Powiązane leki
(opisy)

Cinnarizinum (Cinnarizinum)

Prevento

Cinie (Sumatriptanum)

Polomigran (Pizotifenum)

Tazamol (Paracetamolum)

Zomig (Zolmitriptanum)

Frimig (Sumatriptanum)

Aprofen (Ibuprofenum)

Antykac

Amigrenex (Sumatriptanum)

Tagi

glowa wczesniejszy stwierdzic przypadac zwezac zaczynac anizokoria zona lipiec leniwy

Fora dyskusyjne

Wakacje (5)

Ból głowy nad oczami (0)

Złe samopoczucie, nudności itp. (2)

Płukanie ucha, perforacja błony bębenkowej (0)

trzaskające kolano (0)

potrójny test (0)

interpretacja wyników badania usg głowy (0)

Chciałabym wiedzieć co mi jest (0)

Anizokoria (nierówne źrenice) (1)

Torbiel szyszynki 1 cm a napad padaczkowy - wynik MRI OUN (9)

Anizokoria (0)

Guz przysadki mózgowej (2)

Wysypka i Krosty (6)

Dziwny ból brzucha (2)

Czarne plamy. (0)

Anizokoria

Marcin W, 21-06-2011, 14:26

Witam!

U mojej żony, jakiś czas temu (dosłownie 2-3 tygodnie) zaobserwowaliśmy, że po przyjściu "z dworu" jedna źrenica jest większa od drugiej. Problem ten w medycynie opisywany jest terminem: Anizokoria. W ubiegłym tygodniu żonę wysłałem do okulisty, który nie stwierdził nieprawidłowości związanych z "okiem" i zalecił konsultację neurologiczną. Dziś żona byłą u neurologa, który min, świecił jej latarką w oczy i badał jak szybko się one rozszerzają/zwężają i stwierdził, że ta prawa jest nieco "leniwa" w związku z tym została skierowana na rezonans głowy. NIestety, termin przypada na koniec lipca, a ja się zaczynam już solidnie marwić, gdyż przyczyn może być wiele, np guzy mózgu itd.

Czy myślicie, że w Warszawie są jakieś dobre ośrodki, które mogłby by to badanie przeprowadzić we wcześniejszym terminie?

Pozdrawiam serdecznie! M

Re: Anizokoria | Fragile Maja, 22-06-2011, 02:01

Dnia Tue, 21 Jun 2011 14:26:50 +0200, Marcin W napisał(a):

Witam!

U mojej żony, jakiś czas temu (dosłownie 2-3 tygodnie) zaobserwowaliśmy, że po przyjściu "z dworu" jedna źrenica jest większa od drugiej. Problem ten w medycynie opisywany jest terminem: Anizokoria. W ubiegłym tygodniu żonę wysłałem do okulisty, który nie stwierdził nieprawidłowości związanych z "okiem" i zalecił konsultację neurologiczną. Dziś żona byłą u neurologa, który min, świecił jej latarką w oczy i badał jak szybko się one rozszerzają/zwężają i stwierdził, że ta prawa jest nieco "leniwa" w związku z tym została skierowana na rezonans głowy. NIestety, termin przypada na koniec lipca, a ja się zaczynam już solidnie marwić, gdyż przyczyn może być wiele, np guzy mózgu itd.

Czy myślicie, że w Warszawie są jakieś dobre ośrodki, które mogłby by to badanie przeprowadzić we wcześniejszym terminie?

Pozdrawiam serdecznie! M

W AVI (ul.Bobrowiecka 1) nie powinno byc problemow z wczesniejszym terminem.

Pozdrawiam, M.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda

ABC Akupresury ABC Akupresury

Onkologia dla stomatologów Onkologia dla stomatologów

Migrena - praktyczny poradnik Migrena - praktyczny poradnik

Bóle Głowy Bóle Głowy