Powiązane leki
(opisy)

Flammacerium (Sulfadiazinum, Cerii nitras)

Fenistil na Rany

Cybele Scagel Kids

Veraderm

Causticum compositum (krople)

Dermatix

Cepan (Allantoinum, Allium cepa, Chamomilla recutita, Heparinum natricum)

Monobenzone (Monobenzonum)

Acne-Derm (Acidum azelaicum)

Bionect

Tagi

krem przedramie rozjasnic skora blizna oparzenie przebarwic slad zniknac oparzyc

Fora dyskusyjne

Oparzenie (11)

swędząca skóra po oparzeniach co robić (1)

oparzona ręka olejem (1)

Otarcia na twarzy (10)

Oparzenia II stopnia (53)

Oparzenie IIA u rocznego dziecka - 45 godzin temu (1)

Oparzenie od tłumika (4)

blizna (0)

małe oparzenie (7)

oparzenie (0)

oparzenie dziecka (1)

oparzenie dłoni (3)

Poparzenie dosyc głebokie (10)

slady po ospie (1)

Blizny po krostach na twarzy. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przebarwienie po oparzeniu.

Przebarwienie po oparzeniu.

Ikselka, 30-08-2010, 17:22

Parę razy oparzyłam sobie przedramię o gorący brzeg piekarnika przy wyjmowaniu ciast i po zagojeniu zostały takie ciemniejsze (jakby bardziej opalone) równoległe do siebie kreski-ślady, bo oparzeń było kilka. Wyglądają jak ślady po tzw "sznytach" (czy jak to zwał), więc niezbyt to mi się podoba. Czym je rozjaśnić? zlikwidować? I żeby było w miarę szybko...

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | czeremcha, 30-08-2010, 13:36

Możesz spróbować kremu rozjaśniającego /szczególnie popularne wśród azjatów. Europejki wola się przyciemniać ;-)

www.amazon.co.uk/.../B000GRU1EW

Kremów typu "fade away" jest pewien wybór na rynku.

Ania

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | BlueGirl, 30-08-2010, 20:28

Użytkownik Ikselka napisał:

Parę razy oparzyłam sobie przedramię o gorący brzeg piekarnika przy wyjmowaniu ciast i po zagojeniu zostały takie ciemniejsze (jakby bardziej opalone) równoległe do siebie kreski-ślady, bo oparzeń było kilka. Wyglądają jak ślady po tzw "sznytach" (czy jak to zwał), więc niezbyt to mi się podoba. Czym je rozjaśnić? zlikwidować? I żeby było w miarę szybko...

Jeśli ma być w miarę szybko to: dermabrazja albo pilingi w gabinetach kosmetycznych/dermatologicznych. Kremy działąją wolno i nie na wszystkie blizny.

pozdrawiam BG

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 30-08-2010, 21:29

Dnia Mon, 30 Aug 2010 18:28:12 +0200, BlueGirl napisał(a):

Użytkownik Ikselka napisał:

Jeśli ma być w miarę szybko to: dermabrazja albo pilingi w gabinetach kosmetycznych/dermatologicznych. Kremy działąją wolno i nie na wszystkie blizny.

Tego się właśnie obawiałam. Choć w sumie to nawet nie są blizny, tylko przebaarwienia/smugi nieco ciemniejsze od pozostałej skóry. "Cza" będzie jakimś ścierniwem/popiołem potraktować ;-)

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 30-08-2010, 23:59

Dnia Mon, 30 Aug 2010 11:36:34 -0700 (PDT), czeremcha napisał(a):

Możesz spróbować kremu rozjaśniającego /szczególnie popularne wśród azjatów. Europejki wola się przyciemniać ;-)

www.amazon.co.uk/.../B000GRU1EW

Kremów typu "fade away" jest pewien wybór na rynku.

Ania
Dzięki, Aniu. Jest tam też to: www.amazon.co.uk/...=pd_sim_d_3 Dziwne, ma same świetne opinie, a jest takie tanie... Może to jednak kupię, może niekoniecznie jak tanie, to gorsze...

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | animka, 31-08-2010, 02:48

W dniu 2010-08-30 17:22, Ikselka pisze:
Też miałam takie coś przez piekarnik, ale po jakimś czasie zniknęło.

animka

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 01-09-2010, 21:57

Dnia Tue, 31 Aug 2010 00:48:21 +0200, animka napisał(a):

W dniu 2010-08-30 17:22, Ikselka pisze:

Też miałam takie coś przez piekarnik, ale po jakimś czasie zniknęło.
Oparzyłam się niemal w tym samym miejscu ze dwa-trzy razy, nie wiem, czy tutaj akurat zniknie...

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | animka, 02-09-2010, 03:55

W dniu 2010-09-01 19:57, Ikselka pisze:
Dnia Tue, 31 Aug 2010 00:48:21 +0200, animka napisał(a):

Oparzyłam się niemal w tym samym miejscu ze dwa-trzy razy, nie wiem, czy tutaj akurat zniknie...
Jak boli to smaruj maścią Tormentiol. Uśmierza ból i goi. Może potem maść na blizny?

animka

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 02-09-2010, 14:56

Dnia Thu, 02 Sep 2010 01:55:33 +0200, animka napisał(a):

W dniu 2010-09-01 19:57, Ikselka pisze:

Jak boli to smaruj maścią Tormentiol. Uśmierza ból i goi. Może potem maść na blizny?
Kiedy właśnie nie ma typowej wystającej/nierównej blizny, tylko gładki, niewyróżniajacy się fakturą od reszty skóry ślad-przebarwienie, jakby bardziej opalona skóra w tym miejscu; samo oparzenie dawno się już zagoiło.

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | animka, 02-09-2010, 16:23

W dniu 2010-09-02 12:56, Ikselka pisze:

Kiedy właśnie nie ma typowej wystającej/nierównej blizny, tylko gładki, niewyróżniajacy się fakturą od reszty skóry ślad-przebarwienie, jakby bardziej opalona skóra w tym miejscu; samo oparzenie dawno się już zagoiło.
Nie przejmuj się. To Ci ktoregoś dnia zniknie.

animka

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | ewka, 02-09-2010, 16:25

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1y1pbtwd6kdiq$.13g0v675ktpgm$.dlg [at] 40tude.net...

Kiedy właśnie nie ma typowej wystającej/nierównej blizny, tylko gładki, niewyróżniajacy się fakturą od reszty skóry ślad-przebarwienie, jakby bardziej opalona skóra w tym miejscu;
Ja mialam cos takiego na nodze od psiej smyczy wstazkowej. Takie otarcie jak oparzenie. Nic z tym nie robilam, zeszlo samo po 2 latach. Zeszlo by pewnie wczesniej, gdybym nie wystawiala tego na slonce, tutaj jest glowny problem. Kup sobie w aptece krem rozjasniajacy typu perla np. No-scar. To powinno przyspieszyc proces zaniku blizny.

pozdr, ewka

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 02-09-2010, 16:31

Dnia Thu, 2 Sep 2010 14:25:50 +0200, ewka napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1y1pbtwd6kdiq$.13g0v675ktpgm$.dlg [at] 40tude.net...

Ja mialam cos takiego na nodze od psiej smyczy wstazkowej. Takie otarcie jak oparzenie. Nic z tym nie robilam, zeszlo samo po 2 latach. Zeszlo by pewnie wczesniej, gdybym nie wystawiala tego na slonce, tutaj jest glowny problem. Kup sobie w aptece krem rozjasniajacy typu perla np. No-scar. To powinno przyspieszyc proces zaniku blizny.
Nie ma blizny. Muszę to tylko czymś rozjaśnić albo złuszczyć. Zamówiłam juz krem "zagramanicom" :-)

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 02-09-2010, 16:33

Dnia Thu, 02 Sep 2010 14:23:54 +0200, animka napisał(a):

W dniu 2010-09-02 12:56, Ikselka pisze:

Nie przejmuj się. To Ci ktoregoś dnia zniknie.
Oby jak najszybciej, bo już mam to od prawie roku. Głupio się czuję, zwłaszcza wśród znajomych młodych osób, które czasem spoglądają ze zdziwieniem na moje przedramię - niemal słyszę ich mysli: "He he, taka nobliwa, a w młodości się pocięła" ;-PPP

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | ewka, 02-09-2010, 17:30

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1pphcgubhq0oh$.f0zg0hjycsox$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Thu, 2 Sep 2010 14:25:50 +0200, ewka napisał(a):

Nie ma blizny. Muszę to tylko czymś rozjaśnić albo złuszczyć. Zamówiłam juz krem "zagramanicom" :-)
No wiem co masz na mysli, takie sciemniale miejsce. Mialam to samo. To trzeba rozjasnic. Tymbardziej, ze na przedramieniu to jednak jest ciagle na slonce narazone i dlugo bys musiala czekac, az samo zniknie.

pozdr, ewka

Re: Przebarwienie po oparzeniu. | Ikselka, 02-09-2010, 18:25

Dnia Thu, 2 Sep 2010 15:30:25 +0200, ewka napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1pphcgubhq0oh$.f0zg0hjycsox$.dlg [at] 40tude.net...

No wiem co masz na mysli, takie sciemniale miejsce.
Dokładnie.

Mialam to samo. To trzeba rozjasnic. Tymbardziej, ze na przedramieniu to jednak jest ciagle na slonce narazone i dlugo bys musiala czekac, az samo zniknie.
Ano właśnie :-(

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wczesne leczenie oparzeń Wczesne leczenie oparzeń

Delikatny masaż dziecka Delikatny masaż dziecka

Leczenie chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową Leczenie chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową

Zadbana skóra Zadbana skóra

Wodne oczyszczanie organizmu Wodne oczyszczanie organizmu