Powiązane leki
(opisy)

Concor (Bisoprololi fumaras)

Co-Prestarium (Perindoprilum argininum, Amlodipinum)

Prestarium (Perindoprilum erbuminum)

Prestarium forte (Perindoprilum erbuminum)

Concor Cor (Bisoprololi fumaras)

Anartan (Valsartanum)

Gopten (Trandolaprilum)

Indix SR (Indapamidum)

Lacipil (Lacidipinum)

Micardis (Telmisartanum)

Tagi

jarka concor polaczyc skok zapomniec preparat cisnienie tetniczy prestarium wizyta

Fora dyskusyjne

zobacz CZy można połączyć te leki? (1)

zobacz Nadcisnienie tetnicze a sport? (3)

zobacz Puls poniżej 50 (0)

zobacz Ciąża po usunięciu nerki (1)

zobacz Nadciśnienie? (2)

zobacz Chwilowy brak czucia w ręce. (21)

zobacz Interpretacja wynikow... (1)

zobacz wysokie tętno,przy niskim cisnieniu (5)

zobacz Nadciśnienie - prestarium (3)

zobacz leki na nadciśnienie (0)

zobacz co osłabia działanie plastrów antykoncepcyjnych? (1)

zobacz Jak szybko pozbyc sie tłuszczyku (3)

zobacz ZANIKAJĄCY WZROK (0)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ (0)

zobacz Cillest i nadciśnienie tętnicze (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Prestarium i Concor

Prestarium i Concor

Jarek, 13-12-2008, 21:46

Witam, od kilkunastu już lat leczę się na nadciśnienie tętnicze i do tej pory brałem Concor 5mg pół tabletki rano. Po ostatniej wizycie u lekarza w związku z pojawiającymi się czasami skokami ciśnienia lekarz dołączył mi Prestarium 5mg rano. Podczas wizyty w pośpiechu zapomniałem się spytać lekarza o sens łączenia tych leków, skoro oba mają podobne działanie przeciwnadciśnieniowe. Faktem jest, że po Prestarium nie mam już takich skoków. Tylko pytanie, czy po samym Prestarium, czy po połączeniu Prestarium i Concor? Nie chcę niepotrzebnie "truć" się zbędnym lekiem i zastanawiam się czy samemu nie zacząć stopniowo nie odstawiać Concoru. Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam Jarek

Re: Prestarium i Concor | Mirab, 13-12-2008, 20:52

Jarek napisał(a):

Witam, od kilkunastu już lat leczę się na nadciśnienie tętnicze i do tej pory brałem Concor 5mg pół tabletki rano. Po ostatniej wizycie u lekarza w związku z pojawiającymi się czasami skokami ciśnienia lekarz dołączył mi Prestarium 5mg rano. Podczas wizyty w pośpiechu zapomniałem się spytać lekarza o sens łączenia tych leków, skoro oba mają podobne działanie przeciwnadciśnieniowe. Faktem jest, że po Prestarium nie mam już takich skoków. Tylko pytanie, czy po samym Prestarium, czy po połączeniu Prestarium i Concor? Nie chcę niepotrzebnie "truć" się zbędnym lekiem i zastanawiam się czy samemu nie zacząć stopniowo nie odstawiać Concoru. Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam Jarek

Concor (bisoprolol) i Prestarium (perindopryl) to różne leki z różnych grup i o zupełnie innym mechanizmie działania. Jedyne co mają ze sobą wspólnego to końcowy efekt - obniżają ciśnienie tętnicze i zabezpieczają serce przed szkodliwym niedokrwieniem. Połączenie tych preparatów jest bardzo częste i zalecane przez wytyczne Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Bardzo dobra decyzja lekarza!

Pozdrawiam, Mirab

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Prestarium i Concor | Juanitos, 13-12-2008, 22:42

Jarek pisze:

Pozdrawiam Jarek

Bardzo dobry zestaw leków. Z własnego doświadczenia proponuje brać je rano, nawet na pusty żołądek.

Pozdrawiam Juanitos

Re: Prestarium i Concor | Jarek, 13-12-2008, 22:48

Bardzo dziękuję Wam za pomoc. Chyba jednak faktycznie był to świadomy dobór leków przez lekarza, a nie "zapomnienie", że brałem wcześniej Concor. Pozdrawiam serdecznie. Jarek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ... Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ...

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania