pisze:
Daniel Stalica wrote:
>
żadna nie jest zdrowa. Wszystkie mają tłuszcze trans (bodajże z jednym, fałdowanym wyjątkiem), wszystkie mają GIGANTYCZNĄ przewagę rakotwórczych omega 6 nad zapobiegających nowotworom omega 3.

Zapewne nie wiesz, że zarówno "dobre" omega 3 jak i "złe" omega 6 są tłuszczami wielonienasyconymi.
Akurat wiedziałem :)

Z tego co się orientuję jedyny wyjątek od tych zasad to margaryna "flora", ale i tak jest to shit dla samobójców. Robić listę zdrowych margaryn to jak robić listę zdrowych denaturatów.

Dziękuję za odpowiedzi, co prawda miałem cichą nadzieję na wywołanie małej dyskusji o margarynie i się udało :)

Wniosek jaki się nasunął po tej dyskusji to: rezygnacja z rankingu :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | NoName, 10-09-2008, 20:52

Piotrek pisze:
Użytkownik "NoName" napisał w wiadomości news:ga8ab4$re7$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...

maślanka z mleka ? cos ci sie pomerdało maślanka jest produktem ubocznym powstającym podczas produkcji masła ze śmietany ścięte mleko to tzw. kwaśne mleko z którego produkuje się biały ser po tym z kolei zostaje serwatka a co do tego co w sklepie sprzedają to wiadomo że musi to być jakoś pasteryzowane żeby sie nie zepsuło po 2 dniach stania na półce nt. dolewania wody wypowiadał się nie będę ale to na pewno zależy od producenta ewentualnie mocno odciągnięte ze śmietany mleko może sprawiać takie wrażenie.

Pzdr Piotrek

Oczywiscie chodzilo o zsiadle mleko co i tak nie zmienia faktu ze tzw maslanke wyrabia sie z mleka w procesie produkcji masla. Jak bedziesz mial okazje przejedz sie na wies i popros gospodarza zeby pokazal ci co to jest smietanka i w jaki sposob mozna ja uzyskac (zebrac) z mleka.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 10-09-2008, 21:27

Dziękuję za odpowiedzi, co prawda miałem cichą nadzieję na wywołanie małej dyskusji o margarynie i się udało :)

Wniosek jaki się nasunął po tej dyskusji to: rezygnacja z rankingu :)
przedmówca dobrze mówi, margaryna to świństwo, najzdrowsze jest tylko masło i słonina, czyli tłuszcze zwierzęce, ale niestety, w dzisiejszych czasach prawdziwego masła chyba nigdzie nie kupisz (kiedyś próbowałem ale na próżno, wprawdzie są perełki takie jak masło zambrowskie (pycha), ale nawet ono zawiera chyba zaledwie 50%masła:O(

wiec może zrobić ranking na masło?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 11-09-2008, 01:01

gargamel wrote:

przedmówca dobrze mówi, margaryna to świństwo, najzdrowsze jest tylko masło i słonina, czyli tłuszcze zwierzęce, ale niestety, w dzisiejszych czasach prawdziwego masła chyba nigdzie nie kupisz (kiedyś próbowałem ale na próżno, wprawdzie są perełki takie jak masło zambrowskie (pycha), ale nawet ono zawiera chyba zaledwie 50%masła:O(

a ja jeszcze raz pytam - co takiego jest w maśle, że tak bardzo różni się od margaryny? Stosunek omega 3 do 6 jest podobny, czyli najgorszy z możliwych.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Animka, 11-09-2008, 01:46

W dniu 2008-09-10 19:27 gargamel napisał/a:

W/g mnie najbardziej przypomina prawdziwe masło - masło fińskie. Ostatnio kupuję masło POLSKIE (jak jest w sklepie). Napisane na opakowaniu: 100% masła w maśle. Ciort wie jaka jest w tym prawda, ale masło raczej smakuje jak masło.

Ostatnio zastanawiałam się nad tym, (bo zaobserwowałam wśród znajomych) że ludzie otyli jedzą margaryny (w tym masla roślinne, ale to raczej to samo)! Myślą chyba, że margaryna jest dla nich zdrowsza, że nie przytyją, ale moim zdaniem jest całkiem odwrotnie.

animka

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Habeck Colibretto, 11-09-2008, 10:40

Dnia 10.09.2008, o godzinie 16.24.35, na pl.sci.medycyna, tomek wilicki napisał(a):

a to masło ma niby lepszy stosunek omega 3 do 6? Mniej tłuszczu?
No oczywiście. Masło jest zdrowe, bo jest zdrowe. Ty weź zobacz, czy coś Cię w dupę nie gryzie.

Pozdrawiam, *Habeck* /Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/ - Schutzbach

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 11-09-2008, 15:41

W/g mnie najbardziej przypomina prawdziwe masło - masło fińskie. Ostatnio kupuję masło POLSKIE (jak jest w sklepie). Napisane na opakowaniu: 100% masła w maśle. Ciort wie jaka jest w tym prawda, ale masło raczej smakuje jak masło.
jak nigdy w życiu prawdziwego masła nie jadłaś to nigdy tego nie poznasz, w kazdym razie ja prawdziwego w żadnym amrkecie ani sklepiku nie widziałem:O(

Ostatnio zastanawiałam się nad tym, (bo zaobserwowałam wśród znajomych) że ludzie otyli jedzą margaryny (w tym masla roślinne, ale to raczej to samo)! Myślą chyba, że margaryna jest dla nich zdrowsza, że nie przytyją, ale moim zdaniem jest całkiem odwrotnie.
masz racje

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Piotrek, 11-09-2008, 15:42

Oczywiscie chodzilo o zsiadle mleko co i tak nie zmienia faktu ze tzw maslanke wyrabia sie z mleka w procesie produkcji masla. Jak bedziesz mial okazje przejedz sie na wies i popros gospodarza zeby pokazal ci co to jest smietanka i w jaki sposob mozna ja uzyskac (zebrac) z mleka.

:) taaaa akurat jak to się robi to wiem co do zbierania śmietany z mleka to się raczej stosuje elektryczne wirówki zbieranie ręczne to mozna stosować jak ktoś ma 10l mleka dziennie ;) ja nie twierdze że maślanka wcale nie ma nic wspólnego z mlekiem tylko że uzykuje się bezpośrednio ze śmietany w procesie produkcji masła prościej mówiąc otrzymujemy masło i ta reszta co zostaje z tej śmietany to maślanka

Pzdr Piotrek

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 11-09-2008, 15:58

a ja jeszcze raz pytam - co takiego jest w maśle, że tak bardzo różni się od margaryny? Stosunek omega 3 do 6 jest podobny, czyli najgorszy z możliwych.
hm... wystarczy spróbować a sam poczujesz różnicę (pod warunkiem że to masło kupisz, co graniczy z cudem) i nie ma tu znaczenia jak bardzo się różni, czy bardzo, czy prawie wcale, podobnie jak różnica między cukrem naturalnym (fruktoza) i sztucznym (glukoza) różnica jest zaledwie w jednym atomie węgla więcej, ale dla organizmu ta różnica jest ogromna (wystarczy poobserwować pszczoły którym podano cukier zamiast miodu, ich rozwój na takim pokarmie jest znacznie upośledzony)

z resztą nie wnikając w chemię, zarówno cukier, jak i margaryna to wynalazki tanich zastępników spożywczych na potrzeby wojny (czyli tania żywność dla wojska), a wiadomo ile przeważnie żyje żołnierz (zwykle do pierwszej bitwy), wiec wynajdując te tanie żarcie nikt nie brał pod uwagę zdrowia długoterminowo

w każdym razie każda margaryna ma całą masę niezdrowych (bo nienaturalnych) dla człowieka kwasów tłuszczowych, bez znaczenia czy do niej nadodajesz witamin i omega wie czego (konkretnie jakie kwasy ci nie powiem, bo dawno się tym interesowałem i nie pamiętam), to po pierwsze, po drugie, masło to tłuszcz zwierzęcy, a więc dla człowieka w pełni komplementarny, margaryna zawiera masę kwasów tłuszczowych, ale na pewno nie w składzie i proporcjach dostosowanych dla organizmu człowieka.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 11-09-2008, 17:08

gargamel wrote:

hm... wystarczy spróbować a sam poczujesz różnicę (pod warunkiem że to masło kupisz, co graniczy z cudem) i nie ma tu znaczenia jak bardzo się różni, czy bardzo, czy prawie wcale, podobnie jak różnica między cukrem naturalnym (fruktoza) i sztucznym (glukoza) różnica jest zaledwie w jednym atomie węgla więcej, ale dla organizmu ta różnica jest ogromna (wystarczy poobserwować pszczoły którym podano cukier zamiast miodu, ich rozwój na takim pokarmie jest znacznie upośledzony)

dzizes, chłopie, tutaj nic się kupy nie trzyma - najpierw porównujesz tłuszcz do cukru, potem miód (mieszaninę kilku tysięcy związków) do tegoż cukru, a na koniec stwierdzasz że trzeba spróbować.

z resztą nie wnikając w chemię, zarówno cukier, jak i margaryna to wynalazki tanich zastępników spożywczych na potrzeby wojny (czyli tania żywność dla wojska), a wiadomo ile przeważnie żyje żołnierz (zwykle do pierwszej bitwy), wiec wynajdując te tanie żarcie nikt nie brał pod uwagę zdrowia długoterminowo

w każdym razie każda margaryna ma całą masę niezdrowych (bo nienaturalnych) dla człowieka kwasów tłuszczowych, bez znaczenia czy do niej nadodajesz witamin i omega wie czego (konkretnie jakie kwasy ci nie powiem, bo dawno się tym interesowałem i nie pamiętam), to po pierwsze, po drugie, masło to tłuszcz zwierzęcy, a więc dla człowieka w pełni komplementarny, margaryna zawiera masę kwasów tłuszczowych, ale na pewno nie w składzie i proporcjach dostosowanych dla organizmu człowieka.
sorki, a co takiego NATURALNEGO jest w maśle? Od kiedy coś, co wycieka z krowy, jest NATURALNYM pokarmem dla człowieka?

nie no, ani trochę się to kupy nie trzyma.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Me(L)Isa, 11-09-2008, 21:03

Użytkownik "jangr"
Użytkownik "Daniel Stalica" :

Aleś się uparł na tą margarynę. Margarynę wyrzuć.
Taaa, wszystko jest szkodliwe; jedno mniej drugie bardziej; wystarczy wsadzić kij w mrowisko i zamieszać... ale jeść jednak coś trzeba.

Proszę znawców tematu o wypisanie podstawowych produktów, które są uważane za najmniej szkodliwe dla zdrowia (bo rozumiem, że zupełnie zdrowych nie ma).

Margarynę, masło, mleko i inne przetwory mleczne (jogurty) uważane kiedyś za zdrowe, stały się obecnie źródłem nagonki.

=== Co zawierają jogurty owocowe, skoro nie ma w nich owoców? Czy masło to wciąż masło czy tylko mieszanka tłuszczowa? Jak mieć pewność czy to, co kupujemy, to żółty ser czy produkt seropodobny? Czy wiesz, co jesz? Cała prawda o nabiale w TVN UWAGA! 11.09.2008 - w czwartek o 19.50! === www.faceci.com.pl...pcja48.html

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 11-09-2008, 23:02

Me(L)Isa wrote:

Użytkownik "jangr"

Taaa, wszystko jest szkodliwe; jedno mniej drugie bardziej; wystarczy wsadzić kij w mrowisko i zamieszać... ale jeść jednak coś trzeba.

Proszę znawców tematu o wypisanie podstawowych produktów, które są uważane za najmniej szkodliwe dla zdrowia (bo rozumiem, że zupełnie zdrowych nie ma).

surowe warzywa i owoce. Trenuję obecnie biegi długodystansowe + dochodzę do siebie po ostatnich problemach zdrowotnych na takiej właśnie diecie. Wciągam tego po 3 kilo dziennie albo i więcej.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Janusz Kornaga, 11-09-2008, 23:55

Dnia 10-09-2008 o 08:22:33 Daniel Stalica napisał(a):

Postanowiłem stworzyć zestawienie margaryn do smarowania
Od wielu lat jemy Margarynę Słoneczną, organoleptycznie przewyższa wszelkie inne, jakie zdarzyło się czasem kupić. Jakoś jej skład, (to co pisze na opakowaniu) nigdy mnie nie zainteresował.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Janusz Kornaga, 12-09-2008, 00:14

Dnia 11-09-2008 o 21:55:00 Janusz Kornaga napisał(a):

jej skład
Odczytałem: nasycone - 20 g, jednonienasycone - 21 g, wielonienasycone - 39 g.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 00:22

Janusz Kornaga wrote:

słoneczna robi raka

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Janusz Kornaga, 12-09-2008, 00:24

Dnia 11-09-2008 o 22:22:32 tomek wilicki napisał(a):

słoneczna robi raka
Skąd ta wiedza?

Pozdrawiam. Janusz.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 02:33

Janusz Kornaga wrote:

Dnia 11-09-2008 o 22:22:32 tomek wilicki napisał(a):

Skąd ta wiedza?

satan mi powiedział!

I gdzieś na MedLine wyczytałem o roli stosunku omega 3 do 6 w diecie do szansy rozwoju grupy komórek w formę guza

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 12-09-2008, 12:14

Janusz Kornaga pisze:

no to mamy już 3 sztuki, trochę mało :) Słoneczna ma jak narazie najwięcej wielonienasyconych, biorąc pod uwagę, ze mają zły stosunek omeg to jest najbardziej niezdrowa? :D

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Me(L)Isa, 12-09-2008, 12:35

Użytkownik "tomek wilicki"
Me(L)Isa wrote:

surowe warzywa i owoce. Trenuję obecnie biegi długodystansowe + dochodzę do siebie po ostatnich problemach zdrowotnych na takiej właśnie diecie. Wciągam tego po 3 kilo dziennie albo i więcej.

Masz na myśli sok? Bo z trzech kilogramów owoców i warzyw może udałoby się taką porcję "wciągnąć";-)) Czy "chrupiesz" w całości i nic więcej?.

A propos wczorajszego programu w TVN. Warto było zobaczyć!

:) Obejrzałam dokładnie dwa opakowania zakupionego NIBY masła. Na jednym (Osełka masła ekstra) producent z Łukowa UKRYWA skład produktu, informując jedynie, że zawartość tłuszczu wynosi 82%. Na drugim (Osełka ekstra) producent z Warlubia podaje zawartość tłuszczu 70% a w składzie: rafinowane i uwodornione oleje i tłuszcze roślinne (63%), woda, tłuszcz mleczny stanowi 10% masy tłuszczów, emulgator monoglicerydowy E 471, lecytyna sojowa E 322, serwatka z mleka krowiego, sól (0,2%), substancja konserwująca: sorbinian potasu E 202, regulator kwasowości: kwas cytrynowy E 330, aromat maślany, barwniki naturalne - annato, kurkumina Wartość energetyczna w 100 g 630 kcal białko - ślad węglowodany - ślad tłuszcz - 70 g Nic dodać nic ująć.

KOMENTARZ: Takie programy powinny być nadawane przynajmniej raz w tygodniu. Nauczyłabym się rozpoznawać oszustów.

-- Me(L)Isa

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Me(L)Isa, 12-09-2008, 12:39

Użytkownik "tomek wilicki"

Janusz Kornaga wrote:

satan mi powiedział!

I gdzieś na MedLine wyczytałem o roli stosunku omega 3 do 6 w diecie do szansy rozwoju grupy komórek w formę guza
Tomku, nie strasz ludzi - nie tylko złe proporcje omega w diecie są przyczyną rozwoju raka. Tych czynników jest przynajmniej kilka/kilkanaście.

-- Me(L)Isa

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 12-09-2008, 12:55

dzizes, chłopie, tutaj nic się kupy nie trzyma - najpierw porównujesz tłuszcz do cukru, potem miód (mieszaninę kilku tysięcy związków) do tegoż cukru, a na koniec stwierdzasz że trzeba spróbować.
ok, widzę ze mało skumałeś, wiec uproszczę, wszystko co nienaturalne jest szkodliwe dla każdego organizmu,

sorki, a co takiego NATURALNEGO jest w maśle? Od kiedy coś, co wycieka z krowy, jest NATURALNYM pokarmem dla człowieka?
krowa jest naturalna, a jej mięso i tłuszcze (masło jest krowim tłuszczem) też są naturalne, człowiek żywi się nim od tysięcy lat wstecz (a kto wie czy nie dłużej), natomiast tłuszcze występujące w margarynie to produkty po pierwsze nie występujące naturalnie w przyrodzie, po drugie jest to baaardzo wysoko przetworzony tłuszcz roślinny (czyli niezdrowy dla człowieka), no i człowiek się nim żywi zaledwie od wojen napoleońskich (wtedy to chemicy wynaleźli margarynę dla Napoleona, a w Polsce od jakichś 30 lat, i wcześniej polska nigdy nie widziała takiej liczby grubasów i z chorymi układami pokarmowymi co wcześniej)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 12-09-2008, 12:57

Me(L)Isa pisze:

:) Obejrzałam dokładnie dwa opakowania zakupionego NIBY masła. Na jednym (Osełka masła ekstra) producent z Łukowa UKRYWA skład produktu, informując jedynie, że zawartość tłuszczu wynosi 82%. Na drugim (Osełka ekstra) producent z Warlubia podaje zawartość tłuszczu 70% a w składzie: rafinowane i uwodornione oleje i tłuszcze roślinne (63%), woda, tłuszcz mleczny stanowi 10% masy tłuszczów, emulgator monoglicerydowy E 471, lecytyna sojowa E 322, serwatka z mleka krowiego, sól (0,2%), substancja konserwująca: sorbinian potasu E 202, regulator kwasowości: kwas cytrynowy E 330, aromat maślany, barwniki naturalne - annato, kurkumina Wartość energetyczna w 100 g 630 kcal białko - ślad węglowodany - ślad tłuszcz - 70 g Nic dodać nic ująć.

Patrząc na skład drugiego aż sie jeść nie chce: E330: kwas cytrynowy; miejscowe podrażnienie i próchnica zębów E202: sorbinian potasu; reakcje alergiczne

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | , 12-09-2008, 13:30

gargamel pisze:
różnica między cukrem naturalnym (fruktoza) i sztucznym (glukoza) różnica jest zaledwie w jednym atomie węgla więcej, ale dla organizmu ta różnica jest ogromna (wystarczy poobserwować pszczoły którym podano cukier zamiast miodu, ich rozwój na takim pokarmie jest znacznie upośledzony)

A tu Ci zupełnie nie poszło. glukoza i fruktoza mają taki sam wzór sumaryczny, tylko iny strukturalny. Obie występują w naturze.

Paweł Muszyński Skateshop www.e-street.pl

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 12-09-2008, 14:07

A tu Ci zupełnie nie poszło. glukoza i fruktoza mają taki sam wzór sumaryczny, tylko iny strukturalny.
ok, różnica jednym atomem, czy jednym wiazaniem, ale różnica jest wydawało by się mała

Obie występują w naturze.
gdzie w naturze występuje glukoza? albo gdzie w naturze występuje cukier kryształ? (bo tak naprawdę dokładnego jego składu nie znam:O), albo margaryna?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | , 12-09-2008, 14:58

gargamel pisze:
ok, różnica jednym atomem, czy jednym wiazaniem, ale różnica jest wydawało by się mała

gdzie w naturze występuje glukoza?
W winogronach *bywa nazywana cukrem gronowym), w miodzie

albo gdzie w naturze występuje cukier kryształ? (bo tak naprawdę dokładnego jego składu nie znam:O),
Sacharoza - trzcina cukrowa, buraki cukrowe

albo margaryna? Margaryny w to nie mieszaj.

Paweł Muszyński Skateshop www.e-street.pl

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 19:22

Me(L)Isa wrote:

Masz na myśli sok? Bo z trzech kilogramów owoców i warzyw może udałoby się taką porcję "wciągnąć";-)) Czy "chrupiesz" w całości i nic więcej?.

nie, na surowo zjadam. Dziś na śniadanie miałem kilogram bananów i jedną pomarańczę (jednego pomarańcza?). Soki owszem, też piję w sporych ilościach, ale np ostatnio nie piję wody ani soków prawie w ogóle chociaż intensywnie trenuję i teoretycznie powinienem pić parę litrów, po prostu zjadam dziennie ze 2-3 kg arbuza.

nie mam tv, hyhy

KOMENTARZ: Takie programy powinny być nadawane przynajmniej raz w tygodniu. Nauczyłabym się rozpoznawać oszustów.
a prawda jest taka, że najgorszym składnikiem jest TŁUSZCZ - vide efekty eksperymentu dra Ornisha, o których można poczytać na MedLine.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 19:24

gargamel wrote:

ok, widzę ze mało skumałeś, wiec uproszczę, wszystko co nienaturalne jest szkodliwe dla każdego organizmu,

no super, dlatego też mleko jest szkodliwe, podobnie jak każdy pokarm który ugotujemy. Fajnie, że się zgadzamy :)

krowa jest naturalna, a jej mięso i tłuszcze (masło jest krowim tłuszczem) też są naturalne,
dokładnie tak naturalne jak psie kupy.

człowiek żywi się nim od tysięcy lat wstecz
primo, nie tysiące, a raptem kilkaset.

secundo jako gatunek z ukształtowanym przewodem pokarmowym istnieje od ilu lat? setek tysięcy? równie dobrze można powiedzieć, że od setek lat palimy tytoń i pijemy alkohol.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 19:26

Me(L)Isa wrote:

Tomku, nie strasz ludzi - nie tylko złe proporcje omega w diecie są przyczyną rozwoju raka. Tych czynników jest przynajmniej kilka/kilkanaście.

co nie zmienia faktu, że przywrócenie właściwych proporcji omega 3 do 6 powoduje odwrócenie się procesu nowotworowego (vide kilkadziesiąt czy kilkaset prób na komórkach tkankowych które są opisane na MedLine)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Daniel Stalica, 12-09-2008, 19:35

tomek wilicki pisze:
Me(L)Isa wrote:

nie mam tv, hyhy
uwaga.onet.pl/1506986,archiwum.html

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Janusz Kornaga, 12-09-2008, 21:09

Użytkownik "Daniel Stalica" napisał w wiadomości news:gad6o6$gdv$1 [at] news.vectranet.pl...

no to mamy już 3 sztuki, trochę mało :) Słoneczna ma jak narazie najwięcej wielonienasyconych, biorąc pod uwagę, ze mają zły stosunek omeg to jest najbardziej niezdrowa? :D
Za najlepszą, najwartościowszą, najzdrowszą uważano od dawna margarynę zawierającą dużo NNKT. To są tak zwane margaryny miękkie, sprzedawane w pojemnikach, w odróżnieniu od twardych, pakowanych w kostki.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 12-09-2008, 21:10

tomek wilicki wrote:

b na komórkach tkankowych
hodowlach tkankowych, oczywiście

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 12-09-2008, 23:55

no super, dlatego też mleko jest szkodliwe, podobnie jak każdy pokarm który ugotujemy. Fajnie, że się zgadzamy :)
dziwne wnioski wyciągasz, ale twoja sprawa

primo, nie tysiące, a raptem kilkaset.
co ty pleciesz? jakich kilkuset? to nawet mieszko tysiac lat teemu na polowania jeździł i to była podstawa wyzywienia, acha to chyba tobie tłumaczyłem że istnieją takie rysunki skalne mające wiek kilku tysięcy lat, pokazujące jak to ludzie polują, coi z tym mięsem i skurami i kośćmi robią

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 12-09-2008, 23:57

a prawda jest taka, że najgorszym składnikiem jest TŁUSZCZ - vide efekty eksperymentu dra Ornisha, o których można poczytać na MedLine.
a prawda jest taka że tłuszcz, to niezbędny składnik naszego pożywienia, tylko z umiarem:O)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 13-09-2008, 20:05

gargamel wrote:

a prawda jest taka że tłuszcz, to niezbędny składnik naszego pożywienia, tylko z umiarem:O)
powiedz to tym sportowcom którzy tłuszczu praktycznie nie jedzą, a wygrywają zawody

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 13-09-2008, 20:06

gargamel wrote:

co ty pleciesz? jakich kilkuset? to nawet mieszko tysiac lat teemu na polowania jeździł i to była podstawa wyzywienia
na mleko polował?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 13-09-2008, 20:18

gargamel wrote:

co ty pleciesz? jakich kilkuset? to nawet mieszko tysiac lat teemu na polowania jeździł i to była podstawa wyzywienia, acha to chyba tobie tłumaczyłem że istnieją takie rysunki skalne mające wiek kilku tysięcy lat, pokazujące jak to ludzie polują, coi z tym mięsem i skurami i kośćmi robią
a jak już tak poruszyłeś temat mięsa...

najstarsze malowidła ukazujące rytualne (zwracam uwagę na słowo rytualne) polowania mają około 30 000 lat. Gatunek zwany homo sapiens ukształtował się 200 000 lat temu. Narzędzia były używane już 1 000 000 lat temu. Na 2 nogach zaczęliśmy chodzić 6 000 000 lat temu. Układ pokarmowy w takiej postaci, w jakiej mamy go dziś, ukształtował się zapewne dawniej niż 20 000 000 lat temu - i praktycznie od tego czasu nie zmienił (z tego co wiem żaden chirurg nie byłby w stanie odróżnić wnętrzności przodka sprzed 20 000 000 lat od bebechów człowieka współczesnego, nie licząc może kilku drobnych szczegółów takich jak wyrostek robaczkowy). A Ty wyjeżdżasz z tekstem, że Mieszko 1000 lat temu polował więc to "naturalne".

sorki, ale jest pewna granica błędów myślowych, po przekroczeniu której uznaje się partnera w rozmowie za niezdolnego do prowadzenia dyskusji na pewnym poziomie. Chyba jesteś już bardzo, bardzo daleko poza nią...

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 13-09-2008, 23:35

najstarsze malowidła ukazujące rytualne (zwracam uwagę na słowo rytualne)
to są malowidła życia codziennego i nie dorabiaj wyssanej z palca ideologii rytualnej

polowania mają około 30 000 lat.
więc sam widzisz ze nie było to żedne kilkaset lat temu:O) a od lilkuset lat to conajwyżej wszedł nam nawyk jedzenia owoców i warzyw:O) a dokładniej to uzupełniania nimi diety mięsnej.

sorki, ale jest pewna granica błędów myślowych, po przekroczeniu której uznaje się partnera w rozmowie za niezdolnego do prowadzenia dyskusji na pewnym poziomie.
czyli co, wychodzi że jesteś już niezdolny?

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | gargamel, 13-09-2008, 23:39

powiedz to tym sportowcom którzy tłuszczu praktycznie nie jedzą, a wygrywają zawody
co ty nie powiesz, ja w życiu takich sportowców na oczy nie widziałem:O) tylko mi nie wciskaj że odżywiają się wegetariańską dietą na warzywach i owocach jak ty:O)

widzę chyba że masz jakieś urojenia, to ze ty sobie wymyślisz ze np. woda jest niezdrowa i powiesz że są sportowcy co jej wcale nie piją to nie znaczy ze ma to coś wspólnego z rzeczywistością:O)

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Stokrotka, 13-09-2008, 23:59

gdzie w naturze występuje glukoza?
We krwi ssaka. :)

(tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 14-09-2008, 21:46

gargamel wrote:

co ty nie powiesz, ja w życiu takich sportowców na oczy nie widziałem:O) tylko mi nie wciskaj że odżywiają się wegetariańską dietą na warzywach i owocach jak ty:O)

en.wikipedia.org/wiki/Paavo_Nurmi

vegie.pl/topics215/1894.htm

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | tomek wilicki, 14-09-2008, 21:47

gargamel wrote:

to są malowidła życia codziennego i nie dorabiaj wyssanej z palca ideologii rytualnej

lol, pewnie dlatego właśnie wszyscy myśliwi mają wzwiedzione penisy.

więc sam widzisz ze nie było to żedne kilkaset lat temu:O) a od lilkuset lat to conajwyżej wszedł nam nawyk jedzenia owoców i warzyw:O) a dokładniej to uzupełniania nimi diety mięsnej.

....

bełkot

Re: Jaka najzdrowsza margaryna? - pomoc w przygotowaniu rankingu | Janusz Kornaga, 14-09-2008, 22:07

Dnia 14-09-2008 o 19:47:34 tomek wilicki napisał(a):

lol, pewnie dlatego właśnie wszyscy myśliwi mają wzwiedzione penisy.
Chyba bardzo podniecajace takie polowanie. A może wtedy cały czas tak chodzili.

Pozdrawiam. Janusz.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Współczesna margaryna. Aspekty technologiczne i żywieniowe Współczesna margaryna. Aspekty technologiczne i żywieniowe

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Jaja i mleko Jaja i mleko

Kalorie i tłuszcze. Atlas Kalorie i tłuszcze. Atlas

Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu