Powiązane leki
(opisy)

Tagi

zdrowotny pelnoplatny recepta kreskowy pelny cena ubezpieczenie pesel wpisac wystawic

Fora dyskusyjne

lekarstwa na przewlekle chory (2)

Ubezpieczenie zdrowotne jak uzyskać ? (4)

Kobieta w ciąży-brak ubezpieczenia (22)

Wizyta w przychodni bez ubezpieczenia (1)

dane na receptach (2)

Czy muszę wykupić tyle opakowań leku ile jest na recepcie? (6)

Grzybica przewodu pokarmowego (2)

Czy lekarz może sam sobie wystawić receptę? (1)

recepta (1)

astygmatyzm? (1)

recepta (5)

Grzybica-co brać? (1)

Dziwne objawy obrzek wokol cewki (5)

I znowu ketonal (1)

ADIPEX - czy stosowanie jest niezgodne z prawem? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta

Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta

Mem, 09-02-2009, 15:40

Witam,

Nie posiadam ubezpieczenia zdrowotnego. Czy w takim wypadku lekarz (prywatna praktyka) moze mi wystawic zwykla recepte (bez litery P).

Pozdrawiam Mem

Re: Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta | Marek Bieniek, 09-02-2009, 17:02

On Mon, 9 Feb 2009 14:40:51 +0100, Mem wrote:

Nie posiadam ubezpieczenia zdrowotnego. Czy w takim wypadku lekarz (prywatna praktyka) moze mi wystawic zwykla recepte (bez litery P).
Może wystawić receptę pełnopłatną, stawiając "X" w rubryce odpowiadającej oddziałowi NFZ. Za lek zapłacisz pełną cenę, bez jakiejkolwiek refundacji.

m.
Marek Bieniek (mbieniek na epic kropa pl) Na newsach jestem prywatnie i wyrażam tu swoje prywatne opinie.

Re: Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta | Mem, 11-02-2009, 19:57

"Marek Bieniek" wrote in message
On Mon, 9 Feb 2009 14:40:51 +0100, Mem wrote:

Może wystawić receptę pełnopłatną, stawiając "X" w rubryce odpowiadającej oddziałowi NFZ. Za lek zapłacisz pełną cenę, bez jakiejkolwiek refundacji.
Czy zatem w takiej sytuacji lekarz nie musi wpisac mojego numeru PESEL ?

Mem,

Re: Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta | Marek Bieniek, 11-02-2009, 21:34

On Wed, 11 Feb 2009 17:57:10 +0100, Mem wrote:

Dobre pytanie, Nie mam przy sobie przepisów, ale ja bym wpisał.

m.
Marek Bieniek (mbieniek na epic kropa pl) Na newsach jestem prywatnie i wyrażam tu swoje prywatne opinie.

Re: Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a recepta | justyna , 13-02-2009, 23:29

nie musi. na receptach pełnopłatnych nie musi być nr pesel (kodu kreskowego, dwoch dat itd też)

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006 Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006

Pacjenci Pacjenci

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

W sidłach anoreksji W sidłach anoreksji

Ubezpieczenie pielęgnacyjne Ubezpieczenie pielęgnacyjne