Powiązane leki
(opisy)

Magnezin (Magnesii carbonas)

Reumogel

Colocynthis-Homaccord (iniekcje)

Colocynthis-Homaccord (krople)

Sirdalud (Tizanidinum)

Flugalin (Flurbiprofenum)

Opokan (Meloxicamum)

Aglan (Meloxicamum)

Arcoxia (Etoricoxibum)

Aspicam (Meloxicamum)

Tagi

kregoslup palec reka wciaz wisnia witamina dretwiec czuc spac lokiec

Fora dyskusyjne

zobacz Ból lewej ręki do łopatki i V palca (16)

zobacz Drętwiejąca prawa ręka (1)

zobacz bezwład rąk? (5)

zobacz drętwienie i ból prawej ręki (2)

zobacz ból łokcia i drętwienie palców (2)

zobacz chore ręce-przeciążone (0)

zobacz Drętwienie prawej ręki (0)

zobacz Drętwienie prawej dłoni, ból łopadki i łokcia (1)

zobacz Problem z drętwieniem palca oraz karkiem (5)

zobacz "drętwienie lewej strony ciała" (3)

zobacz Ból ręki (2)

zobacz drętwienie rąk (2)

zobacz bol rak na przemian z promieniowaniem po lokcie (0)

zobacz Drętwienie 4 i 5 palca (1)

zobacz Drętwienie prawej ręki (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy

wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy

bartek, 15-12-2009, 18:49

witam, juz od bardzo dlugiego czasu borykam sie z ww. problemem.

odwiedzilem mase lekarzy, bylem na akupunkturze, robilem przeswietlenia oprocz splyconej lordozy nic innego, lekkie skrzywienie kregoslupa na wysokosci lopatek lewostronne ...

ciagle jest ten sam problem, w nocy podczas snu budze sie choc juz nie zawsze z zdretwialymi palcami zmiana natomiast jest taka ze jak spie na brzuchu i rece mam na przedramieniu polozone to jest szansa ze sie nie obudze bo nie dretwieje (wyprosotwane rece) natomiast jak leza dolem tak jakby dretwieja palce 2 pierwsze od kciuka. jak leze na boku rece zgiete dretwieja palce malutki i ten obok przy zgietych rekach.

dodatkowym objawem jakim zauwazylem jest to, ze w lokciach od dolu tak jakby czuje taka "kulke" spietego skumulowanego czegos co nie boli ale czuje ze jest, rozmasowac sie nie da jak masuje reke na pod tricepsem przy lokciu to czuje ze to boli nie wiem czy to dlatego ze koncza sie tam miesnie czy nerwy czy poprostu jest cos nie tak. to cos skumulowane po nocy w lokciu zanika jak poruszam lokciem troche albo obydwoma, rece tez odrazu przestaja dretwiec jak wyprostuje lokiec.

emg robilem wyszedl wynik pozytywny wszystko ok.

prosze o jakas porade?

wisnie 2 tygodnie nie jadlem ale jadlem kilka dni nie pomoglo teraz poprostu w miare kontorluje bardziej to dretwienie i sie nie budze tak czesto jak kiedys ale jednak ciagle czuje dyskomfort w nocy bo nie moge sie polozyc tak jakbym chcial

dodatkowo uzywam profilowanej poduszki moze ona mi pomaga troche specjalana do spania na boku i plecach.......

plz help

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Papa Smurpfs, 15-12-2009, 19:40

Órzytkownik "bartek" napisał:
teraz poprostu w miare kontorluje bardziej to dretwienie i sie nie budze tak czesto jak kiedys ale jednak ciagle czuje dyskomfort w nocy bo nie moge sie polozyc tak jakbym chcial
jeśli będziesz spał z rękoma wyprostowanymi wzdłóż ciała prawdopodobnie twój problem zniknie!!! czy to nie tobie tu juz kiedyś to tłumaczyłem?:O)

dodatkowo uzywam profilowanej poduszki moze ona mi pomaga troche specjalana do spania na boku i plecach.......
nie używaj żadnych poduszek do spania!!! poduszki to taki wymysł naszej cywilizacji żebyś podczas snu tak sie nienaturalnie powyginał i tak sobie nerwy pouciskał żebys potem czały czas chorował, a jak będziesz chorował to .......

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 15-12-2009, 20:32

no ale ile mozna spac z rekoma wzdluz ciala ? na plecach na brzuchu ?????????

a ile tak trzeba spac zeby to zniknelo bo to naprawde upierdliwe

chodze na silownie uprawiam sporty i dupa nic nie boli a spac nie moge od k....n... chociaz ostatnio to kontroluje w miare tyle ze pojawiaja sie te bule w lokciach rano takie zklebione nerwy jakby, poruszam i jest ok ale jak prostuje reke lub zginam to czuje cos

Użytkownik "Papa Smurpfs" napisał w wiadomości news:hg8e78$6fi$1 [at] atlantis.news.neostrada.pl...

jeśli będziesz spał z rękoma wyprostowanymi wzdłóż ciała prawdopodobnie twój problem zniknie!!! czy to nie tobie tu juz kiedyś to tłumaczyłem?:O)

nie używaj żadnych poduszek do spania!!! poduszki to taki wymysł naszej cywilizacji żebyś podczas snu tak sie nienaturalnie powyginał i tak sobie nerwy pouciskał żebys potem czały czas chorował, a jak będziesz chorował to .......

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Papa Smurpfs, 15-12-2009, 21:16

Órzytkownik "bartek" napisał :
no ale ile mozna spac z rekoma wzdluz ciala ? na plecach na brzuchu ????????? a ile tak trzeba spac zeby to zniknelo bo to naprawde upierdliwe
przyzwyczaj się że tak do końca życia:O) na początku to będzie upierdliwe, bo złe nawyki będą ciągnąć, ale postaraj się, wywal poduszkę i śpij z rękoma prosto wzdłuż ciała, jeśli drętwienia znikną jak ręką odjoł to znaczy że to było to, powodzenia:O)

p.s. ja tak śpię tak już długo że ho ho i nie mogę pojąć jak wcześniek mogłem inaczej:O)

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 15-12-2009, 22:39

a jak potem zegniesz rece znowu wraca dretwienie ????????

a co to ma byc niby "to to " ?

Użytkownik "Papa Smurpfs" napisał w wiadomości news:hg8jrf$ilu$2 [at] atlantis.news.neostrada.pl...
Órzytkownik "bartek" napisał :

przyzwyczaj się że tak do końca życia:O) na początku to będzie upierdliwe, bo złe nawyki będą ciągnąć, ale postaraj się, wywal poduszkę i śpij z rękoma prosto wzdłuż ciała, jeśli drętwienia znikną jak ręką odjoł to znaczy że to było to, powodzenia:O)

p.s. ja tak śpię tak już długo że ho ho i nie mogę pojąć jak wcześniek mogłem inaczej:O)

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Iwona_s, 15-12-2009, 23:29

Użytkownik "bartek" napisał w wiadomości

chodze na silownie uprawiam sporty i dupa nic nie boli a spac nie moge od k....n... chociaz ostatnio to kontroluje w miare tyle ze pojawiaja sie te bule w lokciach rano takie zklebione nerwy jakby, poruszam i jest ok ale jak prostuje reke lub zginam to czuje cos
A czy ty czasem silowych sportow nie uprawiasz na tej silowni? Bo mnie sie wydaje, zes najzwyczajniej w swiecie "zalatwil" sobie stawy lokciowe (tzw. lokiec tenisisty). Moze przy tym pojawiac sie ucisk na nerw/y, i stad to dretwienie. Odwiedz odpowiedniego lekarza, a z pewnoscia powie ci, abys oszczedzal rece/lokcie (nie dzwigal, itd.). Jak cos powazniejszego, to na zabieg.

Pozdrawiam

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Papa Smurpfs, 16-12-2009, 19:30

a jak potem zegniesz rece znowu wraca dretwienie ????????
nie wracało bo nie zginam, nie uwierzysz, ale teraz zginanie jest dla mnie niewygodne, zresztą jak wiesz że ogień paży to ciągle będziesz wtykał do niego palec żeby sprawdzić czy znowu zaboli?:O)

a co to ma byc niby "to to " ?
że jeśli to zła pozycja w czasie snu jest przyczyną, :O)

człowiek posiada jakiś 7 głównych węzłów nerwowych, pisze jakieś dlatego że to wiedza tajemna posiadana przez Ninia, mocne uderzenie w jeden z tych punktów powoduje albo nagłą śmierć, albo paraliż całego ciała na długi czas, właśnie sztuka walki Ninia opiera się głównie na znajomości tych punktów:O) tak więc nawet lekkie uciski nerwów mogą powodowac odrętwienia i paraliże, zwłąszcza gdy nie jest się tego świadomym, prawdopodobnie to się dzieje u ciebie, jeśli mam rację to daj znać za jakiś miesiąc:O)

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 16-12-2009, 19:32

ale mnie nic nie boli po wysilku........ wczoraj spalem jak radzil papa smurpfs no i bylo ok, ale dziwnie trocheeeee nawet bardzo.

mam nadzieje ze przejdzie zrobie sobie jeszcze kuracje z magnezu :}

Użytkownik "Iwona_s" napisał w wiadomości news:hg8rm0$4j9$1 [at] news.dialog.net.pl...

A czy ty czasem silowych sportow nie uprawiasz na tej silowni? Bo mnie sie wydaje, zes najzwyczajniej w swiecie "zalatwil" sobie stawy lokciowe (tzw. lokiec tenisisty). Moze przy tym pojawiac sie ucisk na nerw/y, i stad to dretwienie. Odwiedz odpowiedniego lekarza, a z pewnoscia powie ci, abys oszczedzal rece/lokcie (nie dzwigal, itd.). Jak cos powazniejszego, to na zabieg.

Pozdrawiam

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 16-12-2009, 19:33

Iwona

mialem robione emg stad tez wykluczono chyba lokiec tenisisty

Użytkownik "Iwona_s" napisał w wiadomości news:hg8rm0$4j9$1 [at] news.dialog.net.pl...

Pozdrawiam

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Jarosław Kazimierz Grzyb, 17-12-2009, 13:30

"bartek" wrote in message news:hg8baf$sb1$1 [at] atlantis.news.neostrada.pl...
witam, juz od bardzo dlugiego czasu borykam sie z ww. problemem.

odwiedzilem mase lekarzy, bylem na akupunkturze, robilem przeswietlenia oprocz splyconej lordozy nic innego, lekkie skrzywienie kregoslupa na wysokosci lopatek lewostronne ...

ciagle jest ten sam problem, w nocy podczas snu budze sie choc juz nie zawsze z zdretwialymi palcami zmiana natomiast jest taka ze jak spie na brzuchu i rece mam na przedramieniu polozone to jest szansa ze sie nie obudze bo nie dretwieje (wyprosotwane rece) natomiast jak leza dolem tak jakby dretwieja palce 2 pierwsze od kciuka. jak leze na boku rece zgiete dretwieja palce malutki i ten obok przy zgietych rekach.

dodatkowym objawem jakim zauwazylem jest to, ze w lokciach od dolu tak jakby czuje taka "kulke" spietego skumulowanego czegos co nie boli ale czuje ze jest, rozmasowac sie nie da jak masuje reke na pod tricepsem przy lokciu to czuje ze to boli nie wiem czy to dlatego ze koncza sie tam miesnie czy nerwy czy poprostu jest cos nie tak. to cos skumulowane po nocy w lokciu zanika jak poruszam lokciem troche albo obydwoma, rece tez odrazu przestaja dretwiec jak wyprostuje lokiec.

emg robilem wyszedl wynik pozytywny wszystko ok.

prosze o jakas porade?

wisnie 2 tygodnie nie jadlem ale jadlem kilka dni nie pomoglo teraz poprostu w miare kontorluje bardziej to dretwienie i sie nie budze tak czesto jak kiedys ale jednak ciagle czuje dyskomfort w nocy bo nie moge sie polozyc tak jakbym chcial

plz help

Bierz żelazo, jeśli masz niskie ciśnienie. Może to też wynikać z "zastania organizmu", tutaj polecam choćby troszkę sportu i poważnego męczenia organizmu (lepiej się porządnie zmęczyć przed 15 minut niż biegać 60 i nie zmęczyć się). Nie napisałeś czy "kulka" ta jest w obu rękach.

Pozdrawiam.

Jarosław K. Grzyb user-maat-re.blogspot.com/

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Jarosław Kazimierz Grzyb, 17-12-2009, 13:34

"bartek" wrote in message news:hgb294$24u$1 [at] atlantis.news.neostrada.pl...
Iwona

mialem robione emg stad tez wykluczono chyba lokiec tenisisty

Łokieć tenisisty to choroba kości (chroniczne zapalenie nadkłykcia bocznego). Szczerze mówiąc nie wiem jak sie ją diagnozuje, ale jeśli to ona to maści z glikortykosterydami powinny pomóc.

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Justyna, 17-12-2009, 20:31

Witam! Miałam podobny problem, z tym, że u mnie pojawił się jakieś 2-3 mies. po porodzie. Nie pomagało ani żelazo ani magnez, za to pomógł masaż kręgosłupa w liczbie 2 zabiegów. Polecam.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 17-12-2009, 22:43

masaz byl wielokrotnie akupunktura byla wielokrotnie wizyty prywatne u specjalistow roznych wielokrotnie emg 1x

wnioski ? zadne, nikt nie wie co jak i dlaczego, a zwlaszcza ze symetrycznie

"klebki, kolki z tym czyms" pojawiaja sie symetrycznie w 2 lokciach jak dwie rece dretwialy czasem w jednym jak jedna dretwiala

Użytkownik "Justyna" napisał w wiadomości news:7b19.00000164.4b2a6add [at] newsgate.onet.pl...

Witam! Miałam podobny problem, z tym, że u mnie pojawił się jakieś 2-3 mies. po porodzie. Nie pomagało ani żelazo ani magnez, za to pomógł masaż kręgosłupa w liczbie 2 zabiegów. Polecam.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | michhallski, 18-12-2009, 00:35

Użytkownik "bartek" napisał w wiadomości news:hg8hse$46l$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...
chodze na silownie uprawiam sporty i dupa nic nie boli a spac nie moge od k....n...

Ja na siłowni dostałem zespołu cieśni nadgarstka, sport to zdrowie ;) Pozdrawiam

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Jarosław Kazimierz Grzyb, 18-12-2009, 13:32

"michhallski" wrote in message news:hge86j$cu9$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "bartek" napisał w wiadomości news:hg8hse$46l$1 [at] nemesis.news.neostrada.pl...

Ja na siłowni dostałem zespołu cieśni nadgarstka, sport to zdrowie ;) Pozdrawiam

Ale kto gdziekolwiek pisał, że siłownia (w sensie sportów siłowych) to zdrowie ?

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | biggero, 18-12-2009, 18:30

wisnie 2 tygodnie nie jadlem ale jadlem kilka dni nie pomoglo
Zgrzeszyłeś nie jedząc wiśni regularnie. Nie powinieneś się tak szybko poddawać. Co znaczy kilka dni jedzenia wiśni, wobec kilku miesięcy/lat (bo to Ci się robiło od lat) stanu zapalnego? Ogólnie najprawdopodobniej drętwienie jest spowodowane przez stan zapalny. A żeby walczyć ze stanem zapalnym, to są różne sposoby. Leki: maść sterydowa, jak ktoś napisał wcześniej. Ale także maść typu diklofenak. Ale to trzeba smarować regularnie i jeszcze jeść wiśnie do tego. Możesz też spróbować brać przez jakieś 2 tygodnie coś przeciwzapalnego, np. meloksam. Zdrowia Ci nie zepsuje, a przynajmniej wypróbujesz, czy to to. Wiedz tylko, że żaden lekarz tego ot tak sobie nie zapisze i nie jest to ogólnie przyjęta forma leczenia tego schorzenia, ale Ci ją tu opisuję, bo Twoje wołanie o pomoc

plz help
mnie po prostu poruszyło. Oprócz tego jest coś takiego, jak dieta przeciwzapalna (to sobie wyszukaj w guglu szczegóły), która między innymi polega na dostarczeniu odpowiedniej ilości przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega, na jedzeniu węglowodanów złożonych (a więc żadnych cukierków) i włókna. Żadnych tłuszczów nasyconych. I jeszcze jest tam parę rzeczy - sobie guglnij. Musisz tą dietę stosować, nie ma łatwo. W ogóle musisz się nastawić, że będzie to proces żmudny i długotrwały i pełen wyrzeczeń. Jak organizm choruje przez wiele lat, to i terapia musi trwać przynajmniej rok. I nie jest to tak, że samymi wiśniami się wyleczysz, ale to jest jeden z wielu czynników, który pomaga. Może ja się ostatnio źle wyraziłem, że na pewno pomogą. Ale pomogą, jak już robisz wszystko inne - to takie zwieńczenie całego procesu terapii, po prostu "wisienka na torcie".

I jeszcze jedna rzecz, która idealnie pomaga, u mnie zlikwidowała już praktycznie wszystkie objawy: Witamina B6. Bez recepty, 3 zeta. Idź, kup, weź po jednej tabletce dziennie, ale też przeczytaj ulotkę, jakie jest dawkowanie i efekty uboczne.

pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B6 "Mimo sprzecznych wyników badań, często podkreśla się że suplementacja witaminą B6 w zespole cieśni nadgarstka może przynieść znaczne złagodzenie objawów przy jednocześnie niewielkim ryzyku dla pacjenta w zalecanych dawkach (do 200 mg na dobę)."

I nie mówcie, że to nie może być witamina B6, bo może, bo występują nawet jej niedobory. Proszę: www.naturalnews.c...bolism.html

Witaminę B comlex też należałoby do tego zestawu wziąć. Dobra, jest jeszcze ze 2 sposoby, ale nie chce mi się już tego opisywać, wkurzony jestem na świat. Na razie spróbuj tego wszystkiego, co opisałem, ale porządnie (porządnie, ale tej B6 nie przedawkuj), a nie tak od niechcenia, bo coś mi się zdaje, że Ty zamiast podchodzić do tego systematycznie, to chcesz znaleźć jakiś cudowny lek. A tą dietę i inne rzeczy będziesz musiał stosować do końca życia, bo jak nie to drętwienie do końca życia.

B.

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | Animka, 19-12-2009, 04:31

biggero pisze:
Zgrzeszyłeś nie jedząc wiśni regularnie. Nie powinieneś się tak szybko poddawać. Co znaczy kilka dni jedzenia wiśni, wobec kilku miesięcy/lat (bo to Ci się robiło od lat) stanu zapalnego?
A gdzie on teraz te wiśnie kupi?

Ogólnie najprawdopodobniej drętwienie jest spowodowane przez stan zapalny.
Albo od dyskopatii kręgosłupa.

mnie po prostu poruszyło. Oprócz tego jest coś takiego, jak dieta przeciwzapalna (to sobie wyszukaj w guglu szczegóły), która między innymi polega na dostarczeniu odpowiedniej ilości przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega, na jedzeniu węglowodanów złożonych (a więc żadnych cukierków) i włókna. Żadnych tłuszczów nasyconych. I jeszcze jest tam parę rzeczy - sobie guglnij. Musisz tą dietę stosować, nie ma łatwo. W ogóle musisz się nastawić, że będzie to proces żmudny i długotrwały i pełen wyrzeczeń. Jak organizm choruje przez wiele lat, to i terapia musi trwać przynajmniej rok. I nie jest to tak, że samymi wiśniami się wyleczysz, ale to jest jeden z wielu czynników, który pomaga. Może ja się ostatnio źle wyraziłem, że na pewno pomogą. Ale pomogą, jak już robisz wszystko inne - to takie zwieńczenie całego procesu terapii, po prostu "wisienka na torcie".
Dlaczego nic nie piszesz o prześwietleniu kręgosłupa?
I jeszcze jedna rzecz, która idealnie pomaga, u mnie zlikwidowała już praktycznie wszystkie objawy: Witamina B6. Bez recepty, 3 zeta. Idź, kup, weź po jednej tabletce dziennie, ale też przeczytaj ulotkę, jakie jest dawkowanie i efekty uboczne.
Np. ja nie mogę brać żadnych witamin B (a powinnam), bo mnie twarz po tym swędzi, czyli mam uczulenie.

A tą dietę i inne rzeczy będziesz musiał stosować do końca życia, bo jak nie to drętwienie do końca życia.
LOL. Zabawny jesteś. 2 lata temu miałam wrażenie, że mam złamany obojczyk. Wyłam z bólu i z drętwienia całej ręki. Dziwnie nią machałam, bo mnie drętwiała i bolała i nie wiedziałam jak ją ułożyć i ludzie w autobusie dziwnie na mnie patrzyli. Chirurg ortopeda na ostrym dyżurze mnie pognał. Powiedział, ze to jest sprawa neurologiczna. Sprawa była dla mnie bardzo pilna, a nie otrzymywałam od razu pomocy. Dostałam się dopiero po jakimś tygodniu do doktorki neurologa i ona (dopiero ona!) mi dała skierowanie na prześwietlenie kręgosłupa. Ja już od razu wiedziałam,. ze to od kręgosłupa, albo mam złamany obojczyk (niosłam przedtem bardzo ciężkie siatki i parasolkę, bo padał deszcz. Ledwo wtedy do domu doszłam). Prześwietlałam tam, gdzie pracuje ten warchoł ortopeda. Okazało się, że strzeliły mi 2 kręgi szyjne. Ta lekarka też pracuje w szpitalu na Stępińskiej, więc pewnie temu warchołowi powiedziała co o nim myśli. Fakt, że zapisała mi takie proszki przeciwbólowe, które mi nie pomagały. Strasznie się męczyłam. Miałam w domu proszki Profenid i po nich następowała poprawa. Na rehabilitację miałam czekać jeszcze jakieś 2 miesiące. Nie poszłam, bo dla mnie już było za późno. Zmieniłam pracę i nie miałabym już czasu chodzić na te zabiegi, cały czas w razie bólu brałam profenid, no i jakoś przeszło.

animka

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 19-12-2009, 10:36

biggero dziekuje

Użytkownik "biggero" napisał w wiadomości news:97e449cb-ac34-4648-a5bc-d459a3f34e56 [at] b2g2000yqi.googlegroups.com...
wisnie 2 tygodnie nie jadlem ale jadlem kilka dni nie pomoglo
Zgrzeszyłeś nie jedząc wiśni regularnie. Nie powinieneś się tak szybko poddawać. Co znaczy kilka dni jedzenia wiśni, wobec kilku miesięcy/lat (bo to Ci się robiło od lat) stanu zapalnego? Ogólnie najprawdopodobniej drętwienie jest spowodowane przez stan zapalny. A żeby walczyć ze stanem zapalnym, to są różne sposoby. Leki: maść sterydowa, jak ktoś napisał wcześniej. Ale także maść typu diklofenak. Ale to trzeba smarować regularnie i jeszcze jeść wiśnie do tego. Możesz też spróbować brać przez jakieś 2 tygodnie coś przeciwzapalnego, np. meloksam. Zdrowia Ci nie zepsuje, a przynajmniej wypróbujesz, czy to to. Wiedz tylko, że żaden lekarz tego ot tak sobie nie zapisze i nie jest to ogólnie przyjęta forma leczenia tego schorzenia, ale Ci ją tu opisuję, bo Twoje wołanie o pomoc

plz help

pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B6 "Mimo sprzecznych wyników badań, często podkreśla się że suplementacja witaminą B6 w zespole cieśni nadgarstka może przynieść znaczne złagodzenie objawów przy jednocześnie niewielkim ryzyku dla pacjenta w zalecanych dawkach (do 200 mg na dobę)."

I nie mówcie, że to nie może być witamina B6, bo może, bo występują nawet jej niedobory. Proszę: www.naturalnews.c...bolism.html

Witaminę B comlex też należałoby do tego zestawu wziąć. Dobra, jest jeszcze ze 2 sposoby, ale nie chce mi się już tego opisywać, wkurzony jestem na świat. Na razie spróbuj tego wszystkiego, co opisałem, ale porządnie (porządnie, ale tej B6 nie przedawkuj), a nie tak od niechcenia, bo coś mi się zdaje, że Ty zamiast podchodzić do tego systematycznie, to chcesz znaleźć jakiś cudowny lek. A tą dietę i inne rzeczy będziesz musiał stosować do końca życia, bo jak nie to drętwienie do końca życia.

B.

Re: wciaz dretwieja rece,palce obu rak ..... pomocy | bartek, 20-12-2009, 00:29

jeszcze jedna bardzo istotna rzecz, nie ma znaczenia czy zmienie pozycje czy nie poprostu czuje ze zdretwialo prostuje rece/ke i jest ok.

kiedys jak mi zdretwiala reka (ten klebek bolu) to nie boli ale czuje ze cos sie w tym miejscu zatyka/gromadzi jest to wewnetrzna strona lokcia tak jakby scisnac reke zeby biceps pokazac, do tego zascinac piesc lacznie z malym palcem i jak maly palec sie zacisnie to przy lokciu taki charakterystyczny miesien czuc, to wlasnie w tym miejscu nad koscia czuje te klebki bolu, moze to cos z miesniami ?moze one blokuja zatykaja nerwy ?

wracajac do meritum, kiedys jak poczulem zdretwiala reke, dotknalem wlasnie ten "klebek" bolu, jakby rozmasowac lekko go dotknalem a tu nagle taka ulga i reka wrocila do normlanego stanu...... czyli cos mi tu blokuje ?!

Użytkownik "Michal Jegier" napisał w wiadomości news:87184034-824e-4713-9506-0656b0e57d51 [at] d10g2000yqh.googlegroups.com...
A gdzie on teraz te wiśnie kupi?
W sklepie. Głupie pytanie, głupia odpowiedź. A o wiśniach piszę nie tylko dlatego, że pomagają, ale przede wszystkim dlatego, że tak mało ludzi wie, że mogą im pomóc. Więc dlatego muszę powtarzać się w kółko i w kółko. Ale przecież nie oznacza to, że komuś wmówię, że się nimi wyleczy... tylko tyle, że spróbować nie zaszkodzi.

Dlaczego nic nie piszesz o prześwietleniu kręgosłupa?
Chyba on wzion i poszed do lekarza i mu już zrobili? Przynajmniej tak pisze, że już był u wszystkich lekarzy i na wszystkich rehabilitacjach. Ja zresztą nie mam zamiaru zastępować lekarzy i zlecać mu wszystkie badania po kolei, bo poprawiać po lekarzach - jest to możliwe i zdarza mi się i to z dobrym skutkiem, ale wymaga to bardzo dużo czasu, żeby wszystko posprawdzać, którego nie mam. Lekarz reprezentuje podejście rutynowe i ma to opanowane, a ja siłą rzeczy reprezentuję podejście naukowe, gdzie każdą rzecz muszę sprawdzić i wyszukać, po prostu nauczyć się. Jak bym chciał każdego ręcznie sterować, to ile ja bym czasu zmarnował? Mnie za to nie płacą i mogę tylko wyrywkowo, a przede wszystkim to, o czym żaden lekarz nie pomyśli.

LOL. Zabawny jesteś.
A ja myślę, że Ty wcale nie jesteś zabawna wmawiając wszystkim, że takie drętwienia tylko od kręgosłupa, czyli ekstrapolując swój przypadek na wszystkich. Możesz zwrócić uwagę, że to MOŻE być od kręgosłupa, ale nie wmawiaj, że na pewno i nie sugeruj przez to, że nie trzeba podejmować innych metod.

2 lata temu miałam wrażenie, że mam złamany obojczyk. Wyłam z bólu i z Albo od dyskopatii kręgosłupa.
No widzisz - miałaś wrażenie, a było Co innego. To nie znaczy, że wszyscy mają tylko wrażenie, u niektórych może być coś naprawdę. Jeśli chodzi o opisywanie objawów przez pacjentów, to sprawa jest skomplikowana, bo to prawie nigdy nic nie znaczy i trzeba spróbować wyeliminować wszystkie rzeczy po kolei - w przypadku nerwów od mózgu, przez kręgosłup, po łokcie. W tym przypadku bardzo podejrzane są same łokcie, bo przestaje drętwieć wtedy, gdy łokcie wyprostuje. Oczywiście może tak być, że np. wyprostuje łokcie i w tym samym czasie kładzie się na wznak prostując przy okazji kręgosłup i wtedy koniec końców obwiniłbym kręgosłup, ale to już "przekombinowanie"...

brałam profenid, no i jakoś przeszło.
No widzisz, a więc lek przeciwzapalny - koniec końców. I do tego często się leczenie sprowadza, zresztą nie mamy zbyt dużo innych środków. Gdy zejdzie opuchlizna ze struktur, stają się one mniejsze, a więc przestają się one uszkadzać przy poruszaniu i mogą się zagoić. A jak się zagoją, to już nie spuchną od nowa.

Np. ja nie mogę brać żadnych witamin B (a powinnam), bo mnie twarz po tym swędzi, czyli mam uczulenie.
Od witamin z grupy B? No nie wiem. Może właśnie skołatane nerwy zaczynają się odbudowywać, a to właśnie odczuwasz jako swędzenie. Tak czy siak, w aptece można kupić wiele z witamin z grupy B osobno i możesz wypróbować, która powoduje objawy (co nie znaczy, że uczulenie). Może być też uczulenie na inny składnik tabletki.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Kobiety po czterdziestce Kobiety po czterdziestce

Sokoterapia, medytacja, dieta Sokoterapia, medytacja, dieta