Powiązane leki
(opisy)

Activita Caffeine Power

Hytrin (Terazosinum)

Olimp Koenzym Q10

Doxagen (Doxazosini mesilas)

Doxazosin-ratiopharm PR 4 (Doxazosini mesilas)

BioAnacid

Happy Coffee

Biomag (Magnesii lactas)

Slim Coffee

Nedal (Nebivololum)

Tagi

psota oddawac energa cisnienie wypic kofeina nadcisnienie tetno kawa spadek

Fora dyskusyjne

Nie moge pic kawy (3)

Sertralina i kofeina? (4)

Na podwyższenie ciśnienia (6)

Coś na pobudzenie (8)

bardzo niskie cieśnienie-czy można to leczyć (7)

Wódka + Red Bull (12)

niskie cisnienie (1)

natursteron lub penigra a nadcisnienie (1)

nadcisnienie (9)

Zielona Herbata - polecam na problemy z sercem (11)

zatkane ucho po wypiciu kawy (2)

Wysokie cisnienie i tetno alkohol papierosy (1)

Wysokie tętno a bóle głowy (3)

Nadciśnienie tętnicze (4)

wysokie ciśnienie (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Kawa a ciśnienie

Kawa a ciśnienie

Psot, 07-06-2011, 17:48

Kiedy się oddaje krew "dają" bodajże do wypicia kawę. Obiegowa teoria mówi, że ciśnienie krwi podwyższa sie po wypiciu kawy. Ale robiłem próby wypijając po kilkanaście kaw dziennie. W chwilę po wypiciu skok do góry.Załóżmy ze 120 na 125. Za niecałą godzinę [30 min?] spadek do załóżmy 115. Następna kawa skok do 120 i za chwilę spadek do 110...I tak progresywnie...Wieczorem okazywało się, ze mam na przykład 90/65 [!?] To przeczy zasadności picia kawy przy oddawaniu krwi? Poza tym za kierownicą napoje "energo-tfu" z kofeiną mogą zabić ? Bo ktoś kto chce się "ożywić " usypia się ?

Psot

Re: Kawa a ciśnienie | Jacek S., 08-06-2011, 00:06

W dniu 2011-06-07 17:48, Psot pisze:
Kiedy się oddaje krew "dają" bodajże do wypicia kawę.
No nie do końca tak jest. Owszem, proponują kawę, ale tez sok, lub Pepsi, czy tam Coca-Colę... Ale nie zdarzyło mi się, by dostać "i to, i to" ;) Jak wezmę puszkę Coli, to już kawy nie. I Wafelka typu "Grześ".

Obiegowa teoria mówi, że ciśnienie krwi podwyższa sie po wypiciu kawy. Ale robiłem próby wypijając po kilkanaście kaw dziennie.
Szaleństwo...

W chwilę po wypiciu skok do góry.Załóżmy ze 120 na 125. Za niecałą godzinę [30 min?] spadek do załóżmy 115. Następna kawa skok do 120 i za chwilę spadek do 110...I tak progresywnie...Wieczorem okazywało się, ze mam na przykład 90/65 [!?]
A zwróciłeś uwagę, że po wypiciu kawy idziesz do toalety się wysiusiać? Spotkałem się, lata temu, z taką właśnie teorią - troszkę przewrotną: Kawa podwyższa ciśnienie, ale na bardzo krótki czas, gdyż jej następnym działaniem jest... "efekt moczopędny" :) A oddawania moczu powoduje ( podobno ) spadek ciśnienia ( może i prawda, skoro przy chorobach nadciśnieniowych są przepisywane m.in. leki moczopędne )

To przeczy zasadności picia kawy przy oddawaniu krwi? Poza tym za kierownicą napoje "energo-tfu" z kofeiną mogą zabić ? Bo ktoś kto chce się "ożywić " usypia się ?
Hm, pewno różnie to z ta kawą i innymi "energo-tfu" bywa. Widzisz, ja choruje na nadciśnienie, ale potrafię ( dosłownie!! ) popołudniu, po pracy, zasnąć w fotelu z kubkiem kawy w ręku, do połowy wypitym, ( choć teraz staram się kawy już nie pijać, przez to nadciśnienie - ale to "świeża" sprawa... - teraz zasypiam popołudniami bez kawy;) Nomen omen, zawsze myślałem, że przy wyższym ciśnieniu są problemy z zasypianiem, jakaś nadpobudliwość, czy coś - no w moim przypadku jakoś nie:))

Psot
....takie tam moje dyrdymały, może zupełnie nie pokrywające się z rzeczywistością;) Pozdrowionka;)

Jacek S.

Re: Kawa a ciśnienie | Ivo Von Shtolcessen, 08-06-2011, 00:28

najważniejsze to się nie bać, dużo jebać, gęsto stąpać i kutasa często kąpać :]

Re: Kawa a ciśnienie | Arkady, 08-06-2011, 01:11

W dniu 2011-06-07 22:28, Ivo Von Shtolcessen pisze:
najważniejsze to się nie bać, dużo jebać, gęsto stąpać i kutasa często kąpać :]
Jawohl; Jawohl ich libe alkochol. Kofeina dopiero po pol godzinie zaczyna byc przyswajana przez organizm pokurwiency.

Re: Kawa a ciśnienie | Psot, 08-06-2011, 19:16

Użytkownik "Jacek S." napisał w wiadomości news:4dee84bd$0$2507$65785112 [at] news.neostrada.pl...

?
Hm, pewno różnie to z ta kawą i innymi "energo-tfu" bywa. Widzisz, ja choruje na nadciśnienie,
Jeśli lubisz luźne uwagi...: Po zmianie żywienia na niskowęglowodanowe moje ciśnienie z 160 i tętno 110 [około i średnio] spadło do 110 [ciśnienie] i 55 [tętno]...- [zwłaszcza tak drastyczne obniżenie tętna wprawiło mnie w osłupienie ]... Porówanie tych parametrów -to wiele lat i nie jest to jakiś przypadkowy pomiar jednorazowy.

W necie trafiałem uwagi, że zmniejszenie węgli pozbawia kłopotów nadciśnienia.

Psot

Re: Kawa a ciśnienie | Ikselka, 11-06-2011, 01:41

Dnia Tue, 07 Jun 2011 22:06:26 +0200, Jacek S. napisał(a):

No nie do końca tak jest. Owszem, proponują kawę, ale tez sok, lub Pepsi, czy tam Coca-Colę... Ale nie zdarzyło mi się, by dostać "i to, i to" ;) Jak wezmę puszkę Coli, to już kawy nie. I Wafelka typu "Grześ".
MŚK dostaje stosik czekolad :-)
XL "Dzisiaj żyjemy w czasach, w których najgorsze występki są wpisane w prawa człowieka." Roberto de Mattei

Prawda o GMO: www.gmowpolsce.co...%202010.pdf

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Rak piersi Rak piersi