Tagi

szybki dieta trzymac cholesterol zmniejszyc krotki john chol smith zbic

Fora dyskusyjne

zobacz podwyższona bilirubina (9)

zobacz Niepokojące badania krwi (5)

zobacz podwyzszony cholesterol (1)

zobacz przytrzasniety palec i paznokiec (1)

zobacz Czy to może być objawem problemów z tarczycą? (0)

zobacz Poziom cholesterolu i trójglicerydów... (2)

zobacz chorba Fergusona Smitha (1)

zobacz krótki okres (1)

zobacz Płuca (1)

zobacz szybkie zrzucenie wagi (6)

zobacz prawdopodobne pęknięcie nosa, szybkie pytanie (0)

zobacz Zapalenie węzłów chłonnych? (0)

zobacz Problem z prawym JĄDREM!!!!!! (1)

zobacz Chodzenie o jednej kuli (2)

zobacz proszę o interpretację wyników krwi (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Szybkie zbicie cholesterolu

Szybkie zbicie cholesterolu

John Smith, 05-01-2011, 23:40

Witam Grupę, po wczorajszym badaniu krwi okazało się, że cholesterol mam na poziomie 251, czyli znacznie przekracza granice normy. Pozostałe wyniki (m.in. cukier, morfologia, itp.) w normach. Skonsultowałem się z dwiema lekarkami - jedna twierdzi, że nie ma co się przejmować, pewnie coś zjadłem dzień wcześniej. Druga podobnie - że miarodajne badanie wymaga powstrzymania się od tłustych potraw etc. 24 - 48 h przed badaniem, nie ma co panikować etc.. Za kilka dni jednak stanę przed komisją lekarską, gdzie ów poziom może zablokować mi zatrudnienie. Tak więc oprócz niepokoju o zdrowie dochodzi mi jeszcze to. Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś sposoby, aby w ciągu 5 - 7 dni obniżyć ten poziom do powiedzmy ok. 210, czyli o ok 40 jednostek? Czy w tak krótkim czasie można włączyć jakieś statyny aby doraźnie zmniejszyć poziom cholesterolu? Na razie zaplanowałem, że w piątek sprawdzę poziom chol jeszcze raz. Do tego czasu lekka dieta oparta o warzywa. Dopuszczam jednak możliwość sięgnięcia po leki. Pozdrawiam M

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | pŚrformŚrka, 05-01-2011, 15:30

On 5 Sty, 21:40, John Smith wrote:
Witam Grupę, po wczorajszym badaniu krwi okazało się, źe cholesterol mam na poziomie 251, czyli znacznie przekracza granice normy. Pozostałe wyniki (m.in.. cukier, morfologia, itp.) w normach. Skonsultowałem się z dwiema lekarkami - jedna twierdzi, źe nie ma co się przejmować, pewnie coś zjadłem dzień wcześniej. Druga podobnie - źe miarodajne badanie wymaga powstrzymania się od tłustych potraw etc. 24 - 48 h przed badaniem, nie ma co panikować etc.. Za kilka dni jednak stanę przed komisją lekarską, gdzie łw poziom moźe zablokować mi zatrudnienie. Tak więc oprłcz niepokoju o zdrowie dochodzi mi jeszcze to. Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś sposoby, aby w ciągu 5 - 7 dni obniźyć ten poziom do powiedzmy ok. 210, czyli o ok 40 jednostek? Czy w tak krłtkim czasie moźna włączyć jakieś statyny aby doraźnie zmniejszyć poziom cholesterolu? Na razie zaplanowałem, źe w piątek sprawdzę poziom chol jeszcze raz. Do tego czasu lekka dieta oparta o warzywa. Dopuszczam jednak moźliwość sięgnięcia po leki. Pozdrawiam M
Hmm przez pieć dni?...no to suchi chleb z benecolem,woda z czerwonym winem, 0% tłuszczu zwierzęcego i ruch. A jak juź cię przyjmą to wrłć do swojej diety 'tucz do folu', bo przecieź to tylko chodzi o robotę. -- pŚrformŚrka

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | Diabełson, 05-01-2011, 22:58

W dniu 2011-01-05 21:40, John Smith pisze:
Witam Grupę, po wczorajszym badaniu krwi okazało się, że cholesterol mam na poziomie 251, czyli znacznie przekracza granice normy. Pozostałe wyniki (m.in. cukier, morfologia, itp.) w normach. Skonsultowałem się z dwiema lekarkami - jedna twierdzi, że nie ma co się przejmować, pewnie coś zjadłem dzień wcześniej. Druga podobnie - że miarodajne badanie wymaga powstrzymania się od tłustych potraw etc. 24 - 48 h przed badaniem, nie ma co panikować etc.. Za kilka dni jednak stanę przed komisją lekarską, gdzie ów poziom może zablokować mi zatrudnienie. Tak więc oprócz niepokoju o zdrowie dochodzi mi jeszcze to. Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś sposoby, aby w ciągu 5 - 7 dni obniżyć ten poziom do powiedzmy ok. 210, czyli o ok 40 jednostek? Czy w tak krótkim czasie można włączyć jakieś statyny aby doraźnie zmniejszyć poziom cholesterolu? Na razie zaplanowałem, że w piątek sprawdzę poziom chol jeszcze raz. Do tego czasu lekka dieta oparta o warzywa. Dopuszczam jednak możliwość sięgnięcia po leki. Pozdrawiam M
lecytyna ale czy to ci pomoże w tak krótkim czasie? w każdym razie, możesz łykać Essentiale Forte lub Esseliv. Pewnie cholesterol spadnie. BTW, ciekawe o jaką pracę się starasz, gdzie poziom cholesterolu decyduje o zatrudnieniu?
zimo, wypierdalaj bo chcemy budować boiska!

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | John Smith, 06-01-2011, 00:11

lecytyna ale czy to ci pomoże w tak krótkim czasie? w każdym razie, możesz łykać Essentiale Forte lub Esseliv. Pewnie cholesterol spadnie. BTW, ciekawe o jaką pracę się starasz, gdzie poziom cholesterolu decyduje o zatrudnieniu?
W sumie w każdej pracy przychylniej patrzą na pracownika w pełni zdrowego. W moim przypadku chodzi o budżet MSWiA.

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | Diabełson, 06-01-2011, 00:38

W dniu 2011-01-05 22:11, John Smith pisze:

W sumie w każdej pracy przychylniej patrzą na pracownika w pełni zdrowego. W moim przypadku chodzi o budżet MSWiA.
rozumiem panie "smith". Sórzba nie drórzba jak mawiają Kreole studiujący zootechnikę na Ukrainie
zimo, wypierdalaj bo chcemy budować boiska!

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | WOJO, 06-01-2011, 02:40

Czy w tak krótkim czasie można włączyć jakieś statyny aby doraźnie zmniejszyć poziom cholesterolu?
Dzień przed badaniem na siłowni wykręć na rowerku tętno 150 przez 40 minut. Pierwszy raz miałem badany cholesterol po takim właśnie treningu. Spodziewałem się dobrego przekroczenia, a wyszedł 178 :) Jednak ketony nie zostają wtedy w normie... Pozdrawiam ! WOJO

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | pŚrformŚrka, 06-01-2011, 11:19

On 6 Sty, 10:44, John Smith wrote:
Witam, w ciągu 3 lat źyję raczej zdrowo. 3 - 4 razy w tygodniu biegi ok. 40 minutowe, co 2 dzień ćwiczę siłowo. Kalorie trzymam w granicach 1800/dziennie. Listopad i grudzień miałem strasznie chorowity, stąd wysiłek fizyczny chcąc nie chcąc zaniedbałem. Plus świąteczno-noworoczne trochę obźarstwa. Poziom chol jest dla mnie duźym zaskoczeniem i na pewno nie mam zamiaru zostawić go tak sobie. Ale w tej chwili priorytetem jest praca. Przeszedłem kontrolę 10 lekarzy, pozostałe wyniki (krew i mocz) mam dobre, kondycyjnie teź nie najgorzej. Jedynie cholesterol mnie trzyma w niepewności.
...

Myślicie, źe kilka dni ostrej diety pomoźe mi zmniejszyć poziom? Sądzicie, źe kilkutygodniowe zaniedbanie kulinarne plus trochę około sylwestrowego alkoholu mogły podbić wynik? Pozdrawiam
Nie młj drogi. Sądzimy, źe cholesterol miałeś podwyźszony juź duźo wcześniej. Skoro dbasz o właściwy stan ciała poprzez aktywność i skoro nie jesz tłusto i skoro nie cierpisz na cukrzycę i skoro nie masz niedoczynności tarczycy, to powinieneś jeszcze raz z ręka na sercu zrewidować dietę, uźywki i nawyki. Jak utrzymuje literatura przedmiotu ;) warto włwczas zadać sobie pytanie, czy cholesterol i trłjglicerydy to aby nie moja spuścizna genetyczna? Czy ktoś w rodzinie chorował na wieńcłwkę lub udar. Jeśli tak, w zaleźności od wieku naleźało by działać profilaktycznie. Warto przy tym dodać, źe opasła baba wcale nie musi miec go podwyźszonego,a chuderlawy facio moźe, stąd dobrze jest pomyśleć nad znalezieniem przyczyn nadwyźki w wynikach, zwłaszcza jeśli nasz tryb zycia wydaje sie być wyjątkowo rozsądny. -- pŚrformŚrka taki stan rzeczy moźe w
M

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | John Smith, 06-01-2011, 12:44

Hmm przez pieć dni?...no to suchi chleb z benecolem,woda z czerwonym winem, 0% tłuszczu zwierzęcego i ruch. A jak już cię przyjmą to wróć do swojej diety 'tucz do folu', bo przecież to tylko chodzi o robotę.
Witam, w ciągu 3 lat żyję raczej zdrowo. 3 - 4 razy w tygodniu biegi ok. 40 minutowe, co 2 dzień ćwiczę siłowo. Kalorie trzymam w granicach 1800/dziennie. Listopad i grudzień miałem strasznie chorowity, stąd wysiłek fizyczny chcąc nie chcąc zaniedbałem. Plus świąteczno-noworoczne trochę obżarstwa. Poziom chol jest dla mnie dużym zaskoczeniem i na pewno nie mam zamiaru zostawić go tak sobie. Ale w tej chwili priorytetem jest praca. Przeszedłem kontrolę 10 lekarzy, pozostałe wyniki (krew i mocz) mam dobre, kondycyjnie też nie najgorzej. Jedynie cholesterol mnie trzyma w niepewności. Myślicie, że kilka dni ostrej diety pomoże mi zmniejszyć poziom? Sądzicie, że kilkutygodniowe zaniedbanie kulinarne plus trochę około sylwestrowego alkoholu mogły podbić wynik? Pozdrawiam M

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | Diabełson, 06-01-2011, 20:02

a może wywieź ten cholesterol do lasu i z kumplami zbij go kijami baseballowymi??
zimo wypierdalaj, bo chcemy budować boiska!

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | Stokrotka, 06-01-2011, 20:06

To weź i pomyśl , (wiem to trudne, bo jak by było proste to byś nie szukał pracy w MSWiA), jak ci się czepiają holesterolu, znaczy szukają powodu by cię nie pszyjąć, więc nie phaj się gdzie cię nie potszebują. Penie jesteś ciężko myślący i uczciwy, za mało zaplątany w mafię, i zestresowany co dodatkowo obniża poziom inteligencji i podnosi holesterol.

Poszukaj roboty gdzie indziej.

:)))
Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | John Smith, 07-01-2011, 19:01

Witam, dzisiaj ponownie zbadałem sobie krew na cholesterol. Po dwóch dniach diety warzywno-jogurtowej moje aktualne wyniki to: chol. całkowity 190, HDL 72, LDL 102 i trójglicerydy na poziomie 79. Tym samym teorię przejedzenia świąteczno-noworocznego uważam za potwierdzoną. M

Re: Szybkie zbicie cholesterolu | aneczor, 25-01-2011, 05:31

On 7 Sty, 17:01, John Smith wrote:

Witam, dzisiaj ponownie zbadałem sobie krew na cholesterol. Po dwóch dniach diety warzywno-jogurtowej moje aktualne wyniki to: chol. całkowity 190, HDL 72, LDL 102 i trójglicerydy na poziomie 79. Tym samym teorię przejedzenia świąteczno-noworocznego uważam za potwierdzoną. M
hej, możesz się jeszcze zapytać eksperta na forum.gazeta.pl :) forum.gazeta.pl/forum/f,1196,Jak_obnizyc_cholesterol_.html

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cholesterol - cichy zabójca Cholesterol - cichy zabójca

Harmonia czterech ciał Harmonia czterech ciał

Poradnik antybiotykoterapii w pediatrii Poradnik antybiotykoterapii w pediatrii

Podręcznik medycyny klinicznej opartej na zasadach EBM Podręcznik medycyny klinicznej opartej na zasadach EBM

Zaburzenia świadomości u dzieci. Wybrane zagadnienia Zaburzenia świadomości u dzieci. Wybrane zagadnienia