Powiązane leki
(opisy)

Tasmar (Tolcaponum)

Triptagram (Sumatriptanum)

Betaferon (Interferon beta-1b)

Neurol SR (Alprazolamum)

Lameptil S (Lamotriginum)

Lamox (Lamotriginum)

Parkopan (Trihexyphenidyli hydrochloridum)

Madopar HBS (Levodopum, Benserazidum)

Apo-Doperil (Donepezili hydrochloridum)

Aricept (Donepezili hydrochloridum)

Tagi

plumke podejrzec zapis dziecko neurolog pieciolatka glowa interpretacja opisywac sygnal

Fora dyskusyjne

Interpretacja wyniku eeg głowy (0)

Interpretacja EEG (1)

PROSZE o interpretacje wyniku EEG (2)

zawroty głowy, problem z wyostrzeniem obrazu. (1)

badanie eeg głowy (0)

przewlekły, brzydki katar u pięciolatka (0)

Pięciolatek z obfitą śluzową wydzieliną (22)

neurolog (1)

Krwiak nadtwardłówkowy (5)

Pomoc w odczytaniu karty (1)

Prośba o interpretację wyniku EEG 5-latka (1)

EEG wyniki - interpretacja (2)

interpretacja wynikow EEG (1)

Interpretacja EEG - mioklonie (0)

prosze o interpretacje EEG (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » EEG pięciolatka

EEG pięciolatka

z, 19-05-2011, 22:16

Dzisiaj dostałem do ręki wynik badania syna: "Zapis z podejrzeniem zmian zlokalizowanych w linii środkowej nad okolicą ruchową w postaci grup fal wolnych delta 2-3 Hz do 80 uW - na tle pozostającej w granicach fizjologii dla wieku pacjenta czynności podstawowej theta-alfa 6-12 Hz do 60-100 uW. Fotostymulacja nie zmienia obrazu eeg. Reakcja blokowania zaznaczona. Cech lateralizacyjnych lub napadowości nie obserwuje się."

Parę godzin googlałem ale bez skutku. Wizyta u neurologa dopiero za tydzień a przez ten czas będę zaniepokojony. Co taki zapis może znaczyć?

z

PS. Krew, mocz w normie.

Re: EEG pięciolatka | Feromon, 20-05-2011, 23:23

Użytkownik "z" napisał w wiadomości news:ir3trp$23n$1 [at] inews.gazeta.pl...
Dzisiaj dostałem do ręki wynik badania syna: "Zapis z podejrzeniem zmian zlokalizowanych w linii środkowej nad okolicą ruchową w postaci grup fal wolnych delta 2-3 Hz do 80 uW - na tle pozostającej w granicach fizjologii dla wieku pacjenta czynności podstawowej theta-alfa 6-12 Hz do 60-100 uW. Fotostymulacja nie zmienia obrazu eeg. Reakcja blokowania zaznaczona. Cech lateralizacyjnych lub napadowości nie obserwuje się."

Parę godzin googlałem ale bez skutku. Wizyta u neurologa dopiero za tydzień a przez ten czas będę zaniepokojony. Co taki zapis może znaczyć?

Mój Ojciec, emerytowany neurolog, powiedział, że sam wynik to za mało. Musiałby wiedzieć, co skłoniło lekarza do zlecenia tego badania. Skoro podejrzenie zmian nad okolicą ruchową - jakieś drgawki? Inne problemy? Leczy się człowieka, a nie wyniki... Ojciec opisywał wiele wyników EEG, i wie najlepiej, jak trudne w interpretacji są te sygnały. Więc jeśli opisujący użył słowa "podejrzenie" to pewnie był to zapis EEG po prostu nietypowy.

Zatem z jakiego powodu było robione to badanie?

Pozdrawiam Feromon

Re: EEG pięciolatka | z, 21-05-2011, 10:15

Feromon pisze:

Zatem z jakiego powodu było robione to badanie?
Niezbyt natarczywe ale jednak tiki nerwowe u 5-cio letniego syna. Pojawiły się nagle w postaci wytrzeszczania oczu a potem przeszły w skręcanie głowy w jedną stronę a oczami w drugą + dotykanie oka od strony nosa (niby "swędzą go śpioszki") Dostaje syrop z melisy i na "moje oko" objawy się sporo uspokoiły. Jest to bardzo żywe dziecko prawdopodobnie ma jakieś zadatki na alergika bo ostatnio nie może wyjść z kataru. Tatuś za to notoryczny migrenowiec :-) Neurolog dość niechętnie wypisywał skierowanie na eeg twierdząc że nie ma potrzeby leczenia. "Podstawa to nie zwracać na tiki uwagi."

Dzięki za zainteresowanie.

z.

Re: EEG pięciolatka | Plumke, 21-05-2011, 16:36

Neurolog dość niechętnie wypisywał skierowanie na eeg twierdząc że nie ma potrzeby leczenia. "Podstawa to nie zwracać na tiki uwagi."
po 1. zmien neurologa po 2. interpretacje opisu wysle ci w poniedzialek z pracy(branza neurologiczna - skonsultuje z naszym neurofizjologiem, ktory uczy badan i opisywania eeg lekarzy) po 3. dobrym uzupelnieniem eeg jest rezonas co daje obraz aktywnosci z mapa fizyczna (nie twierdze ze jest potrzebny w tym przypadku)

niepokuj jest oczywisty...ale nie ma co martwic sie na zapas - u malych dzieci mozna wyeliminowac wiele nawet bardzo powaznych nieprawidlowosci, ktore u doroslego sa trudne do leczenia pozdr plumke

Re: EEG pięciolatka | z, 22-05-2011, 00:22

Plumke pisze:

po 1. zmien neurologa
Podobno bardzo dobry. Pierwszy u którego byłem nie chciał wypisać wcale.

po 3. dobrym uzupelnieniem eeg jest rezonas co daje obraz aktywnosci z mapa fizyczna (nie twierdze ze jest potrzebny w tym przypadku)
Już się nasłuchałem od dziadków żeby nie robić rezonansów bo to "zło" Zapomniałem dodać że też bardzo dobry okulista nic złego nie zauważył.

z

PS. Określenie dobry jest na podstawie długości kolejki i opinii znajomych.

PS.2. Po dzisiejszej wizycie na wsi u dziadków (wybiegał się na powietrzu) objawy jakby się nasiliły.

niepokuj jest oczywisty...ale nie ma co martwic sie na zapas - u malych dzieci mozna wyeliminowac wiele nawet bardzo powaznych nieprawidlowosci, ktore u doroslego sa trudne do leczenia pozdr plumke
.

Re: EEG pięciolatka | Plumke, 22-05-2011, 00:38

Już się nasłuchałem od dziadków żeby nie robić rezonansów bo to "zło"
....zdecyduj sie czy szukasz pomocy w medycynie czy guslach ....oczywiscie nie nalezy naduzywac zarowno rtg jak i innych technik obrazowych ale zdecyduj sie szukasz przyczyny czy nie

plumke

Re: EEG pięciolatka | z, 22-05-2011, 01:02

Plumke pisze:

...zdecyduj sie czy szukasz pomocy w medycynie czy guslach
Wyraziłem tylko kilka myśli które mi się kołaczą od kilku dni. Obiecuję trzymać się faktów.

z

Re: EEG pięciolatka | Stokrotka, 22-05-2011, 21:58

Niezbyt natarczywe ale jednak tiki nerwowe u 5-cio letniego syna. Pojawiły się nagle w postaci wytrzeszczania oczu a potem przeszły w skręcanie głowy w jedną stronę a oczami w drugą + dotykanie oka od strony nosa (niby "swędzą go śpioszki") Dostaje syrop z melisy i na "moje oko" objawy się sporo uspokoiły. Jest to bardzo żywe dziecko prawdopodobnie ma jakieś zadatki na alergika bo ostatnio nie może wyjść z kataru.
Pewnie bezbarwnego. A nie miał ostatnio (nawet w miesiącah) urazu głowy?

Tatuś za to notoryczny migrenowiec :-)
Genetycznie słaby łepek?

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: EEG pięciolatka | z, 23-05-2011, 09:05

Stokrotka pisze:

A nie miał ostatnio (nawet w miesiącah) urazu głowy?
Siniaki to ma ciągle nowe ale w głowę raczej nic sobie nie zrobił (sygnału od przedszkolanek nie było).

Genetycznie słaby łepek?
Tego to nie wiem ale jak sobie przypomnę moje migreny z czasów podstawówki to aż mnie ...

z

Re: EEG pięciolatka | Plumke, 23-05-2011, 12:52

Wygląda to na zaburzenia czynnościowe, ale ja sugeruje dalszą diagnostyką - MRI i spotkanie z rozsądnym neurologiem, który ma pojęcie o padaczce (napisz z jakiego rejonu polski jestes to podpowiem dobra pracownie). Niepokojące są te dotykania do oka - może to świadczyć o automatyzmach w przebiegu epi (w takiej sytuacji najlepsze jest wykonanie videoEEG)

pamietaj ze wczesne wykrycie daje bardzo duze szanse na uprzedzenie choroby pozdr plumke

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Drgawki gorączkowe Drgawki gorączkowe

Ciąża, poród, opieka nad dzieckiem Ciąża, poród, opieka nad dzieckiem

Bóle Głowy Bóle Głowy

Sygnały ostrzegawcze naszego ciała. Porady medyczne, które mogą uratować twoje życie. Sygnały ostrzegawcze naszego ciała. Porady medyczne, które mogą uratować twoje życie.

EKG. Kieszonkowy przewodnik EKG. Kieszonkowy przewodnik