Tagi

gotowac filtr proces woda zanieczyszczenie zanieczyszczac wegiel filtrowac zanieczyscic mleko

Fora dyskusyjne

jaka woda do gotowania? (1)

Biegunka po ketonalu? (4)

biegunka (1)

żółtaczka pokarmowa (1)

Dieta niemowlaka (22)

Nadżerka a dieta (6)

Plomby (5)

Dziwne bulgotanie (1)

Biegunka (3)

Dziwna biegunka (10)

Zwykłe zatrucie? (1)

Biegunka (1)

Mozliwa Sepsa ? (15)

Gazy, biegunka, wzdęcia. (12)

CO JEŚĆ , jak sie odchudzać (36)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona?

Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona?

Stokrotka, 20-05-2011, 19:39

Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? to znaczy nie interesują mnie zanieczyszczenia wody nie usunięte wczasie filtrowania, tylko zanieczyszczanie wody samym procesem filtrowania.

Czy proces filtrowania zanieczyszcza wodę sam w sobie (zakładam, że filtr jest odpowiednio często zmieniany itp), interesuje mnie filtrowanie wody w domu jak i pszemysłowo, w celu uzyskania wody zdatnej do picia i np. butelkowanej? Jeśli tak to jakie to są zanieczyszczenia?

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Feromon, 20-05-2011, 23:32

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:ir6919$urh$1 [at] news.onet.pl...
Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? to znaczy nie interesują mnie zanieczyszczenia wody nie usunięte wczasie filtrowania, tylko zanieczyszczanie wody samym procesem filtrowania.

Czy proces filtrowania zanieczyszcza wodę sam w sobie (zakładam, że filtr jest odpowiednio często zmieniany itp), interesuje mnie filtrowanie wody w domu jak i pszemysłowo, w celu uzyskania wody zdatnej do picia i np. butelkowanej? Jeśli tak to jakie to są zanieczyszczenia?
Ponoć nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi - więc zaryzykuję. Czy proces gotowania zanieczyszcza wodę? A proces homogenizowania mleka zanieczyszcza mleko? Otrzymujemy przecież zupę z zabitych bakterii.

Sam proces filtrowania (Politechnikę kończyłem więc wydaje mi się że wiem) polega na MECHANICZNYM odddzieleniu cząstek większych od mniejszych. Sam filtr się chyba nie wykrusza i nie DODAJE niczego do przefiltrowanej cieczy.

Zatem. Jeśli bedzie filtr odcedzający skutecznie bakterie (surowe czy ugotowane) to pozostaje pytanie, czy przefiltrowana woda morska będzie ZANIECZYSZCZONA solą morską wraz z mikroelementami?

Jak to widzisz z tej perspektywy? Feromon

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Stokrotka, 20-05-2011, 23:51

Czy proces gotowania zanieczyszcza wodę?
W zasadzie nie powinien, ale jednak: gotowane mleko jest i zwsze było okropne, a mleko od krowy pyha. Czym to mleko się zanieczyściło w gotowaniu?

A proces homogenizowania mleka zanieczyszcza mleko?
Tak, już połowie lat 90 słyszałm, że serki homogenizowane są niezdrowe.

Sam proces filtrowania (Politechnikę kończyłem więc wydaje mi się że wiem) polega na MECHANICZNYM odddzieleniu cząstek większych od mniejszych.
Bzdura. Zwykły filt zawiera węgiel, działanie węgla nie jest mehaniczne, a polega na hemicznym wyłapywaniu zanieczyszczeń.

Sam filtr się chyba nie wykrusza i nie DODAJE niczego do przefiltrowanej cieczy.
Poza węglem filtr zawiera inne granulki, nie wiem czy one nie zanieczyszczają wody.

(tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Feromon, 20-05-2011, 23:54

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:ir6go8$uan$1 [at] news.onet.pl...
W zasadzie nie powinien, ale jednak: gotowane mleko jest i zwsze było okropne, a mleko od krowy pyha. Czym to mleko się zanieczyściło w gotowaniu?

Bzdura. Zwykły filt zawiera węgiel, działanie węgla nie jest mehaniczne, a polega na hemicznym wyłapywaniu zanieczyszczeń.

O węglowym nie pomyślałem. Miałem na myśli ceramiczne. Ale tak to jest na politechnice. Filtr to filtr, a nie przepuszczanie denaturatu przez chlebek...

Doedukuję się :) Feromon

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Feromon, 21-05-2011, 00:00

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:ir6go8$uan$1 [at] news.onet.pl...

Poza węglem filtr zawiera inne granulki, nie wiem czy one nie zanieczyszczają wody.
"Filtry węglowe eliminują z wody chlor, dzięki czemu poprawiają jej zmak i zapach. Aktywny węgiel ma silne właściwości absorpcyjne w stosunku do chloru, a wzbogacony przez stopy miedzi i cynku może również działać bakteriobójczo. Filtry węglowe należy płukać i nie dopuszczać do zastojów wody, gdyż może to powodować rozwój mikroorganizmów."

Czy "poprawianie smaku i zapachu" jest warte filtrowania? Zagotować i pić zieloną herbatkę!

Feromon

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Andy Niwiński, 21-05-2011, 02:06

"Stokrotka"

Czy proces filtrowania zanieczyszcza wodę sam w sobie (zakładam, że filtr jest odpowiednio często zmieniany itp), interesuje mnie filtrowanie wody w domu jak i pszemysłowo, w celu uzyskania wody zdatnej do picia i np. butelkowanej?
Twój filtr zanieczyszcza na 100%. Teraz już wiem, skąd twoja głupota...

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Lebowski, 21-05-2011, 14:40

W dniu 2011-05-20 21:51, Stokrotka pisze:

hehe... nic nie bojaj, na pewno nie zanieczyszczaja. Tylko pij powoli, bo zimna :)

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Stokrotka, 21-05-2011, 22:21

"Filtry węglowe eliminują z wody chlor, dzięki czemu poprawiają jej zmak i zapach. Aktywny węgiel ma silne właściwości absorpcyjne w stosunku do chloru, a wzbogacony przez stopy miedzi i cynku może również działać bakteriobójczo. Filtry węglowe należy płukać i nie dopuszczać do zastojów wody, gdyż może to powodować rozwój mikroorganizmów."

Czy "poprawianie smaku i zapachu" jest warte filtrowania? Zagotować i pić zieloną herbatkę!
Jest warte, nadmiar Cl w wodzie powoduje podobno między innymi wżody żołądka.

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Panslavista, 22-05-2011, 04:16

"Stokrotka" wrote in message news:ir6go8$uan$1 [at] news.onet.pl...

www.kostkowski.eu...nawoda.html

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Stokrotka, 22-05-2011, 21:54

www.kostkowski.eu...nawoda.html
Dzięki za link.

Re: Czy woda filtrowana jest zanieczyszczona? | Skrypk, 25-05-2011, 15:39

Stokrotka wrote:
Cieplikiem.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Jaja i mleko Jaja i mleko