Powiązane leki
(opisy)

Soventol (Bamipini lactas)

Alpicort (Prednisolonum, Acidum salicylicum)

Polytar Liquid (Pix litanthracis)

Zdrój (szampon leczniczy)

Multi Hair

Tanno Hermal Lotio

Zelefion (Terbinafinum)

Carmolis (Anisi oleum, Caryophylli oleum, Cynnamomi oleum, Lavandulae oleum, Mentholum, Thymi oleum)

Mavena B12

Protopic (Tacrolimus)

Tagi

wlos szampon skora dyskusyjny negatywa swiad grupa glowa swedzic dermatolog

Fora dyskusyjne

zobacz Stan zapalny (?) i swędzenie skory głowy (6)

zobacz strupy i czerwone placki na głowie (22)

zobacz mam zaczerwienioną skórę głowy (2)

zobacz Swedzenie skóry na pochwie (6)

zobacz Cos jak łupież (13)

zobacz Łupież + łojotok (10)

zobacz Świąd skóry głowy (3)

zobacz Czy to może być grzybica skóry głowy? (3)

zobacz nieprzyjemny zapach głowy (11)

zobacz krosty na głowie (4)

zobacz Wszawica? (9)

zobacz łupież, nizoral (6)

zobacz Włosy wypadające (30)

zobacz Uciążliwy łupież. Nic nie pomaga (15)

zobacz Stosowanie dwóch szamponów jednocześnie (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Swędząca skóra głowy

Swędząca skóra głowy

Negatyw, 09-01-2011, 19:42

Witam Wiem, że dermatolog a jeszcze lepiej trycholog... Używałem chyba już wszystkich szamponów na tę przypadłość. Działają (wbrew reklamom) parę minut po umyciu włosów. Czy macie jakieś sprawdzone metody?

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | pŚrformŚrka, 09-01-2011, 11:01

On 9 Sty, 17:42, "Negatyw" wrote:
Witam Wiem, źe dermatolog a jeszcze lepiej trycholog... Uźywałem chyba juź wszystkich szamponłw na tę przypadłość. Działają (wbrew reklamom) parę minut po umyciu włosłw. Czy macie jakieś sprawdzone metody?

Pozdrawiam

- Negatyw -  
Jeśli masz łupieź, polecam szampon z kotkiem. wizaz.pl/kosmetyk...piezowy.htm Jeśli nie, to masz suchą skłrę i być moźe jesteś alergikiem, wiec uczucie swiadu złagodzi np. zyrtec -- pŚrformŚrka

Re: Swędząca skóra głowy | pŚrformŚrka, 09-01-2011, 11:57

On 9 Sty, 18:10, "Negatyw" wrote:

Mam łupieź i jestem alergikiem (pyłki traw). Sęk w tym, źe Zyrtec działa "zamującąco" a praca mi na to nie pozwala... Czy ten szampon z kotkiem działa przeciwświądowo?
Co to znaczy "zamującąco" ? -- pŚrformŚrka

Re: Swędząca skóra głowy | pŚrformŚrka, 09-01-2011, 12:32

On 9 Sty, 19:20, "Negatyw" wrote:

Zamulająco.
Ach, nie patrz na to to tylko na początku, potem mija. Skoro tak, to bierz go na noc, czyli tak około 20.oo Ja tez jestem alergikiem i teź mnie swędzi skłra głowy zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie jest duźo wykładziny. A od łupieźu to ten szampon, ktłry pisałam. Skłra głowy nie lubi zmian, włosy zresztą tez za tym nie przepadają, jeśłi wiec zwalczysz go, to kup sobie jakiś do codziennego mycia i staraj sie nie zmieniać go,no chyba ze cie zacznie uczulać. -- pŚrformŚrka

Re: Swędząca skóra głowy | czeremcha, 09-01-2011, 13:07

Łupież suchy czy tłusty?

Jakie szampony testowałeś? Może czas - wbrew pozorom - przerzucić się na maksymalnie proste, nie naładowane chemią szampony? Świąd może być reakcją na "przeładowanie" skóry.

Może coś takiego:

www.pollena.com.pl/szampony/,p-1_124-191.html www.pollena.com.pl/szampony/hipoalergiczny-szampon-bialy-jelen-z-czysta-bawelna,p-1_124-192.html

O tych szamponach dowiedziałam się już po czasie, gdy mogłam je kupić. Pomagałam sobie myjąc głowę tym:

www.ziaja.com/off...ena_intymna,prod:neutral_1.html

Nie żartuję. Ani świądu, ani podrażnień skóry, ani łupieżu.

Ania

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 09-01-2011, 20:10

Użytkownik "pŚrformŚrka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:3c82176e-3f7e-4e5a-bab2-386c065698c4 [at] fo10g2000vbb.googlegroups.com...

Jeśli nie, to masz suchą skórę i być może jesteś alergikiem, wiec uczucie swiadu złagodzi np. zyrtec
Mam łupież i jestem alergikiem (pyłki traw). Sęk w tym, że Zyrtec działa "zamującąco" a praca mi na to nie pozwala... Czy ten szampon z kotkiem działa przeciwświądowo?

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 09-01-2011, 21:20

Użytkownik "pŚrformŚrka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:422e0e31-2af8-4fde-9f9a-8dea3c1320b1 [at] q18g2000vbk.googlegroups.com...

Co to znaczy "zamującąco" ?
Zamulająco.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | animka, 09-01-2011, 21:33

W dniu 2011-01-09 17:42, Negatyw pisze:
Witam Wiem, źe dermatolog a jeszcze lepiej trycholog... Uźywałem chyba juź wszystkich szamponłw na tę przypadłość. Działają (wbrew reklamom) parę minut po umyciu włosłw. Czy macie jakieś sprawdzone metody?
Myj głowę szamponem Fructis (do wyboru do koloru), na koniec polej z jakiegoś dzbanka przegotowaną wodą. Moźe od chloru skłra głowy Cię swędzi.

animka

Re: Swędząca skóra głowy | ubukl, 09-01-2011, 22:05

Polecam szampon Nizoral dostępny tylko w aptece: www.doz.pl/leki/p...ral_szampon

-- Pozdrawiam uk

Re: Swędząca skóra głowy | qwerty, 09-01-2011, 22:11

Użytkownik "Negatyw" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:igcq5t$cns$1 [at] inews.gazeta.pl...
Mam łupież i jestem alergikiem (pyłki traw). Sęk w tym, że Zyrtec działa "zamującąco" a praca mi na to nie pozwala...
Mnie po zyrtecu głowa bolała. Łykam flonidan i nie mam objawów żadnych skutków ubocznych.

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 09-01-2011, 23:35

Użytkownik "ubukl" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:igd4f1$fee$1 [at] inews.gazeta.pl...

Polecam szampon Nizoral [...]
Na mnie podziałał jak zwykła woda - tylko droższa...

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 09-01-2011, 23:37

Użytkownik "czeremcha" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5d005f9e-dc6d-412c-abac-a00cd7351461 [at] n10g2000yqd.googlegroups.com...

www.ziaja.com/off...ena_intymna,prod:neutral_1.html Nie żartuję. Ani świądu, ani podrażnień skóry, ani łupieżu.
Na pewno przetestuję. Dzięki. Ja póki co smaruję skórę głowy Acnosanem. Efekt ukojenia mija po około 30min.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Ikselka, 10-01-2011, 00:29

Dnia Sun, 9 Jan 2011 17:42:54 +0100, Negatyw napisał(a):

Wiem, że dermatolog a jeszcze lepiej trycholog...
Dermatolog, koniecznie. Jeśli to nie alergia, to masz łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy. Jak najszybciej zdobądź szampon leczniczy Stieprox, moze uda Ci się go kupić bez recepty. Ale dermatolog konieczny.

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 10-01-2011, 01:15

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:v2xtm3lipgt7.soo6d6crjh1c$.dlg [at] 40tude.net...

Ale dermatolog konieczny.
Przejdę się rzecz jasna. Słyszałem jednak, że w praktyce pomaga trycholog, którego porad NFZ już nie refunduje.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | animka, 10-01-2011, 02:48

W dniu 2011-01-09 21:37, Negatyw pisze:

Uźytkownik "czeremcha" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5d005f9e-dc6d-412c-abac-a00cd7351461 [at] n10g2000yqd.googlegroups.com...

Na pewno przetestuję. Dzięki. Ja płki co smaruję skłrę głowy Acnosanem. Efekt ukojenia mija po około 30min.
Przecieź ten Acnosan chyba wypala skłrę?

animka

Re: Swędząca skóra głowy | Ikselka, 10-01-2011, 04:17

Dnia Mon, 10 Jan 2011 00:48:59 +0100, animka napisał(a):

W dniu 2011-01-09 21:37, Negatyw pisze:

Przecież ten Acnosan chyba wypala skórę?
Jest na spirytusie - więc wysusza i potęguje dolegliwości tylko.

Re: Swędząca skóra głowy | czeremcha, 10-01-2011, 14:40

On 9 Sty, 21:29, Ikselka wrote:

Dermatolog, koniecznie. Je li to nie alergia, to masz ojotokowe zapalenie ow osionej sk ry g owy.
Łojotokowe zapalenie skóry głowy, to nie tylko swędzenie, ale inne paskudne objawy, których nie da się przeoczyć.

To tak, jak z trądzikiem - jednym pomagają wyłącznie antybiotyki, innym - preparaty przyśpieszające złuszczanie się naskórka, a jeszcze innym - przestawienie się na proste, możliwie wolne od niepożądanej chemii środki pielęgnacyjne.

Ania

Re: Swędząca skóra głowy | animka, 11-01-2011, 02:28

W dniu 2011-01-10 02:17, Ikselka pisze:
Dnia Mon, 10 Jan 2011 00:48:59 +0100, animka napisał(a):

No właśnie. Acnosan to na jakieś syfki.

Ja wreszcie znowu zobaczyłam ( bo nie bywał juź w sklepach) swłj ulubiony szampon Fructis-szampon wzmacniający (napis: 2 w 1- na dwłch niebieskich kulkach). Włosy normalne. Nie muszę juź przeprowadzać ostatniego płukania przegotowaną wodą. Na dodatek włosłw jakby 2 razy więcej. Skłra głowy cały czas świeźutka i bez świądu. Jest jeszcze w takiej ciemnozielonej butelce z odźywką. Teź dobry, ale włosy się trochę po nim elektryzują i są za śliskie. Żel za bardzo nie pomaga w tym przypadku.

animka

Re: Swędząca skóra głowy | Aicha, 11-01-2011, 02:51

W dniu 2011-01-09 18:10, Negatyw pisze:

Sęk w tym, że Zyrtec działa "zamującąco" a praca mi na to nie pozwala...
To może spróbuj preparatów na bazie loratadyny (Aleric, Claritine itp.). Powinny być jakieś bez recepty.

Pozdrawiam - Aicha

Re: Swędząca skóra głowy | Plumke, 11-01-2011, 09:14

Czy macie jakieś sprawdzone metody?

a probowales Blue Cap?

bardzo dobry preparat (np tu: www.medycynanatur...ducts_id=71 )

pozdr plumke

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 13-01-2011, 22:42

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:124e34e7bogmi.1wkdzlvynftdf$.dlg [at] 40tude.net...

Jest na spirytusie.
Czyli kolejny mit obalony...

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 13-01-2011, 22:45

Użytkownik "Plumke" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:4d2bf533$0$2447$65785112 [at] news.neostrada.pl...

a probowales Blue Cap?
Cena zabójcza... Troszkę za drogie na "próby". W połowie lutego (pierwszy wolny termin) mam wizytę u dermatologa. Niech mi TO jednoznacznie zdiagnozuje i gdy będę wiedział CO - wtedy takie zakupy będą miały sens.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Ikselka, 13-01-2011, 23:03

Dnia Thu, 13 Jan 2011 20:45:47 +0100, Negatyw napisał(a):

W połowie lutego (pierwszy wolny termin) mam wizytę u dermatologa
Za miesiąc? Mozesz mieć niezłe komplikacje za miesiąc. Znam takie osoby, które do własnego malutkiego dziecka będącego w konwulsjach wzywały pogotowie i czekały, mając 3 prawa jazdy w domu, własny samochód i mieszkając niecałe 15 km od siedziby tegoż pogotowia, bo się w końcu należy lekarz i transport państwowy...

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 13-01-2011, 23:52

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:1wvgzmt8vpwnw.2n79orayk3vf$.dlg [at] 40tude.net...

Za miesiąc? Mozesz mieć niezłe komplikacje za miesiąc.
Bez paniki. Łeb mnie już swędzi od paru lat... Tym bardziej więc miesiąc nie zrobi różnicy.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Qrczak, 14-01-2011, 00:01

Dnia 2011-01-13 21:52, niebożę Negatyw wylazło do ludzi i marudzi:
Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:1wvgzmt8vpwnw.2n79orayk3vf$.dlg [at] 40tude.net...

Bez paniki. Łeb mnie już swędzi od paru lat... Tym bardziej więc miesiąc nie zrobi różnicy.
Ale prawo jazdy - w razie czego - masz?

Qra

Re: Swędząca skóra głowy | Negatyw, 14-01-2011, 00:06

Użytkownik "Qrczak" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:ignp84$p4b$1 [at] news.onet.pl...

Ale prawo jazdy - w razie czego - masz?
ROTFL. Mam.

Pozdrawiam

------- Negatyw -------

Re: Swędząca skóra głowy | Stokrotka, 14-01-2011, 23:45

Ach, nie patrz na to to tylko na początku, potem mija.
Sęk w tym, że człowiek zamulony nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest zamulony, a jest to niebezpieczne i niewygodne, ale zyrtek jest słabiej zamulający niż inne (na ulotce zdaje się nie ma), ale JEST.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Swędząca skóra głowy | Stokrotka, 14-01-2011, 23:49

Wysusza ta, ale dolegliwości świądowe znacznie osłabia, spirytus to najprostszy lek pszy swędzeniu skury (ugryzienia komara, pokszywka...): mało skuteczny na długi czas ale odczucie swędzenia jest dużo mniejsze, i jest to jak mi się wydawało powszehnie wiadome.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Delikatny masaż dziecka Delikatny masaż dziecka