Tagi

woda siemie parzyc radka mielic zemlec wrzatek ziarno lniany gryzc

Fora dyskusyjne

zobacz siemię lniane, a omega 3 i wchłanialność leków (0)

zobacz Bardzo czeste choroby po usunieciu migdałków. (5)

zobacz Chyba nerki ? (1)

zobacz Rzadkie (częstotliwość) oddawanie stolca (2)

zobacz reflux (1)

zobacz Przeszkoda w gardle od pół roku, sucha śluzówka. (6)

zobacz Nasilony Problem z Głosem. (0)

zobacz zapalenie zoładka-przewlekłe (8)

zobacz Kłopoty z żołądkiem (1)

zobacz Nieuformowane stolce (1)

zobacz Sposoby na ZGAGE (5)

zobacz Ból podczas wypróżniania nie pozwala oddać stolca (2)

zobacz Leki osłonowe a ból żołądka (4)

zobacz problem z refluxem (22)

zobacz Problem z jelitami!!! (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » siemie lniane, jak?

siemie lniane, jak?

topcat, 27-12-2008, 23:35

mam pytanie dot. siemienia lnianego. Jak sie je przygotowuje do spozycia? Zalewac wrzatkiem i pic po ostudzeniu?

Re: siemie lniane, jak? | biggero, 27-12-2008, 14:59

Zalewac wrzatkiem i pic po ostudzeniu?
Ogólnie rzecz biorąc: tak. Nawet nie musi być takie zimne, byle nie parzyło. Chodzi jeszcze o gęstość - w przypadku mielonego 1-1,5 czubatej łyżki stołowej na szklankę wody 250 ml daje z mojego doświadczenia wystarczającą ilość substancji kleistych w wodzie, a nie powoduje, że szklanka jest cała zapchana zmielonym ziarnem.

Re: siemie lniane, jak? | tomek wilicki, 28-12-2008, 00:40

topcat wrote:

mam pytanie dot. siemienia lnianego. Jak sie je przygotowuje do spozycia? Zalewac wrzatkiem i pic po ostudzeniu?
jak na wrzody, zalać całe ziarna wrzątkiem i wypić ten kisiel.

jak na uzupełnienie omega 3 i lignanów, na surowo zmielone, nie odtłuszczane.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: siemie lniane, jak? | radek, 28-12-2008, 01:10

tomek wilicki napisał(a):
topcat wrote:

jak na wrzody, zalać całe ziarna wrzątkiem i wypić ten kisiel.

jak na uzupełnienie omega 3 i lignanów, na surowo zmielone, nie odtłuszczane.

a mozna po prostu zjesc te ziarna bez mielenia czy parzenia?

radek

Re: siemie lniane, jak? | tomek wilicki, 28-12-2008, 02:56

radek wrote:

a mozna po prostu zjesc te ziarna bez mielenia czy parzenia?

i bez gryzienia, można, ale niewiele to da - nie strawisz otoczki ziarna więc nic nie przyswoisz, a śluzu wydzieli się tyle co nic, więc nie spełnią roli ochronnej.

Re: siemie lniane, jak? | radek, 28-12-2008, 15:28

tomek wilicki napisał(a):
radek wrote:

i bez gryzienia, można, ale niewiele to da - nie strawisz otoczki ziarna więc nic nie przyswoisz, a śluzu wydzieli się tyle co nic, więc nie spełnią roli ochronnej.

eee no ja gryze te "ziarka", ale nie chce mi sie ich parzyc, mielic, wiec moje pytanie dotyczylo tego czy gryzienie wystarczy :))

radek

Re: siemie lniane, jak? | tomek wilicki, 28-12-2008, 15:31

radek wrote:

eee no ja gryze te "ziarka", ale nie chce mi sie ich parzyc, mielic, wiec moje pytanie dotyczylo tego czy gryzienie wystarczy :))
Jeśli zjadasz w celu uzupełnienia składników odżywczych, to owszem, wystarczy. Na wrzody niewiele pomoże :)

Tyle, że sobie strasznie zęby możesz takim czymś pościerać.

Re: siemie lniane, jak? | wt, 28-12-2008, 19:44

Zmielone ma być, bo inaczej całe ziarna "przelecą". Całą łyżkę na sucho ze smakiem i popić przegotowaną. Nie trzeba się zmuszać do picia niesmacznej kici, a efekt w sam raz.

Re: siemie lniane, jak? | Stokrotka, 28-12-2008, 20:45

A do pieczywa dodają całe, niezmielone.
Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Zadziwiająca historia wody katalitycznej Zadziwiająca historia wody katalitycznej