Powiązane leki
(opisy)

Xyzal (tabletki) (Levocetirizini dihydrochloridum)

Claritine SPE (Loratadinum)

Loratine (Loratadinum)

Loratan pro (Loratadinum)

Lorafast (Loratine) (Loratadinum)

Loratadyna Pylox (Loratadinum)

Hydrocort 0,5% (Hydrocortisoni acetas)

Bedicort G (Betamethasoni dipropionas, Gentamicinum)

Loram (Loratadinum)

Elosalic (Mometasoni furoas, Acidum salicylicum)

Tagi

zaczac dlon steryd tabletka swiad palce kontaktowy dawka skora alergia

Fora dyskusyjne

wysypka / bąble na wewnętrznej stronie dłoni (3)

Dziwna choroba skóry dłoni (22)

Silna alergia- POMOCY! (0)

Co zrobić z świądem twarzy? (1)

Bąbelki na stopach - czy to potnica? jak się tego pozbyć? (2)

CZERWONE, SUCHE PLAMY NA CAŁYM CIELE (5)

drętwienie lewej dłoni i trzech palców prawej. (4)

Choroba autoimmunologiczna górnych dróg oddechowych (45)

Problem z dłońmi-nawracajacy (16)

nadżerki pod napletkiem (5)

schodzenie skóry z dłoni (1)

problem ze skórą na opuszkach palców (12)

pęknięcia skóry na opuszkach palców (6)

łuszcząca się skóra palców (1)

Zimne bolące dłonie, drętwiejące opuszki palców (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » alergia kontaktowa

alergia kontaktowa

Anka P., 22-01-2009, 12:10

Witam

Od kilku lat mam problemy ze częścią skóry dłoni. Zdiagnozowano alergię kontaktową. Byłam juz kilku dermatologów od siedmiu boleści, którzy zapisywali mi kolejno Elocom, Dermovate, Bedicort. Ten ostatni miał najlepsze działania... do czasu. Oczywiście nie używałam tych maści ciagle, pamiętając, że organizm może sie przyzwyczaić do ich działania i że w końcu przestaną być skuteczne. Jakoś z tym żyłam, nie było najgorzej. Aż jakieś 4 miesiące zaczął się, nie wiadomo skąd, prawdziwy horror. Problemy rozszerzyły się z powierzchni 2 palców dłoni na 3 palce i połowę skóry wewnętrznej części dłoni. Odczuwałam taki straszny świąd, że aż bolało, w nocy niejednokrotnie budziłam się z rozdrapaną ręką, która momentalnie puchła. Skóra gojąc się była bardzo sucha, pękała głęboko. Zresztą goiła się przez 3 dni, a później znów zaczynała swędzieć. Lekarka (do której zaczęłam chodzić regularnie, bo zabrała się do problemu metodycznie) przepisała maść robioną w aptece, wysłała na badanie mykologiczne, a kiedy to wykazało brak grzybicy, zaordynowała lekką dawkę Metypredu. To było prawie jak cud. Wcześniej nie byłam w stanie zgiąć palców dłoni (które wyglądały jak serdele) ani ich w pełni rozprostować, bo skóra (mimo nieustannego smarowania kremami, maściami natłuszczającymi) była tak sucha i napięta, że pękała. Odkąd zaczełam brać Metypred od drugiej dawki widać było zauważalne gołym okiem zmiany, świąd ustąpił. Ale najpierw miałam brać 3 tabletki raz dziennie przez 5 dni, przez kolejne 2 tabletki, i następne 5 dni po jednej tabletce. Jestem pod koniec leczenia i zaczynam znowu odczuwać pewien dyskomfort, świąd. daleko jeszcze do stanu sprzed leczenia, ale widzę, że jak odstawię leki za kilka dni to będzie niezła jazda. Oczywiście pójdę na wizytę niedługo porozmawiać z nią, choćby o testach alergologicznych, które mam zrobić. Ale pytanie do lekarzy obecnych do grupie. Czy istnieje jeszcze jakiś inny steryd, który byłby w stanie wyciszyć mój problem na dłużej, nie tylko na czas brania. Czy powinnam wziąć pod uwagę jeszcze inne działania niż łykanie tabletek, natłuszczanie i nawilżanie skóry?

Anka P.

Re: alergia kontaktowa | rabar-bar, 24-01-2009, 01:12

Użytkownik "Anka P." napisał w wiadomości news:gl99nq$e3a$1 [at] node1.news.atman.pl...

Czy powinnam wziąć pod uwagę jeszcze inne działania niż łykanie tabletek, natłuszczanie i nawilżanie skóry?

Tak wyeliminowanie alergenu :)

poza tym polecam forum www.atopowe-zapalenie.pl/forum/ miliard przydatnych infomracji

pozdrawiam raB

Re: alergia kontaktowa | Anka P., 24-01-2009, 12:03

rabar-bar pisze:

Tak wyeliminowanie alergenu :)
Tyle to sama wiem ;-). Problem w tym, że zanim zrobię testy, muszę odczekać ze 3 tygodnie albo i dłużej aż steryd zostanie wyeliminowany z organizmu. To tego czasu zdażę sobie rekę rozdrapać, a ta spuchnie mi jak balon. Jeśli zażywając steryd (ostatnia dawka, jedna tabletka) już odczuwam świąd i na dłoni wyskakują mi pęcherzyki to będzie problem wytrzymać 3 tygodnie. Zastanawiam się czy istnieje inny lek, który mógłby mi pomóc, aby całkowicie wyciszyć zmiany np na miesiąc.
poza tym polecam forum www.atopowe-zapalenie.pl/forum/ miliard przydatnych infomracji
Dzięki. Poczytam.

Pozdrawiam
Anka P.

Re: alergia kontaktowa | Aicha, 24-01-2009, 14:31

Użytkownik "Anka P." napisał:

Tyle to sama wiem ;-). Problem w tym, że zanim zrobię testy, muszę odczekać ze 3 tygodnie
Mało prawdopodobne, że w testach wyjdzie alergia kontaktowa. Nie nosisz zegarka, bransoletki itp. na tej ręce?

Pozdrawiam - Aicha

Re: alergia kontaktowa | Anka P., 24-01-2009, 15:22

Aicha pisze:

Mało prawdopodobne, że w testach wyjdzie alergia kontaktowa. Nie nosisz zegarka, bransoletki itp. na tej ręce?
Na tej, od której zaczęła się zabawa, czyli na prawej, nie noszę. Zresztą widzę, że wpyrysk kontaktowy zaczyna mi wyłazić na dwóch palcach lewej dłoni również. Ale przestanę nosić zegarek na jakiś czas. Chwytam się juz wszelkich możliwych rozwiązań.

Pozdrawiam
Anka P.

Re: alergia kontaktowa | rabar-bar, 24-01-2009, 19:58

Użytkownik "Anka P." napisał w wiadomości news:gleldb$oi3$1 [at] node2.news.atman.pl...
Zastanawiam się czy istnieje inny lek, który mógłby mi pomóc, aby całkowicie wyciszyć zmiany np na miesiąc.
przypuszczam, że gdyby był, to nikt by już nie używał leków na sterydach z uwagi na miliard skutków ubocznych. Może warto byłoby się zainteresować maściami Elidel albo Protopic? Tyle że do tanich raczej nie należą... Piszesz, że Twoje problemy trwają już od kilku lat - trochę mnie dziwi, że żaden z lekarzy nie starał się ustalić przyczyny i dopiero teraz testy? Może ogólnie warto byłoby się rozejrzeć za dobrym alergologiem, który być może bardziej kompleksowo się zajmie tematem niż dermatolog... Zdrowia życzę, bo wiem z doświadczenia, że wszelkie cuda - zwłaszcza na dłoniach - strasznie uprzykrzają życie :(

raB

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC Akupresury ABC Akupresury

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia