Tagi

dziaslo krwawic mocny apteka konkretny plukac piec listeryna sagsurfer uczuc

Fora dyskusyjne

zobacz Ból dziąsła przy ,,ósemce' (1)

zobacz Krwawienie dziąseł (2)

zobacz Krwawienie z dziaseł (6)

zobacz wyrwany ząb ból dziąsła (1)

zobacz Uczulenie i piecze za uszami (6)

zobacz Pieczenie języka (0)

zobacz Ból gardła po gastroskopii (1)

zobacz Częściowa utrata smaku oraz pieczenie na końcu języka (8)

zobacz zdrowe i mocne zęby? (4)

zobacz niesystematyczne branie leków a epilepsja (0)

zobacz spuchnięte dziąsła, guzek pod brodą (2)

zobacz Nadżerki na dziąsłach (1)

zobacz Opuchnięte dziąsło (3)

zobacz Jak pielęgnować dziąsło po wyrwaniu 8? (1)

zobacz Ropa (21)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna

Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna

sagsurfer, 14-09-2008, 01:44

Szanowna grupo moze ktos jest wsrod Was kto moze mi powiedziec czym to zwalczyc, Czy sa jakies masci , ktore przyniosa ulge i przy okazji zagoja moje dzislo. Od tygodnia mam dyskomfort , pod protezka zebna zaczelo sie cos dziac nie moge nawet myc tej czesci jamy , uciekam sie tylko plukania Listeryna. Sprawa vyla by prosta , gdybym byl w kraju jestem poza granica , a konkretnie w USA ,no i nie mam ubezpieczenia. Prosze o konkretne wskazowki. Czy mozna takie dziasla plukac tez roztworem sody oczyszcznej? Pozdrawiam i licze na pomoc

Re: Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu | adam_54, 14-09-2008, 08:59

sagsurfer pisze:
Szanowna grupo moze ktos jest wsrod Was kto moze mi powiedziec czym to zwalczyc, Czy sa jakies masci , ktore przyniosa ulge i przy okazji zagoja moje dzislo. Od tygodnia mam dyskomfort , pod protezka zebna zaczelo sie cos dziac nie moge nawet myc tej czesci jamy , uciekam sie tylko plukania Listeryna. Sprawa vyla by prosta , gdybym byl w kraju jestem poza granica , a konkretnie w USA ,no i nie mam ubezpieczenia. Prosze o konkretne wskazowki. Czy mozna takie dziasla plukac tez roztworem sody oczyszcznej? Pozdrawiam i licze na pomoc
Czy nie są to tzw. afty? A może po prostu udaj się do apteki i poradź się farmaceuty? Może na dłuższą metę pomogłoby ssanie oleju słonecznikowego albo z oliwek? Tylko że nie wiem, jak to robić mając protezę.

Adam

Re: Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna | sagsurfer, 14-09-2008, 09:58

"adam_54" wrote in message news:gai5nu$3ti$1 [at] inews.gazeta.pl...

Czy nie są to tzw. afty? A może po prostu udaj się do apteki i poradź się farmaceuty? Może na dłuższą metę pomogłoby ssanie oleju słonecznikowego albo z oliwek? Tylko że nie wiem, jak to robić mając protezę.

Adam
Nie nie sa to Afty , jak to nazwales Adamie , mnie sie wydaje ze, najpierw to czulem bol w dziasle tak wrazliwe bylo przy tym ze nioe moglem nawet protezki zalozyc, natomiast teraz , bol i prawie otwarta rana ,przy plukaniu widze dosc spore ilosci krwi. Przy czym to wszystko usadowilo sie jakby tu powiedziec po obu stronach dziasla i wewnatrz i na zewnatrz na dlugosci dziasla powiedzmy po trzech zebach, z tym ze od srodka bardziej odczuwam bol. Dotykajac jezykiem wyczuwam jakby male nierownosci.

Re: Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna | agusia, 14-09-2008, 15:41

Użytkownik "sagsurfer" napisał w wiadomości news:48cc88d5$0$15351$607ed4bc [at] cv.net...

Mi w takiej sytuacji stomatolog powiedział, że to parodontoza i zalecił leczenie laserem (wykonywane w jego gabinecie po 5 zabiegów co pół roku) i zażywanie enzymu Q10 (można kupić w aptece). Jak narazie postęp choroby następuje wolniej. Poydrawiam Aga

Re: Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna | Me(L)Isa, 15-09-2008, 02:05

Użytkownik "sagsurfer"
Od tygodnia mam dyskomfort , pod protezka zebna zaczelo sie cos dziac nie moge nawet myc tej czesci jamy, uciekam sie tylko plukania Listeryna. Sprawa vyla by prosta, gdybym byl w kraju jestem poza granica, a konkretnie w USA, no i nie mam ubezpieczenia. Prosze o konkretne wskazowki. Czy mozna takie dziasla plukac tez roztworem sody oczyszcznej? Pozdrawiam i licze na pomoc

Najlepiej by było pochodzić trochę bez tej protezy, lub przed jej nałożeniem smarować chore miejsca specjalnym żelem stomatologicznym. Są to niemal bezsmakowe, przezroczyste żele w tubce np. Sachol, Salumin, Trascondent - znajdziesz w googlach wpisując: żele lub maści stomatologiczne. Do płukania możesz użyć zioła szałwii, lub gotowe Fitodent, Dentosept.

MEL

Re: Krwawienie dziasel i uczucie mocnego pieczenia przy plukaniu Listeryna | Me(L)Isa, 15-09-2008, 12:05

A! i dużo Wit. C. -- Me(L)Isa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Siedem dni bez wołowiny Siedem dni bez wołowiny

Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii

Apteka natury Apteka natury

Apteka natury-ziołolecznictwo, akupresura, masaż shiatsu Apteka natury-ziołolecznictwo, akupresura, masaż shiatsu

Klasztorna apteka o. Kiliana Klasztorna apteka o. Kiliana