Powiązane leki
(opisy)

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

NeoAfrin (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Angiolip (Simvastatinum)

Apo-Simva (Simvastatinum)

Atoris (Atorvastatinum)

Atorvasterol (Atorvastatinum)

Atorvox (Atorvastatinum)

Atractin (Atorvastatinum)

Atrox (Atorvastatinum)

Cardin (Simvastatinum)

Tagi

martwy kanalowy umartwic miazga znieczulenie kanal nemesis wypelnic calkowity zamknac

Fora dyskusyjne

zobacz ból po leczeniu kanałowym (3)

zobacz wrażliwy ząb (1)

zobacz leczenie kanałowe zębów (2)

zobacz przetoka nad martwym zębem (6)

zobacz Ząb martwy (3)

zobacz Nietypowy korzeń zęba (1)

zobacz Ból zęba po leczeniu kanałowym. (50)

zobacz Problem-leczenie kanałowe (0)

zobacz Leczenie kanałowe (6)

zobacz Powtórne leczenie kanałowe (3)

zobacz Ból zaleczonego zęba (2)

zobacz tzw. "lekarstwo" (3)

zobacz Boląca 6tka mimo zatruwania (1)

zobacz dziwne zasłabnięcia (1)

zobacz Zgorzel leczenie kanałowe (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » leczenie kanalowe zeba

leczenie kanalowe zeba

cerutin, 17-09-2008, 02:28

Dotychczas nie miałem w ten sposób leczonych zębów i jest to mój pierwszy przypadek. Tydzień temu byłem u dentysty, który stwierdził że mój ząb nadaje się już tylko do kanału. Dostałem jakąś truciznę która ma zdewitalizować mi zęba, po której przez parę godzin jeszcze odczuwałem ból, później już zupełnie nic. Czy ten ząb już jest martwy? W sumie głupio się będę czuł nosząc w sobie kawałek martwego organu. Teraz czytam na internecie o tym kanałowym i widzę że są opinie, że się od tego odchodzi i lepiej w znieczuleniu usuwać miazgę, jaka to różnica? czy wtedy ząb nie jest uśmiercany? Pytam na przyszłość, jakby mnie to jeszcze kiedyś czekało. Czy możliwe że mój ząb się nie zatruł i jeszcze mogę zmienić tryb leczenia?

Re: leczenie kanalowe zeba | Tomasz, 22-09-2008, 01:16

Użytkownik "cerutin" napisał w wiadomości news:gapccf$jik$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...
Dotychczas nie miałem w ten sposób leczonych zębów i jest to mój pierwszy przypadek. Tydzień temu byłem u dentysty, który stwierdził że mój ząb nadaje się już tylko do kanału. Dostałem jakąś truciznę która ma zdewitalizować mi zęba, po której przez parę godzin jeszcze odczuwałem ból, później już zupełnie nic. Czy ten ząb już jest martwy? W sumie głupio się będę czuł nosząc w sobie kawałek martwego organu. Teraz czytam na internecie o tym kanałowym i widzę że są opinie, że się od tego odchodzi i lepiej w znieczuleniu usuwać miazgę, jaka to różnica? czy wtedy ząb nie jest uśmiercany? Pytam na przyszłość, jakby mnie to jeszcze kiedyś czekało. Czy możliwe że mój ząb się nie zatruł i jeszcze mogę zmienić tryb leczenia?
Twoj zab jest już "martwy" lub czesciowo umartwiony. W obu podanych przez ciebie sposobach final jest taki sam, chodzi w tym o "umartwienie" zeba udrożnienie i wypełnienie kanału lub kanałów i zalozenie tzw plomby, czyli wypelnienia. Usunięcie miazgi w znieczuleniu i opracowanie kanału skraca czas całkowitego leczenia, który może zamknąć sie a nawet powinien sie zamknac na jednej wizycie. Pozdrawiam Tomek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Pharmindex - kompendium leków 2010 Pharmindex - kompendium leków 2010

Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii

Co warto wiedzieć o homeopatii Co warto wiedzieć o homeopatii

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna