Tagi

cynk parkinson magnez ffiona mineral pieczywo pasozyt robak niedobor logan

Fora dyskusyjne

Białe plamki na paznokciach (2)

Kilkudniowe bóle mięśni (3)

niedobor witaminy B (8)

brak witamin (13)

Tiki (5)

jakie witaminy i minerały w czasie planowania ciąży? (1)

Maksymalny okres przyjmowania minerałów (1)

Dziwne szczypanie/kłucie w brzuchu (1)

robaki (7)

Glista ludzka (19)

Włosogłówka ludzka (5)

Robaki na pieluszkach (3)

straszne swedzenie (0)

Drętwienie palców w prawej ręce (1)

OLIMP (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Parkinson w wieku 21 ?

Parkinson w wieku 21 ?

Logan, 11-10-2008, 02:14

Od miesiaca doswiadczam bardzo niepokojacych skurczy losowych miesni, nie sa na tyle mocne zeby poruszyc konczyna, ale sa odczuwalne.. Mam 21 lat, 180m 97kg wzrostu, Co to moze byc ? Parkinson? Powinienem sie zbadac ? w ogole sa na to badania ?

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 11-10-2008, 05:22

Logan wrote:

Od miesiaca doswiadczam bardzo niepokojacych skurczy losowych miesni, nie sa na tyle mocne zeby poruszyc konczyna, ale sa odczuwalne.. Mam 21 lat, 180m 97kg wzrostu, Co to moze byc ? Parkinson? Powinienem sie zbadac ? w ogole sa na to badania ?
predzej niedobor magnezu albo robaki
--

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Logan, 12-10-2008, 00:54

Piotr Curious Gluszenia Slawinski wrote:
Logan wrote:

predzej niedobor magnezu albo robaki
Dzieki, pije magnez w tabletkach od rana, mam nadzieje ze ew poprawe bede widzial w ciagu kilku dni ? co robic jezeli sa to robaki (miewam bole w klatce piersiowej, niepromieniujace)

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 12-10-2008, 06:29

Logan wrote:

Piotr Curious Gluszenia Slawinski wrote: Dzieki, pije magnez w tabletkach od rana, mam nadzieje ze ew poprawe bede widzial w ciagu kilku dni ? co robic jezeli sa to robaki (miewam bole w klatce piersiowej, niepromieniujace)
to nie są robaki, curious wszędzie je widzi - nawet był z tego powodu leczony psychiatrycznie. Raczej stawiałbym na wypłukanie wapnia niż magnezu - objawy są identyczne (bo obydwie te przypadłości prowadzą do zachwiania równowagi jonów w organizmie, a w konsekwencji do zaburzenia pracy komórek nerwowych).

Rozwolnień ostatnio nie miałeś? Nie zacząłeś bardzo intensywnie trenować? Nic, co by mogło doprowadzić do znacznej utraty minerałów w krótkim czasie?

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Logan, 12-10-2008, 06:46

tomek wilicki wrote:
Raczej stawiałbym na wypłukanie wapnia niż magnezu - objawy są identyczne (bo obydwie te przypadłości prowadzą do zachwiania równowagi jonów w organizmie, a w konsekwencji do zaburzenia pracy komórek nerwowych).

Rozwolnień ostatnio nie miałeś?
Nie
Nie zacząłeś bardzo intensywnie trenować?
Zaczalem, nie powiedzial bym ze intensywnie, ale bardziej niz mniej
Nic, co by mogło doprowadzić do znacznej utraty minerałów w krótkim czasie?

Dieta zlozona z "co pod reka", ale bez fast foodow, staram sie jesc wzglednie sensownie, mysle ze o wapniu nie zapomnialem, magnez moze.. Sypiam dlugo (8-9h) ale nieregularnie. W zyciu nie mialem czegos takiego :|

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Jaroslaw Kazimierz Grzyb, 12-10-2008, 14:44

"tomek wilicki" wrote in message news:gcrndb$b34$2 [at] inews.gazeta.pl...
Logan wrote:

to nie są robaki, curious wszędzie je widzi - nawet był z tego powodu leczony psychiatrycznie. Raczej stawiałbym na wypłukanie wapnia niż magnezu - objawy są identyczne (bo obydwie te przypadłości prowadzą do zachwiania równowagi jonów w organizmie, a w konsekwencji do zaburzenia pracy komórek nerwowych).

Rozwolnień ostatnio nie miałeś? Nie zacząłeś bardzo intensywnie trenować? Nic, co by mogło doprowadzić do znacznej utraty minerałów w krótkim czasie?

. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

OFFTOPIC : zdziwiłbyś się w ilu przypadkach głupie wykluczenie pasożytów kosztowało dużo innych badań.

A do twórcy tematu mam pytanie : czy palisz ? czy pijesz ? czy nie ma problemów z kolorem moczu / kału?

Oczywiście mam nadzieje, że magnez bierzesz sprzężony z witaminą B6?

I czy w rodzinie zdażały się jakieś choroby układu nerwowego?

-- Jaroslaw Kazimierz Grzyb user-maat-re.blogspot.com

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 12-10-2008, 16:45

tomek wilicki wrote:
to nie są robaki, curious wszędzie je widzi - nawet był z tego powodu leczony psychiatrycznie. Raczej stawiałbym na wypłukanie wapnia niż
chcesz miec sprawe o znieslawienie za takie teksty? przemysl 3x zanim cos takiego napiszesz.

--

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 12-10-2008, 16:57

Logan wrote:

Piotr Curious Gluszenia Slawinski wrote: Dzieki, pije magnez w tabletkach od rana, mam nadzieje ze ew poprawe bede widzial w ciagu kilku dni ? co robic jezeli sa to robaki (miewam bole w klatce piersiowej, niepromieniujace)
okolo tygodnia do miesiaca. jesli masz robaki lub inne problemy z jelitami to przyswajanie mineralow bedzie mniejsze, wiec doustna suplementacja nic ci nie da. btw. 'pije magnez' sugeruje ze pijesz takie suplementy rozpuszczalne? sprawdz czy tam nie ma slodzikow i srodkow typu mannitol, nie jest to zbyt dobra sprawa na ten stan.

jesli to niedobory mineralow to ekspresowa poprawa bedzie po kroplowce, mozna tez zrobic mineralogram (ktory niestety informuje tylko o poziomie mineralow w osoczu, a organizm w zaburzeniach przyswajania bedzie utrzymywal rownowage mimo wszystko, rozbierajac kosci, zeby)

parkinson generalnie nie daje skurczu losowych miesni, daje tzw. 'drzenie zamiarowe' i np. efekt 'kola zebatego' . to sa bardzo powtarzalne rzeczy jesli chodzi o umiejscowienie, nie bedzie w tym 'losowosci' , wiec o to nie musisz sie martwic.

badanie na np. pasozyty powinienes robic raz na pol roku z przyczyn czysto hum... higienicznych ;) wiec jesli sie dawno nie badales to warto sie przebadac. ostatnio ponoc duze kolejki ale mozna duzo badan zrobic bezposrednio w laboratoriach, bez skierowania (tylko niestety za wlasna kase )

zycze powodzenia
--

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 12-10-2008, 17:49

Uzytkownik "Piotr Curious Gluszenia Slawinski"
jesli masz robaki lub inne problemy z jelitami to przyswajanie mineralow bedzie mniejsze, wiec doustna suplementacja nic ci nie da.
Jak to nic, cos tam sie chyba przyswoi?

btw. 'pije magnez' sugeruje ze pijesz takie suplementy rozpuszczalne? sprawdz czy tam nie ma slodzikow i srodkow typu mannitol, nie jest to zbyt dobra sprawa na ten stan.
Wlasnie odkrylam, ze laktomag B6 zawiera aspartam, nie wiem po co, bo to przeciez do lykania.

jesli to niedobory mineralow to ekspresowa poprawa bedzie po kroplowce, mozna tez zrobic mineralogram (ktory niestety informuje tylko o poziomie mineralow w osoczu, a organizm w zaburzeniach przyswajania bedzie utrzymywal rownowage mimo wszystko, rozbierajac kosci, zeby)
Czyli zeby sie psuja przy niedoborze mineralów? Bo w kosciach demineralizacji nie zauwazysz do pierszego zlamania...

badanie na np. pasozyty powinienes robic raz na pol roku z przyczyn czysto hum... higienicznych ;) wiec jesli sie dawno nie badales to warto sie przebadac. ostatnio ponoc duze kolejki ale mozna duzo badan zrobic bezposrednio w laboratoriach, bez skierowania (tylko niestety za wlasna kase )
Powaznie raz na pól roku? A skad te pasozyty by sie wziely?

Pozdr. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 12-10-2008, 18:27

Jaroslaw Kazimierz Grzyb wrote:

OFFTOPIC : zdziwiłbyś się w ilu przypadkach głupie wykluczenie pasożytów kosztowało dużo innych badań.
nie zdziwiłbym się, akurat troszkę o parazytologii wiem. Niemniej objawy które jak 2 a 2 to 4 świadczą o nagłym zaburzeniu pracy nerwów obwodowych nie biorą się od robali - chyba, że robale wywołają np serię silnych biegunek, jak to dla przykładu lamblie mają w zwyczaju.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 12-10-2008, 18:31

Logan wrote:

Zaczalem, nie powiedzial bym ze intensywnie, ale bardziej niz mniej
no i zapewne to to - zwiększenie intensywności treningów doprowadziło do znacznego zwiększenia zapotrzebowania na sole mineralne, nastąpiło wahnięcie ich poziomu w dół, trochę czasu minie zanim organizm ureguluje gospodarkę nimi do tego stopnia, że nerwy obwodowe będą odpowiednio odżywione.

Przestań na razie ćwiczyć, zacznij solidnie jeść i dołóż parę supli dla sportowców (głównie wapń, magnez, ale też sód, potas i chlorki), jak za tydzień - dwa objawy nie ustąpią, możesz zacząć podejrzewać że to cokolwiek innego i szukać lekarza.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | radek, 12-10-2008, 20:18

Logan napisał(a):
to moze byc wieeeleee rzeczy :)

a co do Parkinsona to mozna miec go w wieku 21 lat.... ale nie boj nic, pewnie Ci wyplukalo troche wapna/magnezu, przepracowany jestes. Albo jak to House MD by powiedzial to masz SM ... czyli pewnie nie masz :) Glowa do gory, ale z drugiej strony jak bedzie to Cie niepokoic to idz do neurologa.

radek

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 12-10-2008, 21:31

ffiona wrote:

Powaznie raz na pól roku? A skad te pasozyty by sie wziely?
zywnosc? poczytaj fora rolnicze jakie maja problemy zwierzatka ;) poza tym masa ludzi ma pasozyty, nietrudno o to w polsce --

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Logan, 12-10-2008, 22:44

Piotr Curious Gluszenia Slawinski wrote:
Logan wrote:

jesli masz robaki lub inne problemy z jelitami to przyswajanie mineralow bedzie mniejsze, wiec doustna suplementacja nic ci nie da.
Nie wykluczam pasozytow, wiem ze z tym sam nic nie zrobie to rozwazam reszte mozliwosci

btw. 'pije magnez' sugeruje ze pijesz takie suplementy rozpuszczalne? sprawdz czy tam nie ma slodzikow i srodkow typu mannitol, nie jest to zbyt dobra sprawa na ten stan.
fruktoza, cyklaminian i sacharynian sodu

Nic domowym sposobem ?

parkinson generalnie nie daje skurczu losowych miesni, daje tzw. 'drzenie zamiarowe' i np. efekt 'kola zebatego' . to sa bardzo powtarzalne rzeczy jesli chodzi o umiejscowienie, nie bedzie w tym 'losowosci' , wiec o to nie musisz sie martwic.
yay^

Nie pozostaje mi nic innego widze
zycze powodzenia
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Logan, 12-10-2008, 23:02

Jaroslaw Kazimierz Grzyb wrote:

A do twórcy tematu mam pytanie : czy palisz ?
nie
czy pijesz ?
tak

czy nie ma problemów z kolorem moczu / kału?

nie

Oczywiście mam nadzieje, że magnez bierzesz sprzężony z witaminą B6?

.... nie, powinienem ?
I czy w rodzinie zdażały się jakieś choroby układu nerwowego?

Na szczescie nie.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Logan, 12-10-2008, 23:05

tomek wilicki wrote:
Logan wrote:
Przestań na razie ćwiczyć,
:)
zacznij solidnie jeść
:D
i dołóż parę supli dla sportowców (głównie wapń, magnez, ale też sód, potas i chlorki)
Zrobi sie. , jak za
tydzień - dwa objawy nie ustąpią, możesz zacząć podejrzewać że to cokolwiek innego i szukać lekarza.

Sprawdze i pasozyty zapogiegawczo^.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 12-10-2008, 23:25

Logan wrote:

Sprawdze i pasozyty zapogiegawczo^.
to pierwsze co zrób - morfologię z rozmazem krwi obwodowej, jeśli wyjdzie wysoka wartość EO - można podejrzewać schorzenia pasożytnicze, bo rośnie m.in. przy nich. Raczej nie wykluczysz tego typu schorzenia zwykłymi badaniami np kału, czasem jest to w ogóle niemożliwe.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 12-10-2008, 23:40

Użytkownik "tomek wilicki" napisał w wiadomości

Raczej stawiałbym na wypłukanie wapnia niż magnezu - objawy są identyczne (bo obydwie te przypadłości prowadzą do zachwiania równowagi jonów w organizmie, a w konsekwencji do zaburzenia pracy komórek nerwowych).
A to stoi w sprzeczności z wypowiedzią Twoją:

Jonogram akurat nie wykazuje zaburzenia gospodarki magnezem - a raczej wykazuje dopiero przy naprawdę skrajnych wartościach.
Pzrd. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 13-10-2008, 01:42

ffiona wrote:

A to stoi w sprzeczności z wypowiedzią Twoją:

bo czym innym jest poziom we krwi, czym innym w komórkach nerwowych. Ot i cała zagadka.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 13-10-2008, 15:50

Użytkownik "tomek wilicki" napisał w wiadomości news:gctqvi$mic$1 [at] inews.gazeta.pl...
ffiona wrote:

bo czym innym jest poziom we krwi, czym innym w komórkach nerwowych. Ot i cała zagadka.
Czyli jonogram nic nie wykaże w tym przypadku? A jak się ma jonogram do elektrolitów, to to samo?

Pozdr. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 13-10-2008, 21:51

ffiona wrote:

Czyli jonogram nic nie wykaże w tym przypadku? A jak się ma jonogram do elektrolitów, to to samo?

czasem wykaże, ale to w mocno zaawansowanych przypadkach albo w przypadku silnych wahnięć. Elektrolity i jonogram to zdaje się to samo - szczerze w 2 laboratoriach widziałem 2 różne nazwy dla tego samego badania, ogólnie chodzi o to, żeby oznaczyć chlorki, sód i potas. Magnez i wapń oznacza się oddzielnie i raczej nie mają większego znaczenia jeśli chodzi o diagnostykę niedoborów.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 14-10-2008, 16:43

czasem wykaże, ale to w mocno zaawansowanych przypadkach albo w przypadku silnych wahnięć. Elektrolity i jonogram to zdaje się to samo - szczerze w 2 laboratoriach widziałem 2 różne nazwy dla tego samego badania, ogólnie chodzi o to, żeby oznaczyć chlorki, sód i potas. Magnez i wapń oznacza się oddzielnie i raczej nie mają większego znaczenia jeśli chodzi o diagnostykę niedoborów.

A czy są na rynku jakieś suplementy, żeby uzupełniac niedobory elektrolitów (te dla sportowców typu Powerade to są słodzone aspartamem, więc wykluczam)? Czy może wystarczy wysokozmineralizowana woda mineralna typu Muszynianka? Np. w przypadku dolegliwości jelitowych za mało tego się wchłania w jelitach, prawda? Pozdr. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 15-10-2008, 01:31

ffiona wrote:

A czy są na rynku jakieś suplementy, żeby uzupełniac niedobory elektrolitów (te dla sportowców typu Powerade to są słodzone aspartamem, więc wykluczam)? Czy może wystarczy wysokozmineralizowana woda mineralna typu Muszynianka? Np. w przypadku dolegliwości jelitowych za mało tego się wchłania w jelitach, prawda?
zależy jakie to są niedobory. Gastrolit jest niezły, ale cholernie drogi. Jakie są dobre - pojęcia nie mam, ja nie używam. Wszystkie mają o wiele za dużo soli jak na mój gust, są takie które w ogóle zwiększają dzienną dawkę tego związku do kilkunastu - kilkudziesięciu gram, podczas gdy ja zwiększając intensywność treningów musiałem dołożyć 1 gram aby mieć idealne proporcje.

Jeśli są dolegliwości jelitowe, to przede wszystkim traci się kilka do kilkuastu razy więcej wszelkiego rodzaju soli mineralnych w czasie rozwolnień - i to trzeba uzupełniać, zwłaszcza cynk którego niedobory pogłębią biegunki. Ale jakie jeszcze konkretnie minerały, to już sprawa bardzo indywidualna. Powinien zdecydować lekarz (tyle, że 90% lekarzy jak znam życie nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego problemu).

Re: Parkinson w wieku 21 ? | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 16-10-2008, 04:02

tomek wilicki wrote:

Logan wrote:

to pierwsze co zrób - morfologię z rozmazem krwi obwodowej, jeśli wyjdzie wysoka wartość EO - można podejrzewać schorzenia pasożytnicze, bo rośnie m.in. przy nich. Raczej nie wykluczysz tego typu schorzenia zwykłymi badaniami np kału, czasem jest to w ogóle niemożliwe.

podwyzszony poziom granulocytow kwasochlonnych wystepuje zwykle przy pasozytach w fazie migracji i w przypadku pasozytow uzbrojonych , wiec nie jest to badanie pierwszego rzutu, mozna miec pasozyty ktore jeszcze nie migruja i nie sa uzbrojone (np. glisty). oczywiscie badanie kalu rowniez nie jest 100% pewne
--

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 18-10-2008, 01:37

Jeśli są dolegliwości jelitowe, to przede wszystkim traci się kilka do kilkuastu razy więcej wszelkiego rodzaju soli mineralnych w czasie rozwolnień - i to trzeba uzupełniać, zwłaszcza cynk którego niedobory pogłębią biegunki. Ale jakie jeszcze konkretnie minerały, to już sprawa bardzo indywidualna. Powinien zdecydować lekarz (tyle, że 90% lekarzy jak znam życie nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego problemu).
Lekarz mi powiedział, że mam dziwny przewód pokarmowy :D Ale ja w sprawie cynku. Twierdzisz, że deficyt cynku pogłębia biegunki i to mnie zastanowiło. Bo ja mam oprócz tego zajady, a ostatnio kupiłam w aptece maść na zajady i opryszczkę, i ona zawiera cynk, czyli zajady nie biorą się tylko z niedoboru wit. B, ale i cynku, prawda? W których pokarmach jest najwięcej cynku? Pozdr. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 18-10-2008, 07:54

ffiona wrote:

Lekarz mi powiedział, że mam dziwny przewód pokarmowy :D Ale ja w sprawie cynku. Twierdzisz, że deficyt cynku pogłębia biegunki i to mnie zastanowiło. Bo ja mam oprócz tego zajady, a ostatnio kupiłam w aptece maść na zajady i opryszczkę, i ona zawiera cynk, czyli zajady nie biorą się tylko z niedoboru wit. B, ale i cynku, prawda? W których pokarmach jest najwięcej cynku?
Z cynkiem sprawa jest taka, iż trzeba jednocześnie brać miedź - sztuczna suplementacja tylko tym pierwiastkiem doprowadzi do jej wypłukania.

W przypadku pokarmów naturalnych tego problemu nie ma, bo po prostu wszystkie które mają dużo cynku, mają jednocześnie dużo miedzi.

Rekordy biją tutaj małże, jeden obiad z małży zapewnia kosmiczne ilości tego pierwiastka, nawet kilka tysięcy procent - do tego jednocześni będzie w tym kilkaset procent zapotrzebowania miedzi. Wada - dodatkowo będzie tam też rtęć, kadm, arsen i inne niespodzianki.

W praktyce razowe pieczywo jest całkiem niezłym źródłem tego pierwiastka, ogólnie wszelkiego rodzaju nasiona.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | ffiona, 19-10-2008, 00:27

W praktyce razowe pieczywo jest całkiem niezłym źródłem tego pierwiastka, ogólnie wszelkiego rodzaju nasiona.

Jakie razowe pieczywo polecasz? Bo, jak wiadomo, często pieczywo jest farbowane na brąz, a wcale nie jest razowe. Np. chleb żytni bez żadnych dodatków jest wcale nie taki ciemny, ale chyba ma wszelkie właściwości pieczywa razowego? Montignac pisze o pieczywie z pełnego przemiału, chyba o to chodzi? Pozdr. A.

Re: Parkinson w wieku 21 ? | tomek wilicki, 19-10-2008, 17:51

ffiona wrote:

Użytkownik "tomek wilicki" napisał w wiadomości Jakie razowe pieczywo polecasz? Bo, jak wiadomo, często pieczywo jest farbowane na brąz, a wcale nie jest razowe. Np. chleb żytni bez żadnych dodatków jest wcale nie taki ciemny, ale chyba ma wszelkie właściwości pieczywa razowego? Montignac pisze o pieczywie z pełnego przemiału, chyba o to chodzi?
aye, chodzi o pełen przemiał - do tego są też inne nasiona, nie tylko zboża, ale też np mak, sezam czy chociażby słonecznik. I raczej radziłbym pszenne niż żytnie - dowodów w ręku nie mam, ale wielokrotnie słyszałem, że żyto jest podejrzane o wywoływanie nieciekawych reakcji w organizmie.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Życie bez pieczywa Życie bez pieczywa

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Mam chorobę Parkinsona - poradnik dla chorych i ich rodzin Mam chorobę Parkinsona - poradnik dla chorych i ich rodzin

Minerał jako lek Minerał jako lek