Powiązane leki
(opisy)

Calcium-Sandoz forte (Calcii glubionas, Calcii carbonas)

Calperos (Calcii carbonas)

Calcium Pliva

Effervit Calcium (Acidum ascorbicum, Calcii lactogluconas)

Ostowap D3 Forte (Calcii carbonas, Colecalciferolum)

Satural (Calcii lactogluconas)

Calcium (Aflofarm) (Calcii glubionas, Calcii lactobionas)

Calcium Płynne

Calcium 500 (Calcii lactogluconas)

Ozone Calcium z Kwercetyną

Tagi

przeziebic preparat alergia wapno gookk recepta wapn pytac chciec pomagac

Fora dyskusyjne

W jaki sposob mozna wyplukac nadmiar wapnia w organizmie ? (1)

Czerwona wysypka i lekkie swędzenie (1)

atybiotyki bez recepty (2)

Nasilony katar (2)

zmęczenie (22)

dren i wapń przy okazji (1)

problem : ( ( tężyczka. (1)

Wchłanianie wapnia (8)

Wapń, a fusafunginum (4)

CYTRYNIANY (19)

interpretacja wyników(TSH, FT3, FT4) (1)

calperos i alfadiol (5)

Niedobór magnezu i nadmiar wapnia (10)

Długotrwałe picie wapna - czy może mieć negatywne skutki? (1)

Podwyższony poziom wapnia i żelaza (3)

Wapno

sov., 05-03-2009, 15:37

Od lat żyłem w przekonaniu, że wapno (takie rozpuszczalne z folii) zaaplikowane we wczesnym stadium przeziębienia (którego objawem jest ból gardła) pomaga i powstrzymuje w jakimś senie rozwój choroby. Ostatnio w aptece kobieta zdziwiła się jak jej to powiedziałem i stwierdziła, że to absolutnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Sprzedała mi septolete. Wyprowadzcie mnie z błędu! sov.

Re: Wapno | m., 05-03-2009, 21:03

Użytkownik "sov." napisał w wiadomości news:gookk3$i6u$1 [at] inews.gazeta.pl...
Od lat żyłem w przekonaniu, że wapno (takie rozpuszczalne z folii) zaaplikowane we wczesnym stadium przeziębienia (którego objawem jest ból gardła) pomaga i powstrzymuje w jakimś senie rozwój choroby. Ostatnio w aptece kobieta zdziwiła się jak jej to powiedziałem i stwierdziła, że to absolutnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Sprzedała mi septolete. Wyprowadzcie mnie z błędu!
ja nie znam odpowiedzi, ale o twojej recepcie I raz slysze:) najlepiej to dziala placebo. ja np. jak tylko napije sie miety, to od razu mnie przestaje bolec brzuch, zanim nawet ja dopije:)

Re: Wapno | tomek wilicki, 05-03-2009, 21:19

sov. wrote:

Od lat żyłem w przekonaniu, że wapno (takie rozpuszczalne z folii) zaaplikowane we wczesnym stadium przeziębienia (którego objawem jest ból gardła) pomaga i powstrzymuje w jakimś senie rozwój choroby. Ostatnio w aptece kobieta zdziwiła się jak jej to powiedziałem i stwierdziła, że to absolutnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Sprzedała mi septolete. Wyprowadzcie mnie z błędu! sov.
tyż zawsze mi tak powtarzano, zresztą na wapnie masz napisane "spożywać w stanach zwiększonego zapotrzebowania, np podczas przeziębień". I też nie wiem, czy to prawda czy nie :D

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: Wapno | Marek Bieniek, 05-03-2009, 22:17

On Thu, 5 Mar 2009 14:37:30 +0100, sov. wrote:

Od lat żyłem w przekonaniu, że wapno (takie rozpuszczalne z folii) zaaplikowane we wczesnym stadium przeziębienia (którego objawem jest ból gardła) pomaga i powstrzymuje w jakimś senie rozwój choroby. Ostatnio w aptece kobieta zdziwiła się jak jej to powiedziałem i stwierdziła, że to absolutnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Sprzedała mi septolete. Wyprowadzcie mnie z błędu!
Wapń działa delikatnie przeciwobrzekowo i przeciwwysiękowo, zatem może w jakimś stopniu zmniejszyć nasilenie objawów przeziębienia. Na pewno nie leczy choroby (znaczy nie zwalcza wirusów).

Są skuteczniejsze leki.

m.
Marek Bieniek (mbieniek na epic kropa pl) Na newsach jestem prywatnie i wyrażam tu swoje prywatne opinie.

Re: Wapno | Stokrotka, 05-03-2009, 23:10

Jest np. jakieś wapno pomieszane z kacypiryną, zdaje się dobre na zatoki, a dawniej uznawano, że to lek dobry na alergię, w co osobiście nie wieżę, bo piłam masę w dzieciństwie, nazywałam to żygowinami, i nigdy nie pomagało.

Wapna jest bardzo wiele rodzai, nawet tylko na receptę , i całkiem inaczej działają, i na całkiem co innego, np, na wzrok.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Wapno | Piotr Maksymowicz, 05-03-2009, 23:29

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:gopbj7$paq$1 [at] news.onet.pl...
Jest np. jakieś wapno pomieszane z kacypiryną, zdaje się dobre na zatoki, a dawniej uznawano, że to lek dobry na alergię, w co osobiście nie wieżę, bo piłam masę w dzieciństwie, nazywałam to żygowinami, i nigdy nie pomagało.

Wapna jest bardzo wiele rodzai, nawet tylko na receptę , i całkiem inaczej działają, i na całkiem co innego, np, na wzrok.

Wapno to jest dopre ale w zaprawie. No i jeszcze w tężyczce potrafi sprawiać cuda.

Re: Wapno | Stokrotka, 05-03-2009, 23:30

Jest np. jakieś wapno pomieszane z kacypiryną,
miało być "kwercetyną"
zdaje się dobre na zatoki, a dawniej uznawano, że to lek dobry na alergię, w co osobiście nie wieżę, bo piłam masę w dzieciństwie, nazywałam to żygowinami, i nigdy nie pomagało.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó-u , ch-h ,rz-ż lub sz, -ii--i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Wapno | Aicha, 06-03-2009, 11:27

Użytkownik "m." napisał:

najlepiej to dziala placebo. ja np. jak tylko napije sie miety, to od razu mnie przestaje bolec brzuch, zanim nawet ja dopije:)
To nie placebo, tylko olejki eteryczne. Mnie też sam zapach mięty już pomaga. (nie wspominając o Airwaves menthol-eucalyptus na nos i gardło)

Pozdrawiam - Aicha

Re: Wapno | Aicha, 06-03-2009, 11:31

Użytkownik "Stokrotka" napisał:

i nigdy nie pomagało.
A mnie zawsze (samo wapno), kiedy przejechałam się tramwajem przez całe miasto do pracy w porze kwitnienia traw. Atak oczno-nosowy był odpierany skutecznie :)

Pozdrawiam - Aicha

Re: Wapno | sov., 06-03-2009, 16:23

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał

Wapń działa delikatnie przeciwobrzekowo i przeciwwysiękowo,
O! Właśnie tak myślałem. I mi pomagało! I jeszcze byłem przekonany, że obkurcza naczynia krwionośne. Teraz, kiedy powstały wątpliwości, juz nie wiem czy mi pomoże ;-) sov.

Re: Wapno | Stokrotka, 06-03-2009, 21:40

A mnie zawsze (samo wapno), kiedy przejechałam się tramwajem przez całe miasto do pracy w porze kwitnienia traw.
Może jadłeś za mało sera?

(tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Wapno | Aicha, 07-03-2009, 02:02

Użytkownik "sov." napisał:

kiedy powstały wątpliwości, juz nie wiem czy mi pomoże ;-)
Kup takie, które nie będzie miało w nazwie nic wspólnego z wapniem. Np. Satural ;)

Pozdrawiam - Aicha

Re: Wapno | rabar-bar, 07-03-2009, 23:43

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:gorrpl$j8f$1 [at] news.onet.pl...
Może jadłeś za mało sera?

ser ma jakieś właściwości przeciwalergiczne? ;> z nieukrywanym zaciekawieniem pytam! może coś przegapiłam?

pozdrwiam raB

Re: Wapno | rabar-bar, 07-03-2009, 23:48

Użytkownik "sov." napisał w wiadomości news:gookk3$i6u$1 [at] inews.gazeta.pl...

Wyprowadzcie mnie z błędu!
Podepnę się pod wątek - bo pytanie moje też dotyczy wapna.

Usłyszałam jakiś czas temu opinię, że spożywanie dużych ilości wapna może spowodować zwapnienie żył ;> Niestety już bez opisu, czym takie zwapnienie miałoby się objawiać. Google niestety milczą na ten temat, co każe mi podejrzewać, że to jednak największa bzdura ze wszystkich zasłyszanych. Jednak ponieważ od czasów dziecięcia mam wieczne problemy skórne o podłożu alergicznym i na zalecenie dermatologa trochę już tego wapna się naużywałam - więc ciekawi mnie jednak trochę, czy aby na pewno to bajka.

Pozdrawiam raB :)

Re: Wapno | czeremcha , 08-03-2009, 11:24

Marek Bieniek napisał(a):

Wapń działa delikatnie przeciwobrzekowo i przeciwwysiękowo,
Właśnie - próbowałam drążyć temat - i nie bardzo się udało robić to samodzielnie... Otóż - w Irlandii nic na ten temat nie wiedzą... Pracuję w aptece, pytam o to irlandzkich farmaceutów /zwłaszcza w ubiegłorocznym sezonie alergii pyłkowych/ - i robią wielkie oczy. Czy w takim razie badania nad skutecznością preparatów wapnia w leczeniu symptomów alergii są niejednoznaczne? Chciałabym się w rozmowie z nimi podeprzeć jakimiś publikacjami... Nowy sezon się zbliża - chciałabym polecać preparaty wapnia klientom, ale jednocześnie chciałabym mieć w ręku jakieś argumenty.

Inna sprawa, że preparaty te są tutaj z reguły łączone - z witaminami D i K... Bardzo trudno o "czystą" formę.

Jeśli ktoś z klientów pyta o preparaty wapnia napomykając o alergii, a do tego szuka rozpuszczalnych tabletek - to na 90% Polak. Reszta - to Czesi albo Słowacy ;-)

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Drzewa pomagają leczyć Drzewa pomagają leczyć

Pharmindex - kompendium leków 2010 Pharmindex - kompendium leków 2010

Alergie. Naturalne sposoby leczenia Alergie. Naturalne sposoby leczenia

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Zielska, zioła i ziółka Zielska, zioła i ziółka