Powiązane leki
(opisy)

Herbasvelt

Glucobay (Acarbosum)

Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum)

Alka-Seltzer (Acidum acetylsalicylicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Selen + A, C, E

Leumaxin

Tagi

odzywiac wielki posilek blad chleb wykonac godzina dieta alka zmienic

Fora dyskusyjne

duzy brzych (1)

Obsesja na punkcie wagi (7)

Spalanie Tłuszczu (6)

Pytanie o plan żywieniowy (3)

problem z jelitami (60)

Nadżerka i zapalenie jelita (8)

Pomoc z wyborem diety i ćwiczeń (4)

Perforacja dwunastnicy i problemy z odżywianiem... (1)

Odchudzanie (15)

Ból brzucha (1)

Wrzody dwunastnicy (1)

dieta (4)

Wzdęcia. (2)

potrzebuję pomocy z dietą (1)

Jak schudnac? (12)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jakie badania wykonać?

Jakie badania wykonać?

Alek, 18-06-2011, 07:16

3-4 miesiące temu zmieniłem nieco swój sposób odżywiania i od tego czasu straciłem na wadze ok. 10 kg. Teraz chciałbym sprawdzić czy nie przyniosło to jakichś negatywnych skutków dla zdrowia i mam zamiar zafundować sobie badania krwi. Jakie badania powinienem zamówić? Zwykła morfologia czy coś jeszcze? A może coś jeszcze poza krwią?

Re: Jakie badania wykonać? | Jacek Buda, 18-06-2011, 14:59

Alek napisał(a):

3-4 miesiące temu zmieniłem nieco swój sposób odżywiania i od tego czasu straciłem na wadze ok. 10 kg. Teraz chciałbym sprawdzić czy nie przyniosło to jakichś negatywnych skutków dla zdrowia i mam zamiar zafundować sobie badania krwi. Jakie badania powinienem zamówić? Zwykła morfologia czy coś jeszcze? A może coś jeszcze poza krwią?

Ob Morfologia próby wąntrobowe kreatyna magnez ,potas ,wapń badanie ogólne moczu

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Jakie badania wykonać? | Ikselka, 18-06-2011, 17:19

Dnia Sat, 18 Jun 2011 07:16:01 +0200, Alek napisał(a):

3-4 miesiące temu zmieniłem nieco swój sposób odżywiania i od tego czasu straciłem na wadze ok. 10 kg.
A co zmieniłeś w swoim odżywianiu? - ciekawa jestem.
XL "Dzisiaj żyjemy w czasach, w których najgorsze występki są wpisane w prawa człowieka." Roberto de Mattei

Prawda o GMO: www.gmowpolsce.co...%202010.pdf

Re: Jakie badania wykonać? | Alek, 18-06-2011, 18:59

Użytkownik "Ikselka" napisał

A co zmieniłeś w swoim odżywianiu? - ciekawa jestem.
W sumie nic wielkiego. Głównie wyeliminowałem oczywiste błędy. Posiłki mniejsze ale częstsze (5 dziennie) i regularne (co 3 godziny), ostatni na 3 godziny przed snem. Radykalne ograniczenie słodyczy, piwa i przekąsek oraz podjadania między posiłkami. Zamiana zwykłego chleba na razowy. Trochę więcej warzyw, mniej tłuszczu np. chleb nie smarowany margaryną. Więcej picia - woda, zielona herbata, sok marchwiowy. No i wybór żywności pod kątem kaloryczności, np. biały ser zamiast żółtego czy pleśniowego, wędlina drobiowa zamiast wieprzowej itp.

Re: Jakie badania wykonać? | Ikselka, 18-06-2011, 22:16

Dnia Sat, 18 Jun 2011 16:59:47 +0200, Alek napisał(a):

W sumie nic wielkiego. Głównie wyeliminowałem oczywiste błędy. Posiłki mniejsze ale częstsze (5 dziennie) i regularne (co 3 godziny), ostatni na 3 godziny przed snem. Radykalne ograniczenie słodyczy, piwa i przekąsek oraz podjadania między posiłkami. Zamiana zwykłego chleba na razowy. Trochę więcej warzyw, mniej tłuszczu np. chleb nie smarowany margaryną.
Margaryny to w ogóle jeść nie należy, nie tylko z powodu ograniczenia tłuszczów.

Więcej picia - woda, zielona herbata, sok marchwiowy. No i wybór żywności pod kątem kaloryczności, np. biały ser zamiast żółtego czy pleśniowego, wędlina drobiowa zamiast wieprzowej itp.
Bardzo mądrze tę dietę sobie zmieniłeś. Bo jeść trzeba, nie wolno się głodzić. A ćwiczyłeś fizycznie - oprócz wdrożenia diety?
XL "Dzisiaj żyjemy w czasach, w których najgorsze występki są wpisane w prawa człowieka." Roberto de Mattei

Prawda o GMO: www.gmowpolsce.co...%202010.pdf

Re: Jakie badania wykonać? | Fragile Maja, 19-06-2011, 00:19

Dnia Sat, 18 Jun 2011 12:59:23 +0000 (UTC), Jacek Buda napisał(a):

Alek napisał(a):

Ob Morfologia próby wąntrobowe kreatyna

KreatyNINA.

Pozdrawiam, M.

Re: Jakie badania wykonać? | Psot, 19-06-2011, 23:13

Użytkownik "Alek" napisał w wiadomości news:itieha$1no$1 [at] news.onet.pl...

W sumie nic wielkiego. Głównie wyeliminowałem oczywiste błędy. Posiłki mniejsze ale częstsze (5 dziennie) i regularne (co 3 godziny), ostatni na 3 godziny przed snem. Radykalne ograniczenie słodyczy, piwa i przekąsek oraz podjadania między posiłkami. Zamiana zwykłego chleba na razowy. Trochę więcej warzyw, mniej tłuszczu np. chleb nie smarowany margaryną. Więcej picia - woda, zielona herbata, sok marchwiowy. No i wybór żywności pod kątem kaloryczności, np. biały ser zamiast żółtego czy pleśniowego, wędlina drobiowa zamiast wieprzowej itp.

Niezły jacarz z Ciebie.Zlikwidowałeś błędy żywieniowe i chcesz sprawdzić, czy zmiany Cię nie zabiją ? To znaczy, czy zdrowe odżywianie Cię nie zabije ? Czy jest coś co Cię niepokoi w tym wszystkim? Spadłeś z wagą poniżej normy? Psot

Re: Jakie badania wykonać? | Alek, 20-06-2011, 00:02

Użytkownik "Psot" napisał
Niezły jacarz z Ciebie.Zlikwidowałeś błędy żywieniowe i chcesz sprawdzić, czy zmiany Cię nie zabiją ? To znaczy, czy zdrowe odżywianie Cię nie zabije ?
Robię to bez konsultacji z dietetykiem czy innym fachowcem, więc mogłem nieświadomie jedne błędy zastąpić innymi. Np. nie zwracam większej uwagi na kompozycję posiłków, skupiam się na jedzeniu mniejszych ilości i unikaniu oczywistych bomb kalorycznych. Może więc w diecie brakować czegoś ważnego co przy poprzedniej obfitości jednak było dostarczane.

Czy jest coś co Cię niepokoi w tym wszystkim? Spadłeś z wagą poniżej normy?
Zarówno przedtem jak i obecnie mieszczę się w normie wg BMI, ale to bardzo nieprecyzyjne kryterium, widełki są bardzo szerokie - dla mojego wzrostu to aż 25 kg. Mam subiektywne odczucie, że jestem trochę słabszy niż przedtem. W sumie nie mam z czym iść do lekarza a badanie chciałbym zrobić ot tak, dla upewnienia się że wszystko jest OK. Zwłaszcza, że dawno tego nie robiłem.

Re: Jakie badania wykonać? | Feromon, 20-06-2011, 01:37

Użytkownik "Alek" napisał w wiadomości news:ithcan$k3d$1 [at] news.onet.pl...

1. Ile masz lat? 2. Jaki masz tryb życia i zawód. 3. Co zmusiło Cię do niecozmienienia? 4. Zamiast 50 ważysz 40? Ile masz wzrostu? 5. Miałeś robione badania krwi przed niecozmienieniem? 6. Jakieś sporty/hobby?

Feromon

Re: Jakie badania wykonać? | Albercik, 22-06-2011, 12:12

W dniu 18.06.2011 16:59, Alek pisze:

no rzeczywiście nic wielkiego...;) mnie powoli pytają kiedy rodzę;) też taka "niewielka" zmiana pewnie by mi na dobre wyszła, ale jakoś zabrać się nie mogę. Najbardziej szyneczki wieprzowej oraz piwka i chipsów będzie brakować..:(

Gratuluje samozaparcia.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowa kuchnia jarska Zdrowa kuchnia jarska

Dieta funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni Dieta funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni

Dieta w wielkim mieście Dieta w wielkim mieście

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie