Tagi

latet wymioty trucizna nadmanganian roztwor kupic ustalic pomyslec warszawa potas

Fora dyskusyjne

Pękająca skóra dłoni (13)

Badania krwi w domu pacjenta (3)

właśnie jaki stabilizator po usunięciu więzadła krzyżowego? (1)

Omdlenia (1)

Potas (5)

częste odrętwienia (3)

Na odwodnienie (1)

skurcze mięśni (2)

Choroba Maniera (0)

bóle żołądka, skóre na plecach i szyji mokrą (3)

Wymioty, nudnosci po alkoholu. (13)

Wczesne objawy grypy żołądkowej? (4)

Obtarcie (1)

Potówki, jak walczyć? (2)

trucizny (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nadmanganian potasu

Nadmanganian potasu

Latet, 30-11-2008, 15:53

Witam,

Co sądzicie o przyjmowaniu doustnie roztworu nadmanganianu potasu, w celu wywołania wymiotów, np. w przebiegu złego samopoczucia po obżarstwie?

Dzięki,

latet

Re: Nadmanganian potasu | Marek Bieniek, 30-11-2008, 21:14

On Sun, 30 Nov 2008 14:53:22 +0100, Latet wrote:

Co sądzicie o przyjmowaniu doustnie roztworu nadmanganianu potasu, w celu wywołania wymiotów, np. w przebiegu złego samopoczucia po obżarstwie?
Że to głupi pomysł.

m.

Marek Bieniek (mbieniek na epic kropa pl) Na newsach jestem prywatnie i wyrażam tu swoje prywatne opinie.

Re: Nadmanganian potasu | Latet, 30-11-2008, 21:33

Że to głupi pomysł.
Ale co jest glupie? Sam pomysl wywolowania wymiotów w takiej sytuacji, czy tez uzycie do tego akurat nadmanganianu?

Chodzi mi glownie o nadmanganian - na ile jest szkodliwy, jakie skutki uboczne moze powodowac? Abstrahuje tu od sensownosci wywolywania wymiotow, choćby palcem do gardla.

Dzieki,

lategt

Re: Nadmanganian potasu | Marek Bieniek, 30-11-2008, 22:04

On Sun, 30 Nov 2008 19:33:54 +0100, Latet wrote:

Ale co jest glupie? Sam pomysl wywolowania wymiotów w takiej sytuacji, czy tez uzycie do tego akurat nadmanganianu?
I jedno, i drugie. Na pierwsze - znaj proporcjum, mociumpanie, o drugim - szkoda gadać.

Chodzi mi glownie o nadmanganian - na ile jest szkodliwy, jakie skutki uboczne moze powodowac?
Nadmanganian potasu to silny utleniacz, a jego roztwory sa żrące. Objawy zatrucia zależą od drogi podania i ilości podanej trucizny. Poza tym można się nim zatruć na śmierć, o ile zje się go wystarczająco dużo.

Owszem, jest jeden taki związek chemiczny, którego kiedyś używano jako emeticum, ale bynajmniej nie jest to nadmanganian i z całą pewnością nie potasu, a do tego kolor roztworu tego związku zupełnie nie jest fioletowy :D

m.

Marek Bieniek (mbieniek na epic kropa pl) Na newsach jestem prywatnie i wyrażam tu swoje prywatne opinie.

Re: Nadmanganian potasu | Latet, 01-12-2008, 00:10

Nadmanganian potasu to silny utleniacz, a jego roztwory sa żrące. Objawy zatrucia zależą od drogi podania i ilości podanej trucizny. Poza tym można się nim zatruć na śmierć, o ile zje się go wystarczająco dużo.
Przekazałem to info znajomej Rosjance. To właśnie ona poprosiła mnie wcześniej, abym ustalił gdzie w Warszawie może sobie kupić nadmanganianu, w celu o ktorym pisałem. Dziwiła się bardzo, że protestuję, twierdząc, że w Rosji tak wszyscy robią i żyją, a jej to od kołyski maminka aplikowała zawsze przy bólu brzuszka. Hmm... co kraj to obyczaj.

latet

Re: Nadmanganian potasu | Marek Bieniek, 01-12-2008, 00:15

On Sun, 30 Nov 2008 22:10:05 +0100, Latet wrote:

Przekazałem to info znajomej Rosjance.
Rosjanie mogą mieć inną fizjologię ;)

To właśnie ona poprosiła mnie wcześniej, abym ustalił gdzie w Warszawie może sobie kupić nadmanganianu, w celu o ktorym pisałem. Dziwiła się bardzo, że protestuję, twierdząc, że w Rosji tak wszyscy robią i żyją, a jej to od kołyski maminka aplikowała zawsze przy bólu brzuszka. Hmm... co kraj to obyczaj.
Jak mawiają farmaceuci - wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną.

Słabe roztwory nie powinny być zabójcze, jednak z uwagi na to, że jest to dość agresywna substancja, to ja bym tego jeść nie radził.

m.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wyglądaj świetnie każdego dnia Wyglądaj świetnie każdego dnia

ABC... zaburzeń snu ABC... zaburzeń snu

Jedz zgodnie z grupą krwi.Nowa formuła zdrowia Jedz zgodnie z grupą krwi.Nowa formuła zdrowia

101 metod oczyszczania organizmu 101 metod oczyszczania organizmu

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują