Powiązane leki
(opisy)

Zomiren SR (Alprazolamum)

Relpax (Eletriptanum)

Zomiren (Alprazolamum)

Paxeratio (Paroxetinum)

Faxigen XL (Venlafaxinum)

Faxolet ER (Venlafaxinum)

Lafactin (Venlafaxinum)

Sertahexal (Sertralinum)

Oriven (Venlafaxinum)

Oxam (Oxazepamum)

Tagi

nerwica carfen ciaza latac leciec samolot tabletka atak lekowy zomiren

Fora dyskusyjne

zobacz Latanie samolotem po operacji ucha (3)

zobacz odma płucna - czy moge latac samolotem ?? (2)

zobacz ciaza i latanie samolotem (1)

zobacz nerwica ,shizofremia a może nowotwór ? (17)

zobacz Niedotlenienie Mózgu (1)

zobacz Badanie EEG (0)

zobacz PADACZKA SKRONIOWA I NERWICA (4)

zobacz Nerwica (4)

zobacz zakrzepica a samolot (1)

zobacz Niedomykalność zastawki aortalnej. prosze o pomoc (1)

zobacz nadwrażliwość słuchowa a latanie samolotem (0)

zobacz Poszerzanie kanalow zatok czolowych - co to? (0)

zobacz Klips a latanie samolotem (0)

zobacz zaburzenia robaka móżdzku a latanie samolotem (0)

zobacz Chemioterapia, a latanie samolotem (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ataki nerwicy lękowej w ciąży.

Ataki nerwicy lękowej w ciąży.

Carfen, 17-03-2009, 11:07

Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży i żadnych dolegliwosci nie mam nie licząc nadmiernego rozdrażnienia ale to normalne zważywszy na moją chorobe. Od ponad 15 lat cierpię na nerwice lękową z dość trudnymi do zniesienia fizycznie napadami lękowymi. Byłam do tej pory na lekach np. seroxat, zomiren i nie było tak źle natomiast od początku ciąży odstawiłam wszystkie leki no i wiadomo łatwo nie było ale jakos tam funkcjonuję. Za 3 tygodnie lecę do Polski no i tutaj zaczyna się problem gdyż od dziecka dośc ciężko znosiłam latanie i tylko na lekach lata mi się całkiem przyjemnie. Bilety są już kupione, lecieć trzeba więc pozostaje kłopot co zrobic w przypadku nagłego ataku lęku w samolocie?! Czy można w tak wyjatkowych sytuacjach sięgnąć po zomiren lub afobam czy jakieś leki które w ciąży sa ustepstwem no i faktycznie pomogą bo ziołowe na mnie nie działają. Będę wdzięczna za fachowa odpowiedź.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Ernest, 17-03-2009, 16:05

Carfen pisze:
Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży i żadnych dolegliwosci nie mam nie licząc nadmiernego rozdrażnienia ale to normalne zważywszy na moją chorobe. Od ponad 15 lat cierpię na nerwice lękową z dość trudnymi do zniesienia fizycznie napadami lękowymi. Byłam do tej pory na lekach np. seroxat, zomiren i nie było tak źle natomiast od początku ciąży odstawiłam wszystkie leki no i wiadomo łatwo nie było ale jakos tam funkcjonuję. Za 3 tygodnie lecę do Polski no i tutaj zaczyna się problem gdyż od dziecka dośc ciężko znosiłam latanie i tylko na lekach lata mi się całkiem przyjemnie. Bilety są już kupione, lecieć trzeba więc pozostaje kłopot co zrobic w przypadku nagłego ataku lęku w samolocie?! Czy można w tak wyjatkowych sytuacjach sięgnąć po zomiren lub afobam czy jakieś leki które w ciąży sa ustepstwem no i faktycznie pomogą bo ziołowe na mnie nie działają. Będę wdzięczna za fachowa odpowiedź.

Wątpię aby ktoś mógł Ci tu powiedzieć co możesz a czego nie. Jesteś w ciąży, zapytaj lekarza prowadzącego lub tego który wypisał Ci leki.

Sam fakt posiadania tabletek podczas lotu będzie pomocny.

E.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 17-03-2009, 16:19

Wątpię aby ktoś mógł Ci tu powiedzieć co możesz a czego nie. Jesteś w ciąży, zapytaj lekarza prowadzącego lub tego który wypisał Ci leki.
- Niestety jest to niemozliwe dlatego że z moim lekarzem psychiatrą nie mam kontaktu. Jak byłam w Pl dostałam sporą ilość recept bo wiedział że predko sie nie zobaczymy. Co zaś do opieki nad ciążą to prowadzą ja połozne a te najchetniej na wszystko przepisywały by paracetamol. Od pól roku probuje się dowiedziec jaki wpływ może mieć lot na ciązę a te mnie odsyłają do linii lotniczych żebym się dowiedział czy mnie wpuszczą na pokład - bez komentarza. - Sam fakt posiadania tabletek podczas lotu będzie pomocny. Tak, zgada się w przypoadku tej choroby podświadomość może wiele zdziałać, gorzej jak objawy somatyczne przejdą w dolegliwości fizyczne. Ja to jakość wytrzymam ale boje się o dziecko. Z samolotu niestety nie da się uciec;(

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 18-03-2009, 16:21

Polska złuzba zdrowia równiez nie powala na kolana, miałam '' przyjemność'' w niej pracowac ale nie o tym mowa. Inny kraj inny obyczaj a dokładnie sposób leczenia czy prowadzenia terapii. Tutaj przez 9mc nie zobaczysz gina jak nie ma takiej koniecznosci, ciąża to nie choroba więc nie ma potrzeby latać co miesiac do szpitala. Czy ja popieram ta polityke czy nie to juz jest najmniej istotne. Zaden lekarz, czy to psychiatra czy dentysta nie przepisze leku który w jakikolwiek sposób mógłby miec wpływ na płod, zresztą dentyści kobietom w ciąży zakładają tylko tymczasowe wypełnienia. Co zaś do mojego stwierdzenia odnośnie ucieczki to każdy chory na nerwice lekową wie co miałam na mysli... No i nie lece sama tylko z mężem, zreszta zawsze razem latamy ale on niestety nie jest lekiem na ataki nerwicy. Pozdrawam.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Tadeusz, 18-03-2009, 16:27

Użytkownik "Carfen" napisał w wiadomości news:pl...

- Niestety jest to niemozliwe dlatego że z moim lekarzem psychiatrą nie mam kontaktu. Jak byłam w Pl dostałam sporą ilość recept bo wiedział że predko sie nie zobaczymy.
nie da się zadzwonić???? to gdzie ty teraz jesteś? nie ma tam absolutnie żadnego psychiatry?

Z samolotu niestety nie da się uciec;(
da się :) tylko skończy się to gorzej dla uciekającego niż pozostanie...

moja dobra rada: musisz mieć kogoś znajomego (rodzina, przyjaciele) kto będzie z Toba leciał i wspierał

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Tadeusz, 19-03-2009, 14:32

Użytkownik "Carfen" napisał w wiadomości news:.pl...

Zaden lekarz, czy to psychiatra czy dentysta nie przepisze leku który w jakikolwiek sposób mógłby miec wpływ na płod,
a jak taki ciężki atak paniki wywowa przedwczesny poród w samolocie to nie będzie wpływu na płód ??? nie mówiąc o paralizatorach w Kanadzie :) lekarz musi zdecydować co będzie mniejszym złem...

ostatecznie pozostaje jeszcze się upić i przespać lot :)

pzdr

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 19-03-2009, 20:11

Nie latam do Kanady więc mnie to nie martwi. Pisałam juz wczesniej co usłyszałam od lekarza i położnych na pytanie o podrózy... A jesli juz żartujemy to nie mam nic przeciwko porodowi w samolocie, syn będzie miał dozywotnio darmowy przelot tymi liniami lotniczymi:P

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | joanna, 19-03-2009, 23:40

Użytkownik "Carfen" napisał w wiadomości news:gpnpat$kpn$1 [at] inews.gazeta.pl...
Będę wdzięczna za fachowa odpowiedź.
Niestety, nie jest to "fachowa" odpowiedż. Myslę tylko, że jeśli pod koniec ciąży (to bedzie już ósmy miesiąc przecież) w przypadku bardzo intensywnego lęku zażyjesz jedną tabletkę tego leku, to pewnie nic się dziecku nie stanie. W każdym razie wsiadaj do samolotu ze świadomością, że ostatecznie będziesz mogła wziąć ten lek.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 21-03-2009, 00:36

Więlkie dzieki za otuche bo widomo że zawsze lepij miec coś w zanadrzu.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Aicha, 21-03-2009, 04:13

Użytkownik "Carfen" napisał:

widomo że zawsze lepij miec coś w zanadrzu.
www.doz.pl/leki/p4204-Zomiren (i afobam) "Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży"

www.przychodnia.p...p3?lek=2797 "Nie należy stosować leku w ciąży"

Pozdrawiam - Aicha

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | joanna, 21-03-2009, 16:10

Przecież nie bedzie brała tego systematycznie. Jeśli w końcówce ciąży w krytycznej sytuacji weźmie jedną tabletkę, to myślę, że nic złego sie nie stanie.

Użytkownik "Aicha" napisał w wiadomości news:gq1f4g$pjk$1 [at] inews.gazeta.pl...
Użytkownik "Carfen" napisał:

www.doz.pl/leki/p4204-Zomiren (i afobam) "Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży"

www.przychodnia.p...p3?lek=2797 "Nie należy stosować leku w ciąży"

Pozdrawiam - Aicha

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 22-03-2009, 01:20

Musiałbym upaść chyba z tego samolotu na głowę żeby zacżąć pod koniec ciąży faszerować się lekami, zreszta nie rozumiem po co mi link do Seroxatu skoro go nie biorę od 3 lat i nie mam zamiaru do niego wracać. Swoja droga Seroxat nie pomoze mi jak go wezme 30 min przed czy w trakcie ataku bo zaczyna działac dopiero po około miesięcznej kuracji, zalezy od dawki przyjmowanej.

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | animka, 22-03-2009, 02:42

Carfen pisze:
Musiałbym upaść chyba z tego samolotu na głowę żeby zacżąć pod koniec ciąży faszerować się lekami,
Czy Ty naprawdę jesteś w ciąży? :D

animka

Re: Ataki nerwicy lękowej w ciąży. | Carfen, 31-03-2009, 20:38

Uff, własnie wróciłam od połoznej. Wymęczyła mnie ale najwazniejsze ze wszystko dobrze, nie ma przeciwwskazań do lotu, leki mam, zaświadczenie mi wypisała więc możemy lecieć ;) Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Powiedz STOP! Apatii, depresji, chandrze, nerwicom Powiedz STOP! Apatii, depresji, chandrze, nerwicom

Rozkosze odchudzania Rozkosze odchudzania

Bioterroryzm - zasady postępowania lekarskiego Bioterroryzm - zasady postępowania lekarskiego

Zaburzenia lękowe Zaburzenia lękowe

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia