Powiązane leki
(opisy)

Arnigel

Hemorigen (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Heparin-Hasco forte (Heparinum natricum)

Pradaxa (Dabigatran etexilate)

Plavix (Clopidogrelum)

Acenocumarol WZF (Acenocoumarolum)

Ebivol (Nebivololum)

Carder (Clopidogrelum)

Clogrel (Clopidogrelum)

Euclamin (Glibenclamidum)

Tagi

wylew zyla igla siniak defekt pobierac foto krewa przejmowac reka

Fora dyskusyjne

zobacz krew (1)

zobacz podskórny wylew krwi (0)

zobacz Powiększone węzły chłonne (4)

zobacz "Sutki" u chłopaka (3)

zobacz 2 guzki na żyle (1)

zobacz rezonans a igla (1)

zobacz badanie szpiku kostnego (3)

zobacz Ból palca (4)

zobacz Zasiniona żyłka (5)

zobacz siniaki po bieganiu (0)

zobacz Siniak na żylaku(żyle) - łydka (0)

zobacz Siniak na żyle od ponad 3 tygodni (5)

zobacz Co z siniakiem ktory nie chce zejsc? (0)

zobacz Krzepliwość krwi (11)

zobacz Gula pod skórą po upadku (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto

Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto

, 03-10-2008, 15:48

Witam

Przedwczoraj mialem pobierana krew. Rano budze sie i na rece widze to www.cechowski.com/reka.jpg Polecialem do przychodni z urazem gdzie powiedziano mi iz defekt zejdzie sam. Mam robic jedynie 2 razy dziennie oklady z żelu "altacet" Czy aby napewno nie mam sie czego obawiac? Jezeli chodzi o stan reki, to nic mnie nie boli i moge nia swobodnie poruszac.

Dziekuje z gory za opinie Tomek

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | Bongiorno, 03-10-2008, 16:38

Użytkownik napisał w wiadomości news:48e60691$0$12129$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
Witam

Przedwczoraj mialem pobierana krew. Rano budze sie i na rece widze to www.cechowski.com/reka.jpg Polecialem do przychodni z urazem gdzie powiedziano mi iz defekt zejdzie sam. Mam robic jedynie 2 razy dziennie oklady z żelu "altacet" Czy aby napewno nie mam sie czego obawiac? Jezeli chodzi o stan reki, to
nic
mnie nie boli i moge nia swobodnie poruszac.

Dziekuje z gory za opinie Tomek
Nie ma się czym przejmować - krew wylała się pod skórę - dosć częste przy oddawaniu krwi.

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | siliana, 03-10-2008, 16:39

Użytkownik napisał w wiadomości news:48e60691$0$12129$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
Witam

Przedwczoraj mialem pobierana krew.
wyglada strasznie, czyzby pielegniarka ci przebila zyle?

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | STranger, 03-10-2008, 16:57

Tomek pisze:
Witam

Przedwczoraj mialem pobierana krew. Rano budze sie i na rece widze to www.cechowski.com/reka.jpg Polecialem do przychodni z urazem gdzie powiedziano mi iz defekt zejdzie sam. Mam robic jedynie 2 razy dziennie oklady z żelu "altacet" Czy aby napewno nie mam sie czego obawiac? Jezeli chodzi o stan reki, to nic mnie nie boli i moge nia swobodnie poruszac.

Dziekuje z gory za opinie
Wylew krwi z żyły pod skórą. Miałem to raz po moim pierwszym pobraniu krwi jako krwiodawca. Z tymże ja miałem bardziej spektakularne niż to co widać u Ciebie na zdjęciu. Cała ręka była granatowa...LOL :) Teraz się z tego śmieję, a wtedy byłem nieźle wkurzony na pielęgniarkę która mi pobierała krew poprzedniego dnia... Schodziło to przez miesiąc powoli zmieniając barwy na coraz jaśniejsze do żółtego włącznie. Dokładnie tak jak ogromny siniak. Teraz wiem skąd to się bierze. Już więcej nie miałem takich efektów. Zginałeś rękę po pobraniu krwi w łokciu? Zasada jest prosta - nie wolno nigdy zginać ręki w łokciu jak sie trzyma wacik na ranie po igle! Trzeba przez 5 min dość mocno uciskać wacikiem rankę na prostej ręce i spokojnie przeczekać. Inną przyczyną może być rozharatanie żyły igłą po dolnej stronie. Za mocne wbicie się w żyłę i igła zamiast zatrzymać sie w środku żyły przeszła na drugą stronę uszkadzając ją bardziej gdy piguła wycofała igłę lekko ją podnosząc. Później krwawienie wewnętrzne z żyły nie ustało i powstał wylew... W obu przypadkach pomaga przyciskanie żyły na prostej ręce przez dłuższy czas tuż po pobieraniu krwi. Nie przejmuj się, to niegroźne, tylko wygląda źle :)

-- pozdrawiam STranger

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | Habeck Colibretto, 06-10-2008, 16:37

Dnia 03.10.2008, o godzinie 14.39.25, na pl.sci.medycyna, siliana napisał(a):

wyglada strasznie, czyzby pielegniarka ci przebila zyle?
Przy pobieraniu krwi to coś niezwykłego!

Pozdrawiam, *Habeck* /Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/ - Schutzbach

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | , 06-10-2008, 23:25

Miesic, sporo. Minal prawie tydzien, kolor zrobil sie mniej intensywny, skora przybiera koloru zoltego. Reka co dziwne troszeczke pobolewa czego nie bylo na poczatku defektu. Mam nadzieje, ze wszystko sie ustosunkuje.

Dziekuje za info Tomek

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | maya1st, 07-10-2008, 01:47

Tomek pisze:
Miesic, sporo. Minal prawie tydzien, kolor zrobil sie mniej intensywny, skora przybiera koloru zoltego. Reka co dziwne troszeczke pobolewa czego nie bylo na poczatku defektu. Mam nadzieje, ze wszystko sie ustosunkuje.

Dziekuje za info Tomek

Pij Fitoven, to jest pasta ziołowa Herbapolu, działa przeciwzakrzepowo i przyspiesza wchłanianie już istniejących krwiaków. Ja takie objawy miałam zawsze po pobieraniu krwi tym podciśnieniowym wynalazkiem. Mam kruche żyły i niskie ciśnienie, ten aparacik po prostu rozrywał mi żyły. Przy pobieraniu strzykawką nic takiego mi się nie dzieje, zero siniaków.

M.

Re: Defekt po pobieraniu krwi. zal.foto | MałGosia, 13-10-2008, 16:19

napisał
Za kilka dni moim siniakom pozastrzykowym minie pol roku. Nie przejmuje sie, bo lekarz kazal sie nie przejmowac :)

pozdrawiam Gosia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?