Powiązane leki
(opisy)

Fisio diur

Cidrex

Clobex (Clobetasoli propionas)

Multi Hair

Nizoral (szampon) (Ketoconazolum)

Zoxinat (Ketoconazolum)

Polytar Liquid (Pix litanthracis)

Zdrój (szampon leczniczy)

Aqua-Femin

Asequrella

Tagi

szampon ocet woda wlos siarkowy mydlo racine umyc glowa zaczac

Fora dyskusyjne

zobacz Przetłuszczone włosy (8)

zobacz WYPADANIE WLOSOW (5)

zobacz nieprzyjemny zapach głowy (11)

zobacz lojotokowe zapalenie skory (4)

zobacz Produkty z aminexilem w ciąży - można? (0)

zobacz Ból u nasady cewki (9)

zobacz Fala gorąca po umyciu włosów (1)

zobacz Stan włosów i cery a gospodarka hormonalna (5)

zobacz Ropne cysty na plecach (10)

zobacz trądzik. (1)

zobacz Mydło siarkowe (3)

zobacz Krostki na głowie (1)

zobacz Codzienna higiena (2)

zobacz Wlosy (9)

zobacz Sposób na piękne włosy (9)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » mycie włosów mydlem siarkowym

mycie włosów mydlem siarkowym

1634Racine, 17-03-2009, 20:25

dlaczego czasami slyszy sie rady, by myc glowe zwyklym mydlem siarkowym? Na co pomaga mydlo siarkowe (w przypadku wlosow; w przypadku skory twarzy - domyslam sie)?

Re: mycie włosów mydlem siarkowym | animka, 17-03-2009, 23:41

1634Racine pisze:
dlaczego czasami slyszy sie rady, by myc glowe zwyklym mydlem siarkowym? Na co pomaga mydlo siarkowe (w przypadku wlosow; w przypadku skory twarzy - domyslam sie)?
A po co mydłem? Są już różne szampony ( w tym siarkowy też) u nas.

animka

Re: mycie włosów mydlem siarkowym | 1634Racine, 18-03-2009, 18:14

animka in news:gpoqg8$ma4$1 [at] node1.news.atman.pl
nie odpowiedzialas na pytanie; ( _podejrzewam_ ,ze ilosc "chemii" w szamponie jest _zdecydowanie_ wieksza niz w prostym mydle siarkowym )

Re: mycie włosów mydlem siarkowym | animka, 19-03-2009, 00:46

1634Racine pisze:

nie odpowiedzialas na pytanie; ( _podejrzewam_ ,ze ilosc "chemii" w szamponie jest _zdecydowanie_ wieksza niz w prostym mydle siarkowym )
Po umyciu mydlem musisz przecież popłukać głowę wodą z octem, a ocet to zabójstwo, szczypie, śmierdzi i może wywolać uczulenie.

animka

Re: mycie włosów mydlem siarkowym | FiftyFifty, 20-03-2009, 13:33

Użytkownik "1634Racine" Na co pomaga mydlo siarkowe?
Nie wiem, czy pomogło mi akurat mydło siarkowe, ale gdy 41 lat temu zacząłem gwałtownie łysieć (a może to złe słowo - włosy wypadały mi równomiernie z całej owłosionej powierzchni głowy, wierzcie mi, to niełatwa sprawa dla 20-latka), za radą pewnego dermatologa z prawdziwego zdarzenia zacząłem używać mydła siarkowego i dziegciowego. Włosy się jeszcze trzymają (gdzieś tak około 55-tki zaczęły się pojawiać zatoki ). W zasadzie przez cały czas stosowałem cykl: mycie mydłem jw., a w kolejne dwa dni mycie zwykłą wodą i tak dookoła Woytek. Myślę, że w tym całym okresie umyłem włosy szamponem może ze 20 razy (zapominalski jestem, a w hotelach na ogół takich mydeł nie ma). Żebyż jeszcze ze wszystkim innym było tak dobrze...

50/50

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia

Ocet jabłkowy Ocet jabłkowy

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów