Tagi

noga zniknac wysoki kolano wzmocnic obcas staw medea lekki obuwie

Fora dyskusyjne

Przeprost kolana podczas uderzenia - czyżby więzadła boczne? (3)

Ociężałość i bóle łydek (2)

Ból stawu kolanowego - skok (7)

uraz stawu skokowego (1)

Ból kolana u rowerzysty (5)

Podwyższone CRP (7)

przykurcz w stawie skokowym (stopa) (0)

łąkotka i wiązadło krzyżowe oraz wysię (1)

ból kolan (4)

szczypanie w nodze (1)

ból kolan (1)

problem z kolanem (44)

Obciązniki na nogi (0)

Uraz stopy (stawu skokowego?) (1)

problemy ze stawami (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jak wzmocnić kolana?

Jak wzmocnić kolana?

medea, 26-06-2011, 14:44

Od jakiegoś czasu pobolewa mnie kolano, zwykle w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych, uprawiania sportu (typu gra w badmintona) lub tańca. Obawiam się, że to może być początek problemów z kolanem, na jakie skarżą się sportowcy lub ludzie w podeszłym wieku - jakiś niedobór chrząstki stawowej, czy czegoś w tym rodzaju. Co robić, żeby ewentualnie przystopować te zmiany, a najlepiej odwrócić? Wiem, że są specjalne preparaty, wolałabym bardziej naturalnymi metodami, ale biorę pod uwagę i zażywanie suplementów.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Lebowski, 26-06-2011, 18:58

W dniu 2011-06-26 14:44, medea pisze:
Od jakiegoś czasu pobolewa mnie kolano, zwykle w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych, uprawiania sportu (typu gra w badmintona) lub tańca. Obawiam się, że to może być początek problemów z kolanem, na jakie skarżą się sportowcy lub ludzie w podeszłym wieku - jakiś niedobór chrząstki stawowej, czy czegoś w tym rodzaju. Co robić, żeby ewentualnie przystopować te zmiany, a najlepiej odwrócić? Wiem, że są specjalne preparaty, wolałabym bardziej naturalnymi metodami, ale biorę pod uwagę i zażywanie suplementów.

Ewa
Dziwne, ze ty tez skarzysz sie na kolana. To chyba typowe dla kobiet po 30-tce. Z naturalnych to chyba tylko termofor i kuracja cieplem. Oklady w temp. ok. 60 st z 0,5h dziennie. Choc nie widzialem jeszcze, zeby pomogly bez wspomagania. Najlepszy bedzie chyba "Orton", przez 3 m-ce, zeby nie palic glupa z 1 tabliczka. Powinno wystarczyc na pare lat. A przed uprawianiem 'sportu' warto zrobic rzetelna rozgrzewke, zwlaszcza jak stawy maja juz co dzwigac ;)

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 26-06-2011, 19:02

Dnia Sun, 26 Jun 2011 14:44:56 +0200, medea napisał(a):

2 razy dziennie zażywaj glukozaminę (firmy Olimp najlepsza), ale kolano warto też przebadać.

PS. Zażywam. PS. Może to wina tych płaskich butów? - serio, one nie są najlepsze dla stawów.

XL Prawda o GMO: supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,91628,9569172,GMO___lobbing__wiara_i_polityczna_wola.html#ixzz1PrYQPpgy

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 26-06-2011, 19:09

Ewa
Biorę tę: www.powershop.com...-kaps-.html Kupisz taniej w Allegro.
XL Prawda o GMO: supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,91628,9569172,GMO___lobbing__wiara_i_polityczna_wola.html#ixzz1PrYQPpgy

Re: Jak wzmocnić kolana? | Lebowski, 26-06-2011, 19:27

W dniu 2011-06-26 16:58, Lebowski pisze:

Dziwne, ze ty tez skarzysz sie na kolana. To chyba typowe dla kobiet po 30-tce. Z naturalnych to chyba tylko termofor i kuracja cieplem. Oklady w temp. ok. 60 st z 0,5h dziennie. Choc nie widzialem jeszcze, zeby pomogly bez wspomagania. Najlepszy bedzie chyba "Orton", przez 3 m-ce, zeby nie palic glupa z 1 tabliczka. Powinno wystarczyc na pare lat. A przed uprawianiem 'sportu' warto zrobic rzetelna rozgrzewke, zwlaszcza jak stawy maja juz co dzwigac ;)
BTW z uwagi na to ze mamy lato i jesz pewnie wiecej owocow, to najpierw proponowalbym przebadac sobie krew pod katem dny moczanowej - byc moze kiepsko matabolizujesz fruktoze. Tylko nie z marszu, a najlepiej kupic sobie fruktoze w jakims hiermarkecie, gdzie jest duzy wybor cukru, spozyc go sporo w kawie, herbacie lub ciescie i z rana na drugi dzien zrobic sobie badanie krwi. Wtedy wynik bedzie juz pewny.

Re: Jak wzmocnić kolana? | p 47, 26-06-2011, 22:23

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:s2rg0ydxi764$.nxqotyf2ujbu$.dlg [at] 40tude.net...

2 razy dziennie zażywaj glukozaminę (firmy Olimp najlepsza), ale kolano warto też przebadać.

PS. Zażywam. PS. Może to wina tych płaskich butów? - serio, one nie są najlepsze dla stawów.

Bo natura i ewolucja wykształcając nasz kościec z góry przewidziała szpilki.. ;-)

Re: Jak wzmocnić kolana? | R. P., 26-06-2011, 22:43

Ikselka wrote:

medea, nie sluchaj trolli, takich jak Ikselka. Problem z kolanem moze miec wiele przyczyn. Glukozamina moze (ale nie musi) pomoc w przypadku problemow ze stawem. Ale ja np. mialem problem z bocznym przyparciem rzepki. To nie ma nic wspolnego ze stawem i glukozamina na to nie pomaga. Jest to bardzo czesta przypadlosc ludzi aktywnych fizycznie (biegaczy, rowerzystow itp.). Polecam wybrac sie na USG kolana do dobrego speca.

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 26-06-2011, 23:04

Dziwne, ze ty tez skarzysz sie na kolana. To chyba typowe dla kobiet po 30-tce.
W takim razie - cóż w tym dziwnego, że ja też się skarżę?

Z naturalnych to chyba tylko termofor i kuracja cieplem. Oklady w temp. ok. 60 st z 0,5h dziennie. Choc nie widzialem jeszcze, zeby pomogly bez wspomagania. Najlepszy bedzie chyba "Orton", przez 3 m-ce, zeby nie palic glupa z 1 tabliczka. Powinno wystarczyc na pare lat. A przed uprawianiem 'sportu' warto zrobic rzetelna rozgrzewke, zwlaszcza jak stawy maja juz co dzwigac ;)
Dzięki za rady.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 26-06-2011, 23:06

W dniu 2011-06-26 17:02, Ikselka pisze:

Dzięki.

Nie sądzę. Raczej dobry pomysł na zamianę problemów z kolanem na problem z haluksami. ;)

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 26-06-2011, 23:07

W dniu 2011-06-26 20:43, R. P. pisze:
medea, nie sluchaj trolli, takich jak Ikselka. Problem z kolanem moze miec wiele przyczyn. Glukozamina moze (ale nie musi) pomoc w przypadku problemow ze stawem. Ale ja np. mialem problem z bocznym przyparciem rzepki. To nie ma nic wspolnego ze stawem i glukozamina na to nie pomaga. Jest to bardzo czesta przypadlosc ludzi aktywnych fizycznie (biegaczy, rowerzystow itp.). Polecam wybrac sie na USG kolana do dobrego speca.
Trzeba będzie zbadać to kolano. Dzięki.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 02:52

Dnia Sun, 26 Jun 2011 20:23:29 +0200, p 47 napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:s2rg0ydxi764$.nxqotyf2ujbu$.dlg [at] 40tude.net...

Bo natura i ewolucja wykształcając nasz kościec z góry przewidziała szpilki.. ;-)
Nigdzie nie zalecałam szpilek jako właściwego ortopedycznie obuwia. Podkreślałam zawsze, że w tym aspekcie właściwy jest niewielki obcas.

Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne w celu utzrymania waściwego napiecia mięśni podczas chodzenia i poprawy statyki nogi. Ponieważ dziś noga działa inaczej. KIEDYŚ, daaaaaaaaaaaaawno temu, kiedy człowiek przemieszczał się jedynie nożnie, natura zmuszała go, aby tym samym ćwiczył mięśnie nóg i stóp tak, że ani platfusa nie miewał, ani mu kolana (i inne stawy) nie wysiadały po byle wysiłku - grunt to zdrowa chrząstka i dobre smarowanie! Jak wiesz (albo jak nie wiesz), podczas ruchu wytwarza się substancja smarująca w stawach, a także substancje odżywiające chrząstkę stawową. Jej brak na skutek urazów lub niedostatków powoduje ból. Ból powoduje, ze człowiek unika ruchu. I koło się zamyka. abcleki.pl/pytani...co-na-stawy

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 02:53

Dnia Sun, 26 Jun 2011 20:43:01 +0200, R. P. napisał(a):

Ikselka wrote:

Durniu (rewanż za trolla), poradziłam medei zbadanie kolana.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 02:58

Dnia Sun, 26 Jun 2011 21:04:54 +0200, medea napisał(a):

Dzięki za rady.
I okład z rozbitego tłuczkiem do mięsa liścia kapusty - liść na bolący staw, na to folia spożywcza, na to ocieplenie - na noc. I tak chociaż z 5 dni, tj nocy. CUDO! //przetestowałam parę razy, w tym po wypadkach na rowerze i w domu oraz przy innych dolegliwościach stawowych - skutki są wspaniałe, radzę Ci spróbować, nie lekceważyć ani tego sposobu, ani pozornie zwyczajnej kapusty. Jest rzymskie powiedzenie: "Jak już nawet kapusta nie pomaga, to znaczy trzeba dobić"...

Re: Jak wzmocnić kolana? | Aicha, 27-06-2011, 03:13

W dniu 2011-06-26 17:09, Ikselka pisze:

Biorę tę: www.powershop.com...-kaps-.html Kupisz taniej w Allegro.
Ha ha ha ha. Kto Ci wodę z mózgu zrobił?

www.sfd.pl/WIELKA...177372.html

(tu w wersji oryginalnej dla niedowiarków, str. 23-26: www.tfe.edu.pl/ap...4-01-02.pdf)

Pozdrawiam - Aicha

wroclawdailyphoto.blogspot.com/ Jak nie pisać po angielsku

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 03:41

Dnia Mon, 27 Jun 2011 01:13:06 +0200, Aicha napisał(a):

W dniu 2011-06-26 17:09, Ikselka pisze:

Ha ha ha ha. Kto Ci wodę z mózgu zrobił?

www.sfd.pl/WIELKA...177372.html

(tu w wersji oryginalnej dla niedowiarków, str. 23-26: www.tfe.edu.pl/ap...4-01-02.pdf)
Jak napisało parę osób w komentarzach pod tekstem - "mnie, znajomym oraz rodzinie pomaga". Zażywam już trzeci miesiąc. Efekty, które ewidentnie pojawiły się własnie w TYM okresie, zauważalne po półtora miesiaca zażywania, teraz już bardzo widoczne: znikło "trzeszczenie" w stawach dłoni i palców szczególnie dokuczliwe a słyszalne podczas rozgrzewki na zajęciach tanecznych, znikły bóle powysiłkowe zwichniętego dwukrotnie pod rząd w krótkim okresie czasu (kilka lat temu) stawu skokowego, znikły bóle kolan podczas i po jeździe na rowerze, znikło sporadyczne puchnięcie stawów palców, znikło "zacinanie się" i trzeszczenie w karku, ogólnie poprawiła się ruchomość wszystkich stawów ciała.

Autor artykułu być może szczerze ma na uwadze jedynie zbawienie mojej kieszeni, ale niech go ona aż tak bardzo nie obchodzi. Niech się bardziej pomartwi o kieszenie tych, którzy nadużywają alkoholu albo palą papierochy. Co mu do mojego glukozaminowego nałogu? :-> Ale chyba najbardzoej martwi się nomenklaturą - czy to lek, czy nie lek. Podejrzane. Akurat mnie i wielu osobom w tym względzie wsio rawno, byle działało. I działa.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 03:46

Dnia Mon, 27 Jun 2011 01:41:14 +0200, Ikselka napisał(a):

Jak napisało parę osób w komentarzach pod tekstem - "mnie, znajomym oraz rodzinie pomaga". Zażywam już trzeci miesiąc. Efekty, które ewidentnie pojawiły się własnie w TYM okresie, zauważalne po półtora miesiaca zażywania, teraz już bardzo widoczne: znikło "trzeszczenie" w stawach dłoni i palców szczególnie dokuczliwe a słyszalne podczas rozgrzewki na zajęciach tanecznych, znikły bóle powysiłkowe zwichniętego dwukrotnie pod rząd w krótkim okresie czasu (kilka lat temu) stawu skokowego, znikły bóle kolan podczas i po jeździe na rowerze, znikło sporadyczne puchnięcie stawów palców, znikło "zacinanie się" i trzeszczenie w karku, ogólnie poprawiła się ruchomość wszystkich stawów ciała.

Autor artykułu być może szczerze ma na uwadze jedynie zbawienie mojej kieszeni, ale niech go ona aż tak bardzo nie obchodzi. Niech się bardziej pomartwi o kieszenie tych, którzy nadużywają alkoholu albo palą papierochy. Co mu do mojego glukozaminowego nałogu? :- Ale chyba najbardzoej martwi się nomenklaturą - czy to lek, czy nie lek. Podejrzane. Akurat mnie i wielu osobom w tym względzie wsio rawno, byle działało. I działa.
Aha - i od zawsze kieruję się WŁASNYM odczuciem wpływu różnych substancji na moje ciało i zdrowie. Nie czyimś. Nie znam tego pana, ani zresztą Ciebie. Gdybym całe życien kierowała się jedynie wynikami "badań", miotana nimi raz w te, raz wewte, przyszłoby oszaleć. Kiedyś cukier krzepił, a margaryna była smaczna i zdrowa. Daję głowę, że Ty sama ją jesz, aż miło :->

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 03:49

Dnia Mon, 27 Jun 2011 00:58:27 +0200, Ikselka napisał(a):

Dnia Sun, 26 Jun 2011 21:04:54 +0200, medea napisał(a):

I okład z rozbitego tłuczkiem do mięsa liścia kapusty - liść na bolący staw, na to folia spożywcza, na to ocieplenie - na noc. I tak chociaż z 5 dni, tj nocy.

....w miesiącu, ale pod rząd.

CUDO! //przetestowałam parę razy, w tym po wypadkach na rowerze i w domu oraz przy innych dolegliwościach stawowych - skutki są wspaniałe, radzę Ci spróbować, nie lekceważyć ani tego sposobu, ani pozornie zwyczajnej kapusty. Jest rzymskie powiedzenie: "Jak już nawet kapusta nie pomaga, to znaczy trzeba dobić"...
j.p.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Animka, 27-06-2011, 04:05

W dniu 2011-06-27 01:41, Ikselka pisze:

Autor artykułu być może szczerze ma na uwadze jedynie zbawienie mojej kieszeni, ale niech go ona aż tak bardzo nie obchodzi. Niech się bardziej pomartwi o kieszenie tych, którzy nadużywają alkoholu albo palą papierochy. Co mu do mojego glukozaminowego nałogu? :- Ale chyba najbardzoej martwi się nomenklaturą - czy to lek, czy nie lek. Podejrzane. Akurat mnie i wielu osobom w tym względzie wsio rawno, byle działało. I działa.
W zimie, podczas tych najwiekszych mrozów chodziłam na fizykoterapię. Skierowanie z rozpoznaniem gonartrozy kolan. Miałam krioterapię, rowerek, ulradźwięki i machanie na podwieszeniu kolan nogą (to sobie często darowywałam, bo nie chciało mi się). Chodziłam tam sobie miesiąc (odpadały święta, soboty i niedziele oczywiście). Potem ani razu nie zabolały mnie kolana (szczególnie na wiosnę), czułam się świetnie. Wiem, że szczególnie pomogła mi krioterapia, to jest coś wspaniałego! Teraz znowu czasami odzywa się ból. Na zmianę pogody. Zapisana jestem już na lipiec do tej przychodni, fizykoterapia pewnie będzie od jakiegoś września.

animka

Re: Jak wzmocnić kolana? | Lebowski, 27-06-2011, 09:53

W dniu 2011-06-26 21:04, medea pisze:

W takim razie - cóż w tym dziwnego, że ja też się skarżę?
Nie wytrzymasz jak mi nie napyskujesz? Najpierw bylo dziwienie, a potem teza o ew. zaleznosci wiekowej. Ale pochwalam twoja czujnosc i mam nadzieje, ze nie bedziesz ustawac w swoich wysilkach intelektualnych, bo na pewno kiedys sie uda ;)

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 27-06-2011, 12:17

W dniu 2011-06-27 07:53, Lebowski pisze:
Nie wytrzymasz jak mi nie napyskujesz? Najpierw bylo dziwienie, a potem teza o ew. zaleznosci wiekowej. Ale pochwalam twoja czujnosc i mam nadzieje, ze nie bedziesz ustawac w swoich wysilkach intelektualnych, bo na pewno kiedys sie uda ;)
Ok, przekonałeś mnie ostatecznie, że napisanie do ciebie nawet czegoś zupełnie neutralnego jest poważnym błędem. Tak więc zjeżdżaj ze swoimi mundrościami, palancie.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 27-06-2011, 12:24

W dniu 2011-06-27 00:52, Ikselka pisze:
Nigdzie nie zalecałam szpilek jako właściwego ortopedycznie obuwia. Podkreślałam zawsze, że w tym aspekcie właściwy jest niewielki obcas.
Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne w celu utzrymania waściwego napiecia mięśni podczas chodzenia i poprawy statyki nogi. Ponieważ dziś noga działa inaczej.
Mało jest butów na zupełnie płaskim obcasie, większość ma choćby lekkie podwyższenie (nawet sportowe buty tak mają skonstruowaną podeszwę, że pięta jest nieco w górze), tak że nie trzeba się aż tak o to martwić. ;)

KIEDYŚ, daaaaaaaaaaaaawno temu, kiedy człowiek przemieszczał się jedynie nożnie, natura zmuszała go, aby tym samym ćwiczył mięśnie nóg i stóp tak, że ani platfusa nie miewał
Akurat płaskostopia nie mam ani trochę, mimo że chodzę głównie w butach bez obcasów, więc nie wiem, czy to ma związek. Natomiast pewnym jest, że buty na wysokim obcasie powodują problemy z haluksami i z żyłami przez stały ucisk. Pewnie, że od czasu do czasu można włożyć wyższy obcas bez złych konsekwencji, ale nie wyobrażam sobie codziennego chodzenia na obcasie na dłuższe wyjścia.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Lebowski, 27-06-2011, 12:59

W dniu 2011-06-27 10:17, medea pisze:
W dniu 2011-06-27 07:53, Lebowski pisze:

Ok, przekonałeś mnie ostatecznie, że napisanie do ciebie nawet czegoś zupełnie neutralnego jest poważnym błędem. Tak więc zjeżdżaj ze swoimi mundrościami, palancie.

Ewa
Palancie? Nie spoufalasz sie zbytnio? Imo moja odpowiedz nie upowazniala raczej az do takiej reakcji emocjonalnej, wiec pewnie niechcacy znowu trafilem w jakis kompleks lub przeczulone miejsce. Wez moze w koncu wydoroslej troszke ;)

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 27-06-2011, 19:35

Dnia Mon, 27 Jun 2011 10:24:30 +0200, medea napisał(a):

W dniu 2011-06-27 00:52, Ikselka pisze:

Mało jest butów na zupełnie płaskim obcasie, większość ma choćby lekkie podwyższenie (nawet sportowe buty tak mają skonstruowaną podeszwę, że pięta jest nieco w górze), tak że nie trzeba się aż tak o to martwić. ;)

Akurat płaskostopia nie mam ani trochę, mimo że chodzę głównie w butach bez obcasów, więc nie wiem, czy to ma związek. Natomiast pewnym jest, że buty na wysokim obcasie powodują problemy z haluksami i z żyłami przez stały ucisk. Pewnie, że od czasu do czasu można włożyć wyższy obcas bez złych konsekwencji, ale nie wyobrażam sobie codziennego chodzenia na obcasie na dłuższe wyjścia.

"Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne "

Re: Jak wzmocnić kolana? | p 47, 27-06-2011, 21:39

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1ly0orshgzn9k.cwc74tvr207b$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Sun, 26 Jun 2011 20:23:29 +0200, p 47 napisał(a):

Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne w celu utzrymania waściwego napiecia mięśni podczas chodzenia i poprawy statyki nogi. Ponieważ dziś noga działa inaczej.

Co się stało, ze rzekomo, cyt. :"..dziś noga działa inaczej." i to do tego przy chodzeniu?

;-)

Re: Jak wzmocnić kolana? | p 47, 27-06-2011, 21:40

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:3c983f4ofrvu$.6zyadd0rapqf$.dlg [at] 40tude.net...

"Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne "

Bo ponieważ? (tylko nie wypisuj głupstw, a przynajmniej bez jakiegokolwiek dowodu, ze teraz noga przy chodzeniu działa inaczej, niż kiedyś)

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 27-06-2011, 22:55

W dniu 2011-06-27 17:35, Ikselka pisze:

"Co zaś do LEKKIEGO podwyższenia pięty - jest ono DZIŚ konieczne"

Po pierwsze - z czego wynika ta rzekoma konieczność? A po drugie - po co to piszesz drugi raz?

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 00:55

Dnia Mon, 27 Jun 2011 19:39:02 +0200, p 47 napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:1ly0orshgzn9k.cwc74tvr207b$.dlg [at] 40tude.net...

Co się stało, ze rzekomo, cyt. :"..dziś noga działa inaczej." i to do tego przy chodzeniu?

;-)
Inaczej tzn MNIEJ w ogóle oraz w mniejszym zakresie ruchów.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 00:56

Dnia Mon, 27 Jun 2011 19:40:24 +0200, p 47 napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:3c983f4ofrvu$.6zyadd0rapqf$.dlg [at] 40tude.net...

Bo ponieważ? (tylko nie wypisuj głupstw, a przynajmniej bez jakiegokolwiek dowodu, ze teraz noga przy chodzeniu działa inaczej, niż kiedyś)
Ze działa inaczej, to już wytłumaczyłam chwilę temu. A co do głupstw - przyjmij, że nie wszystko, czego nie możesz pojąć, jest głupstwem.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 01:04

Dnia Mon, 27 Jun 2011 20:55:38 +0200, medea napisał(a):

W dniu 2011-06-27 17:35, Ikselka pisze:

Po pierwsze - z czego wynika ta rzekoma konieczność?
Dużo by tłumaczyć - a nuż zażądasz dowodów :-> Popatrz sobie na tzw obuwie zdrowotne. Myślisz, że to tylko jakaś moda, czy może raczej istnieją racjonalne powody dyktujące lekkie podwyższenie? search.babylon.co...amp;start=0

A po drugie - po co to piszesz drugi raz?

"Natomiast pewnym jest, że buty na wysokim obcasie powodują problemy z haluksami i z żyłami przez stały ucisk."

Po to.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 01:04

search.babylon.co...amp;start=0

Re: Jak wzmocnić kolana? | Animka, 28-06-2011, 01:11

W dniu 2011-06-27 23:04, Ikselka pisze:

Dużo by tłumaczyć - a nuż zażądasz dowodów :- Popatrz sobie na tzw obuwie zdrowotne. Myślisz, że to tylko jakaś moda, czy może raczej istnieją racjonalne powody dyktujące lekkie podwyższenie? search.babylon.co...amp;start=0

"Natomiast pewnym jest, że buty na wysokim obcasie powodują problemy z haluksami i z żyłami przez stały ucisk."

Po to.
Nie buty na wysokim obcasie tylko za ciasne buty lub buty z wąskim czubkiem.

animka

Re: Jak wzmocnić kolana? | Animka, 28-06-2011, 01:13

search.babylon.co...amp;start=0
Jakie to zdrowotne buty, przecież to jakiś plastk. Zrersztą od takich butów to platfusa można dostać.

animka

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 28-06-2011, 01:22

Dużo by tłumaczyć - a nuż zażądasz dowodów :- Popatrz sobie na tzw obuwie zdrowotne. Myślisz, że to tylko jakaś moda, czy może raczej istnieją racjonalne powody dyktujące lekkie podwyższenie? search.babylon.co...amp;start=0
Iksi, ale buty na tego typu podwyższeniu to ja noszę, ponieważ - jak wcześniej napisałam - obecnie rzadko można kupić buty na _zupełnie_ płaskiej podeszwie. Zazwyczaj mają choćby lekki klin, nawet buty sportowe. Dlatego nie rozumiem uwagi o noszeniu obcasów, ponieważ pod pojęciem obcas rozumiem zupełnie co innego. I, jak sądzę, Ty również. Ale EOT, bo będzie jak zwykle.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 01:32

Dnia Mon, 27 Jun 2011 23:11:11 +0200, Animka napisał(a):

Oczywiście.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 01:33

Dnia Mon, 27 Jun 2011 23:22:19 +0200, medea napisał(a):

Iksi, ale buty na tego typu podwyższeniu to ja noszę, ponieważ - jak wcześniej napisałam - obecnie rzadko można kupić buty na _zupełnie_ płaskiej podeszwie. Zazwyczaj mają choćby lekki klin, nawet buty sportowe. Dlatego nie rozumiem uwagi o noszeniu obcasów, ponieważ pod pojęciem obcas rozumiem zupełnie co innego. I, jak sądzę, Ty również. Ale EOT, bo będzie jak zwykle.

Obcas może być wysoki i NISKI 3-) Ale ok, EOT, bo temat sam w sobie nudny :-)

Re: Jak wzmocnić kolana? | p 47, 28-06-2011, 02:50

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:27p3t2hv3skz.17wipipamxtun$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Mon, 27 Jun 2011 19:39:02 +0200, p 47 napisał(a):

Inaczej tzn MNIEJ w ogóle oraz w mniejszym zakresie ruchów.

To teraz pozostaje ci "tylko" udowodnić, że wówczas, gdy nie chodzimy lepiej jest mieć na niepracującej nodze obuwie na podwyższonym obcasie;-))

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 28-06-2011, 12:35

W dniu 2011-06-27 23:11, Animka pisze:

To też. Jednak buty na wysokim obcasie powodują, że jest większy nacisk na palce. Pomijam już fakt, że większość butów na wysokim obcasie ma wąskie czubki oraz to, że często są po prostu źle skonstruowane. I nie mam tu na myśli butów ortopedycznych na klinie, tylko to, co powszechnie rozumiemy jako buty na obcasie, bez uników i kręcenia kota ogonem.

Ewa

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 17:38

Dnia Tue, 28 Jun 2011 00:50:59 +0200, p 47 napisał(a):

Użytkownik "Ikselka" napisał w wiadomości news:27p3t2hv3skz.17wipipamxtun$.dlg [at] 40tude.net...

To teraz pozostaje ci "tylko" udowodnić, że wówczas, gdy nie chodzimy lepiej jest mieć na niepracującej nodze obuwie na podwyższonym obcasie;-))
Obuwie służy do użytku PODCZAS chodzenia. Kiedy nie chodzisz, nie potrzebujesz obuwia.

Re: Jak wzmocnić kolana? | Ikselka, 28-06-2011, 17:45

Dnia Tue, 28 Jun 2011 10:35:14 +0200, medea napisał(a):

Pomijam już fakt, że większość butów na wysokim obcasie ma wąskie czubki oraz to, że często są po prostu źle skonstruowane.
Tak,dzisiejsze buty takie są. Jedno musze przyznać epoce komunizmu u nas: mieliśmy wtedy niezłych projektantów obuwia - jeśli chodzi o konstrukcję, a i estetyka była niezła, zdarzały się i perełki. Wiem, co mówię. Dzisiejsze buty to z reguły okropne kopyta i tyle. Pod każdym względem.

Z łezką w oku wspominam niegdysiejsza produkcję Syreny i Radoskóru, tudzież Chełmka... Dlatego wiem, ża nawet but na bardzo wysokim obcasie może być i wygodny, i piękny. Dziś to niemożliwe - patrzę i widzę. Kupić naprawdę fajne buty dziś graniczy z cudem.

Re: Jak wzmocnić kolana? | medea, 28-06-2011, 18:12

W dniu 2011-06-28 15:45, Ikselka pisze:
Dnia Tue, 28 Jun 2011 10:35:14 +0200, medea napisał(a):

Tak,dzisiejsze buty takie są. Jedno musze przyznać epoce komunizmu u nas: mieliśmy wtedy niezłych projektantów obuwia - jeśli chodzi o konstrukcję, a i estetyka była niezła, zdarzały się i perełki. Wiem, co mówię. Dzisiejsze buty to z reguły okropne kopyta i tyle. Pod każdym względem.
No widzisz - jako i ja też wiem, co mówię i robię.

Ewa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawianie energia kolorów Uzdrawianie energia kolorów

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Raj poprawiony - nowy wspaniały świat? Raj poprawiony - nowy wspaniały świat?

Kalejdoskop sonograficzny Kalejdoskop sonograficzny

Jak wzmocnić system immunologiczny w 30 dni Jak wzmocnić system immunologiczny w 30 dni