Powiązane leki
(opisy)

Methadone hydrochloride (Methadonum)

Symibace (Cilazaprilum)

Lisiprol (Lisinoprilum)

LisiHexal (Lisinoprilum)

Inhibace (Cilazaprilum)

Concor Cor (Bisoprololi fumaras)

Inhibestril (Cilazaprilum)

Cilan (Cilazaprilum)

Molsidomina (Molsidominum)

Monopril (Fosinoprilum)

Tagi

trawa narkotyk tolerancja drag panstwo ropucha petycja makelist uzywka narkoman

Fora dyskusyjne

szczepionka a mariuhuana (3)

Wpływ używek na dna i zdrowie dziecka. (0)

Rehabilitanci-wiarygodność (2)

ważne dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i nie tylko (1)

Ulewanie u niemowlaka (0)

Złe samopoczucie i utrata wagi (3)

Czy słaba tolerancja wysiłku oznacza niewydolność? (6)

Ból serca podczas spoczynku (2)

Kaszel, ból w klatce przez 4 miesiące (1)

Jak to jest z tymi benzodiazepinami?? (0)

Tolerancja na alkohol (2)

interpretacja wyniku (2)

polip w uchu (1)

diphergan (1)

dolegliwości chyba żołądkowe (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » narkotyki,petycja

narkotyki,petycja

7robert7, 29-05-1998, 01:20

Do: Wszystkich dilerow i chemikow oraz Sejmowej Komisji do spraw promocji narkotykow oraz Komitetu Badan Naukowych

Coraz wiecej autorytetow na swiecie uznaje, ze narkotyki sa dobrem kultury. Sa zrodlem wiedzy i srodkiem komunikacji w kazdej niemal dziedzinie zycia. Sa przy tym zrodlem rozrywki - to oczywiscie zaleta, a nie wada. Zatem dostep do Narkotykow wymaga wsparcia ze strony panstwa. Doceniam wazny krok, jakim bylo upowszechnienie w Polsce narkotykow poprzez otwarcie granic oraz rodzima produkcje. Niestety obowiazujace ceny sprawiaja, ze dla wielu jest to przyjemnosc zbyt droga. Ograniczenia dotykaja przede wszystkim najmlodszych uzytkownikow, a wiec tych, w ktorych panstwo szczegolnie powinno inwestowac. Dlatego uprzejmie prosze o: Wprowadzenie obnizek cen o polowe w przypadku najbardziej popularnych narkotykow Wprowadzenie kilku wariantow zryczaltowanej oplaty za dostep do narkotykow dla osob korzystajacych czesciej Ujednolicenie cen w calym kraju Objecia calego spoleczenstwa dostepem do narkotykow z uwzglednieniem aspektu finansowego oraz perspektyw finansowania przez panstwo w pelni darmowego dostepu do narkotykow Z powazaniem.

ciekawe strony: www.hyperreal.art.pl ;-)

Re: narkotyki,petycja | NoPasaran, 29-05-1998, 14:42

Dlatego uprzejmie prosze o: Wprowadzenie obnizek cen o polowe w przypadku najbardziej popularnych narkotykow Wprowadzenie kilku wariantow zryczaltowanej oplaty za dostep do narkotykow dla osob korzystajacych czesciej Ujednolicenie cen w calym kraju Objecia calego spoleczenstwa dostepem do narkotykow z uwzglednieniem aspektu finansowego oraz perspektyw finansowania przez panstwo w pelni darmowego dostepu do narkotykow Z powazaniem.

Hej facet co z ciebie za straszny interwencjinista ... jedyna rzecza jaka powinno zrobic panstwo to PRZESTAC SIE CZEPIAC, pozwolic na wolny handel wszystkimi narkotykami pobierajac tylko rozsadnej wielkosci akcyze tak jak np. w przypadku alkoholu ... (hmm to nie jest najlepszy przyklad ta akcyza jest zbyt wysoka)
Ceny z cala pewnoscia opadna i to o kilkaset procent ... po prostu nie trzeba bedzie oplacac przemytnikow, bandytow, przekupywac urzednikow .... Panowie z mafii straca swoje glowne zrodlo dochodu ... same korzysci

Ale panstwo nie zgodzi sie na taki krok. Dlaczego ? pa

Re: narkotyki,petycja | , 29-05-1998, 17:46

On Fri, 29 May 1998 12:42:42 GMT, NoPasaran wrote:

Ceny z cala pewnoscia opadna i to o kilkaset procent ... po prostu nie trzeba bedzie oplacac przemytnikow, bandytow, przekupywac urzednikow ... Panowie z mafii straca swoje glowne zrodlo dochodu ... same korzysci

Ale panstwo nie zgodzi sie na taki krok. Dlaczego ?
Ciekawe czy bedziesz mial takie samo zdanie jak kiedys dzieciak ci sie zacpa i wyladuje na detoksie, wlasnie dlatego ze bedzie je mozna latwo kupic.

Duzo rozwagi

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | Kuroi Bonza, 29-05-1998, 23:24

Witam ! Cos Ty za jeden Przyjacielu ? Nie podpisales sie, a szkoda, bo chcialbym Ci ofiarowac ksiazke o zbawiennym wplywie narkotykow. Zreszta moze czytales: "Dzieci z dworca ZOO" Prawdopodobnie dobrze trafie, jak poprosze Cie o pozdrowienie Twoich kumpli w Kolumbi...

Dariusz Boniukiewicz email: daboni [at] ipl.net gsm/sms: 0601471860

"Z tarczą, na tarczy, lecz nigdy bez tarczy."

7robert7 napisał(a) w wiadomości: ...
Do: Wszystkich dilerow i chemikow oraz Sejmowej Komisji do spraw promocji narkotykow oraz Komitetu Badan Naukowych

Coraz wiecej autorytetow na swiecie uznaje, ze narkotyki sa dobrem kultury. Sa zrodlem wiedzy i srodkiem komunikacji w kazdej niemal dziedzinie zycia. Sa przy tym zrodlem rozrywki - to oczywiscie zaleta, a nie wada. Zatem dostep do Narkotykow wymaga wsparcia ze strony panstwa.

Re: narkotyki,petycja | 7robert7, 30-05-1998, 02:03

Kuroi Bonza napisał(a) w wiadomości: ...
Witam ! Cos Ty za jeden Przyjacielu ? Nie podpisales sie, a szkoda, bo chcialbym Ci ofiarowac ksiazke o zbawiennym wplywie narkotykow. Zreszta moze czytales: "Dzieci z dworca ZOO" Prawdopodobnie dobrze trafie, jak poprosze Cie o pozdrowienie Twoich kumpli w Kolumbi...

to taki zart , powstal a propo petycji w do tp, zamieszczonej w ostatnim num.miesiecznika WWW 5/98 str17.

7robert7

Re: narkotyki,petycja | eR Wu, 30-05-1998, 03:03

A ty przyjacielu przyjedz do mnie na osiedle i zobacz degeneratow pijacych dykte. Powiedz dlaczego trucizny na produkcje ktorych monopol ma panstwo sa dostepne w kazdym praktycznie miejscu, o dowolnej godzinie a gdy czlowiek wychoduje sobie w ogrodku trawe (nie bedac zarejestrowany jako AN) to przywalaja na dzien dobry 5000 grzywny ?????

eR Wu

Kuroi Bonza napisał(a) w artykule ...
Witam ! Cos Ty za jeden Przyjacielu ? Nie podpisales sie, a szkoda, bo chcialbym
Ci
ofiarowac ksiazke o zbawiennym wplywie narkotykow. Zreszta moze czytales: "Dzieci z dworca ZOO" Prawdopodobnie dobrze trafie, jak poprosze Cie o pozdrowienie Twoich kumpli w Kolumbi...

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 30-05-1998, 08:26

Ciekawe czy bedziesz mial takie samo zdanie jak kiedys dzieciak
ci sie
zacpa i wyladuje na detoksie, wlasnie dlatego ze bedzie je mozna
latwo
kupic. Duzo rozwagi ROPUCH
I tak można je łatwo kupić (w każdej miejskiej szkole). Marcin

Re: narkotyki,petycja | , 30-05-1998, 10:43

On Sat, 30 May 1998 01:03:36 GMT, "eR Wu" wrote:

A ty przyjacielu przyjedz do mnie na osiedle i zobacz degeneratow pijacych dykte. Powiedz dlaczego trucizny na produkcje ktorych monopol ma panstwo sa dostepne w kazdym praktycznie miejscu, o dowolnej godzinie a gdy czlowiek wychoduje sobie w ogrodku trawe (nie bedac zarejestrowany jako AN) to przywalaja na dzien dobry 5000 grzywny ?????

eR Wu

tia trawa traw ale w belińskim zoo to raczej trawy nie sadzili

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 30-05-1998, 10:43

On Sat, 30 May 1998 06:26:13 GMT, "Marcin R." wrote:

nie tak latwo jakby byly legalne i staly w kiosku z cukierkami wiec moze ktos sie uratuje

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | dannys, 30-05-1998, 16:18

Marcin R. napisał(a) w wiadomości: ...

Dobre szkoly sa chronione przez odpowiednie osoby - szkoda ze nie wszystkie. Mam i tak podobne zdanie ze jesli sie bedzie chcialo kupic narktyk to nic nie bedzie stalo na przeszkodzie.

Michal

Re: narkotyki,petycja | Piotr, 30-05-1998, 16:29

eR Wu wrote:
Kolego sympatyczny. Czy to, ze ludzi naduzywajacych alkoholu jest wielu powinien sugerowac, ze narkomanow powinno byc rownie duzo? Brednie!!! Uwazasz, ze zdegenerowany narkoman to jest to, czego potrzebujemy? Zastanow sie, zanim znow wlaczysz komputer.

Piotr W.

Re: narkotyki,petycja | Rusalka, 30-05-1998, 18:02

Mam i tak podobne zdanie ze jesli sie bedzie chcialo kupic narktyk to nic nie bedzie stalo na przeszkodzie.
-------------------------------- Zwroc jednak uwage, ze niekiedy z czystego lenistwa rezygnujemy z czegos. Wiec moze stawianie pewnych przeszkod na drodze do zdobycia narkotykow przyda sie? Aga

Re: narkotyki,petycja | Kuroi Bonza, 30-05-1998, 18:59

eR Wu napisał(a) w wiadomości: ...

eR Wu
czesc! Przyznaje Ci racje w 100%. To jest straszne. :-((((( Ale chyba nie sadzisz, ze rozwiazaniem tego problemu, bedzie zaofero wanie wszystkim jeszcze dodatkowo narkotykow? Choc moze i racja. Nie ma pieniedzy na walke z alkocholizmem, a jak sie zaczna legalnie sprzedawac narkotyki, to Panstwo(?) troche zarobi i ludzie beda tak nacpani, ze przestana dostrzegac problem alkocholizmu, wszystkie problemy....

Re: narkotyki,petycja | eR Wu, 01-06-1998, 04:12

Zastanowilem sie, wlaczylem i widze, ze ty nie odpowiedziales na moje pytanie. Bynajmniej nie mowie tu o legalizacji heroiny, kokainy, PCP czy innego swinstwa, ale o zwyklej trawie (wiem, wiem od trawy sie zaczyna). Nie potrzebujemy zdegenerowanych narkomanow, nie potrzebujemy tez alkoholikow, pijakow i innych eksperymentatorow. A moze napiszemy petycje za delegalizacja sprzedazy alkoholu ? Jeden czlowiek lubi zapalic skreta, inny uwalic sie gorzalka, tylko ten palacy skreta robi to nielegalnie. Jezeli chcesz podjac dyskusje, to skup sie na temacie, a nie na potepianiu w czambul degeneratow (tak na marginesie; mozna pic czasami alkohol i nie byc degeneratem, nie rozbijac rodziny itp., mozna tez przypalac trawe i nie walic w zyle).

eR Wu

Piotr napisał(a) w artykule ...
eR Wu wrote:
pijacych
panstwo sa
czlowiek
Kolego sympatyczny. Czy to, ze ludzi naduzywajacych alkoholu jest wielu powinien sugerowac, ze narkomanow powinno byc rownie duzo? Brednie!!! Uwazasz, ze zdegenerowany narkoman to jest to, czego potrzebujemy? Zastanow sie, zanim znow wlaczysz komputer.

Piotr W.

.

Nie sadze, ja pytam dlaczego jedna uzywka jest nielegalna, inna dostepna w kazdym miejscu (choc teoretycznie nie dla kazdego). A moze alkohol jest mniej szkodliwy ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!1 Jeszcze jedno - zapewne wplywy ze sprzedazy alkoholu sa wieksze od kwot wydawanych na walke z alkoholizmem (wybacz ironie). eR Wu

Kuroi Bonza napisał(a) w artykule ...
czesc! Przyznaje Ci racje w 100%. To jest straszne. :-((((( Ale chyba nie sadzisz, ze rozwiazaniem tego problemu, bedzie zaofero wanie wszystkim jeszcze dodatkowo narkotykow? Choc moze i racja. Nie ma pieniedzy na walke z alkocholizmem, a jak sie zaczna legalnie sprzedawac narkotyki, to Panstwo(?) troche zarobi i ludzie beda tak nacpani, ze przestana dostrzegac problem alkocholizmu, wszystkie problemy....
.

Wiem, walili w zyle. Ja podjalem tematyke trawy, wszelkie twarde - calkowity zakaz (choc odbieramy ludziom prawo wyboru rodzaju smierci).

eR Wu

Ropuch napisał(a) w artykule ...
On Sat, 30 May 1998 01:03:36 GMT, "eR Wu" wrote:
tia trawa traw ale w belińskim zoo to raczej trawy nie sadzili

ROPUCH

.

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 01-06-1998, 13:13

Petycja od 7robert7 dla pl.soc.plolityka: " Do: Wszystkich dilerow i chemikow oraz Sejmowej Komisji do spraw promocji narkotykow oraz Komitetu Badan Naukowych

Coraz wiecej autorytetow na swiecie uznaje, ze narkotyki sa dobrem kultury. Sa zrodlem wiedzy i srodkiem komunikacji w kazdej niemal dziedzinie zycia. Sa przy tym zrodlem rozrywki - to oczywiscie zaleta, a nie wada. Zatem dostep do Narkotykow wymaga wsparcia ze strony panstwa. Doceniam wazny krok, jakim bylo upowszechnienie w Polsce narkotykow poprzez otwarcie granic oraz rodzima produkcje. Niestety obowiazujace ceny sprawiaja, ze dla wielu jest to przyjemnosc zbyt droga. Ograniczenia dotykaja przede wszystkim najmlodszych uzytkownikow, a wiec tych, w ktorych panstwo szczegolnie powinno inwestowac. Dlatego uprzejmie prosze o: Wprowadzenie obnizek cen o polowe w przypadku najbardziej popularnych narkotykow Wprowadzenie kilku wariantow zryczaltowanej oplaty za dostep do narkotykow dla osob korzystajacych czesciej Ujednolicenie cen w calym kraju Objecia calego spoleczenstwa dostepem do narkotykow z uwzglednieniem aspektu finansowego oraz perspektyw finansowania przez panstwo w pelni darmowego dostepu do narkotykow Z powazaniem.

ciekawe strony: www.hyperreal.art.pl ;-) "

Rusalka napisał(a) w wiadomości: ...
narktyk to
Zwroc jednak uwage, ze niekiedy z czystego lenistwa rezygnujemy
z czegos.
Wiec moze stawianie pewnych przeszkod na drodze do zdobycia
narkotykow
przyda sie? Aga

Temat w zasadzie na pl.soc.polityka, ale prawda jest taka nie można legalnie nabyć narkotyków (dla celów rozrywkowych, ale można je posiadać:)), za to można legalnie nabyć wódkę, papierosy i jeszcze parę innych trucizn. Pytanie dlaczego nie narkotyki? Przecież jak człowiek jest dorosły to ma prawo truć się jak mu się podoba. Dlaczego nie stawiamy przeszkód w celu zdobycia wódki, a stawiamy kiedy ktoś chce zapalić trawę? I proszę nie mówić o społecznych kosztach narkomani, to prywatna sprawa czy ktoś pije czy pali trawę! Państwo zabraniając korzystania z narkotyków ogranicza wolność jednostki. Pozdrowienia Marcin

Re: narkotyki,petycja | Krzysztof Rubiniec, 01-06-1998, 13:25

[...]
Dlaczego wiele osob zyczy innym wiele rozsadku, zyczy,zeby pomysleli, zanim siada do komputera itp., itd. ? I to ci ktorzy moim zdaniem maja akurat najmniej ciekawe rzeczy do powiedzenia. Albo tolerancji zycza tacy, co to nie lubia, jak ktos mysli inaczej niz oni.(refleksja na temat list dyskusyjnych w ogole)

A teraz glos w dyskusji: 1. Aspektem, ktorego nikt nie poruszyl jest to, ze jezeli kupuje legalnie, to wiem co kupuje i w jakiej dawce. 2. Nie finansuje swiata przestepczego. 3. Mam prawo (chodzi takze o status prawny) decydowania o sobie. 4. Wage powyzszych trzech punktow podkresla stan istniejacy: narkotyki sa w Polsce bardzo latwo dostepne. 5. Legalny jest twardy narkotyk - alkohol (prosze niektorych o zwrocenie uwagi, jak to sie pisze) etylowy.

6. Na innej plaszczyznie - dlaczego przeciwnicy legalizacji twierdza, ze wiedza (oni, urzednicy, sejm itd.) lepiej niz ja, co jest dla mnie dobre.

Duzo rozsadku, tolerancji, no i myslcie :-)

Krzychu.

Re: narkotyki,petycja | , 01-06-1998, 16:30

"eR Wu" wrote:

Moje osiedle niewiele sie rozni. Nie wiem, dlacego monopol wytwarza podobne trucizny, ale nie znaczy to, ze mam wyrazic zgode na zaakceptowanie obrotu kilkoma innymi truciznami w imie wolnosci obywatelskiej.

eR Wu
Kuroi Bonza napisał(a) w artykule ... Ci

Piotr Kołaczek SUSEL [at] inf.wsp.krakow.pl tel. +48 602643867

Re: narkotyki,petycja | Kuroi Bonza, 01-06-1998, 21:05

eR Wu napisał(a) w wiadomości: ...
Nie sadze, ja pytam dlaczego jedna uzywka jest nielegalna, inna dostepna w kazdym miejscu (choc teoretycznie nie dla kazdego). A moze alkohol jest mniej szkodliwy ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!1 Jeszcze jedno - zapewne wplywy ze sprzedazy alkoholu sa wieksze od kwot wydawanych na walke z alkoholizmem (wybacz ironie). eR Wu
Czesc ! Przepraszam, ze Ci nie odpisywalem. Mialem "siadniety" program pocztowy. 1. Nie mowie, ze tak jak jest, to wszystko jest w porzadku(chodzi mi o Twoj ostatni punkt). 2. Dlaczego jedna uzywka jest nielegalna, a druga dostepna prawde mowiac moge sie tylko domyslac. Alkohal nie jest mniej szkodliwy, ale w malych dawkach jak wiesz moze miec zdrowotne zastosowanie. (Nie slyszalem o tym przy jakimkolwiek narkotyku) Od alkoholu nie uzaleznisz sie odrazu (od narkotykow twardych mozesz sie uzaleznic "od pierwszego razu") Z alkoholu nie przechodzi sie na narkotyki. Z narkotykow typu marycha najczesciej najczesciej konczysz w np. herze. (dalej droga prowadzi bezposrednio pod krzyzyk...) A co do tzw. miekkich narkotykow, niby poszerzaja samoswiadomosc, daja wizje, praktycznie nie ma uzaleznienia fizycznego itd. Wiesz mam kumpla ktory pali trawe, po pewnym czasie facet calkiem stracil nie tylko wolna wole, ale jakakolwiek. Teraz w niczym na nim nie mozna polegac, nie chcialbym aby tak skonczyly moje dzieci, a Ty? Zaznaczam przy tym wszystkim co napisalem, ze sa to wynurzenia laika, tzn. napisalem Ci poprostu to co mysle, nie jestem jakims specem od narkotykow, poprostu osoba zainteresowana, bo nie chce aby moje dzieci kiedys w to wpadly... Ale jezeli chcesz pogadac z specem, to mam kumpla ktory od wielu lat pracuje z narkomanami, magisterke zdaje sie tez z tego pisal. On pewnie moglby Ci udzielic bardziej zsystematyzowanych odpowiedzi niz ja... Pozdrawiam ! :-)))))))))

Dariusz Boniukiewicz e-mail: daboni [at] ipl.net gsm/sms: +48 601471860

Re: narkotyki,petycja | , 01-06-1998, 21:20

Witam wszystkich w tym wątku ---------------------------------

On Mon, 1 Jun 1998, Marcin R. wrote:

Path: news.tpnet.pl!not-for-mail From: "Marcin R." Newsgroups: pl.sci.medycyna, pl.sci.psychologia, pl.soc.polityka References: Subject: Re: narkotyki,petycja Lines: 77 MIME-Version: 1.0 Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-2" Content-Transfer-Encoding: 8bit X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 4.72.2106.4 X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V4.72.2106.4 Message-ID: Date: Mon, 01 Jun 1998 11:13:53 GMT NNTP-Posting-Host: pppa139.szczecin.tpnet.pl NNTP-Posting-Date: Mon, 01 Jun 1998 13:13:53 MET DST Organization: TPNET - www.tpnet.pl Xref: news.tpnet.pl pl.sci.medycyna:3960 pl.sci.psychologia:9262 pl.soc.polityka:46805

Petycja od 7robert7 dla pl.soc.plolityka: " Do: Wszystkich dilerow i chemikow oraz Sejmowej Komisji do spraw promocji narkotykow oraz Komitetu Badan Naukowych

ciekawe strony: www.hyperreal.art.pl ;-) "

Ja bardzo przepraszam ale pozwolę się po raz drugi wtrącić w dyskusję. Uważam, że jako głosujący pod _autentycznym_ nazwiskiem i danymi mam do tego pełne prawo. Chodzi mi o to, że cytowany fragment to przerobiona petycja internetowego magazynu

wirtual.to.jest.to

dotycząca poprawienia dostępu do internetu. Była już dyskusja na pl.sci.psychologia w tej materii - 7robert7 sam przyznał się, że to żart. Oto stosowny fragment mojego listu do redakcji

On Sun, 17 May 1998, Jaroslaw Sakowski wrote:
Date: Sun, 17 May 1998 09:03:01 +0000 (GMT) From: Jaroslaw Sakowski X-Sender: sakjar [at] monolit.domowa To: wirtual [at] to.jest.to Subject: Ankieta Message-ID: MIME-Version: 1.0 Content-Type: TEXT/PLAIN; charset=iso-8859-2 Content-Transfer-Encoding: QUOTED-PRINTABLE

[ciach - nie na temat]
początek -

[INLINE] [INLINE] [INLINE] Petycja - Internet taniej Prosimy o dokładne wypełnienie pięciu poniższych pól. Imię _______Jarosław Nazwisko _____Sakowski Miasto ______Leszno Zawód ______nauczyciel informatyki zarądca sieci Nowell, Unix Wiek (liczba lat) 36 Adres e-mail ___sakjar [at] free.polbox.pl Treć petycji:

Do:

Zarzadu Telekomunikacji Polskiej S.A. Ministra lacznosci Sejmowej Komisji Transportu i lacznosci Komitetu Badan Naukowych

Coraz wiecej autorytetow na swiecie uznaje, ze Internet jest dobrem kultury. Jest zrodlem wiedzy i srodkiem komunikacji w kazdej niemal dziedzinie zycia. Jest przy tym zrodlem rozrywki - to oczywiscie zaleta, a nie wada. Zatem dostep do Internetu wymaga wsparcia ze strony panstwa.

Doceniam wazny krok, jakim bylo upowszechnienie w Polsce dostepu do Internetu przez wprowadzenie numeru dostepowego 0-202122. Niestety obowiazujaca taryfa sprawia, ze dla wielu jest to przyjemnosc zbyt droga. Ograniczenia dotykaja przede wszystkim najmlodszych uzytkownikow Internetu, a wiec tych, w ktorych panstwo szczegolnie powinno inwestowac.

Dlatego uprzejmie prosze o: 1. Wprowadzenie obnizonej taryfy wieczornej, nocnej i swiatecznej na polaczenia lokalne wedlug schematu obowiazujacego w polaczeniach miedzymiastowych, by np. po godz. 22.00 jeden impuls obejmowal szesc minut polaczenia.

2. Obnizenie oplaty za dostep do 0-202122 do jednego impulsu za szesc minut polaczenia bez wzgledu na pore dnia i dzien tygodnia.

3. Wprowadzenie kilku wariantow zryczaltowanej oplaty za dostep do 0-202122 dla osob korzystajacych z Internetu czesciej, np. w kwotach: 30 zl - 50 godzin miesiecznie; 50 zl - bez ograniczen.

4. Ujednolicenie taryf dostepu do 0-202122, gdyz w niektorych wojewodztwach jest on wciaz traktowany jak polaczenie miedzymiastowe.

5. Objecie obnizonymi i zryczaltowanymi oplatami takze polaczen z innymi niz TP S.A. providerami dostepu do Internetu.

Prosze Zarzad TP S.A. o pilne rozwazenie tych wnioskow i poinformowanie opinii publicznej o decyzjach; ministra lacznosci - o zachecanie Zarzadu TP S.A. do szybkich decyzji;

poslow komisji transportu i lacznosci - o poruszenie sprawy na forum Sejmu;

Komitet Badan Naukowych - o opracowanie projektu rzadowego planu objecia calego spoleczenstwa dostepem do Internetu z uwzglednieniem aspektu finansowego oraz perspektyw finansowania przez panstwo w pelni darmowego dostepu do Sieci.

Z powazaniem.

koniec

Proponuje zatem, żeby zastanowić się zanim zaczniecie coś cytować! Przeczytajcie najpierw CAŁY wątek. Czyżby nie było to możliwe ?

Ja zgadzam się, że do petycji można mieć obiekcje (pewne zgłosiłem w innym liście do redakcji). Ale proponuję nie żartować sobie z dostępu do internetu. Jak macie jakieś pomysły to je zgłoście jak już proponowałem. A jak piszecie o narkotykach to przynajmniej bezmyślnie jak papugi nie cytujcie przepisanych przez innych bezsensownych modyfikacji.

Ja nie wtrącam się w WASZ wątek o narkotykach ani nie wyśmiewam tez autorów - mnie interesuje AI a głównie: interfejsy człowiek - komputerowy system sieciowy, nauka o poznaniu, systemy pomiarowe czasu rzeczywistego i związane z tym implikacje. Uszanujcie innych użytkowników sieci - naprawdę jest ich więcej niż narkomanów, dealerów i kibiców. A dostęp dotyczy wszystkich - Was też.

Jak inaczej byście zaistnieli na NEWS i w sieci !

[ciach]

ps

Nie lubię takiego działania ale wysyłam na 3 grupy (takie jak w nagłówku) - może wreszcie ktoś to przeczyta.

Marcin
Z powazaniem Jaroslaw Sakowski e-mail: sakjar [at] free.polbox.pl

Re: narkotyki,petycja | , 02-06-1998, 01:27

Krzysztof Rubiniec napisal:

6. Na innej plaszczyznie - dlaczego przeciwnicy legalizacji twierdza, ze wiedza (oni, urzednicy, sejm itd.) lepiej niz ja, co jest dla mnie dobre.
I dlatego popieram Mikkego :) Kiedys bodajze na pregierzu toczyla sie dyskusja na temat "zakazu kapieli". Czy powinno byc "zakaz kapieli", czy tez "Woda skazona, grozi choroba, kapiel na wlasna odpowiedzialnosc"... czy cos w tym rodzaju. Niby nic, a jednak...

Pozdro!

Maciek Wojtkiewicz - aka Nemrod nemrod [at] kki.net.pl ICQ UIN - 7187092

http:\friko2.onet.plwrbravoman (Johnny Bravo Site!) _________________________________

Re: narkotyki,petycja | Krystian Kozerawski, 02-06-1998, 11:27

Temat w zasadzie na pl.soc.polityka, ale prawda jest taka nie można legalnie nabyć narkotyków (dla celów rozrywkowych, ale można je posiadać:)), za to można legalnie nabyć wódkę, papierosy i jeszcze parę innych trucizn. Pytanie dlaczego nie narkotyki? Przecież jak człowiek jest dorosły to ma prawo truć się jak mu się podoba. Dlaczego nie stawiamy przeszkód w celu zdobycia wódki, a stawiamy kiedy ktoś chce zapalić trawę? I proszę nie mówić o społecznych kosztach narkomani, to prywatna sprawa czy ktoś pije czy pali trawę! Państwo zabraniając korzystania z narkotyków ogranicza wolność jednostki. Pozdrowienia Marcin

Dla mnie czy ktoś pije wódke czy pali trawe jest takim samym frajerem. Wymienianie zalet trawy ( co powiesz o zaletach kompotu?) to totalna błazenada. 90% moich znajomych pali i ćpa różne rzeczy. Każdy z nich ma tą sama śpiewkę o zaletach narkotyków. Podstawowa ich wada to to że trawa robi z nich monotonnych prostaków którzy potrafia gadac tylko o tym. Uwazam że dragi powinny byc zalegalizowane tak jak wódka.

MacKozer

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 02-06-1998, 22:41

Dla mnie czy ktoś pije wódke czy pali trawe jest takim samym
frajerem.
Wymienianie zalet trawy ( co powiesz o zaletach kompotu?) to
totalna
błazenada.

A ja akurat nie używam narkotyków, za to "okazjonalnie" piję alkohol. Chodzi mi głównie o prawo wyboru, dorosły człowiek ma prawo truć się jak mu się podoba! Chyba się ze mną zgodzisz?

90% moich znajomych pali i ćpa różne rzeczy. Każdy z nich ma tą
sama śpiewkę
o zaletach narkotyków.
100% Twoich znajomych (ćpających) musi zadawać się z ludzmi łamiącymi prawo (dealerami), a dlaczego?

Podstawowa ich wada to to że trawa robi z nich monotonnych
prostaków którzy
potrafia gadac tylko o tym.

Niestety!

Uwazam że dragi powinny byc zalegalizowane tak jak wódka.

Ja też tak uważam!
MacKozer
Pozdrowienia Marcin

Re: narkotyki,petycja | Wiktor Kochanowski, 03-06-1998, 00:52

"Kuroi Bonza" wrote:

Alkohal nie jest mniej szkodliwy, ale w malych dawkach jak wiesz moze miec zdrowotne zastosowanie. (Nie slyszalem o tym przy jakimkolwiek narkotyku)
Marihuana też. Odpręża i działa przeciwbólowo.

Od alkoholu nie uzaleznisz sie odrazu (od narkotykow twardych mozesz sie uzaleznic "od pierwszego razu")
Marihuana nie uzależnia.

Z alkoholu nie przechodzi sie na narkotyki. Z narkotykow typu marycha najczesciej najczesciej konczysz w np. herze. (dalej droga prowadzi bezposrednio pod krzyzyk...)
Gdyby było tak, jak piszesz, to uzależnionych Amerykanów byłoby 60 mln - szacunkowa liczba mieszkańców USA, którzy kiedykolwiek spróbowali zielska. 20 milionów Amerykanów używa marihuany regularnie.

Wiesz mam kumpla ktory pali trawe, po pewnym czasie facet calkiem stracil nie tylko wolna wole, ale jakakolwiek. Teraz w niczym na nim nie mozna polegac, nie chcialbym aby tak skonczyly moje dzieci, a Ty?
Skąd wiesz, że nie bierze nic mocniejszego? Żadne badania nie mówią o takich efektach marihuany.

Zaznaczam przy tym wszystkim co napisalem, ze sa to wynurzenia laika, tzn. napisalem Ci poprostu to co mysle, nie jestem jakims specem od narkotykow, poprostu osoba zainteresowana, bo nie chce aby moje dzieci kiedys w to wpadly...
Ja też jestem laikiem. A nie chcę, ani dla siebie, ani dla moich dzieci, żeby mnie policja aresztowała i dowalała grzywny za zupełnie nieszkodliwą dla nikogo działalność.

Dariusz Boniukiewicz e-mail: daboni [at] ipl.net gsm/sms: +48 601471860
Wiktor

Re: narkotyki,petycja | Piotr Kasztelowicz, 04-06-1998, 13:44

On Mon, 1 Jun 1998, eR Wu wrote:

pytanie. Bynajmniej nie mowie tu o legalizacji heroiny, kokainy, PCP czy innego swinstwa, ale o zwyklej trawie (wiem, wiem od trawy sie zaczyna).
Trawa tez powoduje "dziury w mozgu". Czy potrzebni nam ludzie z dziurawymi mozgami. Kto potem bedzie oplacal opieke na degeneratami - podatnicy?

Nie potrzebujemy zdegenerowanych narkomanow, nie potrzebujemy tez alkoholikow, pijakow i innych eksperymentatorow. A moze napiszemy petycje za delegalizacja sprzedazy alkoholu ?
No wlasnie starczy juz wydawanie spolecznych pieniedzy na zdgenerowanych alkoholikow

P.K. ------------------------------------------------------------ Piotr Kasztelowicz pekasz [at] am.torun.pl Info about me---> www.mat.uni.torun.pl/~pekasz = Ja jestem, jestem miedzy innymi ... . (E.Stachura) = ------------------------------------------------------------

Re: narkotyki,petycja | Klechu, 04-06-1998, 16:14

Trawa tez powoduje "dziury w mozgu". Czy potrzebni nam ludzie z dziurawymi mozgami. Kto potem bedzie oplacal opieke na degeneratami - podatnicy?

No wlasnie starczy juz wydawanie spolecznych pieniedzy na zdgenerowanych alkoholikow

P.K.
KAZDA prohibicja jest pozbawiona celu. to moze zdelegalizowac tyton? przeciez tak wiele wydajemy na leczenie chorob nalogowych palaczy..... Klechu

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 04-06-1998, 20:44

A ja akurat nie używam narkotyków, za to "okazjonalnie" piję alkohol. Chodzi mi głównie o prawo wyboru, dorosły człowiek ma prawo truć się jak mu się podoba! Chyba się ze mną zgodzisz?

sama śpiewkę

100% Twoich znajomych (ćpających) musi zadawać się z ludzmi łamiącymi prawo (dealerami), a dlaczego?

prostaków którzy

Niestety!

tylko kogo stac placic 30 zl za maly znaczek z lsd (zwlaszcza ze tolerancja na lsd szybko rosnie) albo proszek 100 zl/g nie mowiac o kokainie ,ktora jest dozo bezpieczniejsza stac na to tylko ludzi biznesu i przestepcow (dyskryminacja) nie jestem za pelna legalizacja ,jednak kazdy dorosly czlowiek powinien miec mozliwosc zlozenia zamowienia w jakiejs instytucji (medycznej) na okreslona (scisle)ilosc narkotykow ,np:200mikrogramow LSD/miesiac, 1g amfetaminy/miesiac, 10g konopi/miesiac itd

Re: narkotyki,petycja | linki, 04-06-1998, 22:11

Trawa tez powoduje "dziury w mozgu". Czy potrzebni nam ludzie z dziurawymi mozgami.
nam tzn. komu - jestescie jakas grupa

nie potrzebujemy zydow,komunistow,artystow...............

proponuje kilka linkow scisle zwiazanych z tematem www.hyperreal.art.pl www.techno.pl www.hyperreal.org bong.com/drugs/pihkal sensiseed.com www.jarecki.ikki.com.pl/iso news.techno.pl

tolerancja
dozo
Coraz wiecej autorytetow na swiecie uznaje, ze narkotyki sa dobrem kultury. Sa zrodlem wiedzy i srodkiem komunikacji w kazdej niemal dziedzinie zycia. Sa przy tym zrodlem rozrywki - to oczywiscie zaleta, a nie wada. Zatem dostep do Narkotykow wymaga wsparcia ze strony panstwa. Doceniam wazny krok, jakim bylo upowszechnienie w Polsce narkotykow poprzez otwarcie granic oraz rodzima produkcje. Niestety obowiazujace ceny sprawiaja, ze dla wielu jest to przyjemnosc zbyt droga. Ograniczenia dotykaja przede wszystkim najmlodszych uzytkownikow, a wiec tych, w ktorych panstwo szczegolnie powinno inwestowac. Dlatego uprzejmie prosze o: Wprowadzenie obnizek cen o polowe w przypadku najbardziej popularnych narkotykow Wprowadzenie kilku wariantow zryczaltowanej oplaty za dostep do narkotykow dla osob korzystajacych czesciej Ujednolicenie cen w calym kraju Objecia calego spoleczenstwa dostepem do narkotykow z uwzglednieniem aspektu finansowego oraz perspektyw finansowania przez panstwo w pelni darmowego dostepu do narkotykow

Re: narkotyki,petycja | Kuroi Bonza, 05-06-1998, 08:14

Witam ! linki napisał(a) w wiadomości: ...
nie potrzebujemy zydow,komunistow,artystow...............
Mysle, ze tego nie da sie porownac. Zydem sie rodze i nie mam na to wpływu, jezeli chodzi o religie to jest to wiara, system przekonan. Poza naszymi grupowymi Satanistami chyba nie ma tu osob uwazajacych religie za zle i szkodliwe (nawet komunisci od tego odeszli), codo komunistow, to jest system przekonan. A artystow dlaczego nie potrzebujemy ?!! Narkomani i pijacy to chyba inna grupa ludzi niz np. rabini (zydzi), dzialacze partyjni, czy artysci. Nie potrzebujemy alkoh. i narkomanow, ale stanowczo sprzeciwiam sie eksterminacji !! Leczmy ich, a przedewszystkim sami nie dawajmy sie manipulowac i nie lezmy ta sama bezsensowna droga.... Jak zauwazyles nie wszystko tu pisalem calkiem powaznie, ale i tak nad tematem warto sie dobrze zastanowic.

Pozdrawiam

######################################## Dariusz Boniukiewicz e-mail: daboni [at] ipl.net gms/sms: +48 601471860

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:02

On Mon, 01 Jun 1998 11:13:53 GMT, "Marcin R." wrote:

Temat w zasadzie na pl.soc.polityka, ale prawda jest taka nie można legalnie nabyć narkotyków (dla celów rozrywkowych, ale można je posiadać:)), za to można legalnie nabyć wódkę, papierosy i jeszcze parę innych trucizn. Pytanie dlaczego nie narkotyki? Przecież jak człowiek jest dorosły to ma prawo truć się jak mu się podoba. Dlaczego nie stawiamy przeszkód w celu zdobycia wódki, a stawiamy kiedy ktoś chce zapalić trawę? I proszę nie mówić o społecznych kosztach narkomani, to prywatna sprawa czy ktoś pije czy pali trawę!
terefere gadka jest o dragach a nie tylko o grasie i widac ze ich nigdy nie probowales bo bys widzial jaka jest roznica pomiedzy alkoholem a crackiem lub STP(2,5-dimetoksy-4-metyloamfetamina) i wtedy wiedzialbys dlaczego na szczescie narkotyki sa zabronione.

Państwo zabraniając korzystania z narkotyków ogranicza wolność jednostki.
to narkotyki ograniczaja wolnosc jednostki

duzo rozwagi

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:02

On Tue, 2 Jun 1998 09:27:01 +0200, "Krystian Kozerawski" wrote:

Dla mnie czy ktoś pije wódke czy pali trawe jest takim samym frajerem.
czemu wszyscy sprowadzaja narkotyki do trawy jakby niczego wiecej nie bylo. A ja znam duzo ludzi ktorzy okazjonalnie pija wOOdeczke i wierz mi nie sa frajerami.

Wymienianie zalet trawy ( co powiesz o zaletach kompotu?) to totalna błazenada. 90% moich znajomych pali i ćpa różne rzeczy. Każdy z nich ma tą sama śpiewkę o zaletach narkotyków. Podstawowa ich wada to to że trawa robi z nich monotonnych prostaków którzy potrafia gadac tylko o tym.
Racja racja

Uwazam że dragi powinny byc zalegalizowane tak jak wódka.
a tu się mylisz a wynika to z braku twojego doswiadczenia (jak i wiekszosci ludzi tu piszacych) z narkotykami. Ja jestem za zeby ich nie bylo, przynajmniej tych "najtwardszych".

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:03

On Tue, 02 Jun 1998 20:41:24 GMT, "Marcin R." wrote:

frajerem. totalna

sama śpiewkę

prostaków którzy

Niestety!

Ja też tak uważam!
a ja jeszcze raz ze nie

Wez se czleku walnij dziale STP i badz 3 dni na fazie to zrozumiesz dlaczego nie powinno tego byc w sklepie.

duzo rozwagi

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:03

On Thu, 4 Jun 1998 18:44:25 +0200, "dziubek" wrote:

tylko kogo stac placic 30 zl za maly znaczek z lsd (zwlaszcza ze tolerancja na lsd szybko rosnie)
a to ciekawe co mowisz he he he tolerancja szybko ronie he he he nie wytrzymie

albo proszek 100 zl/g nie mowiac o kokainie ,ktora jest dozo bezpieczniejsza
jaki proszek do prania? walnij konkret stary nie dozo tylko duzo bezpieczniejsza od czego?

stac na to tylko ludzi biznesu i przestepcow (dyskryminacja)
na bezrobociu jestes ze 30 zl nie wyskrobiesz?

nie jestem za pelna legalizacja ,jednak kazdy dorosly czlowiek powinien miec mozliwosc zlozenia zamowienia w jakiejs instytucji (medycznej) na okreslona (scisle)ilosc narkotykow ,np:200mikrogramow LSD/miesiac, 1g amfetaminy/miesiac, 10g konopi/miesiac itd
wuahahahahaha sam to wymysliles gratulacje, beda kartki tak jak kiedys na mieso jasne ustal tez dawki i menu tylko rozssadniej 200 ug LSD to gdzies 8 dzialek 10g konopii (wlasnie chodzi o cala rosline? - pisz precyzyjnie) zakladam ze dobrego towaru gotowego do palenia starczy na 40 dzialek albo i wiecej - LSDowcy beda robic manifestacje przed parlamentem ze sie ich dyskryminuje :) czekam na re

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:04

On Mon, 01 Jun 1998 11:25:31 +0200, Krzysztof Rubiniec wrote:

[...]

A teraz glos w dyskusji: 1. Aspektem, ktorego nikt nie poruszyl jest to, ze jezeli kupuje legalnie, to wiem co kupuje i w jakiej dawce. 2. Nie finansuje swiata przestepczego. 3. Mam prawo (chodzi takze o status prawny) decydowania o sobie. 4. Wage powyzszych trzech punktow podkresla stan istniejacy: narkotyki sa w Polsce bardzo latwo dostepne. 5. Legalny jest twardy narkotyk - alkohol (prosze niektorych o zwrocenie uwagi, jak to sie pisze) etylowy.
co alkohol to twardy narkotyk wuahahahahahahahahahaha /me sie zesikal ze smiechu

ci co mieli do czynienia z narkotykami i z narkomanami to wiedza lepiej niz ty.

ROPUCH

On Mon, 01 Jun 1998 23:27:59 GMT, nemrod [at] kki.net.pl (Nemrod) wrote:

Krzysztof Rubiniec napisal:

I dlatego popieram Mikkego :) Kiedys bodajze na pregierzu toczyla sie dyskusja na temat "zakazu kapieli". Czy powinno byc "zakaz kapieli", czy tez "Woda skazona, grozi choroba, kapiel na wlasna odpowiedzialnosc"... czy cos w tym rodzaju. Niby nic, a jednak...
tak ale "zakaz kapieli" to taki znak- takie cos na ksztalt czlowieka plywa w falach i jest to przekreslone i kazdy to kuma nawet jak przyjedzie z mauretanii. A jak po polsku bedzie pisac "woda skazona, grozi choroba, kapiel na wlasna odpowiedzialnosc" to kto to zrozumie jak po polsku nie bedzie umial czytac. A moze wymyslisz jakis odpowiedni znak.np grozi choroba to bedzie na rysunku jakis tredowaty grozil palcem

cze

ROPUCH

On Thu, 4 Jun 1998 11:44:54 +0200, Piotr Kasztelowicz wrote:

dziury w mozgu - wuahahahahahaha

alkohol stary to ratuje budzet naszego wspanialego panstwa

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | , 05-06-1998, 11:05

On Mon, 01 Jun 1998 02:12:20 GMT, "eR Wu" wrote:

Zastanowilem sie, wlaczylem i widze, ze ty nie odpowiedziales na moje pytanie. Bynajmniej nie mowie tu o legalizacji heroiny, kokainy, PCP czy innego swinstwa, ale o zwyklej trawie (wiem, wiem od trawy sie zaczyna). Nie potrzebujemy zdegenerowanych narkomanow, nie potrzebujemy tez alkoholikow, pijakow i innych eksperymentatorow. A moze napiszemy petycje za delegalizacja sprzedazy alkoholu ? Jeden czlowiek lubi zapalic skreta, inny uwalic sie gorzalka, tylko ten palacy skreta robi to nielegalnie. Jezeli chcesz podjac dyskusje, to skup sie na temacie, a nie na potepianiu w czambul degeneratow (tak na marginesie; mozna pic czasami alkohol i nie byc degeneratem, nie rozbijac rodziny itp., mozna tez przypalac trawe i nie walic w zyle).

i ja sie pod tym podpisuje tyle ze PCP to raczej "przyprawa"

ROPUCH

On Thu, 4 Jun 1998 14:14:14 +0200, "Klechu" wrote:

KAZDA prohibicja jest pozbawiona celu. to moze zdelegalizowac tyton? przeciez tak wiele wydajemy na leczenie chorob nalogowych palaczy..... Klechu
tak ale faje wnosily forse do kiesy panstwa. A teraz nie wiem jak to jest z tymi tytoniowymi S.A. czy sa to spolki skarbu panstwa?

ROPUCH

Nie sadze, ja pytam dlaczego jedna uzywka jest nielegalna, inna dostepna w kazdym miejscu (choc teoretycznie nie dla kazdego). A moze alkohol jest mniej szkodliwy ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!1
a jest

ROPUCH

On Mon, 01 Jun 1998 19:05:56 GMT, "Kuroi Bonza" wrote:

[...]
Alkohal nie jest mniej szkodliwy, ale w malych dawkach jak wiesz moze miec zdrowotne zastosowanie. (Nie slyszalem o tym przy jakimkolwiek narkotyku)
A morfa - "lecza" tym ludzi na raka A maryska - w jednej klinice w USA lecza tym AIDS i jeszcze duzo duzo innych wykorzystywanych w terapii

Od alkoholu nie uzaleznisz sie odrazu (od narkotykow twardych mozesz sie uzaleznic "od pierwszego razu")
od pierwszego razu - wuahahahahahahaha

Z alkoholu nie przechodzi sie na narkotyki.
zalezy kto
Z narkotykow typu marycha najczesciej najczesciej konczysz w np. herze.
bzdura bzdura bzdura

[...]

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | NoPasaran, 05-06-1998, 12:34

Piotr Kasztelowicz wrote:
On Mon, 1 Jun 1998, eR Wu wrote:

P.K.
A moze sprawe potraktowac w ten sposob: Panstwo nie bedzie ograniczalo woli obywatela do robienia sobie tego na co ma ochote (nie ograniczajac wolnosci drugich) i jednoczesnie nie bedzie zajmowalo sie konsewkencjami jego wyborow. poprostu jesli chcesz pic/brac cokolwiek, rob to ale nie licz na pomoc panstwa gdy przestaniesz sobie radzic. Sadze ze czlowiek jest na tyle inteligentny ze sam moze podejmowac decyzje i ponosic ich konsekwencjie

- jeden sędzia do drugiego - "Sd sprawiedliwie, a jak nie możesz, kieruj się swoim widzimisię"

Re: narkotyki,petycja | Klechu, 05-06-1998, 18:01

tak ale faje wnosily forse do kiesy panstwa. A teraz nie wiem jak to jest z tymi tytoniowymi S.A. czy sa to spolki skarbu panstwa?
Ja tez nie wiem czy sa to spolki skarb panstwa, ale nie ulega watliwosci ze panstwo ma pieniadze ze sprzedazey wszytskiego w kraju jesli tylko nie jest to sprzedaz czarnorynkowa (tzw.podatki:) Klechu

Re: narkotyki,petycja | linki, 06-06-1998, 01:08

co alkohol to twardy narkotyk wuahahahahahahahahahaha /me sie zesikal ze smiechu

************************************************************** ******************************************************************* ZA POL GODZINY W programie 1 TVP JEST PROGRAM pt "CZY zalegalizowac narkotyki" na ZYWO (o ile dobrze pamietam)********************************** *******************************************************************

Re: narkotyki,petycja | eR Wu, 06-06-1998, 03:24

Swiete slowa, tak trzymac. Podpisuje sie pod tym obiema rencyma.

eR Wu

NoPasaran napisał(a) w artykule ...

A moze sprawe potraktowac w ten sposob: Panstwo nie bedzie ograniczalo woli obywatela do robienia sobie tego na co ma ochote (nie ograniczajac wolnosci drugich) i jednoczesnie nie bedzie zajmowalo sie konsewkencjami jego wyborow. poprostu jesli chcesz pic/brac cokolwiek, rob to ale nie licz na pomoc panstwa gdy przestaniesz sobie radzic. Sadze ze czlowiek jest na tyle inteligentny ze sam moze podejmowac decyzje i ponosic ich konsekwencjie

PCP przyprawa ???? Dziwnych uzywasz przypraw :--)). Otoz PCP jest jednym z najbardziej wyjebanych dragow. Zachowanie czlowieka po PCP jest trudne do przewidzenia; od spiaczki do extremalnej agresji.

eR Wu

i ja sie pod tym podpisuje tyle ze PCP to raczej "przyprawa"

ROPUCH

.

Wiktor Kochanowski napisał(a) w artykule ...

Marihuana nie uzależnia.
Uzaleznia, Panie Kolego, uzaleznia mozesz mi wierzyc, oczywiscie po dluzszym paleniu. Mam kilku kolegow, ktorzy pala regularnie (mowia, ze nie musza, ale nie potrafia odmowic).

nim
Skąd wiesz, że nie bierze nic mocniejszego? Żadne badania nie mówią o takich efektach marihuany.
Wlasnie takie sa skutki uboczne dzialania zielska; marycha ma dzialanie antymotywacyjne. Wszystko zaczyna czlowiekowi "wisiec" : wstaje z lozka kolo poludnia (jezeli nie musi wczesniej), poranna toaleta i ubranie sie zajmuja mu kilka godzin, nastepnie wieczorem spotyka sie z tzw. srodowiskiem, przypala i do domku lulu. Nastepny dzien podobny.

Ja też jestem laikiem. A nie chcę, ani dla siebie, ani dla moich dzieci, żeby mnie policja aresztowała i dowalała grzywny za zupełnie nieszkodliwą dla nikogo działalność.

O.K. ja tez jestem za wolnym wyborem, ale co powiesz o naklanianiu innych do brania narkotykow (czyli dzialalnosc szkodliwa) ??? Jaka widzisz roznice pomiedzy poczestowaniem kolegi porcja, zalozmy amfetaminy, a "wez nie badz frajerem, poczujesz sie lepiej"-wypowiedziane przez dealera. Takie slowa moga podzialac na ambicje nastolatka.

eR Wu

w
a jest

Mysle, ze szkodliwosc zalezy od ilosci wypitego alkoholu. A dostepny jest, przynajmniej w Wawie na Zoliborku mamy kilka calodobowych, dobrze zaopatrzonych sklepikow.

eR Wu

Re: narkotyki,petycja | linki, 06-06-1998, 04:19

Ropuch napisał(a) w wiadomości: ...
On Mon, 01 Jun 1998 02:12:20 GMT, "eR Wu"
tolerancja
dozo
1g konopi/miesiac 0.5g amfetaminy (jakiejs zdrowszej-a nauka obecna zna ich okolo 150 odmian)
Bzdura tak totalna, ze az rece opadaja!!! Jesli mama, tata i siostra nie cpaja, to braciszekm bedzie bral ich kartki? Albo inny powie, ze on juz jest takim cpunem, ze jemu potrzeba 100 mcg/dzien.

po pierwsze: ,nie mowilem o systemie kartkowym nastepne: czy to ze w niektorych krajach bron jest dostepna i osoby dorosle moga wystapic o jej posiadanie oznacza ,ze pod nieobecnosc ojca ta bronia bawi sie jego nieletni syn? nastepne:dawki bylyby scisle ustalone i nie byloby mowy o ich zwiekszaniu, wyjatkiem bylyby powody medyczne ,lecz o tym decydowalby lekarz ,zreszta tak jak jest obecnie-lekarze przepisuja np:morfine w przypadku gdy slabsze leki nie sa skuteczne nastepne:srodki wydawane bylyby w aptece nastepne:osoba decydujaca sie na eksperymentowanie musialaby zdac trudny egzamin testowy z wiedzy o dzialaniu i zagrozeniach w/w srodkow ostatnie:osoba moglaby zamowic jednoczesnie tylko jeden srodek ,nie np zestaw LSD+ametamina+THC+.......itd jeszcze jedno:substancje te bylyby specjalnie znaczone(chemicznie) i jakakolwiek proba ich odsprzedawania wiazalaby sie z wysokimi karami

proponuje kilka linkow www.hyperreal.art.pl www.techno.pl www.hyperreal.org bong.com/drugs/pihkal sensiseed.com www.jarecki.ikki.com.pl/iso

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 06-06-1998, 12:15

Ropuch napisał(a) w wiadomości:
terefere gadka jest o dragach a nie tylko o grasie i widac ze
ich
nigdy nie probowales bo bys widzial jaka jest roznica pomiedzy alkoholem a crackiem lub STP(2,5-dimetoksy-4-metyloamfetamina) i wtedy wiedzialbys dlaczego na szczescie narkotyki sa
zabronione.

A gdzie moja wolność wyboru?;)

to narkotyki ograniczaja wolnosc jednostki

Papierosy ograniczają wolność jednostki, kawa, wódka i wiele innych. Moja sprawa czym chcę sobie ograniczyć wolność. Nie chcę aby za mnie robiło to państwo! Ty chcesz?

duzo rozwagi
po co?

Pozdrowienia Marcin

ROPUCH

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 06-06-1998, 12:15

a ja jeszcze raz ze nie

Wez se czleku walnij dziale STP i badz 3 dni na fazie to
zrozumiesz
dlaczego nie powinno tego byc w sklepie.

A ciekawe skąd mam wziąść? Dealujesz?;)

duzo rozwagi
dużo odwagi;)
ROPUCH
Drogi ROPUCHU, chodzi mi tylko i wyłącznie o moją wolność i prawo o samostanowieniu. Przypuśćmy, że chcę wziąść STP i co? Nie mogę tego dostać legalnie, bo zabrania tego przepis. Jestem dorosły i nie mogę wziąść STP! Uważasz, że to OK. Ja uważam że prawo jest dla idiotów.

Pozdrowienia Marcin

Re: narkotyki,petycja | linki, 06-06-1998, 13:22

pisze w zwiazku z programem telewizyjnym poswieconym narkotykom. Na poczatek zaznaczam, ze nie wiem, czy odwazylbym sie stanac po ktorejs ze stron, gdyz postawa za lub przeciw niesie ze soba ogrom niebezpieczenstwa. Probowalem przez ponad 20 minut dodzwonic sie do studia TVP, ale niestety bez skutku. Dobra, do rzeczy.

1. Podzial narkotykow: bardzo wazny. Narkotyk narkotykowi nie jest rowny, tak jak lekarstwo lekarstwu nie jest rowne, itd. 2. Wiedza. Mowili, ze nie ma kasy na ksiazki, na edukacje. Pytanie? Czy puszczanie programu poswieconego narkotykom w okolicach polnocy sluzyc ma tej edukacji? Taniej placa za prad, czy cóś? 3. Istniejace ksiazki o dragach to w wiekszosci hasla zywcem wziete z totalitarnej propagandy. Narkotyki sa 474 razy bardziej uzalezniajace od nikotyny! Bzdura!!! Jaki narkotyk? Na jaki organizm? W jakich warunkach? 4. Porownajmy polski problem narkomanii z holenderskim. To nie da pelnego obrazu, ale przyniesie wiecej pozytku niz czce dyskusje. 5. Pozytywne skutki. Moj przyklad. W programie poruszano przede wszystkim: trawe, amfe, heroine. Zaczalem palic rok temu. Amfe biore od ponad pol roku. Hery nie probowalem. Jakos przezyje bez tego. Przyszlosc pokaze, czy prognozy jajoglowych spelnia sie, czy tez nie. I co sie ze mna dzieje pod wplywem narkotykow? Zmienilem sie. Bez watpienia. Zostaly we mnie skutki palenia. Zdecydowanie! Jakie? Policzmy: zaczalem uczeszczac do kolka teatralnego! Potrafie odnalezc w sobie mnostwo osob, rowniez tych, ktore odgrywam. Byc moze dzieki temu otrzymalem kilka pochwal od roznych osob. | Zaczalem pisac ksiazke. Polubilem wiersze - sa glebokie i niejednoznaczne. Tak jak swiat po trawie. Podobno stalem sie bardziej otwarty i tolerancyjny. Zakochalem sie w przyrodzie. Aktualnie w moim pokoju mam 13 kwiatkow, z czego kilka jest kilkumetrowych. Ogolnie: wiecej u mnie zieleni, niz w calym (pozostalym) domu.

Nic nie jest do konca zle, nic nie jest do konca dobre. A jesli te dragi pozwalaja otworzyc nam umysl, poznac samego siebie, znalezc wspolny jezyk z reszta przyrody... Te dragi to nie taka prosta sprawa... Ja bede palil. Bede bral LSD. Czasami pojade na amfie. Innym razem skusze sie na papierosa wymieszanego z haszem. Ja sie zmienilem. I jak na razie na lepsze. Dopiero po tych dragach zaczalem szukac swego ja. Znalazlem w sobie filozofa. Przedtem to wszystko pierdolilem. Przedtem rzucalbym czyms w telewizor sluchajac tego dzisiejszego programu... Albo nawalony woda spalbym na ziemi na jakiejs imprezie.

koncze...

Z pozdrowieniem:

-------------------------------------------------------- - 'Grandialf' slawus kki.net.pl/slawus/ -------------------------------------------------------- You can do anything you want to If you put your mind to it. MacGyver --------------------------------------------------------- ---- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

Re: narkotyki,petycja | Chester E.M., 06-06-1998, 14:46

linki wrote:

powinien

LSD/5miesiecy 1g konopi/miesiac 0.5g amfetaminy (jakiejs zdrowszej-a nauka obecna zna ich okolo 150 odmian)

nastepne:dawki bylyby scisle ustalone i nie byloby mowy o ich zwiekszaniu, wyjatkiem bylyby powody medyczne ,lecz o tym decydowalby lekarz ,zreszta tak jak jest obecnie-lekarze przepisuja np:morfine w przypadku gdy slabsze leki nie sa skuteczne
Panowie po co się tak rozdrabniać ? Proponuję wprowadzić nieograniczony dostęp do wszystkich leków, trucizn,

narkotyków, broni - oprócz masowego rażenia. Jak sądzę zadziała prawo selekcji naturalnej i problem przestanie istnieć.

W celu zagwarantowania skuteczności takiej metody w przypadku narkotyków

należałoby ustalić dolną granicę jednorazowej dawki, oraz punkty ostatecznej "pomocy". Dlaczego niby takiemu zaćpanemu wrakowi - przecież równiez człowiekowi odmówić ludzkiego miłosierdzia. Zatem z budżetu państwa powinny być wydzielone fundusze na finansowanie dogorywalni.

W przypadku broni i samobójców - powinny powstać eleganckie ośrodki - kurorty z wydzielonymi pomieszczeniami i przeszkolonym personelem, który w razie

niepowodzenia akcji udzieli skutecznej pomocy.

Chester EM

Re: narkotyki,petycja | , 07-06-1998, 11:55

On Sat, 06 Jun 1998 10:15:13 GMT, "Marcin R." wrote:

Drogi ROPUCHU, chodzi mi tylko i wyłącznie o moją wolność i prawo o samostanowieniu. Przypuśćmy, że chcę wziąść STP i co? Nie mogę tego dostać legalnie, bo zabrania tego przepis. Jestem dorosły i nie mogę wziąść STP! Uważasz, że to OK.
Jasne ze nie OK, tylko wtedy dzieci mialyby podobnie latwy dostep, wiec lepiej niech nikt nie ma :^).

Ja uważam że prawo jest dla idiotów.
hmmmm dobra poderzne gardlo twojej zonie, dzieciom itd. a na nastepny dzien bede sie z tego smial popijajac piwo s kolesiami. Ciekawe czy wtedy mowilbys ze prawo jest dla idiotow :)

Pozdrowienia Marcin

Ropuch

On Sat, 06 Jun 1998 10:15:12 GMT, "Marcin R." wrote:

Ropuch napisał(a) w wiadomości: ich zabronione.

A gdzie moja wolność wyboru?;)

Papierosy ograniczają wolność jednostki, kawa, wódka i wiele innych. Moja sprawa czym chcę sobie ograniczyć wolność. Nie chcę aby za mnie robiło to państwo! Ty chcesz?
nope ale spojrz na problem szerzej nie chodzi tylko o nas tylko o te dzieci ktore duzo latwiej beda mogly brac narkotyki. Gdyby bylo tak ze tylko ludzie np powyzej 21 roku zycia maja narkotyki i wszyscy oni sa na tyle odpowiedzialni ze nie daja ich malolatom to jestem z Toba w 100%. Dlaczego mi ma ktos bronic to czym chce draznic swoje neurony i co wprowadzac w swoj krwioobieg.

Ropuch

On Sat, 06 Jun 1998 01:24:39 GMT, "eR Wu" wrote:

PCP przyprawa ???? Dziwnych uzywasz przypraw :)). Otoz PCP jest jednym z najbardziej wyjebanych dragow. Zachowanie czlowieka po PCP jest trudne do przewidzenia; od spiaczki do extremalnej agresji.

oj chyba nie jest az tak dobrze. Ropuch

Re: narkotyki,petycja | , 07-06-1998, 11:56

On Sat, 06 Jun 1998 01:24:41 GMT, "eR Wu" wrote:

Mysle, ze szkodliwosc zalezy od ilosci wypitego alkoholu.
no nic nowego nie wymysliles

A dostepny jest, przynajmniej w Wawie na Zoliborku mamy kilka calodobowych, dobrze zaopatrzonych sklepikow.

Tak ale az strach tam isc :). Ropuch

Re: narkotyki,petycja | linki, 07-06-1998, 18:45

nope ale spojrz na problem szerzej nie chodzi tylko o nas tylko o te dzieci ktore duzo latwiej beda mogly brac narkotyki. Gdyby bylo tak ze tylko ludzie np powyzej 21 roku zycia maja narkotyki i wszyscy oni sa na tyle odpowiedzialni ze nie daja ich malolatom to jestem z Toba w 100%. Dlaczego mi ma ktos bronic to czym chce draznic swoje neurony i co wprowadzac w swoj krwioobieg.

nikt nie mowi ,ze nalezy posiadac narkotyki mozna wprowadzic zasade konsumpcj bezposredniej tzn specjalna placowka wydawalaby odpowiedni srodek osobie doroslej do bezposredniego uzycia np :w postaci tabletki o przedluzonym dzialaniu (jelitowym lub podskornie) poza tym moznaby dokonywac w tych placowkach cennych doswiadczen bio-medycznych

Re: narkotyki,petycja | linki, 08-06-1998, 03:17

/me sie zesikal ze smiechu

a ty miales ?

--------------------------------------------------- 1. Podzial narkotykow: bardzo wazny. Narkotyk narkotykowi nie jest rowny, tak jak lekarstwo lekarstwu nie jest rowne, itd. 2. Wiedza. Mowili, ze nie ma kasy na ksiazki, na edukacje. Pytanie? Czy puszczanie programu poswieconego narkotykom w okolicach polnocy sluzyc ma tej edukacji? Taniej placa za prad, czy cóś? 3. Istniejace ksiazki o dragach to w wiekszosci hasla zywcem wziete z totalitarnej propagandy. Narkotyki sa 474 razy bardziej uzalezniajace od nikotyny! Bzdura!!! Jaki narkotyk? Na jaki organizm? W jakich warunkach? 4. Porownajmy polski problem narkomanii z holenderskim. To nie da pelnego obrazu, ale przyniesie wiecej pozytku niz czce dyskusje. 5. Pozytywne skutki. Moj przyklad. W programie poruszano przede wszystkim: trawe, amfe, heroine. Zaczalem palic rok temu. Amfe biore od ponad pol roku. Hery nie probowalem. Jakos przezyje bez tego. Przyszlosc pokaze, czy prognozy jajoglowych spelnia sie, czy tez nie. I co sie ze mna dzieje pod wplywem narkotykow? Zmienilem sie. Bez watpienia. Zostaly we mnie skutki palenia. Zdecydowanie! Jakie? Policzmy: zaczalem uczeszczac do kolka teatralnego! Potrafie odnalezc w sobie mnostwo osob, rowniez tych, ktore odgrywam. Byc moze dzieki temu otrzymalem kilka pochwal od roznych osob. | Zaczalem pisac ksiazke. Polubilem wiersze - sa glebokie i niejednoznaczne. Tak jak swiat po trawie. Podobno stalem sie bardziej otwarty i tolerancyjny. Zakochalem sie w przyrodzie. Aktualnie w moim pokoju mam 13 kwiatkow, z czego kilka jest kilkumetrowych. Ogolnie: wiecej u mnie zieleni, niz w calym (pozostalym) domu.

Nic nie jest do konca zle, nic nie jest do konca dobre. A jesli te dragi pozwalaja otworzyc nam umysl, poznac samego siebie, znalezc wspolny jezyk z reszta przyrody... Te dragi to nie taka prosta sprawa... Ja bede palil. Bede bral LSD. Czasami pojade na amfie. Innym razem skusze sie na papierosa wymieszanego z haszem. Ja sie zmienilem. I jak na razie na lepsze. Dopiero po tych dragach zaczalem szukac swego ja. Znalazlem w sobie filozofa. Przedtem to wszystko pierdolilem. Przedtem rzucalbym czyms w telewizor ----------------------- www.hyperreal.art.pl www.techno.pl www.hyperreal.org bong.com/drugs/pihkal sensiseed.com www.jarecki.ikki.com.pl/iso --------------------------- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

Re: narkotyki,petycja | eR Wu, 08-06-1998, 04:42

calodobowych,
Tak ale az strach tam isc :).
1. Ja chodze (kilka lat) i nic zlego mi sie nie stalo. 2. Ponadto fakt, ze "strach tam isc :)" jest argumentem za delegalizacja sprzedazy ww trunku. 3. Zoliborz = ogromne pole do popisu dla Policji.

eR Wu ICQ - 3442434

Re: narkotyki,petycja | eR Wu, 08-06-1998, 04:42

z
do
oj chyba nie jest az tak dobrze.
Jezeli mowimy o tym samym PCP to tak wlasnie jest, ale czy to dobrze to juz inna sprawa.

eR Wu ICQ - 3442434

Re: narkotyki,petycja | Vad, 08-06-1998, 12:50

Marcin R. napisał(a) w wiadomości: ...
zrozumiesz

A ciekawe skąd mam wziąść? Dealujesz?;)
Drogi ROPUCHU, chodzi mi tylko i wyłącznie o moją wolność i prawo o samostanowieniu. Przypuśćmy, że chcę wziąść STP i co? Nie mogę tego dostać legalnie, bo zabrania tego przepis. Jestem dorosły i nie mogę wziąść STP! Uważasz, że to OK. Ja uważam że prawo jest dla idiotów.

Pozdrowienia Marcin
Panie Marcinie. Niech Pan bierze co Pan chce , ale pod warunkiem ,że jak cokolwiek bedzie nie tak to nie zaangażuje Pan pogotowia , policji itp. Dorosłość na któą się Pan powołuje jest zdolnością do ponoszenia pełnych konsekwencji własnego postępowania.W każdym innym przypadku korzysta Pan z pomocy społeczeństwa więc i prawa społeczne winien Pan akceptować. Jak się Panu nie uda to koszta poniesiemy wszyscy - ja też. A ja i moje środowisko nie mamy ochoty płacić za leczenie durni , którzy sami sobie są winni. Argument o alkoholu i papierosach jest wywrotny . Te używki już funkcjonują od dawien dawna we współczesnych społeczeństwach czy to znaczy że mamy do tego dołożyc narkotyki ? pozdrawiam z szacunkiem vad. " wolność to uświadomiona konieczność"

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 08-06-1998, 15:04

Ropuch napisał(a) w wiadomości: ...
hmmmm dobra poderzne gardlo twojej zonie, dzieciom itd. a na
nastepny
dzien bede sie z tego smial popijajac piwo s kolesiami. Ciekawe
czy
wtedy mowilbys ze prawo jest dla idiotow :)

Możesz to zrobić zawsze i niezależnie od obowiązującego prawa! Właśnie tak zabili Tomka Jaworskiego i co?

Pozdrowienia Marcin
Ropuch

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 08-06-1998, 15:04

Ropuch napisał(a) w wiadomości:

nope ale spojrz na problem szerzej nie chodzi tylko o nas tylko o te
dzieci
ktore duzo latwiej beda mogly brac narkotyki.

Jasne, że tak będzie (niestety), ale to by zależało od nas dorosłych, a nie jak teraz od małoletnich mafiozów i ich dorosłych odpowiedników.

Gdyby bylo tak ze tylko ludzie np powyzej 21 roku zycia maja
narkotyki
i wszyscy oni sa na tyle odpowiedzialni ze nie daja ich
malolatom to
jestem z Toba w 100%. Dlaczego mi ma ktos bronic to czym chce
draznic
swoje neurony i co wprowadzac w swoj krwioobieg. Ropuch
No widzisz:) Niestety nie da się uchronić dzieci przed wszystkimi "pokusami" tego świata. Trzeba je dobrze wychowywać, kochać i poświęcać im dużo czasu. A i to nie gwarantuje niczego! Pozdrowienia Marcin

Re: narkotyki,petycja | linki, 08-06-1998, 17:05

wybaczcie ,ze cytuje ale to co madre trzeba cytowac

Przylaczam sie do tego i do wczesniejszych wypowiedzi. Uwaga post jest dlugi, kto niechce niech nie czyta. Program byl na niskim poziomie. Agrumenty grupy "przeciw" byly zalosne. Ograniczaly sie do przekrzykiwania tych co byli "za" (jak na wiecu przedwyborczym. Grupa "za" tez nie przedstawila najmocniejszych argumentow. Poza tym to nie bylo dla mnie zadnym argumentem pokazywanie domu odwykowego dla mlodziezy i tym bardziej nie byly argumentami ich wypowiedzi. No bo co oni mieli powiedziec ludzie slabi i juz przegrani, ktorzy jesli kiedykolwiek chca wrocic do normalnego zycia to musza sobie wpoic wstret do narkotykow w jakiejkolwiek postaci. O wiele wieksze wrazenie robia na mnie zdjecia z izb wytrzezwien i odykowek dla alkoholikow. Zaskoczyla mnie tylko postawa M.Kotanskiego. Znajac jego poglady spodziewalem sie, ze to on bedzie najglosniej krzyczal, a tym czasem facet ten po prostu wypowiedzial swoje zdanie w sposob w jaki powinna wygladac wypowiedz kazdego z uczestnikow tej niby-dyskusji. Chcialem jeszcze nawiazac do listow wczesniejszych wypowiedzi. Uwazam, ze nasi admini slusznie moga sie uwazac przez TVP urazeni. Informacje, ze przez internet mozna kupowac dragi i pokazywanie w tle hyperreal'a budza jednoznaczne skojarzenia. Z drugiej strony to zaczynam rozumiec ten fenomen: swego czasu chlopcy wymieniali sie adresami typu sensiseeds czy ubino, i moze to oto chodzilo. Nie mam pojecia czy kupowanie nasion trawy w ilosci +/- 5 sztuk jest u nas przestepstwem, ale na pewno przez niektorych betonoglowych chlopcow z UOP/MO/POLICJA jest za cos takiego uwazane. Tym nie mniej jednak moglo o to chodzic. Najbardziej rozsmieszyla mnie wypowiedz pana komendanta wydzialu policji do zwalczania narkotykow (czy jak to tam zwa). Niech pan to uwaznie przeczyta, bo pewien jestem, ze dotrze do rak pana czy panskich podwladnych takze i ten post. Jak ktos kto jeszcze niedawno zajmowal sie z mierna skutecznoscia przestepczoscia zorganizowana nagle staje sie takim znawca problemu narkotykow w Polsce. W dodatku te bzdury o narkotykach naplywajacych do nas z Holandii. Powiem jak Kazik mowil: Czy wy nas macie za idiotow?!!! Skutecznosc dzialan panskich podwladnych jest zenujaco niska, na tym polu lepsi sa nawet celnicy, bo o ich sukcesach przynajmniej cos slychac. Rozumiem w zupelnosci pana stanowisko przeciw legalizacji. Przeciez musimy dalej nabijac kase dilerom, mafiosom i innym biznesmenom. To glownie oni sponsoruja dzialania naszej policji (przynajmniej nieoficjalnie). Nie chce tu obrazac wszystkich policjantow, ale wiadomo jak jest. Poza tym kto by namawial dzieci do brania jesli by nie bylo dilerow, w aptece przeciez panie nie namawiaja do niczego. Takze policja zawsze bedzie przeciw. Jej przygotowanie teoretyczne i praktyczne do dzialan przeciw narkotykom jest wprost proporcjonalne do skutecznosci zwalczania narkomanii w Polsce. Policja jest dobra na takich kolesi jak my i innych leszczy, ktorzy nie maja pojecia o tym jak sie przed nia bronic (i moga dostac wpierdol od byle kraweznika za gramulca w kieszni, choc o ficjalnie to mozna go przeciez miec), a dilerzy i mafiosi dalej hulac beda swoimi merolami 500 po kraju, zostawiajac w kieszeni co poniektorych oficjeli grubsze sumki i zyjac w przyjazni z panami w granatowych mundurkach. Uff ale sie naprodukowalem. Musze jeszcze dodac ze oczywiscie jestem za legalizacja soft'ow, chocby nie wiem jak sztuczny wydawal sie ten podzial. Pozdrawiam

Przemke von User
Ps. Zapraszam chlopcow z UOP do regularnej lektury serwer hyperreal.pl, bo jak dotad jest to chyba najlepsze zrodlo informacji o dragach w Polsce.

www.hyperreal.art.pl www.techno.pl www.hyperreal.org bong.com/drugs/pihkal sensiseed.com www.jarecki.ikki.com.pl/iso --------------------------- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

--- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

Re: narkotyki,petycja | linki, 08-06-1998, 20:28

Przylaczam sie do tego i do wczesniejszych wypowiedzi. Uwaga post jest dlugi, kto niechce niech nie czyta. Program byl na niskim poziomie. Agrumenty grupy "przeciw" byly zalosne. Ograniczaly sie do przekrzykiwania tych co byli "za" (jak na wiecu przedwyborczym. Grupa "za" tez nie przedstawila najmocniejszych argumentow. Poza tym to nie bylo dla mnie zadnym argumentem pokazywanie domu odwykowego dla mlodziezy i tym bardziej nie byly argumentami ich wypowiedzi. No bo co oni mieli powiedziec ludzie slabi i juz przegrani, ktorzy jesli kiedykolwiek chca wrocic do normalnego zycia to musza sobie wpoic wstret do narkotykow w jakiejkolwiek postaci. O wiele wieksze wrazenie robia na mnie zdjecia z izb wytrzezwien i odykowek dla alkoholikow. Zaskoczyla mnie tylko postawa M.Kotanskiego. Znajac jego poglady spodziewalem sie, ze to on bedzie najglosniej krzyczal, a tym czasem facet ten po prostu wypowiedzial swoje zdanie w sposob w jaki powinna wygladac wypowiedz kazdego z uczestnikow tej niby-dyskusji. Chcialem jeszcze nawiazac do listow wczesniejszych wypowiedzi. Uwazam, ze nasi admini slusznie moga sie uwazac przez TVP urazeni. Informacje, ze przez internet mozna kupowac dragi i pokazywanie w tle hyperreal'a budza jednoznaczne skojarzenia. Z drugiej strony to zaczynam rozumiec ten fenomen: swego czasu chlopcy wymieniali sie adresami typu sensiseeds czy ubino, i moze to oto chodzilo. Nie mam pojecia czy kupowanie nasion trawy w ilosci +/- 5 sztuk jest u nas przestepstwem, ale na pewno przez niektorych betonoglowych chlopcow z UOP/MO/POLICJA jest za cos takiego uwazane. Tym nie mniej jednak moglo o to chodzic. Najbardziej rozsmieszyla mnie wypowiedz pana komendanta wydzialu policji do zwalczania narkotykow (czy jak to tam zwa). Niech pan to uwaznie przeczyta, bo pewien jestem, ze dotrze do rak pana czy panskich podwladnych takze i ten post. Jak ktos kto jeszcze niedawno zajmowal sie z mierna skutecznoscia przestepczoscia zorganizowana nagle staje sie takim znawca problemu narkotykow w Polsce. W dodatku te bzdury o narkotykach naplywajacych do nas z Holandii. Powiem jak Kazik mowil: Czy wy nas macie za idiotow?!!! Skutecznosc dzialan panskich podwladnych jest zenujaco niska, na tym polu lepsi sa nawet celnicy, bo o ich sukcesach przynajmniej cos slychac. Rozumiem w zupelnosci pana stanowisko przeciw legalizacji. Przeciez musimy dalej nabijac kase dilerom, mafiosom i innym biznesmenom. To glownie oni sponsoruja dzialania naszej policji (przynajmniej nieoficjalnie). Nie chce tu obrazac wszystkich policjantow, ale wiadomo jak jest. Poza tym kto by namawial dzieci do brania jesli by nie bylo dilerow, w aptece przeciez panie nie namawiaja do niczego. Takze policja zawsze bedzie przeciw. Jej przygotowanie teoretyczne i praktyczne do dzialan przeciw narkotykom jest wprost proporcjonalne do skutecznosci zwalczania narkomanii w Polsce. Policja jest dobra na takich kolesi jak my i innych leszczy, ktorzy nie maja pojecia o tym jak sie przed nia bronic (i moga dostac wpierdol od byle kraweznika za gramulca w kieszni, choc o ficjalnie to mozna go przeciez miec), a dilerzy i mafiosi dalej hulac beda swoimi merolami 500 po kraju, zostawiajac w kieszeni co poniektorych oficjeli grubsze sumki i zyjac w przyjazni z panami w granatowych mundurkach. Uff ale sie naprodukowalem. Musze jeszcze dodac ze oczywiscie jestem za legalizacja soft'ow, chocby nie wiem jak sztuczny wydawal sie ten podzial. Pozdrawiam

Przemke von User
Ps. Zapraszam chlopcow z UOP do regularnej lektury serwer hyperreal.pl, bo jak dotad jest to chyba najlepsze zrodlo informacji o dragach w Polsce.

www.hyperreal.art.pl www.techno.pl www.hyperreal.org bong.com/drugs/pihkal sensiseed.com www.jarecki.ikki.com.pl/iso --------------------------- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

--- List Archive: www.FindMail.com/...ver/uzywki/ To Subscribe: e-mail to uzywki-subscribe [at] MakeList.com To Unsubscribe: e-mail to uzywki-unsubscribe [at] MakeList.com -- Start Your Own Free Mailing List at www.MakeList.com !

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 08-06-1998, 21:21

tolerancja
a to ciekawe co mowisz he he he tolerancja szybko ronie he he he nie wytrzymie
wuahahahahaha sam to wymysliles gratulacje, beda kartki tak jak kiedys na mieso jasne ustal tez dawki i menu tylko rozssadniej 200 ug LSD to gdzies 8 dzialek 10g konopii (wlasnie chodzi o cala rosline? - pisz precyzyjnie) zakladam ze dobrego towaru gotowego do palenia starczy na 40 dzialek albo i wiecej - LSDowcy beda robic manifestacje przed parlamentem ze sie ich dyskryminuje :) czekam na re

oto re: nieprawda jest ,ze 200ug LSD to 8 dzialek, 200 to jedna,dwie dzialki , po prostu nie oplaca sie brac mniejszych (jak i wiekszych) ze wzgledow psychologicznych, branie mniejszych dzialek moze wyrobic tolerancje i potem czlowiek nigdy nie pozna co sie moze dziac przy klasycznej dwusetce sam zaczynalem od 200 dlaczego 200ug/miesiac : uwazam ,ze LSD nie nadaje sie do czestego brania (tolerancja psychiczna), poza tym czeste branie LSD wydaje sie rownie toksyczne i niedobre dla psychiki jak niebranie go nigdy ;-) (sic)

dlatego wszyscy napaleni ,ktorzy chcieliby wziac naraz np:2000 ug(mcg) i uszkodzic sobie psychike , powinni go skladac przez 10 miesiecy i to nauczylo by ich moze pokory kontroli i koncentracji

i taki system nie odbieralby ludziom dostepu do tego badz co badz ge- nialnego leku

Re: narkotyki,petycja | Jorge, 09-06-1998, 00:24

linki napisał(a) w artykule ...

Przylaczam sie do tego i do wczesniejszych wypowiedzi. Uwaga post jest dlugi, kto niechce niech nie czyta. Program byl na niskim poziomie. Agrumenty grupy "przeciw" byly zalosne. Ograniczaly sie do przekrzykiwania tych co byli "za" (jak na wiecu przedwyborczym. Grupa "za" tez nie przedstawila najmocniejszych argumentow. Poza tym to nie bylo dla mnie zadnym argumentem pokazywanie domu odwykowego dla mlodziezy i tym bardziej nie byly argumentami ich

....
Zgadzam sie z Toba, narkotyki trzeba zalegalizowac, nie rozumiem dlaczego jednak tylko miekkie ( cokolwiek to znaczy ). Jezeli ktos chce sobie cpac, to jest wylacznie jego osobista sprawa, denerwuje mnie ta niby troska o spoleczenstwo. Ze swoim cialem, w kazdym normalnym kraju powinno robic sie co sie chce. To byloby zreszta wyjatkowo dobre wyjscie z sytuacji, w ciagu pieciu lat wiekszosc cpunow by sie zacpala na smierc, niestety zwiekszylaby sie ilosc nowych, ale tez przez krotki okres, bo pozniej skonczyloby sie pierdolenie o miekkich, nieszkodliwych dragach, o wizjach artystycznych itp. To jest jedyne wyjscie sytuacji. Malolaty zawsze beda sluchaly Kory czy Kazika, zreszta starych cpunow, ktorzy wiedza, ze ugrzezli w gownie, i probuja sie jakos wytlumaczyc. Miales geniuszu nawroty po kwasie, wiesz co robi trawa z mentalnoscia i osobowoscia i szczerze nie widzisz roznicy miedzy woda a narkotykami. Sluchaj, moja matka przez dobrych pare lat, pracowala w MONARZE, niestety byla to na tyle absorbujaca praca, ze zdarzalo sie, ze cpuny przychodzily po ratunek do nas do domu. Z tego typu spotkan i z rozmow z ludzmi ktorzy sie tym zajmuja, moge Ci powiedziec, ze takich gadek jak Twoj post, duzo w zyciu slyszlem. Nie ma zadnego zasranego podzialu na miekkie i twarde, wszystkie narkotyki uzalezniaja i robia wode z czachy. Takie sa realia, a wyjsc z tego gowna kolego jest juz bardzo ciezko. MONAR to bylo wielkie fiasko, znikomy procent wychodzil z tych osrodkow i nie cpal. Oczywiscie palenie trawy, niekoniecznie ( aczkolwiek jest to wielce prawdopodobne ) prowadzi do stosowania czegos silniejszego. Mam paru kolesi ktorzy sobie przypalaja i zmiany w ich psychice sa az nadto widoczne. Niechce tu Ci smucic, bo wystarczy spojrzec, na dziecinnie emocjonalne reakcje praktycznie na wszystko, problemy z koncentracja, wybuchowosc itp., itd. Nie chce Cie obrazac, ale Twoje posty na temat zalet dragow to jedna z najidiotyczniejszych rzeczy jakie od pewnego czasu slyszlem. Z jednym tylko sie zgadzam, to gowno trzeba zalegalizowac, niech ludzie powszechnie zobacza czym to smierdzi, bo zakazy nic nie dadza ( a wrecz odwrotnie ).

Pozdrawiam Cie, bo jest Ci to bardzo potrzebne.

================================================ JORGE e-mail : voys [at] polbox.com

================================================

Re: narkotyki,petycja | , 09-06-1998, 21:47

In article , "linki" wrote:

5. Pozytywne skutki. Moj przyklad. W programie poruszano przede wszystkim: trawe, amfe, heroine. Zaczalem palic rok temu. Amfe biore od ponad pol roku. Hery nie probowalem. Jakos przezyje bez tego. Przyszlosc pokaze, czy prognozy jajoglowych spelnia sie, czy tez nie. I co sie ze mna dzieje pod wplywem narkotykow? Zmienilem sie. Bez watpienia. Zostaly we mnie skutki palenia. Zdecydowanie! Jakie? Policzmy: zaczalem uczeszczac do kolka teatralnego! Potrafie odnalezc w sobie mnostwo osob, rowniez tych, ktore odgrywam. Byc moze dzieki temu otrzymalem kilka pochwal od roznych osob. | Zaczalem pisac ksiazke. Polubilem wiersze - sa glebokie i niejednoznaczne. Tak jak swiat po trawie. Podobno stalem sie bardziej otwarty i tolerancyjny. Zakochalem sie w przyrodzie. Aktualnie w moim pokoju mam 13 kwiatkow, z czego kilka jest kilkumetrowych. Ogolnie: wiecej u mnie zieleni, niz w calym (pozostalym) domu.
Te dragi to nie taka prosta sprawa... Ja bede palil. Bede bral LSD. Czasami pojade na amfie. Innym razem skusze sie na papierosa wymieszanego z haszem. Ja sie zmienilem. I jak na razie na lepsze. Dopiero po tych dragach zaczalem szukac swego ja. Znalazlem w sobie filozofa. Przedtem to wszystko pierdolilem. Przedtem rzucalbym czyms w telewizor
Moze i prawda, nie wiem. Nie chce niczego nikomu narzucac. Ale szczerze mowiac, chlopie, to bardzo smutne, ze potrzebowales do tego dragow. Znam paru ludzi, ktorzy potrafia pisac wiersze, czytac ksiazki i podlewac kwiatki bez wspomagania chemicznego...

W.O.

-----== Posted via Deja News, The Leader in Internet Discussion ==----- www.dejanews.com/ Now offering spam-free web-based newsreading

Re: narkotyki,petycja | NoPasaran, 09-06-1998, 22:24

Panie Marcinie. Niech Pan bierze co Pan chce , ale pod warunkiem ,że jak cokolwiek bedzie nie tak to nie zaangażuje Pan pogotowia , policji itp. Dorosłoć na któ się Pan powołuje jest zdolnoci do ponoszenia pełnych konsekwencji własnego postępowania.W każdym innym przypadku korzysta Pan z pomocy społeczeństwa więc i prawa społeczne winien Pan akceptować. Jak się Panu nie uda to koszta poniesiemy wszyscy - ja też. A ja i moje rodowisko nie mamy ochoty płacić za leczenie durni , którzy sami sobie s winni.
Drogi panie Vad

Czy moze pan powiedziec, ze teraz pogotowie jest wzywane tylko w przypadkach nie zawinionych przez poszkodowanego ? kilka malenkich przykladzikow: zawal - swinia zarl za duzo miasa, nie ruszal sie - zawal z powodu wlasnej glupoty rak pluc - idjota palil papierosy, mimo coraz wiekszych informacji o ich szkodliwosci - rak z powodu wlasnej glupoty wypadaek drogowy - przyczyna byla brawurowa jazda - kalectwo skutkiem glupoty

Za to takze placi spoleczenstwo ... moze wobec tego sprywatyzowac rynek uslug medycznych ? Osoba podpisywalaby (lub nie) umowe z firma ubezpieczeniowa - gwarantujaca w razie wypadku pokrycie kosztow leczenia ... i koniec placenia za glupote innych - placisz wylacznie za swoja ... hej n0pasaran

- jeden sędzia do drugiego - "Sd sprawiedliwie, a jak nie możesz, kieruj się swoim widzimisię"

Re: narkotyki,petycja | NoPasaran, 09-06-1998, 22:24

po pierwsze: ,nie mowilem o systemie kartkowym nastepne: czy to ze w niektorych krajach bron jest dostepna i osoby dorosle moga wystapic o jej posiadanie oznacza ,ze pod nieobecnosc ojca ta bronia bawi sie jego nieletni syn? nastepne:dawki bylyby scisle ustalone i nie byloby mowy o ich zwiekszaniu, wyjatkiem bylyby powody medyczne ,lecz o tym decydowalby lekarz ,zreszta tak jak jest obecnie-lekarze przepisuja np:morfine w przypadku gdy slabsze leki nie sa skuteczne nastepne:srodki wydawane bylyby w aptece nastepne:osoba decydujaca sie na eksperymentowanie musialaby zdac trudny egzamin testowy z wiedzy o dzialaniu i zagrozeniach w/w srodkow ostatnie:osoba moglaby zamowic jednoczesnie tylko jeden srodek ,nie np zestaw LSD+ametamina+THC+.......itd jeszcze jedno:substancje te bylyby specjalnie znaczone(chemicznie) i jakakolwiek proba ich odsprzedawania wiazalaby sie z wysokimi karami
O Jezus Maria ! Oczywiscie widze koniecznosc powolania Wyzszej Szkoly ds racjonowania narkotykow, najlepiej nowego ministerstwa ds narkomanii kontrolowanej i z racji popularnosci prochow, jakis 400 tys armii urzednikow mogacej poradzic sobie ze wszystkim ... Ach konieczne sa jeszcze zdublowane urzedy kontrolujace i urzedy kontroli urzedow kontrolnych, gdyz w tym niepewnym towarzystwie trzeba patrzec sobie na rece ...

wyzszy kontroler od spraw marijuany, peyotlu i lsd wywarmistrz II stopnia n0pasaran

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 10-06-1998, 16:42

Vad napisał(a) w wiadomości: ...

Drogi Vad'dzie!

Panie Marcinie. Niech Pan bierze co Pan chce , ale pod warunkiem ,że jak
cokolwiek bedzie
nie tak to nie zaangażuje Pan pogotowia , policji itp.
Napisał Pan kompletną bzdurę, dlaczego np. w stanie zagrożenia życia (np. przedawkowanie) nie miałbym wezwać pogotowia? Zgodnie z Pana tokiem rozumowania nie należało by "angażować" policji i pogotowia w przypadku wypadku, który spodował kierowca przekraczając dozwoloną prędkość i uderzając w drzewo! Nie pomógłby Pan temu "durniowi"?

Dorosłość na któą się Pan powołuje jest zdolnością do ponoszenia pełnych konsekwencji
własnego
postępowania.W każdym innym przypadku korzysta Pan z pomocy
społeczeństwa
więc i prawa społeczne winien Pan akceptować.
Prawa społeczne mają to do siebie, że łatwo je zmieniać (vide aborcja).

Jak się Panu nie uda to koszta poniesiemy wszyscy - ja też. A ja i moje środowisko nie mamy
ochoty płacić
za leczenie durni , którzy sami sobie są winni.
Po pierwsze, czy mógłby Pan sprecyzować "ja i moje środowisko". Po drugie, ja na przykład nie mam ochoty płacić na Ursusa, górnictwo i wiele innych deficytowych przedsiębiorstw.

Argument o alkoholu i papierosach jest wywrotny . Te używki już funkcjonują od dawien dawna we współczesnych społeczeństwach czy to znaczy że mamy do tego dołożyc narkotyki ?

Narkotyki także od dawien dawna funkcjonują w społeczenistwie! Teraz po prostu zaczynają być dostępne dla każdego! Jest to problem przed którym trzeba stanąć twarzą w twarz, bo czy Pan tego chce czy nie narkotyki w chwili obecnej dostępne są w prawie każdej szkole średniej, a zaczynają być dostępne w szkołach podstawowych! A przecież prawo zabrania nimi handlować!

pozdrawiam z szacunkiem vad. " wolność to uświadomiona konieczność"
Pozdrowienia Marcin PS Tak naprawdę to nikt nie jest wolny.

Re: narkotyki,petycja | , 11-06-1998, 10:35

On Mon, 8 Jun 1998 19:21:48 +0200, "dziubek" wrote:

tolerancja

oto re: nieprawda jest ,ze 200ug LSD to 8 dzialek, 200 to jedna,dwie dzialki , po prostu nie oplaca sie brac mniejszych (jak i wiekszych) ze wzgledow psychologicznych, branie mniejszych dzialek moze wyrobic tolerancje i potem czlowiek nigdy nie pozna co sie moze dziac przy klasycznej dwusetce sam zaczynalem od 200
tolerancja po zazywaniu LSD - dziwne. wlasnie tu mam pytanie czy 200ug to 200jednostek? Poza tym wazna jest czystosc preparatu Taki zwykly Panoramix nie ma 100% czystego kwasku.

dlaczego 200ug/miesiac : uwazam ,ze LSD nie nadaje sie do czestego brania (tolerancja psychiczna),
dlaczego tolerancja raczej uzaleznienie psychiczne.

poza tym czeste branie LSD wydaje sie rownie toksyczne i niedobre dla psychiki jak niebranie go nigdy ;-) (sic)
Wszystko zależy od osobnika.
dlatego wszyscy napaleni ,ktorzy chcieliby wziac naraz np:2000 ug(mcg) i uszkodzic sobie psychike , powinni go skladac przez 10 miesiecy i to nauczylo by ich moze pokory kontroli i koncentracji
dawka 1-2 mg uwazana jest za smiertelna
i taki system nie odbieralby ludziom dostepu do tego badz co badz ge- nialnego leku

tak piekne czasy minely kiedy to firmy farmaceutyczne placily ludziom za branie kwasku :^)

Ropuch

Re: narkotyki,petycja | , 11-06-1998, 10:35

Ropuch napisał(a) w wiadomości: ... nastepny czy

Możesz to zrobić zawsze i niezależnie od obowiązującego prawa! Właśnie tak zabili Tomka Jaworskiego i co?

przynajmniej moze ktos posiedzi i szybko nie zrobi tego drugi raz. Ropuch

Re: narkotyki,petycja | , 11-06-1998, 10:36

On Mon, 8 Jun 1998 01:17:29 +0200, "linki" wrote:

a ty miales ?
pierwszy jakies 6 lat temu o ile polska trawka to narkotyk :)

- 1. Podzial narkotykow: bardzo wazny. Narkotyk narkotykowi nie jest rowny, tak jak lekarstwo lekarstwu nie jest rowne, itd.
no wiadomo

2. Wiedza. Mowili, ze nie ma kasy na ksiazki, na edukacje. Pytanie? Czy puszczanie programu poswieconego narkotykom w okolicach polnocy sluzyc ma tej edukacji? Taniej placa za prad, czy cóś? 3. Istniejace ksiazki o dragach to w wiekszosci hasla zywcem wziete z totalitarnej propagandy. Narkotyki sa 474 razy bardziej uzalezniajace od nikotyny! Bzdura!!! Jaki narkotyk? Na jaki organizm? W jakich warunkach?
nie czytalem takich ksiazek - straszne lamerstwo

4. Porownajmy polski problem narkomanii z holenderskim. To nie da pelnego obrazu, ale przyniesie wiecej pozytku niz czce dyskusje.
niechcialbym zeby w Polsce bylo tak jak np w Amsterdamie

5. Pozytywne skutki. Moj przyklad. W programie poruszano przede wszystkim: trawe, amfe, heroine. Zaczalem palic rok temu. Amfe biore od ponad pol roku. Hery nie probowalem. Jakos przezyje bez tego. Przyszlosc pokaze, czy prognozy jajoglowych spelnia sie, czy tez nie. I co sie ze mna dzieje pod wplywem narkotykow? Zmienilem sie. Bez watpienia. Zostaly we mnie skutki palenia. Zdecydowanie! Jakie? Policzmy: zaczalem uczeszczac do kolka teatralnego! Potrafie odnalezc w sobie mnostwo osob, rowniez tych, ktore odgrywam. Byc moze dzieki temu otrzymalem kilka pochwal od roznych osob. | Zaczalem pisac ksiazke. Polubilem wiersze - sa glebokie i niejednoznaczne. Tak jak swiat po trawie. Podobno stalem sie bardziej otwarty i tolerancyjny. Zakochalem sie w przyrodzie. Aktualnie w moim pokoju mam 13 kwiatkow, z czego kilka jest kilkumetrowych. Ogolnie: wiecej u mnie zieleni, niz w calym (pozostalym) domu.
tak takie mile sa poczatki pogadamy za lat 10 albo nawet mniej zalezy co bedziesz bral. Wszystko zalezy też od psychiki czlowieka i tego jak czesto sie uzywa.

U mnie na chacie tez byly "kwiatki" z takimi CHARAKTERYSTYCZNYMI listkami.

Nic nie jest do konca zle, nic nie jest do konca dobre. A jesli te dragi pozwalaja otworzyc nam umysl, poznac samego siebie, znalezc wspolny jezyk z reszta przyrody...
kiedys minie ci ta fascynacja wierz mi

Te dragi to nie taka prosta sprawa... Ja bede palil. Bede bral LSD. Czasami pojade na amfie. Innym razem skusze sie na papierosa wymieszanego z haszem. Ja sie zmienilem. I jak na razie na lepsze. Dopiero po tych dragach zaczalem szukac swego ja. Znalazlem w sobie filozofa. Przedtem to wszystko pierdolilem. Przedtem rzucalbym czyms w telewizor
poczekamy zobaczymy :)

Ropuch

Re: narkotyki,petycja | Rafał Pniewski, 12-06-1998, 10:20

--------------A26ACDFF29089DE5D5AD9060 Content-Type: text/plain; charset=us-ascii Content-Transfer-Encoding: 7bit

Zgadzam sie z Toba, narkotyki trzeba zalegalizowac, nie rozumiem dlaczego jednak tylko miekkie ( cokolwiek to znaczy ). Jezeli ktos chce sobie cpac, to jest wylacznie jego osobista sprawa, denerwuje mnie ta niby troska o spoleczenstwo. Ze swoim cialem, w kazdym normalnym kraju powinno robic sie co sie chce. To byloby zreszta wyjatkowo dobre wyjscie z sytuacji, w ciagu pieciu lat wiekszosc cpunow by sie zacpala na smierc, niestety zwiekszylaby sie ilosc nowych, ale tez przez krotki okres, bo pozniej skonczyloby sie pierdolenie o miekkich, nieszkodliwych dragach, o wizjach artystycznych itp.
Pozwolicie Panie i Panowie ze sie wyraze na ten temat:otoz ostatno tez o tym myslalem. Czlowiek ma prawo robic z soba co chce - tylko zeby potem nie mial pretensji do innych.. A teraz mala strategia Narkotykowa... - (1) Zlikwidowac wszelkie utrudnienia na sprowadzanie narkotykow wszelkiej masci do Polski, - Niech panstwo zacznie je nwet sprzedawac (ale oczywiscie ceny w dol - stosujac nawet dumping, - Niech ludzie kupuja jak chca i gdzie chca... - W ten sposon zniszczy sie swiat przemyslu przestepczego produkujacego narkotyki, - Pod koniec tego procesu, rozpoczac bardzo aktywne zniechecanie spoleczenstwa do narkotykow, - po smierci ekonomicznej ostatniego handlarza, rozpoczac proces sprzedazy w wyspecjalizowanych osrodkach zwalczajacych narkomanie, akonczac ja w innych miejscach uprzednio wykorzystywanych. Od poczatku okresu (patrz punkt 1), stosowac optocz biernego nauczania w szkolach podst. takze aktywne. Takie w ktorych uczestnicza takze "psychiczni". Takie dzieci nie tkna w zyciu narkotykow. (nie ma to jak pranie mozgu). Zalety Okresu: - Zniszczona wiekszosc przestepcza w kraju, - Zniszczone wszelkie zalazki narkomanii, - Zmniejszona ilosc pieniedzy potrzebna w przyszlosci na leczenie narkomanow. Wady: - Trzeba niestety zainwestowac w zmiane prawa, oraz na caly program.

Wydaje mi sie, ze dla ekonomisty - program ten nie bedzie mial sensu, gdyz przyniesie w ciagu najblizszych paru lat od momentu wprowadzenia wieksze straty, anizeli zyski. Poza tym z punktu niektorych politykow skoncza sie lapowki od zagrozonych upadkiem dealerow... Aha - moze zastanowmy sie jeszcze raz nad pewna kwestia: Co nazywamy narkotykiem ? Czy uzytki ktore uzalezniaj? Tak ! TO DLACZEGO W TYM KRAJU SPRZEDAJE SIE PAPIEROSY !!! Wiecie ? Bo ja nie wiem ... Rafcio

############################### rafcio7 [at] friko3.onet.pl ###############################

--------------A26ACDFF29089DE5D5AD9060 Content-Type: text/html; charset=us-ascii Content-Transfer-Encoding: 7bit

Zgadzam sie z Toba, narkotyki trzeba zalegalizowac, nie rozumiem dlaczego jednak tylko miekkie ( cokolwiek to znaczy ). Jezeli ktos chce sobie cpac, to jest wylacznie jego osobista sprawa, denerwuje mnie ta niby troska o spoleczenstwo. Ze swoim cialem, w kazdym normalnym kraju powinno robic sie co sie chce. To byloby zreszta wyjatkowo dobre wyjscie z sytuacji, w ciagu pieciu lat wiekszosc cpunow by sie zacpala na smierc, niestety zwiekszylaby sie ilosc nowych, ale tez przez krotki okres, bo pozniej skonczyloby sie pierdolenie o miekkich, nieszkodliwych dragach, o wizjach artystycznych itp. Pozwolicie Panie i Panowie ze sie wyraze na ten temat:otoz ostatno tez o tym myslalem. Czlowiek ma prawo robic z soba co chce - tylko zeby potem nie mial pretensji do innych.. A teraz mala strategia Narkotykowa... - (1) Zlikwidowac wszelkie utrudnienia na sprowadzanie narkotykow wszelkiej masci do Polski, - Niech panstwo zacznie je nwet sprzedawac (ale oczywiscie ceny w dol - stosujac nawet dumping, - Niech ludzie kupuja jak chca i gdzie chca... - W ten sposon zniszczy sie swiat przemyslu przestepczego produkujacego narkotyki, - Pod koniec tego procesu, rozpoczac bardzo aktywne zniechecanie spoleczenstwa do narkotykow, - po smierci ekonomicznej ostatniego handlarza, rozpoczac proces sprzedazy w wyspecjalizowanych osrodkach zwalczajacych narkomanie, akonczac ja w innych miejscach uprzednio wykorzystywanych. Od poczatku okresu (patrz punkt 1), stosowac optocz biernego nauczania w szkolach podst. takze aktywne. Takie w ktorych uczestnicza takze "psychiczni". Takie dzieci nie tkna w zyciu narkotykow. (nie ma to jak pranie mozgu). Zalety Okresu: - Zniszczona wiekszosc przestepcza w kraju, - Zniszczone wszelkie zalazki narkomanii, - Zmniejszona ilosc pieniedzy potrzebna w przyszlosci na leczenie narkomanow. Wady: - Trzeba niestety zainwestowac w zmiane prawa, oraz na caly program.

Wydaje mi sie, ze dla ekonomisty - program ten nie bedzie mial sensu, gdyz przyniesie w ciagu najblizszych paru lat od momentu wprowadzenia wieksze straty, anizeli zyski. Poza tym z punktu niektorych politykow skoncza sie lapowki od zagrozonych upadkiem dealerow... Aha - moze zastanowmy sie jeszcze raz nad pewna kwestia: Co nazywamy narkotykiem ? Czy uzytki ktore uzalezniaj? Tak ! TO DLACZEGO W TYM KRAJU SPRZEDAJE SIE PAPIEROSY !!! Wiecie ? Bo ja nie wiem ... Rafcio        

###############################    rafcio7 [at] friko3.onet.pl ###############################  

--------------A26ACDFF29089DE5D5AD9060--

Re: narkotyki,petycja | Marcin R., 12-06-1998, 17:20

Ropuch napisał(a) w wiadomości: >>Możesz to zrobić zawsze i niezależnie od obowiązującego prawa!
przynajmniej moze ktos posiedzi i szybko nie zrobi tego drugi
raz.
Ropuch
Pożyjemy zobaczymy:-) Pozdrowienia Marcin

Re: narkotyki,petycja | pawel, 20-06-1998, 02:03

,jednak kazdy dorosly czlowiek

/me sie zesikal ze smiechu

Re: narkotyki,petycja | , 06-07-1998, 14:48

In article , "Krystian Kozerawski" wrote:

Dla mnie czy ktoś pije wódke czy pali trawe jest takim samym frajerem. Wymienianie zalet trawy ( co powiesz o zaletach kompotu?) to totalna błazenada. 90% moich znajomych pali i ćpa różne rzeczy. Każdy z nich ma tą sama
śpiewkę
o zaletach narkotyków. Podstawowa ich wada to to że trawa robi z nich monotonnych prostaków
którzy
potrafia gadac tylko o tym. Uwazam że dragi powinny byc zalegalizowane tak jak wódka.

MacKozer

Moim skromnym zdaniem powinno sie zdelagalizowac takze: -jedzenie miesa, IRC, zeglarstwo, pilke nozna - poniewaz ja z tych rzeczy nie robie i nie korzystam.

Sebastian Sturgulewski

Re: narkotyki,petycja | , 06-07-1998, 14:51

In article , "dziubek" wrote:
nie jestem za pelna legalizacja ,jednak kazdy dorosly czlowiek powinien miec mozliwosc zlozenia zamowienia w jakiejs instytucji (medycznej) na okreslona (scisle)ilosc narkotykow ,np:200mikrogramow LSD/miesiac, 1g amfetaminy/miesiac, 10g konopi/miesiac itd

stary! 10 gram ziela starczyloby mi na poltora roku. Nie za duzo jarasz? Sebastian Sturgulewski

Re: narkotyki,petycja | , 06-07-1998, 15:01

In article , "Vad" wrote:
Panie Marcinie. Niech Pan bierze co Pan chce , ale pod warunkiem ,że jak cokolwiek
bedzie
nie tak to nie zaangażuje Pan pogotowia , policji itp. Dorosłość na któą
się
Pan powołuje jest zdolnością do ponoszenia pełnych konsekwencji własnego postępowania.W każdym innym przypadku korzysta Pan z pomocy
społeczeństwa
więc i prawa społeczne winien Pan akceptować. Jak się Panu nie uda to
koszta
poniesiemy wszyscy - ja też. A ja i moje środowisko nie mamy ochoty
płacić
za leczenie durni , którzy sami sobie są winni. Argument o alkoholu i
A ja nie mam ochoty placic na durni, ktorzy mysla ze policyjna palka i zyliardami zlotych da sie narkotyki wyeliminowac z zycia spolecznego. Jakas francuska firma na zlecenie jakiejs instytucji rzadowej obliczyla, ze w Polsce co roku z przedawkowania ginie 150 osob. Proponuje w niedziele w niedzielnych Wiadomosciach posluchac ile ginie w weekend ludzi na drogach (srednio 80), wiec co delegalizujemy jazde samochodem?, a moze lepiej te grube pieniadze przeznaczone na walke z narkotykami przeznaczyc na poprawe bezpieczenstwa na drogach. Sebastian Sturgulewski

Re: narkotyki,petycja | Edward E, 06-07-1998, 15:09

śpiewkę którzy

Moim skromnym zdaniem powinno sie zdelagalizowac takze: -jedzenie miesa, IRC, zeglarstwo, pilke nozna - poniewaz ja z tych rzeczy nie robie i nie korzystam.
calkowicie zgadzam sie z ta opinia,

Re: narkotyki,petycja | Tomasz Kluwak, 06-07-1998, 15:17

Sebastian Sturgulewski wrote: (...)

A ja nie mam ochoty placic na durni, ktorzy mysla ze policyjna palka i zyliardami zlotych da sie narkotyki wyeliminowac z zycia spolecznego. Jakas francuska firma na zlecenie jakiejs instytucji rzadowej obliczyla, ze w Polsce co roku z przedawkowania ginie 150 osob. Proponuje w niedziele w niedzielnych Wiadomosciach posluchac ile ginie w weekend ludzi na drogach (srednio 80), wiec co delegalizujemy jazde samochodem?, a moze lepiej te grube pieniadze przeznaczone na walke z narkotykami przeznaczyc na poprawe bezpieczenstwa na drogach. Sebastian Sturgulewski
A ile pieniędzy państwo polskie wydaje na leczenie narkomanów?

Tomasz Kluwak

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 06-07-1998, 15:23

Sebastian Sturgulewski napisał(a) w wiadomości: ...
In article , "dziubek" wrote: stary! 10 gram ziela starczyloby mi na poltora roku. Nie za duzo jarasz? Sebastian Sturgulewski
mam na musli slabsze odmiany typu: durban poison orange,master kush,stropharia cubenis,stropharia semiglobata itp....

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 06-07-1998, 18:37

dziubek napisał(a) w wiadomości: ...
Sebastian Sturgulewski napisał(a) w wiadomości: ...
a swoja droga to jest dowod na istnienie telepatii ,przez miesiac nie odbieralem listy ,a zrobilem to dopiero teraz ,5min po twoim poscie nie mowiac juz o tym ,ze przez miesiac nikt nie pisal na ten subiect *

*subiectsłówko pochodzenia ang.

Re: narkotyki,petycja | E l l i A t, 07-07-1998, 11:44

Sebastian Sturgulewski wrote:

A ja nie mam ochoty placic na durni, ktorzy mysla ze policyjna palka i zyliardami zlotych da sie narkotyki wyeliminowac z zycia spolecznego. Jakas francuska firma na zlecenie jakiejs instytucji rzadowej obliczyla, ze w Polsce co roku z przedawkowania ginie 150 osob. [- - -]
Ma pan całkowitą rację chociaż moim zdaniem "środek cięzkości" tego problemu leży gdzie indziej. Nie chodzi tu o śmiertelność wśród narkomanów, bo śmierć bezproduktywnej jednostki jest z punktu widzenia "mrowiska" ze wszech miar korzystna, problemem jest zorganizowana przestępczość żerująca na głodzie narkotykowym. Legalizacja narkotyków dość mocno podcięła by im skrzydła, pozostałby jeszcze problem jak do narkotyków zablokować dostęp małolatom.

Pozdrawiam ElliAt

Re: narkotyki,petycja | Tomasz Rakowski, 07-07-1998, 22:46

Tomasz Kluwak wrote in message ...
Sebastian Sturgulewski wrote: (...)

A ile pieniędzy państwo polskie wydaje na leczenie narkomanów?

Tomasz Kluwak

A ile wydaje na leczenie palaczy i pijakow ?? Duzo, ale na papierosy i alkohol w kazdym normalnym kraju nakada sie wysokie podatki dzieki czemu kupujacy placa za swoje leczenie.

Swoja droga mogli by tez nakladac wyskie podatki na inne produkty powodujace schorzenia w zleznosci od tego jaki jest wplyw tych produktow na stan zdrowia sporzywajacych..

Re: narkotyki,petycja | Mirek 'Leon' Iwanowski, 08-07-1998, 16:17

Tomasz Rakowski napisał(a) w wiadomości: ...
A ile wydaje na leczenie palaczy i pijakow ?? Duzo, ale na papierosy i alkohol w kazdym normalnym kraju nakada sie wysokie podatki dzieki czemu kupujacy placa za swoje leczenie.
O ile dobrze pamietam to wg. obliczen przeprowadzonych w USA leczenie i inne wydatki na palaczy sa drozsze niz przychody ze sprzedazy papierosow.

Leon

------------------------------------------------------ No women, no kids... that's the rule. ------------------------------------------------------ Mirek 'Leon' Zawodowiec mailto:leon [at] polsl.gliwice.pl zeus.polsl.gliwice.pl/~leon

Re: narkotyki,petycja | Pawel Rogozinski, 10-07-1998, 01:16

[cytowane osoby sa pomieszane. Liczba ">" zmieniona...]

Tolerancja na kwas wcale sie nie zwieksza. Zwieksza sie odpornosc psychiczna delikwenta zazywajacego, co wcale nie jest jednaznaczne. Po prostu przestaje to byc "nowym" stanem psychicznym.

wuahahahahaha sam to wymysliles gratulacje, beda kartki tak jak kiedys na mieso jasne ustal tez dawki i menu tylko rozssadniej 200 ug LSD to gdzies 8 dzialek
Nieprawda. 200ug LSD to jedna/dwie dzialki.

czystosc preparatu Taki zwykly Panoramix nie ma 100% czystego kwasku.
LSD jest naprawde niezwyklym srodkiem. Juz jego minimalna ilosc powoduje odmienne stany swiadomosci. Papierki mieszcza tak niewiele, ze nie da sie na nich pomiescic innych narkotykow. Kraza mity o amfetaminie na panoramix'ach. Blad. Na papierku da sie co najwyzej zmiescic 1/10 najmniejszej dawki amfetaminy...

Dlatego co jak co... ale o czystosc to bym sie nie martwil... raczej o ilosc... ;-D=

tak piekne czasy minely kiedy to firmy farmaceutyczne placily ludziom za branie kwasku :^)
Heh. Podobno w Czechach robia jeszcze z tym eksperymenty... na jakims uniwerku...

pozdrawiam, Pawel Rogozinski Ge-IAD ol VovinE aka Reorx smtp://reorx [at] ids.pl

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 10-07-1998, 19:24

Tolerancja na kwas wcale sie nie zwieksza. Zwieksza sie odpornosc psychiczna delikwenta zazywajacego, co wcale nie jest jednaznaczne. Po prostu przestaje to byc "nowym" stanem psychicznym.
przeczytales to gdzies ,czy wiesz z wlasnego doswiadczenia? co wcale nie jest jednoznaczne...

Re: narkotyki,petycja | Pawel Rogozinski, 11-07-1998, 01:02

dziubek wrote:
przeczytales to gdzies ,czy wiesz z wlasnego doswiadczenia? co wcale nie jest jednoznaczne...
Przeczytalem to juz po tym, gdy po raz ostatni zaznalem "iluminujacego kwasu", a moje odczucia byly wczesniej identyczne. Gdy czlowiek jest w stanie sie odpowiednio wygimnastykowac umyslowo i zyciowo, sprawic by jego zycie nie bylo monotonne, to za kazdym razem bedzie mial zupelnie inne odczucia... tylko ludzie pograzajacy sie coraz bardziej w swym malym swiatku, patrzacy tylko z jednej strony, bo kwas ich, owszem zmienil, ale nie potrafia po raz kolejny doznac przemiany, doznaja czegos na ksztalt "tolerancji". Ale jest to jak najbardziej psychiczne.

pozdrawiam, Pawel Rogozinski "Doswiadczac znaczy zyc naprawde" Ge-IAD ol VovinE aka Reorx smtp://reorx [at] ids.pl

Re: narkotyki,petycja | dziubek, 11-07-1998, 03:21

,czy wiesz z wlasnego doswiadczenia?
Przeczytalem to juz po tym, gdy po raz ostatni zaznalem "iluminujacego
kwasu",
a moje odczucia byly wczesniej identyczne. Gdy czlowiek jest w stanie sie odpowiednio wygimnastykowac umyslowo i
zyciowo,
sprawic by jego zycie nie bylo monotonne, to za kazdym razem bedzie mial zupelnie inne odczucia... tylko ludzie pograzajacy sie coraz bardziej w swym malym swiatku, patrzacy tylko z jednej strony, bo kwas ich, owszem zmienil, ale nie potrafia po raz kolejny doznac przemiany, doznaja czegos
na
ksztalt "tolerancji". Ale jest to jak najbardziej psychiczne.
mysle ,ze to interesujace co napisales,lecz jak wytlumaczyc fakt ,ze ludzie bardzo rzadko po to siegaja,sam chcialem sprawdzic co bylo istota tego pierwszego razu ,wiem ,ze stalo sie cos waznego i wspanialego ale umysl broni sie przed zapa- pamietaniem rzeczy z tym zwiazanych , a nastepne proby czesto sa jakies niewyrazne (uszkodzenie neuronow?), wiem natomiast jedno ,ze czeka mnie nastepny (niewyrazny?) eksperyment

Re: narkotyki,petycja | Pawel Rogozinski, 11-07-1998, 16:27

dziubek wrote:

[moj tekst]
mysle ,ze to interesujace co napisales,lecz jak wytlumaczyc fakt ,ze ludzie bardzo rzadko po to siegaja,
hehe... moze to po prostu po ostatnim razie czuja sie tak zawiedzeni, ze nie chce im sie tego powtarzac... albo bylo tak strasznie, ze nie chca do tego wracac. Ja to ujme tak: wina Cenzora.

Przeszedlem okres tzw. "tolerancji", po czym uswiadomilem sobie co sie ze mna dzieje... i "tolerancja" zniknela.

sam chcialem sprawdzic co bylo istota tego pierwszego razu, wiem, ze stalo sie cos waznego i wspanialego ale umysl broni sie przed zapamietaniem rzeczy z tym zwiazanych , a nastepne proby czesto sa jakies niewyrazne (uszkodzenie neuronow?), wiem natomiast jedno, ze czeka mnie nastepny (niewyrazny?) eksperyment
Nie jestem autorytetem w sprawach medycznych... jestem nawet laikiem, lecz wydaje mi sie, ze znalazlem jedna z (mozliwych) odpowiedzi.

Generalizujac: 1) Podczas pierwszego razu dzieja sie rzeczy niezwykle. Wiekszosc uzywajacych, twierdzi, ze pierwsze dwa-trzy razy sa najlepsze. 2) Pozniej zazywajacy zauwaza brak sensu tego co robi, ale nadal ma nadzieje. Ogarnia go czesta melancholia.

*Istota pierwszego razu* Wedlug mnie, jest to nowy stan swiadomosci, a umysl niespecjalnie moze sobie z tym poradzic. Zdaje sie, ze tworza sie nowe polaczenia neuronowe, powodujace absurdalne (teoretycznie) powiazania. Cenzor, czyli mechanizm kontrolujacy nasza swiadomosc, zabrania nam spojrzenia na cos co jest zupelnie odmienne, na cos, co mogloby zniszczyc idee i "prawidlowe" powiazania neuronowe. Czasem obalenie cenzora moze byc pozytywnym dzialaniem, a czasem moze wplynac bardzo destrukcyjnie, jesli jazn sama nie potrafi sie uporac z natlokiem sprzecznych informacji. Slyszalem o osobie, ktora spostrzega smugi, gdy machnie sobie przed oczami reka (!niesprawdzone!). ;-G Na nastepne proby cenzor jest juz jakby przygotowany. Poznal juz troche ten "nowy" stan i bedzie staral sie jak najlepiej jemu przeciwdzialac. A przypadki zwiazane z mala dawka... well... to tak jak ze szczepionkami. Tylko wzmacniaja cenzora.

Wiec dazmy do kontroli nad cenzorem ;-G. Obalmy go. Niech zyje wolnosc!

HAIL SIEG DISCORDIA!

pozdrawiam, Pawel Rogozinski Ge-IAD ol VovinE aka Reorx smtp://reorx [at] ids.pl

Re: narkotyki,petycja | Mariusz Grzeca, 12-07-1998, 17:33

Pawel Rogozinski wrote:

Nie jestem autorytetem w sprawach medycznych... jestem nawet laikiem, lecz wydaje mi sie, ze znalazlem jedna z (mozliwych) odpowiedzi.

Generalizujac: 1) Podczas pierwszego razu dzieja sie rzeczy niezwykle. Wiekszosc uzywajacych, twierdzi, ze pierwsze dwa-trzy razy sa najlepsze. 2) Pozniej zazywajacy zauwaza brak sensu tego co robi, ale nadal ma nadzieje. Ogarnia go czesta melancholia.
przy zalozeniu, ze nadal mowicie o kwasie, to, generalizujac, za pierwszym, jak i za kolejnymi razami nie dzieje sie nic szczegolnie niezwyklego. lsd jest antagonista serotoniny i powoduje zmniejszenie aktywnosci ukladu neuronow 5-th-ergicznych, bedacych ukladem antagonistycznym w stosunku do ukladu neronow katecholaminowych. mniejsza aktywnosc tegoz ukladu prowadzi do niekontrolowanej aktywacji ukladu neuronow katecholaminowych, w skutkach zbiloznego do kazdej psychozy katecholaminowej np. do milosnej euforii w przypadku niewielkich dawek rzedu kilkunastu - kilkudzesieciu gamma, do stanow przypominajacych ciezkie formy schizowfrenii paranoidalnej przy dawkach 800-1000 i wiecej gamma. nie tworza sie zadne nowe polaczenia, neurony nie ulegaja uszkodzeniu, nie jest to zaden odmienny stan swiadomosci, a jedynie stan zaburzonej swiadomosci wywolany uposledzonym (na kilka 'chwil') przewodnictwem w mozgu. a wzrost tolerancji na kwas po kilku razach ma podloze wylacznie fizjologiczne, nie psychiczne - sprawnie funkcjonujacy mozg utrzymuje wzgledna rownowage miedzy w.w. ukladami. po kilku niespodziewanych zaburzeniach tej rownowagi mozg 'uczy' sie jak radzic sobie z takimi zachwianiami tzn. zwieksza rezerwy serotoniny. daje to taki efekt, jakby zazyto kilkakrotnie mniejsza dawke lsd. i ot cala filozofia, bez odmiennych stanow swiadomosci i innych 'metafizycznych' uniesien. lsd to najlepiej poznany i opisany psychomimetyk - wystarczy troche poszukac na necie, by znalezc wszystko od powaznych prac naukowych do domowych sposobow uzyskiwania kwasu ze sporyszu - polecam, zwlaszcza to pierwsze ;-) niech mnie ktos poprawi, jesli bredze - to bardzo prawdopodobne ;-D

HAIL SIEG DISCORDIA!

pozdrawiam, mg.

-- _ +----------------------------------+ _ /o)| MARIUSZ GRZECA |(o / / | Email : mgrzeca [at] .bigfoot.com | _( (_ | _ _ | _) )_ ((( )+-/o)--------------------------(o-+(/ /))) (\\ _/ / _/ ////) / / _____/ _____/

Re: narkotyki,petycja | Piotr Solarz, 12-07-1998, 18:35

Tomasz Kluwak napisał(a) w artykule ... : Sebastian Sturgulewski wrote: : > Jakas francuska firma na zlecenie jakiejs instytucji rzadowej obliczyla, : > ze w Polsce co roku z przedawkowania ginie 150 osob. Proponuje w : > niedziele w niedzielnych Wiadomosciach posluchac ile ginie w weekend : > ludzi na drogach (srednio 80), wiec co delegalizujemy jazde samochodem?, : > a moze lepiej te grube pieniadze przeznaczone na walke z narkotykami : > przeznaczyc na poprawe bezpieczenstwa na drogach. : > Sebastian Sturgulewski : : A ile pieniędzy państwo polskie wydaje na leczenie narkomanów? : A ile na inwalidów po wypadkach i ich rekonwalescencję?

Piotrek

Re: narkotyki,petycja | Piotr Kosibowicz, 04-08-1998, 13:34

Sebastian Sturgulewski wrote in article
Jakas francuska firma na zlecenie jakiejs instytucji rzadowej obliczyla, ze w Polsce co roku z przedawkowania ginie 150 osob. Proponuje w niedziele w niedzielnych Wiadomosciach posluchac ile ginie w weekend ludzi na drogach (srednio 80), wiec co delegalizujemy jazde samochodem?,
troche mniej ok 20. tylez samo jest samobójstw. Z zapicia sie na smierc ginie kilka tysiecy polaków i jakos nikt nie bije na alarm, bo spowszednialo od stuleci

Regards, Piotr Remove NOSPAM kosi [at] NOSPAMpipeta.chemia.pk.edu.pl Spammers send spam to Reed Hundt: rhundt [at] fcc.gov And to the customer [at] email.usps.gov

Re: narkotyki,petycja | Piotr Kosibowicz, 04-08-1998, 13:34

Mirek 'Leon' Iwanowski wrote in article
O ile dobrze pamietam to wg. obliczen przeprowadzonych w USA leczenie i
inne
wydatki na palaczy sa drozsze niz przychody ze sprzedazy papierosow.

to prawda zarabia firma a kosztami leczenia obciaza sie tzw. ,,panstwo''

Re: narkotyki,petycja | Boguslaw Szostak, 04-08-1998, 14:11

Piotr Kosibowicz wrote in article ...

Mirek 'Leon' Iwanowski wrote in article inne to prawda zarabia firma a kosztami leczenia obciaza sie tzw. ,,panstwo''

Czy Pan sie dobrze zastanowil?

Czy pan wie jakim OGROMNYM podatkiem obciazone sa papierosy?

Panstwo bierze WIELOKROTNIE wiecej niz firma tytoniowa

Boguslaw

Re: narkotyki,petycja | Piotr Kosibowicz, 07-08-1998, 04:27

Boguslaw Szostak wrote in article ...

Piotr Kosibowicz wrote in article ...
i
,,panstwo''
Czy Pan sie dobrze zastanowil?

Czy pan wie jakim OGROMNYM podatkiem obciazone sa papierosy?

Panstwo bierze WIELOKROTNIE wiecej niz firma tytoniowa

chyba dobrze. Zalezy co kto liczy. Ja np. wszystko. Ile w/g pana kosztuje operacja bypasów, kalectwo, zniedołeznienie, opieka nad kaleka bez pluca czy krtanii? Asysta przy umieraniu na raka? To wszystko placi rodzina lub tzw. system opieki zdrowotnej.

nie znam bardziej dochodowych kompanii multinarodowych jak tytoniowe pomimo tych podatków had którymi pan roni lzy.
Regards, Piotr Remove NOSPAM kosi [at] NOSPAMpipeta.chemia.pk.edu.pl Spammers send spam to Reed Hundt: rhundt [at] fcc.gov And to the customer [at] email.usps.gov

Re: narkotyki,petycja | Piotr Kosibowicz, 07-08-1998, 04:27

E l l i A t wrote in article ...
Sebastian Sturgulewski wrote:

obliczyla,
Ma pan całkowitą rację chociaż moim zdaniem "środek cięzkości" tego
problemu
leży gdzie indziej. Nie chodzi tu o śmiertelność wśród narkomanów, bo
śmierć
bezproduktywnej jednostki jest z punktu widzenia "mrowiska" ze wszech
miar
korzystna, problemem jest zorganizowana przestępczość żerująca na głodzie narkotykowym. Legalizacja narkotyków dość mocno podcięła by im skrzydła, pozostałby jeszcze problem jak do narkotyków zablokować dostęp małolatom.

poza wychowaniem i uswiadamianiem innego sposobu nie ma. W koncu zawsze byl alkohol czy papierosy i problem rodziców jak do tego przygotowac dziecko.

Re: narkotyki,petycja | , 08-08-1998, 00:24

On Fri, 7 Aug 1998 02:27:29, "Piotr Kosibowicz" wrote:

nie znam bardziej dochodowych kompanii multinarodowych jak tytoniowe pomimo tych podatków had którymi pan roni lzy.
Microsoft.

Pozdrawiam,

Jan.

PS. Mój adres: nowhere = Polbox.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy

Mała książka o homofobii Mała książka o homofobii

Psychopatologia Psychopatologia

NIE! alkoholowi i narkotykom NIE! alkoholowi i narkotykom

Narkotyki i narkomania. Odlot do nikąd Narkotyki i narkomania. Odlot do nikąd