Tagi

janka silny okolica plumke chodzic miac wedrowac drawski krwionosny noga

Fora dyskusyjne

zobacz Siniaki na nogach (5)

zobacz torebka stawowa (1)

zobacz Silny ból stopy. Nie mogę chodzić. (1)

zobacz ból u dolu kregosłupa (4)

zobacz Zwichnięte kolano, nadwyrężony staw? (0)

zobacz Ból w pachwinie, nagłe wydłużenie jednej kończyny dolnej (0)

zobacz skręcony staw skokowy i zerwane wiezadla ? (5)

zobacz Boląca noga w okolicach kostki (2)

zobacz Infekcja wirusowa (2)

zobacz onkolog/hematolog (1)

zobacz Bóle w okolicach mostka (0)

zobacz krostki w okolicach genitali (2)

zobacz cukrzyca i bol nogi podzas chodzenia (0)

zobacz Wirusowe zapalenie wątroby typu C i jej związek z bólem stóp (0)

zobacz Problem z nogami (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wędrujący silny ból w nodze

Wędrujący silny ból w nodze

Jan Drawski, 22-03-2011, 02:48

Parę tygodni temu myślałem że mnie złapał mocny skurcz w łydce. Ból pojawił się po wewnętrznej stronie nogi około dziesięć centymetrów pod kolanem. Bardzo bolące miejsce było o średnicy około siedmiu centymetrów i wydawało się że jest twardsze niż pozostała część nogi. Niestety niby skurcz nie odpuścił. Przez dwa dni myślałem że nieustający ból to jakieś zakwasy po skurczu. Żeby było gorzej ból (jego epicentrum) zaczął się przesuwać w dół nogi. Był na tyle silny że prawie nie mogłem chodzić, zginanie nogi w kolanie to była katorga (chodziłem nie zginając jej), jednego dnia nawet bałem się poruszać palcami u nogi bo ból się jeszcze zwiększał. Po około tygodniu ból przewędrował w okolice ścięgna Achillesa (prawie do stopy) i prawie ustał. Cała łydka mnie jeszcze pobolewała. Po około dwóch dniach ból zaczął iść w górę nogi tym razem po jej zewnętrznej stronie, jednak był już zdecydowanie słabszy. W okolicach kolana była znowu przerwa ale niestety idzie dalej, w tej chwili jest w okolicach połowy uda, jest dosyć słaby ale jest. Od pierwszych objawów minęło około trzech tygodni.

Teraz moje pytania: 1. Co to może być, jaka horoba, co może być zaatakowane: ścięgna, układ krwionośny, mięśnie? 2. Jak leczyć, do jakiego lekarza iść, jakie badania zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, w tej chwili bardziej mnie to niepokoi niż boli.

-- Pozdrawiam Jan Drawski

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Iwon(K)a, 21-03-2011, 22:32

"Jan Drawski" wrote in message news:im8o4q$197v$1 [at] news.ett.com.ua...
Parę tygodni temu myślałem że mnie złapał mocny skurcz w łydce. Ból pojawił się po wewnętrznej stronie nogi około dziesięć centymetrów pod kolanem. Bardzo bolące miejsce było o średnicy około siedmiu centymetrów i wydawało się że jest twardsze niż pozostała część nogi. Niestety niby skurcz nie odpuścił. Przez dwa dni myślałem że nieustający ból to jakieś zakwasy po skurczu. Żeby było gorzej ból (jego epicentrum) zaczął się przesuwać w dół nogi. Był na tyle silny że prawie nie mogłem chodzić, zginanie nogi w kolanie to była katorga (chodziłem nie zginając jej), jednego dnia nawet bałem się poruszać palcami u nogi bo ból się jeszcze zwiększał. Po około tygodniu ból przewędrował w okolice ścięgna Achillesa (prawie do stopy) i prawie ustał. Cała łydka mnie jeszcze pobolewała. Po około dwóch dniach ból zaczął iść w górę nogi tym razem po jej zewnętrznej stronie, jednak był już zdecydowanie słabszy. W okolicach kolana była znowu przerwa ale niestety idzie dalej, w tej chwili jest w okolicach połowy uda, jest dosyć słaby ale jest. Od pierwszych objawów minęło około trzech tygodni.
zakrzep krwi.

i.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Jan Drawski, 22-03-2011, 16:41

zakrzep krwi.
Czy może się tak wolno przesuwać? Czy gdyby to był zakrzep to nie powinno już być dawno po mnie?

-- Pozdrawiam Janek

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 22-03-2011, 19:18

Czy może się tak wolno przesuwać? Czy gdyby to był zakrzep to nie powinno już być dawno po mnie?
-- janek ty idz do lekarza i zrob usg...a nie troli sie pytasz ....kto bedzie z mala Drawska chodzil na spacery jak ty nie bedziesz mogl (?) pozdr plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 22-03-2011, 19:23

Teraz moje pytania: 1. Co to może być, jaka horoba, co może być zaatakowane: ścięgna, układ krwionośny, mięśnie?
Janku! "choroba"....no jak tak krazy to moze to byc cos z krwionosnym...ale to powinienes ustalic u lekarza

2. Jak leczyć, do jakiego lekarza iść, jakie badania zrobić?
idz do pierwszego kontaktu po skierowanie na usg zyl i tetnic oraz do naczyniowca i ortopedy (zreszta doktur sam ci powie co i jak)

w tej chwili bardziej mnie to niepokoi niż boli.
i slusznie (!)

pozdr plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Jan Drawski, 22-03-2011, 20:55

janek ty idz do lekarza i zrob usg...a nie troli sie pytasz
Widzę że nie mam innego wyjścia, miałem nadzieję że ktoś coś podpowie w stylu: - to nie jest układ krwionośny bo to nie te miejsca, - to nie jest zator bo by się dużo szybciej przemieszczał, - idź do lekarza od ... bo wszystko wskazuje na to że to jest...

Miałem nadzieję że zagląda tu choć jeden uprzejmy lekarz z powołania, który potrafiłby naprowadzić mnie przynajmniej w jakimś stopniu np. na to do jakiego pierwszego specjalisty powinienem się udać. Ze swojej strony objawy choroby starałem się dobrze opisać. Miałem nadzieję że nie będę zawracał głowy interniście, pomijam już to że ostatnio nie mam za dużo czasu. Dzięki za pomoc :)

Re: Wędrujący silny ból w nodze | performerka, 23-03-2011, 02:44

On 23 Mar, 03:07, "Plumke" wrote:
jak w Falling down :))) -kogo stać na taaki dom? -chirurga plastycznego -nie wiedzialem ze chirurdzy plastyczni az tyle zarabiaja

...wiec ja tez zaluje :)

pozdr
Ciekawe. Jak to mówią stuknij w stół... Moja pasja tez jest medycyna, ale chciałabym byc lekarką nie dla pieniędzy a dla ludzi. Z drugiej strony, dobre i to, ze tak otwarcie stawiasz sprawę, lepsze to niż "pseudopowołanie" podszyte fałszem chciwości jedynie pieniądza albo wyrachowane kultywowaniem wbrew sobie rodzinnych zawodów- również przez wzgląd na piniądz, pięniążki, forse, sałate, many etc Btw CHORE.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 23-03-2011, 03:35

Miałem nadzieję że potrafiłby naprowadzić mnie przynajmniej w jakimś stopniu np. na
Janek - wiesz ze nie jestem lekarzem; wiesz ze zaden lekarz nie diagnozuje on-line ....ale: -przemieszczanie (na logike) jest mozliwe tylko w ukladzie krwionosnym i trawiennym (ale ten mozemy pominac) -coz moze sie tam przemieszczac?...raczej skrzep -jesli wedruje do gory to zle bo idzie do pompki -jesli bol slabnie to dobrze - moze sie zmniejsza

ale:

jesli nie pojdziesz do lekarza to sie nie dowiesz ja nie bardzo sie orientuje w procedurach bo mam ten komfort ze dzwonie, mowie co mi jest i zapisuja mnie na jakas tam godzine w miare mi wygodna do konkretnego specjalisty IMO to do naczyniowca (nie wiem jak sie b y on mial inaczej nazywac mimo ze w zeszlym roku wlasnie robilem USG zyl w nogach by wykluczyc naczyniowa przyczyne dretwienia nog)

pozdr i zdrowia plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Jan Drawski, 23-03-2011, 03:52

Janek - wiesz ze nie jestem lekarzem;
Mimo to przekonałem się już kilkakrotnie że twoje rady potrafią być bardzo cenne, trafne, wiedzę z pewnych dziedzin medycyny masz nie małą, szkoda że nie jesteś lekarzem.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 23-03-2011, 05:07

szkoda że nie jesteś lekarzem.
jak w Falling down :))) -kogo stać na taaki dom? -chirurga plastycznego -nie wiedzialem ze chirurdzy plastyczni az tyle zarabiaja

....wiec ja tez zaluje :)

pozdr

Re: Wędrujący silny ból w nodze | regen, 23-03-2011, 08:41

On 22 Mar, 00:48, Jan Drawski wrote:

Teraz moje pytania: 1. Co to może być, jaka horoba, co może być zaatakowane: ścięgna, układ krwionośny, mięśnie? 2. Jak leczyć, do jakiego lekarza iść, jakie badania zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, w tej chwili bardziej mnie to niepokoi niż boli.
Ciężko powiedzieć bez badania co Ci jest. Na pierwszy rzut oka wygląda na zakrzepicę żylną. Przy braku leczenia grozi zatorowością płucną lub zatorem tętnicy płucnej i zgonem. Podstawą leczenia jest włączenie środków p-krzpliwych, pewnie przez kilka miesięcy. Proponuję: 1) wezwanie lekarza Pogotowia Ratunkowego 2) włączenie natychmiast antykoagulantu, jeśli nie ma przeciwwskazań 3) diagnostyka choroby USG naczyń, badania krwi (np. morfologia, elektrolity,CPK, ukł. krzepnięcia, D-dimery) 4) bezwzględny zakaz palenia tytoniu

Pozdrawiam- regen

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Iwon(K)a, 23-03-2011, 10:56

"Jan Drawski" wrote in message news:ima8u3$1sl7$1 [at] news.ett.com.ua...
jak sie bedziesz dluzej zastanawial to bedzie po tobie.

i.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 23-03-2011, 13:20

Użytkownik "performerka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:df8ddbac-21b1-421d-b9e2-e6726bc1a66e [at] z20g2000yqe.googlegroups.com...

On 23 Mar, 03:07, "Plumke" wrote:

...wiec ja tez zaluje :)

pozdr
Ciekawe. Jak to mówią stuknij w stół...
ze niby o co masz na mysli ????

Moja pasja tez jest medycyna, ale chciałabym byc lekarką nie dla pieniędzy a dla ludzi.
a moja pasja nie jest medycyna i nie chcialem zostac lekarzem...i nadal nie chce

Z drugiej strony, dobre i to, ze tak otwarcie stawiasz sprawę,
szkoda ze ty tak otwarcie obnazasz ze nic nie zrozumialas

lepsze to niż "pseudopowołanie" podszyte fałszem chciwości jedynie pieniądza albo wyrachowane kultywowaniem wbrew sobie rodzinnych zawodów- również przez wzgląd na piniądz, pięniążki, forse, sałate, many etc Btw CHORE.
to jest chore...a w dodatku bardzo czeste...i nawet jesli judymowe cechy powodowaly wieloma to po kilku latach AM, praktyce, specjalizacji naogol sa skutecznie zamordowane i wytarte z pamieci

jak w starym skeczu bodajze kabaretu Tej

-...a lekarska etyka? - jaka elektryka?

plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Jan Drawski, 23-03-2011, 22:05

Dziękuję wszystkim za pomoc. Byłem dzisiaj na USG żył kończyn dolnych. Lekarz nie znalazł niczego niepokojącego, stwierdził że to mógł być wędrujący nerwoból. Zaznaczył jednak że gdyby sytuacja się powtórzyła to powinienem ponownie się przebadać. Mój spokój okazał się cenny ale uważam że warto było :)

Re: Wędrujący silny ból w nodze | medea, 23-03-2011, 23:20

W dniu 2011-03-23 11:20, Plumke pisze:
to jest chore...a w dodatku bardzo czeste...i nawet jesli judymowe cechy powodowaly wieloma to po kilku latach AM, praktyce, specjalizacji naogol sa skutecznie zamordowane i wytarte z pamieci

jak w starym skeczu bodajze kabaretu Tej

-...a lekarska etyka? - jaka elektryka?
Hm, tylko ciekawe, że lekarze starszego pokolenia, których czasami jeszcze można spotkać, wykształceni "za komuny" zazwyczaj mają więcej przyzwoitości, niż młodzi (przynajmniej z mojego doświadczenia sądząc). A przecież wcale nie żyło im się lepiej, nie mieli, ani nie mają więcej, a nawet mieli znacznie gorsze warunki pracy, gorszy sprzęt itd.

Ewa

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Ikselka, 24-03-2011, 00:44

Dnia Wed, 23 Mar 2011 21:20:51 +0100, medea napisał(a):

Hm, tylko ciekawe, że lekarze starszego pokolenia, których czasami jeszcze można spotkać, wykształceni "za komuny" zazwyczaj mają więcej przyzwoitości, niż młodzi (przynajmniej z mojego doświadczenia sądząc).
Z mojego też.

A przecież wcale nie żyło im się lepiej, nie mieli, ani nie mają więcej, a nawet mieli znacznie gorsze warunki pracy, gorszy sprzęt itd.

I własnie dlatego mają jeszcze w swej mentalności miejsce na tę odrobinę przyzwoitości. Paradoks? - wcale nie. Po prostu wiedzą, co to znaczy być człowiekiem i dlatego tak własnie postrzegają innych - pacjentów.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 24-03-2011, 01:32

Hm, tylko ciekawe, że lekarze starszego pokolenia, których czasami jeszcze można spotkać, wykształceni "za komuny" zazwyczaj mają więcej przyzwoitości, niż młodzi
teza na ktora nie masz zadnych faktow ja popierajacych i IMO z gruntu nieprawdziwa

plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | medea, 24-03-2011, 14:06

W dniu 2011-03-23 23:32, Plumke pisze:
teza na ktora nie masz zadnych faktow ja popierajacych i IMO z gruntu nieprawdziwa
To dlaczego wyciąłeś nawias?

Ewa

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Iwon(K)a, 24-03-2011, 16:01

"medea" wrote in message news:imdkn2$kvg$1 [at] news.onet.pl...

Hm, tylko ciekawe, że lekarze starszego pokolenia, których czasami jeszcze można spotkać, wykształceni "za komuny" zazwyczaj mają więcej przyzwoitości, niż młodzi (przynajmniej z mojego doświadczenia sądząc). A przecież wcale nie żyło im się lepiej, nie mieli, ani nie mają więcej, a nawet mieli znacznie gorsze warunki pracy, gorszy sprzęt itd.
pacjenci byli inni. Mieli wiecej przyzwoitosci. Mimo, ze nie zylo im sie lepiej, i mieli znaczniej mniej,

i.>

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Iwon(K)a, 24-03-2011, 17:37

"Plumke" wrote in message news:4d8ba184$0$2458$65785112 [at] news.neostrada.pl...

znaczy nie smieli chorowac w nocy, pytac czy ta terapia jest jedynie sluszna, rozliczac bledow w sztuce, znac swoich praw???
nie.

porabalo cie?

chyba ciebie.

i.

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 24-03-2011, 20:00

To dlaczego wyciąłeś nawias?
poniewaz odrozniam opinie od tezy twoja opinia jest wylacznie twoja i masz do niej swiete prawo i moze byc dowolna np: ze kochasz hitlera...ale to nie powod by napisac ze hitler byl kochany kapujesz roznice? bez wzgledu na odpowiedz - nie udzielaj jej;

bez odbioru plumke

Re: Wędrujący silny ból w nodze | Plumke, 24-03-2011, 22:54

pacjenci byli inni. Mieli wiecej przyzwoitosci.

znaczy nie smieli chorowac w nocy, pytac czy ta terapia jest jedynie sluszna, rozliczac bledow w sztuce, znac swoich praw???

porabalo cie?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję

Małe cuda codzienności Małe cuda codzienności

Zamiast papierosów. Tylko spokój może Cię uratować Zamiast papierosów. Tylko spokój może Cię uratować

Wielka interna. Kardiologia - część 1 z elementami angiologii Wielka interna. Kardiologia - część 1 z elementami angiologii