Tagi

jarka laczno kuracja stawa baden tkanka hormon kolagen wzrost laczny

Fora dyskusyjne

konsultacja u specjalisty (5)

zespół Glenarda (2)

panel posiewu tkanki lącznej (0)

panel posiewu tkanki łącznej! (0)

zespół Raynauda (9)

zespół murphana... (1)

Co to jest? (4)

Biopsja cienkoigłowa BCA (0)

Hematologia, immunologia, choroby tkanki łącznej. (0)

rzs (2)

Zaburzenia wzrostu (12)

Problem ze wzrostem, bardzo proszę o porady. (13)

Wyniki badań, chodzi o wzrost (5)

Problem z ustami. (1)

Staw łokciowy (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Tkanka łączna a hormon wzrostu?

Tkanka łączna a hormon wzrostu?

overgrounder, 23-01-2000, 02:52

Witam

Czy Ktoś może wie o metodach regeneracji tkanki łącznej w stawach. Po długich poszukiwaniach wiem, że nie ma na to leku ale doszedłem do wniosku, że może szansą (jedyną) będzie właśnie hormon wzrostu. Mam 27 lat więc już dawno nie rosnę a to oznacza, że źródło tkanki łącznej zanikło i jeżeli kolagen został wchłonięty przez staw w wyniku przewlekłych problemów z wątrobą to sam się nie odtworzy (słyszałem coś o wstrzykiwaniu kolagenu do stawów). Powyższe informacje uzyskałem głównie od znajomego biologa ale jeżeli (szczególnie z punktu widzenia) medycyny wygląda to inaczej to proszę o korektę. Jeżeli dobrze myślę to hormon wzrostu odnawiając procesy związane ze wzrostem mógłby też wznowić tworzenie tkanki łącznej.

Jakie są koszty kuracji tym hormonem. Mam 193 cm wzrostu i nie chcę więcej. Czy w moim wieku (27) jest pewność, że nie dostałbym kilku cm ekstra. Jakie są skutki uboczne takiej kuracji.

Czy opychanie się galaretkami może coś dać, czy jednak w sytuacji gdy staw pracuje "na sucho" (albo raczej "na twardo" bo nie ma w nim już miękkiej izolacji) to już nic nie da szczególnie w moim wieku. Może są inne środki-substancje-leki. Czy lepszy jest kolagen w czystej postacji (jest w sklepach z żywnością dla sportowców) czy zwykła żelatyna.

Bardzo proszę o pomoc bo mam trudności z uzyskaniem fachowej pomocy w normalnej przychodni czy szpitalu. Nie wiem do kogo się zwrócić bo lokalni chirurdzy twierdzą, że jestem zdrowy skoro nie mam problemów z chodzeniem.

Wszystkim na liście życzę dużo zdrowia Overgrounder -- ______________ jarek [at] post.pl

Re: Tkanka łączna a hormon wzrostu? | Eva, 31-01-2000, 00:06

Użytkownik overgrounder w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:86djet$65n$1 [at] korweta.task.gda.pl...
Witam

Czy Ktoś może wie o metodach regeneracji tkanki łącznej w stawach. jarek [at] post.pl

Zaintresuj sie lekiem kompleksowym homeopatycznym DISCUS compositum,
producent:Biologische Heilmittel Heel GmbH,D-76532 Baden-Baden,konfekcjonowany w Polsce. Pomogl mojej mamie, pomaga tez mnie. Chyba nie zaszkodzi,a moze pomoc Tobie. Dostepny w aptekach. Prawdopodobnie znow rozpocznie sie dyskusja na temat Homeopatii,tym sie nie przejmuje, jestem do niej coraz bardziej przekonana. Myslalam,ze ktos bardziej kompetentny cos Ci poradzi,ale jakos nie widze......

-- Eva

=================== eva_mar [at] poczta.onet.pl ===================

Re: Tkanka łączna a hormon wzrostu? | overgrounder, 01-02-2000, 01:37

Dziękuję

Jarek -- ______________ jarek [at] post.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Patologia narządu ruchu Patologia narządu ruchu

Patofizjologia  - tom 1 i 2 Patofizjologia - tom 1 i 2

Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób