Powiązane leki
(opisy)

Tagi

slonka skorza imagepages czerwona kropka skora wskazywac pojawiac ency wrazliwosc

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwne przebarwienie na skórze. (0)

zobacz Okropny swiad i drobne czerwone plamki (17)

zobacz Nieznikajace czerwone kropki na rekach i nogach (4)

zobacz czerwone kroki w jamie ustnej (0)

zobacz Skóra penisa zaczerwieniona (2)

zobacz Dziwne zadrapania na skórze. (4)

zobacz Ślady na skórze(?) (0)

zobacz Czerwone kropeczki/plamki na skórze. (2)

zobacz zapalenie oskrzeli na tle alericznym (1)

zobacz Wrażliwość na olśnienie oraz widzenie po zmierzchu. (0)

zobacz Uczulenie na slonce ? - 5 latka (2)

zobacz Alergia na słońce? (9)

zobacz co mi jest? ;/ (0)

zobacz Wysypka na ciele oraz w jamie ustnej (0)

zobacz Problem ze znikającą wysypką (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czerwone kropki na skórze

Czerwone kropki na skórze

_chab_, 15-04-2009, 12:20

Witam,

Od dość dawna pojawiają mi się na skórze takie czerwone kropeczki podchodzące krwią. Są dość małe, poniżej 1mm, jak po ukłuciu igły. Można zobaczyć na zdjęciu tutaj: img156.imageshack...0077gid.jpg Nie wiem co to może być. Pojawia się w różnych okresach, czasem nie ma ich w ogóle. Dzisiaj zauważyłem nasilenie. Najwięcej jest na rękach, konkretnie bicepsach. Dodam, że nie palę, nie piję. Sportów też nie uprawiam, więc to nie od wysiłku. Słońca unikam jak ognia, mam uczulenie na słońce, wychodzą mi po pewnym czasie duże czerwone ciapy na skórze.

Pozdrawiam

Re: Czerwone kropki na skórze | , 19-04-2009, 04:16

Witam! Ja tez mam cos podobnego tylko na klatce piersiowej i kilka na rekach oraz w jamie ustnej, szukam rozwiazania do tej pory ale bezskutecznie, dermatolog zdiagnozowal to jako naczyniaki i przepisal jakas masc ktora wcale nie pomaga a co jakis czas znowu pojawiaja sie nowe :( pozdrawiam

Re: Czerwone kropki na skórze | biggero, 30-04-2009, 04:13

wysiłku. Słońca unikam jak ognia, mam uczulenie na słońce, wychodzą mi po pewnym czasie duże czerwone ciapy na skórze.
Może atopowe zapalenie skóry? Szczególnie wskazuje na to pojawianie się i znikanie tych zmian oraz wrażliwość na słońce. Tutaj są obrazki: www.nlm.nih.gov/m.../000853.htm www.nlm.nih.gov/m...es/1920.htm www.nlm.nih.gov/m...s/19323.htm www.nlm.nih.gov/m...es/2015.htm www.nlm.nih.gov/m...es/2407.htm

Re: Czerwone kropki na skórze | tomek wilicki, 30-04-2009, 14:25

biggero wrote:

Może atopowe zapalenie skóry? Szczególnie wskazuje na to pojawianie się i znikanie tych zmian oraz wrażliwość na słońce. Tutaj są obrazki: www.nlm.nih.gov/m.../000853.htm www.nlm.nih.gov/m...es/1920.htm www.nlm.nih.gov/m...s/19323.htm www.nlm.nih.gov/m...es/2015.htm www.nlm.nih.gov/m...es/2407.htm
e, nie strasz gościa :D

chodzi pewnie o bardzo jaskrawoczerwone małe kropki, mikrowylewy, na które "mądrość ludowa" mówi, że są alergią na słońce. Próbowałem znaleźć ich przyczynę, bo tez mi się pojawiają gdy przestanę dbać o zdrowe odżywianie, ale jakoś nie trafiłem na właściwe info.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wytyczne i badania kliniczne. Kardiologia 2009. Nie tylko dla lekarzy specjalistów Wytyczne i badania kliniczne. Kardiologia 2009. Nie tylko dla lekarzy specjalistów

1001 sposobów na młodość 1001 sposobów na młodość

ABC mikroelementów ABC mikroelementów

Delikatny masaż dziecka Delikatny masaż dziecka

Jak radzić sobie z chorobami skórnymi Jak radzić sobie z chorobami skórnymi