Powiązane leki
(opisy)

Mexicord (Mexiletinum hydrochloridum)

Rytmonorm (Propafenonum)

Crataegus Dagomed 4 układ krążenia

Opacorden (Amiodaroni hydrochloridum)

Sotahexal (iniekcje) (Sotaloli hydrochloridum)

Sotahexal (tabletki) (Sotaloli hydrochloridum)

Abutol long 400 (Acebutololum)

Agufem (Agni casti fructi extractum siccum)

Amiokordin (Amiodaroni hydrochloridum)

Biosotal (Sotaloli hydrochloridum)

Tagi

minuta spac holter komorowy pauza blok maks godzic kardiolog rytm

Fora dyskusyjne

zobacz Prosze o interpretację HOLTERA (0)

zobacz Bradoz proszę o diagnoze (0)

zobacz Krążenie hiperkinetyczne, ECHO, EKG, HOLTERY (0)

zobacz Holter EKG 24h (0)

zobacz echo i holter - interpretacja (3)

zobacz interpretacja wyników Holtera (0)

zobacz wyniki Holtera ,proszę o interpretację (3)

zobacz ból serca (1)

zobacz Zaburzenia rytmu serca (0)

zobacz Interpretacja nietypowych wyników badania "Holter" (0)

zobacz Interpretacja wyniku Holtera (22,5h) (0)

zobacz Wniosek po holterze (2)

zobacz Interpretacja wyników Holter EKG (28)

zobacz Badanie serca (0)

zobacz Holter EKG. (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wyniki Holtera

Wyniki Holtera

kam25, 13-10-2009, 16:52

Witam

Prosze o pomoc w interpretacji wyników Holtera. Może na początek dodam kilka informacji: wiek: 25 lat, wzrost 175 cm, waga 84 kg. Uprawiam dużo sportu, głównie rower i siłownia, czasem lubie też troche pobiegać. Nie pale, pije sporadycznie, raczej tylko piwo :) Uważam ze jestem w dobrej kondycji fizycznej, nigdy nie zasłabłem, nie kręci mi sie w głowie, nie mam duszności, bóli w klatce itp. Ciśnienie w granicach 110/65 - 115/70, puls dość niski w granicach 50-65 (np teraz pisząc tego posta ok.60 :)

Echo serca - bez zastrzeżeń EKG - również ok Holtera zrobiłem po prostu profilaktycznie, żeby miec pewność że wszystko ok.

Ogólnie o założeniu Holtera: założyłem od 17.30. Około 20 biegałem, potem na chwile wrocilem do domu, potem troche lekki spacer, kolo 23 usiadłem do komputera, posiedziałęm przed komputerem do 2.30 w nocy, potem położylem sie ogladac film, usnalem kolo 4.30. wstalem okolo 12.30, ponieważ padało tylko troche pospacerowalem po domu, ogladnalem tv, w między czasie kolo 14 odpiąłem 4 elektrody i zapiąłem nowe (bo sie juz odrywały) i o 17.30 sciagnalem Holtera.

Spróbuje przepisać wszystko co opisał lekarz:

----- HR -----

Minimum : 40 bbp o 7:12 (spałem) Maks: 174 bbp o 20:03 (baardzo szybki marsz, prawie bieganie, tak z 20 minut ) Srednie: 76 bpm Minimum HR-godz: 53 bpm o 3:00 (wtedy nie spałem, oglądałem film) Maks HR-godz: 107 bpm o 20 (to co prawie biegałem) Analizowane pobudzenia: 92053 Przeanalizowane minuty: 1323

----- ANALIZA ST: -----

łącznie minut ST Kan.1: 0 łącznie minut ST Kan.2: 0 łącznie minut ST Kan.3: 0 Maks obnizeniei delta ST: N/A Maks uniesienie delta ST: +2,6 o 20.05 [at] CH2 Maks.epizod ST: N/A Maks HR w epizodzie ST:0

----- ARYTMIE KOMOROWE ----- VE razem: 0 Pary VE: 0 V-Tach:0 Najdluzsza V-Tach: N/A Maks HR V-Tach: N/A Min HR V-Tach: N/A VE na 1000/VE na godz: 0/0 VE "R na T" / Escape: N/A

----- ARYTMIE NADKOMOROWE ----- łącznie SVE: 3 SV-Tachy:0 Najdłuższy SV-Tachy: N/A Najszybszy SV-Tachy: N/A SVE na 1000 / na godz: 1/0 Liczba pobudzen z aberracja/ Tachy: 0/0 Migotanie/trzepotanie przedsionków: 0,0%

----- HRV ----- SDNN-24h: 201 SDANN Indeks: 187 SDNN Indeks: 84 rMSSD: 58 pNN50: 25 Spectral Power-24h: 6472,7 Min Spectral Power godz: 2510,9 Maks Spectral Power godz: 16701,3

----- BRADYKARDIA ----- Pauzy przekraczające 2,0s: 7 Maks. pauza: 2,4 sec o 11:13 (wtedy spałem, bo spałem do 13:) Maks QT: 410 ms (Kan 2) Maks QTc: 431 ms Czas maks QT/QT (albo c albo o) godz: 17:50 HR:89p/min (jakies 20 min po założeniu Holtera, prowadząc samochód, napewno nic dziwnego nie poczułem ale Holter zapiszczał, może to ma znaczenie) Ventricular Escape: N/A

----

w istotnych zdarzeniach EKG mam: o 8:20 - wykres i podpisane SVE (niby normalny wykres ale jeden impuls nastąpił szybciej) o 11:10 - pauza o 7:10 - min HR (ale wykres wygląda równo, wtedy spałem) o 20:00 - maks HR (wtedy biegałem)

-- zatokowa Bradycardia/Tachycardia

Bradycardia: Liczba minut < 50 bpm: 113 Najdłuższa: 17sec o 03:55 (chyba juz wtedy usnalem nad filmem:)

Tachycardia: Liczba minut > 100 bpm: 146

Wnioski napisane przez lekarza:

Rytm zatokowy zakłocony sporadycznymi pobudzeniami dodatkowymi nadkomorowymi. Komorowych zaburzen rytmu nie obserwowano W zapisie liczne epizody bloku przedsionkowo-komorowego II stopnia (zarowno Mobitz I jak i II) Zmiany w zakresie ST typowych dla niedokrwienia nie stwierdza sie

--

tyle. Przepraszam za długiego posta, ale nie wiedziałem które informacje są ważne a które nie. Oczywiście zarejestrowałem się juz do kardiologa w celu konsultacji wyników, ale lepiej mieć więcej opinii niż tylko 1 :)

Martwią mnie te pauzy, tzn bloki przedsionkowo-komorowe, nie wiem co o nich sądzić. Szukam po necie i widze ze takie bloki typu I i II sie nie leczy, a w innych miejscach ze wszczepia sie rozrusznik, wiec juz toalnie nie wiem co o tym myslec:(

z góry dziękuje

Re: Wyniki Holtera | Greg, 14-10-2009, 10:29

kam25 pisze:
Witam

Prosze o pomoc w interpretacji wyników Holtera. Może na początek dodam kilka informacji: wiek: 25 lat, wzrost 175 cm, waga 84 kg. Uprawiam dużo sportu, głównie rower i siłownia, czasem lubie też troche pobiegać. Nie pale, pije sporadycznie, raczej tylko piwo :) Uważam ze jestem w dobrej kondycji fizycznej, nigdy nie zasłabłem, nie kręci mi sie w głowie, nie mam duszności, bóli w klatce itp. Ciśnienie w granicach 110/65 - 115/70, puls dość niski w granicach 50-65 (np teraz pisząc tego posta ok.60 :)

Echo serca - bez zastrzeżeń EKG - również ok Holtera zrobiłem po prostu profilaktycznie, żeby miec pewność że wszystko ok.

Ogólnie o założeniu Holtera: założyłem od 17.30. Około 20 biegałem, potem na chwile wrocilem do domu, potem troche lekki spacer, kolo 23 usiadłem do komputera, posiedziałęm przed komputerem do 2.30 w nocy, potem położylem sie ogladac film, usnalem kolo 4.30. wstalem okolo 12.30, ponieważ padało tylko troche pospacerowalem po domu, ogladnalem tv, w między czasie kolo 14 odpiąłem 4 elektrody i zapiąłem nowe (bo sie juz odrywały) i o 17.30 sciagnalem Holtera.

tyle. Przepraszam za długiego posta, ale nie wiedziałem które informacje są ważne a które nie. Oczywiście zarejestrowałem się juz do kardiologa w celu konsultacji wyników, ale lepiej mieć więcej opinii niż tylko 1 :)

Martwią mnie te pauzy, tzn bloki przedsionkowo-komorowe, nie wiem co o nich sądzić. Szukam po necie i widze ze takie bloki typu I i II sie nie leczy, a w innych miejscach ze wszczepia sie rozrusznik, wiec juz toalnie nie wiem co o tym myslec:(

z góry dziękuje
Pamiętaj że czytanie po necie może być zgubne jeśli nie jesteś lekarzem, jest to wiedzą szczątkowa i zdawkowa, każdy przypadek jest inny i może to ocenić tylko specjalista w oparciu o wywiad i wyniki. Brak komorowych zaburzeń rytmu, bardzo ładnie, tylko 3 nadkomorowe których pewnie nawet nie poczułeś, zresztą nie mają one znaczenia, każdy ma. A pauzy i brady oceni lekarz :).

Gr

Re: Wyniki Holtera | regen, 14-10-2009, 15:12

Użytkownik "kam25" < > napisał w wiadomości news:f346d1e8-8ba6-4374-a76c-44d838a5ed30 [at] w19g2000yqk.googlegroups.com...

Rytm zatokowy zakłocony sporadycznymi pobudzeniami dodatkowymi nadkomorowymi. Komorowych zaburzen rytmu nie obserwowano W zapisie liczne epizody bloku przedsionkowo-komorowego II stopnia (zarowno Mobitz I jak i II)

--

-----------

Wynik zdecydowanie do interpretacji przez kardiologa. IMHO kontrola Holtera co roku i obserwacja ew. ewolucji bloku PK.

Pozdrawiam regen

Re: Wyniki Holtera | Jarosław Kazimierz Grzyb, 18-10-2009, 00:43

"kam25" wrote in message news:f346d1e8-8ba6-4374-a76c-44d838a5ed30 [at] w19g2000yqk.googlegroups.com... Witam

...
Pisząć liczne nie wiem co diagnosta może mieć na myśli. Moim skromnym zdaniem jest Pan zdrowy i te "artefakty" mogą oznaczać po prostu urodę fizjologiczną (lub urode aparatu). Lekarz kardiolog najprawdopodobniej zleci następnego holtera za jakiś czas i porówna.

Moim zdaniem nie ma co się martwić. Mogę wiedzieć jaki był powód badania? (czy z rodziny ktoś umarł w młodym wieku (do 65 rż) na choroby układu krążenia?)

Jarosław K. Grzyb user-maat-re.blogspot.com/

Re: Wyniki Holtera | kam25, 24-10-2009, 09:49

ok, okazało się ze wszystkie bloki (bylo ich 7 w ciągu 24 godzin) były albo w czasie snu, albo w momencie usypiania.

Kardiolog powiedział że w takim razie to dobrze i nie ma powodu do niepokoju, że u sportowców to się zdaża.

Opis był dość niejasny i troche mnie przestraszył, ale to dlatego że pracuje w niregularnych godzinach i z tego wynika że równiez nie spie w godzinach takich jak przeciętna osoba, dlatego blok który wystąpił o godzinie 12 w południe zaniepokoił osobe opisującą Holtera, a ja wtedy miałem jeszcze ponad 2 godz snu przed sobą :)

więc chyba jest ok :)

dziękuje za odpowiedzi

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Problemy kardiologiczne w cukrzycy Problemy kardiologiczne w cukrzycy

Waga idealna Waga idealna

Patofizjologia  - tom 1 i 2 Patofizjologia - tom 1 i 2

Repetytorium z EKG - cześć 2 Repetytorium z EKG - cześć 2

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu