Powiązane leki
(opisy)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Fructolax (płyn)

Tabletki przeczyszczające (Cortex Frangulae, Aloe, Fructus Carvi, Radix Althaeae)

Maxlax

Enema (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Oleum Ricini (płyn)

Laxopol (Docusatum natricum)

Altra (Frangulae cortex extractum siccum)

Normolax Control (Frangulae cortex extractum siccum)

Bioglicerol (Glycerolum)

Tagi

tabletka lewatywa jelito regularny bisacodyl zatwardzic minuta dieta wyproznic czopek

Fora dyskusyjne

zobacz Bisacodyl czopki dla dziecka (3)

zobacz Biegunka/zatwardzenie, jelito drażliwe? (2)

zobacz Problem z wypróżnieniem, przelewanie się w jelitach (4)

zobacz kłujący ból odbytu (1)

zobacz wstydliwy problem (5)

zobacz długotrwały ból brzucha po WF (1)

zobacz Krwawienie jelita (9)

zobacz Problem z wypróżnianiem (1)

zobacz krew przy wydalaniu (0)

zobacz biegunka i zatwardzenie (0)

zobacz Objawy podobne do zespołu jelita drażliwego. (0)

zobacz problem z wypróżnieniami (34)

zobacz bóle brzucha/"biegunka" - Problem z jelitami? (3)

zobacz Problem z wypróżnianiem sie IBS (15)

zobacz Czy to rak jelita grubego? (2)

milk buttermilk

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » co na zatwardzenie?

co na zatwardzenie?

m., 10-04-2009, 16:52

chodzi mi nie o profilaktyke, tylko czy jakis specyfik mozna przyjac, gdy zatwardzenie juz jest a z powodu hemoroidow nie powinno sie go miec? taka odwrotnosc wegla?...

Re: co na zatwardzenie? | ffiona, 10-04-2009, 16:59

Użytkownik "m." napisał w wiadomości news:49df4119$0$29452$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
chodzi mi nie o profilaktyke, tylko czy jakis specyfik mozna przyjac, gdy zatwardzenie juz jest a z powodu hemoroidow nie powinno sie go miec? taka odwrotnosc wegla?...
Może magnez w dużej dawce? Pozdr. A.

Re: co na zatwardzenie? | STranger, 10-04-2009, 17:19

m. pisze:

A Wojaka Szwejka Haszka czytałeś/czytałaś?

Tam radzili sobie z takimi sprawami błyskawicznie i zdrowo, bez żadnej chemii farmaceutycznej. :)

pl.wikipedia.org/wiki/Lewatywa

"Szczytem mody na stosowanie lewatywy były czasy Moliera i Króla Słońce, Ludwika XIV, gdy uważano ją za konieczny, codzienny zabieg kosmetyczny, aplikowany bez skrępowania nawet podczas dworskich spotkań."

;>

pozdrawiam STranger

Re: co na zatwardzenie? | m., 10-04-2009, 17:21

Użytkownik "STranger" napisał w wiadomości news:grngp5$1049$1 [at] opal.icpnet.pl...
"Szczytem mody na stosowanie lewatywy były czasy Moliera i Króla Słońce, Ludwika XIV, gdy uważano ją za konieczny, codzienny zabieg kosmetyczny, aplikowany bez skrępowania nawet podczas dworskich spotkań."
wiesz, ale to odpada z 2 powodow...przy hemoroidach dosc boli wprowadzenie enemy. a zaparcie lapie nie tylko w domu, gdzie mozna by bylo zrobic lewatywe, ale i w innych miejscach np. w pracy....

Re: co na zatwardzenie? | looker, 11-04-2009, 02:56

chodzi mi nie o profilaktyke, tylko czy jakis specyfik mozna przyjac, gdy zatwardzenie juz jest a z powodu hemoroidow nie powinno sie go miec? taka
Colon C

Re: co na zatwardzenie? | Andrzej , 11-04-2009, 04:30

m. napisał(a):

Kup szynke w hipermarkecie na stoisku, gdzie do wyboru jest kilkanascie jej rodzajow i zwroc uwage, zeby ekspedientka nie brala do krojenia kawalka, ktory lezy blisko szyby od Twojej strony [bo tam klada te, ktore wygladaja najlepiej i w zwiazku z tym moze to byc cos swiezego], lecz z tylu, czyli blizej od strony sprzedawcy. Tam na pewno jest wedlina przeterminowana. Jezeli zalozysz na nos ciemne okulary - znak ze masz klopoty ze wzrokiem, jest wiecej niz pewne, ze sprzedadza Ci cos nie pierwszej swiezosci, co w ciagu kilku godzin od spozycia wywola rozwolnienie. Skutek gwarantowany. Raz to nawet trzy dni mnie biegunka po takiej szynce meczyla :). Pozdrawiam Andrzej

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: co na zatwardzenie? | m., 11-04-2009, 13:09

Użytkownik "Andrzej " napisał w wiadomości news:grovcf$f0a$1 [at] inews.gazeta.pl...
m. napisał(a): Kup szynke w hipermarkecie na stoisku, gdzie do wyboru jest kilkanascie jej rodzajow i zwroc uwage, zeby
dzieki za dobre rady, ale pacjent nie je miesa:)

Re: co na zatwardzenie? | Marta, 11-04-2009, 18:54

Śliwki suszone żuj albo kompocik z suszu popijaj

Re: co na zatwardzenie? | dziadek2, 12-04-2009, 01:48

m. wrote:

chodzi mi nie o profilaktyke, tylko czy jakis specyfik mozna przyjac, gdy zatwardzenie juz jest a z powodu hemoroidow nie powinno sie go miec?
Ja raz wziąłem bisacodyl po zabiegu na żylaki odbytu. Lekarz który mi dał 2 czy 3 tabletki ostrzegał aby go nie brać częściej jak raz na kwartał. A najlepiej wcale.

Producent Polfa-Rzeszów, Polska. Polfa-Poznań, Polska. Forma leku: czopki 10 mg; drażetki 5 mg; tabletki powlekane 5 mg. Zawartość substancja czynna - bisacodyl. Zamienniki Leku Bisacodyl

Sposób działania Bisacodyl ma bezpośrednie działanie na ścianki jelit. Motoryka jelit zostaje wzmożona, a płyny zostają zatrzymane w jelitach. Zawartość przewodu pokarmowego staje się bardziej miękka i większa objętościowo, przesuwa się zatem szybciej przez jelita. Tabletki dają efekt po około 8 godzinach, natomiast czopki działają szybciej; efekt ich działania następuje po 30-60 minutach. Bisacodyl powoduje gruntowne wypróżnienie, dlatego musi minąć kilka dni zanim nastąpi potrzeba następnego wypróżnienia. Zastosowanie Przejściowe zaparcie. Przed badaniem rentgenologicznym jelit. W celu ułatwienia wypróżnienia w bólach odbytnicy związanych z jej uszkodzeniami lub hemoroidami. Inne leki związane ze schorzeniami Zaparcie

Ostrzeżenie Bisacodylu nie należy podawać w ostrych bólach brzucha. Jego długotrwałe stosowanie może prowadzić do znacznie pogorszonej funkcji jelit oraz w efekcie tego do uzależnienia od leku. Działania niepożądane 1/100- Ból żołądka, mdłości. 1/1000- Miejscowe podrażnienie kiszki stolcowej. Dawkowanie Tabletki, drażetki Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 2 tabletki na wieczór. W wyjątkowych przypadkach można dawkę zwiększyć do 4 tabletek. Bisacodylu nie zaleca się zażywać dłużej niż w ciągu 7 kolejnych dni. Dzieci. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat bez przepisu lekarza. Tabletki należy połykać w całości. Nie należy popijać ich ciepłymi napojami oraz podawać jednocześnie ze środkami na nadkwasotę żołądka. Czopki Zazwyczaj stosuje się 1 czopek dla pacjenta dorosłego. W cięższych przypadkach zaparcia można zwiększyć dawkę do 2 czopków lub stosować tabletkę jednocześnie z czopkiem. Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Lek nie przenika do mleka matki.

Lekarz dał mi zalecenia bardzo skuteczne jak nie dopuszczać do zaparć. Napisz na priv jak cię interesują.

Re: co na zatwardzenie? | Piotr, 13-04-2009, 00:28

m. pisze:

apteki wypchane sa po brzegi różnego rodzaju specyfikami, od reklamowanej xenny, przez boldaloin, duphalac, laktulozę... ale może zmiana diety na warzywno owocowa pomorze ...

Re: co na zatwardzenie? | , 14-04-2009, 02:43

On 12 Kwi, 22:28, Piotr wrote:

zmiana diety na warzywno owocowa pomorze ...
Nie wiem jak na Pomorzu, ale na Mazowszu napewno taka dieta pomaga ;-)

A tak poważnie - odkąd podjadam sobie regularnie coś błonnikowego (np. wyłuskany słonecznik) - wszelakie problemy z tego typu sprawami minęły jak ręką odjął.

Re: co na zatwardzenie? | m., 14-04-2009, 20:39

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:49E24EE2.10002 [at] wp.pl...
apteki wypchane sa po brzegi różnego rodzaju specyfikami, od reklamowanej xenny, przez boldaloin, duphalac, laktulozę... ale może zmiana diety na warzywno owocowa pomorze ...
dieta jest prawie wegetarianska, ale dziekuje za rady.

Re: co na zatwardzenie? | dziadek2, 16-04-2009, 08:48

m. wrote:

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:49E24EE2.10002 [at] wp.pl...

dieta jest prawie wegetarianska, ale dziekuje za rady.
Przewód pokarmowy wymaga regularnego traktowania. Posiłki o tej samej porze, odpowiednie wymuszą regularne wypróżnienia. Sprawdź czy kłopoty z wypróżnianiem mieli rodzice, ma je rodzeństwo. Zapytaj co u nich skutkuje.

Rano wstań godzinę wcześniej niż jest to potrzebne. Bezpośrednio (natychmiast) po przebudzeniu łatwiej dochodzi do wypróżnienia. Posiedź na sedesie kilka minut, gdy zaczną wychodzić gazy jest to sygnał, że treść przesuwa się w jelitach i za kilka minut nastąpi wypróżnienie.

Jeżeli po kilkunastu minutach nic należy wypić szklankę chłodnej wody z łyżeczką miodu. Spowoduje to przesunięcie treści w jelitach i wypróżnienie.

Doprowadź w ten sposób do regularnych, codziennych wypróżnień. Aby było to możliwe należy przestrzegać poniższe.

Posiłki zacznij od otrąb owsianych. 1/4 do 1/3 szklanki otrąb zalej wrzątkiem i zostaw pod przykryciem ze spodka i torebki plastikowej na pół godziny. Jest to szczotka czyszcząca jelita i stymulująca regularną ich pracę.

Jeżeli "dieta jest prawie wegetarianska" to mam tylko takie uwagi: - unikaj fasoli szparagowej i innych potraw powodujących zatwardzenie - kabaczki, cukienie, patisony, dynia makaronowa codziennie - kilka łyżek oliwy z oliwek, oleju do potraw codziennie - codziennie jedno jabłko ale nie kilka - wieczorem przed snem szklanka kwaśnego mleka, kefiru, jogurtu.

Gdy musisz odstąpić od tego powyżej opisanego postępowania (delegacja, wyjazd na urlop) przez krótki okres czasu przed każdym posiłkiem łyżeczka oleju parafinowego, a gdy masz dużą masę dwie.

Jeżeli będziesz przestrzegać powyższe z gwarancją nie będziesz miał zaparć. Powodzenia

Re: co na zatwardzenie? | Justyna, 16-04-2009, 11:07

Na szybko - lewatywa, a na hemoroidy czopki i maści.

Justyna

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: co na zatwardzenie? | Daniel Stalica, 16-04-2009, 11:11

m. pisze:

Zalane wrzątkiem ziarenka siemienia lnianego, mało pyszne, ale działa idealnie...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Sen Sen

Joga Joga

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu