Tagi

organizm ladunek sennosc rozkladac odzywczy zjesc trawienny wysilek wypychac frytek

Fora dyskusyjne

Kłopoty z zajściem w ciążę, zmiana biegunów w organiżmie (0)

Ucisk w brzuchu - uczucie głodu (0)

Wątroba - rozkładanie amoniaku, dieta (1)

Przerwy podczas diety (4)

Dziwne napady senności (3)

Senność, skurcze mięśni, drżenie rąk (3)

ciaza a zabieg (4)

Zespół Gilberta, Pytanie (2)

mleko (1)

Czy coś jest nie tak? (4)

fluonarizyna a senność (0)

Zyrtec (25)

Wysoki puls (4)

Nadmierne łaknienie soli (3)

ból w lewym podbrzoszu i uczucie jakby cos wypychalo jelito (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » sennosc po frytkach

sennosc po frytkach

kołcz, 14-06-2011, 17:55

Dlaczego po zjedzeniu dużej ilości frytek zawsze chcę mi się spać? Po żadnym innym jedzeniu nie odczuwam takiej senności, jak po frytkach właśnie.

Re: sennosc po frytkach | Lebowski, 14-06-2011, 20:41

W dniu 2011-06-14 17:55, kołcz pisze:
Dlaczego po zjedzeniu dużej ilości frytek zawsze chcę mi się spać? Po żadnym innym jedzeniu nie odczuwam takiej senności, jak po frytkach właśnie.
Frytki czy czipsy to chyba najwieksze scierwo, jakim moze zapchac sie czlowiek. W jezyku niespecjalistycznym wyglada to tak. Frytki to glownie mieszanina tluszczy i skrobi - jedno i drugie jest dosc wartosciowe odzywczo, ale osobno. Soki trawienne, ktore rozkladaja skrobie w zoladku neutralizuja soki trawienne, ktore rozkladaja tluszcze i na odwrot. Czy jak zapchasz sie taka mieszanina, to twoj uklad trawienny glupieje. Prze pare godzin bezskutecznie probuje to strawic, co jest takim samym wysilkiem dla organizmu, jak wysilek silowy i odczuwasz to wlasnie zmeczeniem, az w koncu poddaje i caly ladunek idzie nieprzetrawiony w kichy wypychajac je. Ale to jeszcze nie koniec, twoj organizm zuzyl sporo energii, a wartosci odzywczych potrzebnych do jej uzupelnienia nie dostal, bo jedzenie nie zostalo przetworzone. Wiec organizm przechodzi w tryb oszczedny odbierajac ci sily, a nastepny posilek, ktory zjesz i uda sie go strawic to zostanie w wiekszosci zmagazynowany w tkance tluszczowej. Jak bedzie niedostatecznie odzywczy, to znowu ladunek po nieskutecznym wysilku trawiennym zostanie zrzucony w kichy wypychajac je coraz bardziej, a ty bedziesz coraz slabszy przy powiekszajacej sie coraz bardzie otylosci i zmeczeniu. Tak wlasnie dzialaja zle nawyki zywieniowe.

Re: sennosc po frytkach | kołcz, 16-06-2011, 14:15

Użytkownik "Lebowski" napisał w wiadomości news:it82vg$75t$1 [at] speranza.aioe.org...
W dniu 2011-06-14 17:55, kołcz pisze:

Frytki czy czipsy to chyba najwieksze scierwo, jakim moze zapchac sie czlowiek. W jezyku niespecjalistycznym wyglada to tak. Frytki to glownie mieszanina tluszczy i skrobi - jedno i drugie jest dosc wartosciowe odzywczo, ale osobno.
Cholera, przekonałeś mnie. Przestaję jeść to ścierwo!

Re: sennosc po frytkach | Stokrotka, 17-06-2011, 00:27

Są dwie możliwości: albo one są dla ciebie dobre albo złe, ale na pewno nie są obojętne.

Pszez jakić czas też tak miałam: po zjedzeniu czegoś co było dla mnie dobre ogarniała mnie senność z dżemką włącznie, by po czasie (kilka miesięcy) minąć. Może śpiąc organizm lepiej wyżarł brakujące mikroelementy?

Że cukszyk jest senny jak ma nadmiar glukozy we krwi to wszyscy wiedzą, więc jak widzisz na dwoje babka wrużyła.

Nie jestem medykiem. (tekst w nowej ortografi: ó->u, ch->h, rz->ż lub sz, -ii -> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo, nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Smacznie i zdrowo - część 2 Smacznie i zdrowo - część 2

Celiakia Celiakia

Kolacje smacznie i zdrowo Kolacje smacznie i zdrowo

Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny

Wszystko o bólu - tom 2 Wszystko o bólu - tom 2