Powiązane leki
(opisy)

Tagi

odac palic dren odma pulmonolog zalozyc samoistny regen torakochirurg oplucny

Fora dyskusyjne

czy można wyleczyć sie z odmy płucnej (0)

Szum dolna część płuc. Torakotomia. Przebyta odma. (0)

Odmy opłucne. (1)

Torakochirurgia, przebyta odma, szmer, szum. (0)

Samoistna odma i pęcherze rozedmowe (5)

Wokalistyka - torakotomia - odma (2)

Odma opłucnowa urazowa czy samoistna (1)

Guz wnęki wątroby (5)

Torbiel limfatyczna (0)

DRENAŻ (0)

Kołatanie serca? (5)

Rogowacenie białe? (0)

Lejkowata klatka piersiowa - Torakochirurgia (4)

Bolace pluca i klucie (3)

coś zaszyte w klatce piersiowej - co to jest? (1)

Odma opłucna

RPC5JHG, 28-05-2011, 10:49

Witam, Zdiagnozowano u mnie 4 cm odme oplucna. To samo sie zrobilo, nie mialem zadnych urazow. Lekarz porownal rtg z tym sprzed 2 dni i powiedzial ze stan sie nie zmienil. Powiedzial tez zebym cwiczyl dmuchajac do butelki przez 2 dni... Potem zrobia mi kolejne rtg zeby ustalic czy to samo zaniknie czy zastosuja drenaz. Mogly mi ktos polecic jakies dobre cwiczenia ktore pomoga?

Pozdrawiam, RPC5JHG

Re: Odma opłucna | regen, 29-05-2011, 15:22

On 28 Maj, 10:49, RPC5JHG wrote:
Witam, Zdiagnozowano u mnie 4 cm odme oplucna. To samo sie zrobilo, nie mialem zadnych urazow. Lekarz porownal rtg z tym sprzed 2 dni i powiedzial ze stan sie nie zmienil. Powiedzial tez zebym cwiczyl dmuchajac do butelki przez 2 dni... Potem zrobia mi kolejne rtg zeby ustalic czy to samo zaniknie czy zastosuja drenaz. Mogly mi ktos polecic jakies dobre cwiczenia ktore pomoga?
Samoistne odmy zdarzaja sie, szczegolnie u palaczy papierosow. 4-cm to calkiem spora odma. Wyslalbym chorego na konsultacje pulmonologa i torakochirurga w trybie pilnym- czesto konieczne jest zalozenie drenu i odessanie powietrza- trwa to zwykle kilka dni. Oczywiscie bezwzgledny zakaz palenia do konca zycia. Odmy samoistne czasem lubia sie powtarzac.

Pozdrawiam- regen

Re: Odma opłucna | RPC5JHG, 30-05-2011, 09:03

regen wrote:

Samoistne odmy zdarzaja sie, szczegolnie u palaczy papierosow. 4-cm to calkiem spora odma. Wyslalbym chorego na konsultacje pulmonologa i torakochirurga w trybie pilnym- czesto konieczne jest zalozenie drenu i odessanie powietrza- trwa to zwykle kilka dni. Oczywiscie bezwzgledny zakaz palenia do konca zycia. Odmy samoistne czasem lubia sie powtarzac.
W tym przypadku nie ma mowy o paleniu. Nie mam pojecia skad to sie wzielo. Lekarz powiedzial ze to samo moze zniknac i pozwolil wrocic do domu. Zobacze co dzisiaj powie.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym

Ja już nie palę. Jak w sposób naturalny rzucić palenie Ja już nie palę. Jak w sposób naturalny rzucić palenie

Jak nie przytyć po rzuceniu palenia Jak nie przytyć po rzuceniu palenia

Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda

Nie mogę przestać palić Nie mogę przestać palić