Powiązane leki
(opisy)

Hepar compositum N

Petroselin

Raphatenal

Cholestil (Hymecromonum)

Gastrobonisol

Pentazocinum (Pentazocinum)

Cholamid (Nicotinylmethylamidum)

No-SPA Forte (Drotaverini hydrochloridum)

Artecholin (Achillea millefolium, Artemisia abrotanum, Chelidonium majus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale)

Berberis-Homaccord (krople)

Tagi

wacha koza jesc ania przygotowac woreczek zolciowy funkcjonowac usunac czeremcha

Fora dyskusyjne

zobacz kamienie woreczka żółciowego (0)

zobacz Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

zobacz Zapalenie woreczka żółciowego. (20)

zobacz czy to ciąża czy kamienie w woreczku żółciowym? (3)

zobacz Polip woreczka żółciowego (0)

zobacz dren po usunięciu woreczka żółciowego (0)

zobacz Powiększona śledziona (0)

zobacz Powiększona śledziona (0)

zobacz Brak woreczka żółciowego a próby wątrobowe (1)

zobacz Depakine Chrono (1)

zobacz zabieg wycięcia woreczka żółciowego (3)

zobacz ból po lewej stronie (2)

zobacz czy to kamienie w woreczku żółciowym? (10)

zobacz Woreczek żiłciowy - kamień (1)

zobacz KAMIENICA ŻÓŁCIOWA (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie

Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie

Pawel, 23-01-2011, 18:02

Witam,

Pytanie do osob ktore pozbyly sie woreczka zolciowego i moga na swoim przykladzie powiedziec czy to faktycznie wplywa na dalsza jakosczycia. Mozna naczytac sie wiele zepojawiaja sie bole brzucha, odbijanie , niestrawnosci, ze nie mozna jesc wszytkiego jak wczesniej, zaparcia czy biegunki itp. Prosze o wasze opinie. W najblizszym czasie czeka mnie usuniecie. A moze sa tacy ktorych zycie sie nic nie zmienilo. Moze to zalezy indiwidualnie od czlowieka.

Dzieki

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | MJ, 23-01-2011, 13:20

Mnie wycieli trochę przy okazji większej roboty :) ....i nie czuję się specjalnie inaczej. Generalnie funkcjonuję jak przed. Pozdrawiam! mj

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Stokrotka, 23-01-2011, 21:53

Bardzo dawno, bardzo, w Expresie Wieczornym, czytalam, ze ma istotny wplyw na harakter czlowieka, ludzie bez - sa podobno niezdecydowani.

reforma.ortografi.w.interia.pl , zmiana na stronie: w zakladce "inne" mozna znalezc syntezator mowy

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->z lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, czesto nielogiczny, ktury ludzie ociezali umyslowo, nazucaja bezmyslnie nastepnym pokoleniom.

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | animka, 23-01-2011, 22:35

W dniu 2011-01-23 16:02, Pawel pisze:
Witam,

Pytanie do osob ktore pozbyly sie woreczka zolciowego i moga na swoim przykladzie powiedziec czy to faktycznie wplywa na dalsza jakosczycia. Mozna naczytac sie wiele zepojawiaja sie bole brzucha, odbijanie , niestrawnosci, ze nie mozna jesc wszytkiego jak wczesniej, zaparcia czy biegunki itp. Prosze o wasze opinie. W najblizszym czasie czeka mnie usuniecie. A moze sa tacy ktorych zycie sie nic nie zmienilo. Moze to zalezy indiwidualnie od czlowieka.
Moźe to co napisałeś w ostatnim zdaniu. Jak przyszłam ze szpitala to zjadłam 15 pierogłw z truskawkami polanymi śmietanką z cukrem. Co za ulga!

animka

ęść | Stokrotka, 23-01-2011, 22:35

Bardzo dawno, bardzo, w Expresie Wieczornym, czytałam, że ma istotny wpływ na harakter człowieka, ludzie bez - są podobno niezdecydowani.

reforma.ortografi.w.interia.pl , zmiana na stronie: w zakładce "inne" można znaleźć syntezator mowy

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | AW, 23-01-2011, 22:47

W dniu 2011-01-23 20:20, MJ pisze:
Mnie wycieli trochę przy okazji większej roboty :) ...i nie czuję się specjalnie inaczej. Generalnie funkcjonuję jak przed. Pozdrawiam! mj
Wydaje mi się, że to jest indywidualna tolerancja/nietolerancja. Lekarze potrafi wietnie przygotować do operacji (dla nich jest to zabieg), ale nie potrafi przygotować do funkcjonowania po. Tak było w moim przypadku. Jestem 5 lat po usunięciu, generalnie jem i funkcjonuję podobnie jak przed, ale inaczej. Jeżeli miałbym dzisiaj decydować, to zrobiłbym wszystko, żeby zachować swój woreczek - jednak się przydaje. pozdrawiam i życzę trafnej decyzji wujo

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Pawel, 24-01-2011, 12:14

"AW" wrote in message news:ihi0k4$o9u$1 [at] news.net.icm.edu.pl...

W dniu 2011-01-23 20:20, MJ pisze:
Mnie wycieli trochę przy okazji większej roboty :) ...i nie czuję się specjalnie inaczej. Generalnie funkcjonuję jak przed. Pozdrawiam! mj
Wydaje mi się, że to jest indywidualna tolerancja/nietolerancja. Lekarze potrafi wietnie przygotować do operacji (dla nich jest to zabieg), ale nie potrafi przygotować do funkcjonowania po. Tak było w moim przypadku. Jestem 5 lat po usunięciu, generalnie jem i funkcjonuję podobnie jak przed, ale inaczej. Jeżeli miałbym dzisiaj decydować, to zrobiłbym wszystko, żeby zachować swój woreczek - jednak się przydaje. pozdrawiam i życzę trafnej decyzji wujo No wlasnie a co rozumiesz przez pojecie inaczejpodaj przyklady co sie konkretnie zmienilo po usunieciu ?

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | czeremcha, 24-01-2011, 14:31

On 24 Sty, 19:35, AW wrote:

Ja "przed" nie mogłam jeść gruszek, śliwek i śledzi marynowanych. Teraz - mogę. Tylko kawa mi szkodzi, ale wyłącznie jeśli w nadmiarze. Za dużo błonnika tez nie robi dobrze, ale w mniejszym stopniu niż "przed".

Jeśli o mnie chodzi - warto było.

Ania

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | AW, 24-01-2011, 22:35

W dniu 2011-01-24 10:14, Pawel pisze:

Wydaje mi się, że to jest indywidualna tolerancja/nietolerancja. Lekarze potrafi wietnie przygotować do operacji (dla nich jest to zabieg), ale nie potrafi przygotować do funkcjonowania po. Tak było w moim przypadku. Jestem 5 lat po usunięciu, generalnie jem i funkcjonuję podobnie jak przed, ale inaczej. Jeżeli miałbym dzisiaj decydować, to zrobiłbym wszystko, żeby zachować swój woreczek - jednak się przydaje. pozdrawiam i życzę trafnej decyzji wujo No wlasnie a co rozumiesz przez pojecie inaczejpodaj przyklady co sie konkretnie zmienilo po usunieciu ?

Nie można wszystkiego tak samo jak przed jeć np ja nie mogę szczypiorku, sernika, surowej cebuli, jajek i galaretek. Mam po tych produktach duży dyskomfort na żołdku i jelitach. Stolec się mam teraz bardziej "żrcy" i luny. Wódka inaczej smakuje. Dzisiaj przed wycięciem na pewno bym spróbował "czyszczenie wtroby" (oliwa, sok grapefruitowy, termofor). Jedyny dla mnie plus tej operacji, to fakt, że od tamtego czasu nie palę papierosów - prawdopodobnie w zwizku z tym plus 30 kg i nie wiem czy było warto :-) Pozdrawiam wujo

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 24-01-2011, 23:35

Dnia Mon, 24 Jan 2011 12:31:57 -0800 (PST), czeremcha napisał(a):

On 24 Sty, 19:35, AW wrote:

Ja "przed" nie mogłam jeść gruszek, śliwek i śledzi marynowanych. Teraz - mogę. Tylko kawa mi szkodzi, ale wyłącznie jeśli w nadmiarze. Za dużo błonnika tez nie robi dobrze, ale w mniejszym stopniu niż "przed".

Jeśli o mnie chodzi - warto było.

Aniu, śledzie ok, a z wódką, z wódką jak? ;-)

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | czeremcha, 26-01-2011, 12:26

On 26 Sty, 12:22, "Aleksander" wrote:

A jak się objawia to - "że nie robi dobrze" ?
Piekłam chleb ze sporą ilością otrąb. Bolało codziennie. Poczytałam, skojarzyłam, odstawiłam otręby - objawy znacznie się ograniczyły.

Ania

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | czeremcha, 26-01-2011, 12:28

On 24 Sty, 20:35, Ikselka wrote:

Aniu, śledzie ok, a z wódką, z wódką jak?
Brak doświadczeń ;-)

Ania

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aleksander, 26-01-2011, 15:22

[...] Za dużo błonnika tez nie robi dobrze, ale w mniejszym stopniu [...]
Myślałem że błonnika nie można "przedawkować". A jak się objawia to - "że nie robi dobrze" ?

Pozdrawiam, Aleksander.

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 26-01-2011, 15:27

Dnia Wed, 26 Jan 2011 13:22:27 +0100, Aleksander napisał(a):

Myślałem że błonnika nie można "przedawkować". A jak się objawia to - "że nie robi dobrze" ?
Jedz sam papier toaletowy i otręby, to zobaczysz :-)

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | czeremcha, 26-01-2011, 15:40

On 26 Sty, 18:50, Aicha wrote:

Przy chorobach trzustki też należy spożywać białe pieczywo.
No właśnie - a kamica żółciowa to zdaje się przystanek przed zapaleniem trzustki.

Ania

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aicha, 26-01-2011, 16:07

W dniu 2011-01-26 13:22, Aleksander pisze:

Np. utratą żelaza i innych składników mineralnych, które nie zdążają się wchłonąć, bo "przelatują".

Pozdrawiam - Aicha

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aicha, 26-01-2011, 16:08

W dniu 2011-01-26 13:27, Ikselka pisze:

Jedz sam papier toaletowy i otręby, to zobaczysz :-)
Nie wszyscy jedzą tylko parówki, a takie eksperymenty to kozom radź, a nie ludziom.

Pozdrawiam - Aicha

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 26-01-2011, 16:53

Dnia Wed, 26 Jan 2011 14:08:28 +0100, Aicha napisał(a):

W dniu 2011-01-26 13:27, Ikselka pisze:

Nie wszyscy jedzą tylko parówki, a takie eksperymenty to kozom radź, a nie ludziom.
No wiesz, chyba tylko kozy brałaby mój żart poważnie.

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aicha, 26-01-2011, 17:10

W dniu 2011-01-26 14:53, Ikselka pisze:

No wiesz, chyba tylko kozy brałaby mój żart poważnie.
Zapomniałaś o weganach.

Pozdrawiam - Aicha (hint-> celuloza i ściany komórkowe)

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 26-01-2011, 17:59

Dnia Wed, 26 Jan 2011 15:10:29 +0100, Aicha napisał(a):

Zapomniałaś o weganach.
Znowu??? - no tak, istnienie wegan miewam tylko w pamięci operacyjnej :-)

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 26-01-2011, 18:00

Dnia Wed, 26 Jan 2011 15:10:29 +0100, Aicha napisał(a):

Zapomniałaś o weganach.
No i... masz wegan za kozy?

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aicha, 26-01-2011, 18:27

W dniu 2011-01-26 16:00, Ikselka pisze:

No i... masz wegan za kozy?
Nie za jedzących papier* i otręby. *Wskazówka była w poprzednim poście.

Pozdrawiam - Aicha

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Aicha, 26-01-2011, 21:50

W dniu 2011-01-26 19:26, czeremcha pisze:

Piekłam chleb ze sporą ilością otrąb. Bolało codziennie. Poczytałam, skojarzyłam, odstawiłam otręby - objawy znacznie się ograniczyły.
Przy chorobach trzustki też należy spożywać białe pieczywo.

Pozdrawiam - Aicha

Re: Zycie bez woreczka zolciowego - Wasze opinie | Ikselka, 26-01-2011, 22:09

Dnia Wed, 26 Jan 2011 10:28:10 -0800 (PST), czeremcha napisał(a):

On 24 Sty, 20:35, Ikselka wrote:

Brak doświadczeń ;-)

Ania
;-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

To jest wasze życie. Być sobą w chorobie przewlekłej To jest wasze życie. Być sobą w chorobie przewlekłej

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Bądź zdrów bez lekarstw Bądź zdrów bez lekarstw

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami