Powiązane leki
(opisy)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Olbas Oil

Tagi

mocniec kregoslup odcinek obciazac bola ledzwiowy biegac lordoza cwiczyc zniesc

Fora dyskusyjne

zobacz lordoza lędźwiowa (1)

zobacz Całkowite zniesienie lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa (0)

zobacz Zniesienie fizjologicznej lordozy a moje objawy (14)

zobacz Czy mam lordoze? (3)

zobacz Lordoza - leczenie (3)

zobacz Leczenie lordozy (7)

zobacz Spłycenie lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa (0)

zobacz rtg kręgosłupa (1)

zobacz Kręgosłup-wzrost (4)

zobacz Bóle pleców (2)

zobacz LORDOZA (0)

zobacz ból odcinka lędźwiowego (1)

zobacz Zniesienie lordozy szyi i lędźwiowej i ślad kifozy (3)

zobacz ból w dole pleców (15)

zobacz NIE do zniesienia ból pleców, szyi, barków (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy)

Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy)

Krzysztof, 21-06-2010, 23:37

Witam

Mam skrzywiony kręgosłup Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy) oraz skrywienie prawostronne w górnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego i dolnym piersiowego. Dużo pracuję przy komputerze (nie mam innego wyjścia) i boli mnie ten odcinek lędźwiowy. Kupiłem nawet podpurkę na fotel ale i tak pobolewa.

Pomyślałem sobie, kręgosłupa nie wyprostuję ale mogę wzmocnić mięśnie. Na siłowni, jest maszyna która ćwiczy dokładnie ten odcinek. Nakłada się powiedzmy 40Kg siada i odchyla plecy do tyłu. Cwiczenie nie jest obciążające,podczas ćwiczenia mnie nie boli mocniej. W następnych dniach trochę mocniej boli. I teraz nie wiem czy ćwiczyć czy nie. Bo myślę że wzmocnienie tych mięśni może pomóc, ale nie wiem czy nie ma przeciwskazań przed takim ćwiczeniem.

Chciałbym też zapytać czy z tą wadą można biegać. Bardzo lubię biegać (1-2x w tygodniu po 3-6Km) i wiem że to obciąża ten kręgosłup i torchę potem też boli mocniej, ale bardzo nie chciał bym z tego rezygnować..

pozdrawiam Krzysztof

Re: Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy) | Stokrotka, 27-06-2010, 22:35

Dużo pracuję przy komputerze (nie mam innego wyjścia) i boli mnie ten odcinek lędźwiowy.
Pracujesz w domu czy w pracy?

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy) | Krzysztof, 29-06-2010, 02:11

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:i085l9$4mm$1 [at] news.onet.pl...
Pracujesz w domu czy w pracy?
w pracy

Re: Zniesienie lordozy (odcinek lędźwiowy) | medea, 29-06-2010, 18:04

Krzysztof pisze:

Pomyślałem sobie, kręgosłupa nie wyprostuję ale mogę wzmocnić mięśnie. Na siłowni, jest maszyna która ćwiczy dokładnie ten odcinek. Nakłada się powiedzmy 40Kg siada i odchyla plecy do tyłu. Cwiczenie nie jest obciążające,podczas ćwiczenia mnie nie boli mocniej. W następnych dniach trochę mocniej boli. I teraz nie wiem czy ćwiczyć czy nie. Bo myślę że wzmocnienie tych mięśni może pomóc, ale nie wiem czy nie ma przeciwskazań przed takim ćwiczeniem.
Ja miałam podobny problem, tzn. u mnie wykryto częściowe zniesienie lordozy lędźwiowej, było bardzo bolesne. U mnie seria dobrych masaży (na tym odcinku) załatwiła sprawę. Oczywiście cały czas muszę uważać, żeby nie przeciążać zbytnio kręgosłupa, ale problem właściwie zniknął. Z tym że nie była to mocna zmiana u mnie.

Chciałbym też zapytać czy z tą wadą można biegać. Bardzo lubię biegać (1-2x w tygodniu po 3-6Km) i wiem że to obciąża ten kręgosłup i torchę potem też boli mocniej, ale bardzo nie chciał bym z tego rezygnować..
Z bieganiem i w ogóle ćwiczeniami obciążającymi kręgosłup trzeba uważać. Jeżeli nie masz nadwagi, to biegaj, ale ostrożnie, bo zbyt mocne podskoki nie są wskazane. Ja biegałam i nie zaszkodziło mi, natomiast niekorzystnie wpływały ćwiczenia aerobowe (z podskokami).

Ewa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach

Naturalna terapia bólu kręgosłupa Naturalna terapia bólu kręgosłupa