Powiązane leki
(opisy)

Tagi

wzrok piramida jezierski jacenty piramidka badac rozdzkarz zyletka potykac wlasciwosc

Fora dyskusyjne

zobacz Potykanie się serca, strach (2)

zobacz mocne potykanie sie serca (1)

zobacz Wskazania do operacji dyskopatii odc. piersiowego (0)

zobacz Bioderka 9 letniej dziewczynki (3)

zobacz Blizny cięte na przedramieniu (2)

zobacz Czy zacięcie żyletką pieprzów na ciele powoduje czerniaka ? (1)

zobacz Czerwona, krwista bulwa/krosta (1)

zobacz Zyletki w zoladku (5)

zobacz Konsekwencje pocięcia się żyletkami? (2)

zobacz Operacja zatok - torbiele (0)

zobacz niedosłuch po wypadku urazie głowy (0)

zobacz MSSA w uszach + perlak i ziarnina (3)

zobacz wyniki rezonansu (0)

zobacz badanie MRI glowy (0)

zobacz Skuteczność diety zgodnej z grupą krwi (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Piramida - czy to leczy?

Piramida - czy to leczy?

Adaś Jezierski, 26-01-2000, 11:33

Czolem Ostatnio sporo wiadomosci w mediach o niemal cudownych wlasciwosciach budowli, przedmiotow, urzadzen w ksztalcie piramid. Ma ktos jakies wlasne doswiadczenia, moze literature lub linki netowe? Pozdrawiam. Adam.

Re: Piramida - czy to leczy? | expert, 26-01-2000, 19:32

Adaś Jezierski wrote:
Czolem Ostatnio sporo wiadomosci w mediach o niemal cudownych wlasciwosciach budowli, przedmiotow, urzadzen w ksztalcie piramid. Ma ktos jakies wlasne doswiadczenia, moze literature lub linki netowe? Pozdrawiam. Adam.
byla o tym mowa gdy zbadano piramide Heopsa.

Wykazano naukowo pewne wlasciwosci przebywania w takiej strukturze, ktore moga miec wplyw na zdrowie.

Dziala juz samo mieszkanie na poddaszu, jezeli sciany sa ukosne.

Moj kuzyn tak mieszkal przez wiele lat. Dla mnie taki pokoj z pochylonymi scianami z kazdej strony to wielki stres. Gdzie nie pojde to sie walne glowa.

Re: Piramida - czy to leczy? | Adamus, 26-01-2000, 22:48

Adaś Jezierski napisał(a) w wiadomości: ...
Ostatnio sporo wiadomosci w mediach o niemal cudownych wlasciwosciach budowli, przedmiotow, urzadzen w ksztalcie piramid. Ma ktos jakies wlasne doswiadczenia, moze literature lub linki netowe?
Tak, piramida doskonale leczy zatwardzenie - im bardziej szpiczasta, tym lepszy efekt...

----------------------- Pozdrawiam, Adam B.

Re: Piramida - czy to leczy? | Michał Adamski, 27-01-2000, 02:53

"Adaś Jezierski" napisał(a):

Jak byłem mały, to takie małe piramidki, zrobione z czegokolwiek miały ponoć ostrzyć żyletki. Wystarczyło żyletkę z maszynki do golenia położyć na cały dzień pod t piramidk i robiła się ostra jak... żyletka. Gdzie te czasy... Ale nauka idzie naprzód. Teraz piramidki lecz już ludzi! A może te piramidki się ucz?? Rozwijaj swoj niepojęt dla naszych małych móżdżków cywilizację. Z pewności tak jest! Musimy kontynuować tę rozmowę. Koniecznie.

M.A.

Re: Piramida - czy to leczy? | Jacenty, 27-01-2000, 10:30

Kiedyś bawiłem się piramidkami, które zrobiłem wg proporcji piramidy Cheopsa. 1. Mleko inaczej się kwasiło w piramidzie i inaczej w sześcianie o podobnych wymiarach, zrobionym z tego samego tworzywa. 2. Żyletki sprawdzałem goląc się. Też się ostrzyły, ale musiały tam leżeć kilka dni. Może niezbyt dokładnie zrobiłem piramidkę. Na pewno coś w tym jest. Jacenty

Re: Piramida - czy to leczy? | , 29-01-2000, 01:28

expert wykombinował :

Wykazano naukowo pewne wlasciwosci przebywania w takiej strukturze, ktore moga miec wplyw na zdrowie.

Dziala juz samo mieszkanie na poddaszu, jezeli sciany sa ukosne.

Masz na to jakieś materiały, dowody naukowe ?

Animek mailto:Animus [at] bbs.chip.pl www.free.com.pl/athys1

-- nowa oferta, nowe mozliwosci, nowe ceny - rubikon.pl

Re: Piramida - czy to leczy? | Jacenty, 29-01-2000, 14:14

Animek napisał(a) w wiadomości: ...
expert wykombinował :

Masz na to jakieś materiały, dowody naukowe ?

W Pyrlandii (Wielkopolska), robiono doświadczenia nad przechowywaniem pyr (ziemniaków) w piramidach. Wyników nie znam. Jacenty

Re: Piramida - czy to leczy? | Michał Adamski, 31-01-2000, 05:30

Jacenty napisał(a):

Animek napisał(a) w wiadomości: ...

W Pyrlandii (Wielkopolska), robiono doświadczenia nad przechowywaniem pyr (ziemniaków) w piramidach. Wyników nie znam. Jacenty
Pomyłeczka, pyry w Pyrlandii przechowuje się w PYRAMIDACH. M.A.

Re: Piramida - czy to leczy? | Arek, 31-01-2000, 11:27

Jak byłem mały, to takie małe piramidki, zrobione z czegokolwiek miały
ponoć
ostrzyć żyletki.

ostrzą

Arek

Re: Piramida - czy to leczy? | expert, 31-01-2000, 16:01

Arek wrote:
ponoć

ostrzą
Uzywam jednorazowych nozykow drogich firm i sa naprawde jednorazowe. Raz i drugi raz sie nie ga ogolic.

Wkladalem do takiej domowej piramidki, ale potem tez nie golily.

Ciekawe czy mozna tak ostrzyc noze kuchenne ?

Odp: Piramida - czy to leczy? | MilkyWay, 01-02-2000, 14:13

Uzywam jednorazowych nozykow drogich firm i sa naprawde jednorazowe. Raz i drugi raz sie nie ga ogolic.

Ciekawe czy mozna tak ostrzyc noze kuchenne ?
No... Albo wzrok...:)) Proponuje budowac budynki adm panstwowej w postaci piramidy, moze bylby to srodek na tempote umyslowa...:)

\`.

Re: Piramida - czy to leczy? | Jacenty, 02-02-2000, 16:21

Michał Adamski napisał(a) w wiadomości: ...

Pomyłeczka, pyry w Pyrlandii przechowuje się w PYRAMIDACH. M.A.

Dobre. Tzn że piramidon to jeden z najstarszych leków pochodzący ze starożytnego Egiptu :-)) Jacenty

Re: Piramida - czy to leczy? | Jacenty, 02-02-2000, 16:24

Ja wkladalem normalne zyletki. Moze teraz uzywana stal ma inna strukture krystaliczna i inaczej reaguje. Poza tym czy ustawiales piramidke i ostrze w osi pólnoc - poludnie?

Jacenty

Re: Piramida - czy to leczy? | SZTYGAR, 03-02-2000, 00:35

================================================ W pierwszych słowach mego listu chcialbym oswiadczyc, ze uwazam Experta za najmondrzejszego na swiecie i wyrazam ogromny zal, graniczacy z rozpacza, z powodu tego, ze nie bedzie ON mial czasu aby moc sie wypowiedziec w tej dyskusji i udzielic, nam bladzacym, wielu cennych wskazowek. ================================================

Witam :) ---------- Jacenty napisał(a) w artykule ...
Ja wkladalem normalne zyletki. Moze teraz uzywana stal ma inna strukture krystaliczna i inaczej reaguje. Poza tym czy ustawiales piramidke i
ostrze
w osi pólnoc - poludnie?
Jakieś pół roku temu była audycja w radiowej trójce z udziałem nie byle kogo bo prof. Wróblewskiego z UW i prof. Szydłowskiego z Uniw. Poznańskiego Pierwszy wydał kiedyś m.in. książkę pt. "Prawda i mity w fizyce" Drugi badał (był kierownikiem zespołu) badającego różdżkarzy (tak gdzieś koło siedmiu lat ich badali). Mówili też o piramidkach i różnych takich.

Z badań nad różdżkarzami nic nie wynikło, tzn. w sensie statystycznej oceny wyników badań nie było podstaw do przyjęcia hipotezy, że dla standardowo przyjmowanego poziomu ufności zachodzi korelacja.

Gdzieś też badano __fachowo__ piramidki i ich wpływ na ostrzenie. Ale tak poważnie, oglądali przez mikroskop elektronowy strukturę ostrzy przed i po "ostrzeniu" I co? I nic. Fifka.

Pod koniec audycji prof. Wróblewski użył bardzo dobrego argumentu. Powiedział, że w USA jest i ciągle CZEKA nagroda w wysokości ok. 1 mln $ (słownie: jednego miliona dolarów) dla tego kto udowodni, że posiada właściwości paranormalne. Oczywiście musiałby się ten ktoś poddać fachowym badaniom (sądze, że bezbolesnym). I co? Po jaką cholerę robić i sprzedawać piramidki? Po co szukać cieków wodnych? Gotówka i to spora czeka!!!

Re: Piramida - czy to leczy? | expert, 03-02-2000, 02:57

Pod koniec audycji prof. Wróblewski użył bardzo dobrego argumentu. Powiedział, że w USA jest i ciągle CZEKA nagroda w wysokości ok. 1 mln $ (słownie: jednego miliona dolarów) dla tego kto udowodni, że posiada właściwości paranormalne. Oczywiście musiałby się ten ktoś poddać fachowym badaniom (sądze, że bezbolesnym). I co? Po jaką cholerę robić i sprzedawać piramidki? Po co szukać cieków wodnych? Gotówka i to spora czeka!!!
To gotowka wlasnie nie czeka ale delikwenta czekaja zmudne i uciazliwe badania a jak widzisz, rynek ciekow, rozdzkarzy, i podobnych zjawisk to rynek nie miliona dolarow ale dziesiatkow milionow idac od rozdzkarzy przez magnetyzacje, telepatie, hipnoze, leczenie na odleglosc.

Od dziecienstwa zauwazalem u siebie taka wlasciwosc, ze gdy gwaltownie popatrzylem na osobe ktora szla po chodniku to nagle sie potykala (bez przewracania). Zawsze mnie do zdumiewalo. Bo najpierw spojrzalem a potem sie ona potykala o nierownosc , czy kamien, cokolwiek.

Myslalem o sprzezeniu zwrotnym. Ze odbieram wczesniej sygnal pewnego zaburzenia w aktywnosci tej osoby polegajacy na tym, ze aparat korygujacy i kontrolujacy ruchy nog, na ulamek sekundy sie wylacza i ten sygnal jest emitowany na zewnatrz tak, ze wzrok moj sie koncentruje na ulamek sekundy na tej osobie i za chwile ona sie potyka.

Co ciekawe, zawsze spogladalem na buty, nogi i w tej chwili sie potyka przypadkowo.

Takich zdarzen mialem kilkadziesiat, moze i ponad sto. Ale jnigd bym to nie znal to za cos specyficznego, wartego badan, czy poddania sie testom. Zreszta pozytek z tego zaden.

Jezeli ktos mial podobne doznania to prosze o komentarz. Jacek

Re: Piramida - czy to leczy? | Michał Adamski, 03-02-2000, 04:38

Jacenty napisał(a):

Michał Adamski napisał(a) w wiadomości: ...

Dobre. Tzn że piramidon to jeden z najstarszych leków pochodzcy ze starożytnego Egiptu :-)) Jacenty
Oczywiście. Pyramidon to amidon wyekstrahowany z pyrów. M.A.

PS: Opowiem jeszcze jeden stary kawał, cooo? (może młodzież nie zna?)

Przychodzi baba do apteki, a aptekarz kręci coś w moździerzu. - Co pan tam robi? - pyta baba. - Ekstrahuje. - To poproszę dwa.

Odp: Piramida - czy to leczy? | Grzegorz Domagała, 04-02-2000, 00:07

Użytkownik expert w wiadomooci do grup dyskusyjnych
Takich zdarzen mialem kilkadziesiat, moze i ponad sto. Ale jnigd bym to nie znal to za cos specyficznego, wartego badan, czy poddania sie testom. Zreszta pozytek z tego zaden.

Moze zacznij szantazowac aktorow ??? (modelki etc.) GRG

Re: Piramida - czy to leczy? | Monia, 04-02-2000, 12:47

cześć, pochwale się niestety nie swoimi "przeżyciami" - ale mojego męża. Jestem tego chyba najczęstszym świadkiem. Gdy mój mąż idzie ulicą nagle nad nim gaśnie jakaś latarnia jedna albo dwie na ulicy, nawet podczas wycieczki zagranicznej tak się dzieje (myśleliśmy kiedyś, że to nasze latarnie są do....) ......ale cicho bo każą zapłacić nam za żarówki:)))) ostatnio zgasły wszystkie jak droga długa i szeroka. przypadek?

-- pozdrowienia

Iwona iwr [at] poczta.onet.pl

Re: Odp: Piramida - czy to leczy? | expert, 04-02-2000, 16:51

Moze zacznij szantazowac aktorow ??? (modelki etc.) GRG
Tez masz pomysly. To sie dzieje jakby mimowolnie. Ide, popatrze na osobe i nagle ona sie potyka.

Nie kazda i nie zawsze i bezwolnie, nawet podswiadomie. Ale wiem, ze nieraz mam w sobie taka moc, ze popatrze i juz ktos noga o noge uderza.

Juz myslalem czy mozg nie ma bufora obrazu, ze najpierw nastepuje to potkniecie osoby, a potem kieruje wzrok. Ale takiego bufora, pozwalajacego na cofniecie czasu, chyba jeszcze nie ma.

Czesc. Ide dalej cwiczyc swoja moc, moze znow sie ktos potknie ;-)

Swiadkow nie bede przyprowadzal na potwierdzenie, bo moga mi nabic.

Chociaz nikt dotychczas sie nie przewrocil.

To wyglada jakby chwilowa utrata rownowagi. Ze energia moja wysylana ( moze telepatycznie ?) blokuje pewne czynnosci mozgu takiej osoby i w tej chwili na ulamek sekundy traci kontrole na aparatem rownowagi.

Jacek

Re: Odp: Piramida - czy to leczy? | Garfield, 04-02-2000, 17:27

Tez masz pomysly. To sie dzieje jakby mimowolnie. Ide, popatrze na osobe i nagle ona sie potyka.

Nie kazda i nie zawsze i bezwolnie, nawet podswiadomie. Ale wiem, ze nieraz mam w sobie taka moc, ze popatrze i juz ktos noga o noge uderza.

Zawsze myslalem, ze to tylko mnie sie takie cos zdarza. Glupio mi bylo komus o tym powiedziec. Jednak nie sadze, ze tu chodzi o jakas moc, poniewaz zawsze to sie dzieje jakby przypadkowo, nigdy na zawolanie. Moze patrzymy na osobe ulamek sekundy PO tym jak ona sie potknela, a wydaje nam sie, ze to bylo PRZED?

Garfield

Re: Piramida - czy to leczy? | P(r)zemo, 05-02-2000, 14:15

Adaś Jezierski wrote in message ...

Kiedyś pod piramidkę (skala 1:1000, ustawiona N-S) schowałem mandarynkę i podobnej wielkości jabłko; próby kontrolnej nie przeprowadziłem ale te w piramidce zaschły "na kamień" a nie zgniły.

Czy przebywanie w pobliży tego modelu jest bezpieczne? Nie chciałbym się zbyt wcześnie stać pomarszczonym staruszkiem... ;-)))

**********P(r)zemo********** przeczek [at] priv5.onet.pl

PS. ->nowy na grupie

Re: Piramida - czy to leczy? | Kubus Fatalista, 05-02-2000, 19:24

Monia napisał(a) w wiadomości: ...
cześć, pochwale się niestety nie swoimi "przeżyciami" - ale mojego męża. Jestem tego chyba najczęstszym świadkiem. Gdy mój mąż idzie ulicą nagle nad nim gaśnie jakaś latarnia jedna albo dwie na ulicy,
A jak ja ostanio wieczorem wychodzilam na spacer w jednym z niemieckich miast, to coraz to nowe lampy i zarowki sie zapalaly - akurat tam, gdzie przechodzilam. Czary jakies czy cos? ;-). Bozena

Re: Piramida - czy to leczy? | , 05-02-2000, 23:34

On Sat, 5 Feb 2000 17:24:09 +0100, Kubus Fatalista wrote:
A jak ja ostanio wieczorem wychodzilam na spacer w jednym z niemieckich miast, to coraz to nowe lampy i zarowki sie zapalaly - akurat tam, gdzie przechodzilam. Czary jakies czy cos? ;-).
Biorac pod uwage trwalosc lamp, efektywnosc przez pierwsze pare minut, wplyw na ruch drogowy, to chyba glupota :-)

J.

Re: Piramida - czy to leczy? | Tomek Adamczyk, 06-02-2000, 02:03

Kubus Fatalista wrote:
hehe:))) znam to zjawisko... ale na razie nie dociekam dlaczego tak sie dzieje, raz zdarzylo mi sie nawet ze gdy przejezdzalem kolo stacji benzynowej samochodem zgaslo tam na chwile swiatlo...

pozdrawiam
Hellou

Oficcial Member of WSZYSTKO CO FAJNE :)

czar jest fajny

Re: Piramida - czy to leczy? | , 06-02-2000, 21:01

----- Original Message ----- From: P(r)zemo To: Sent: Saturday, February 05, 2000 1:15 PM Subject: Re: Piramida - czy to leczy?

Adaś Jezierski wrote in message ...

Kiedyś pod piramidkę (skala 1:1000, ustawiona N-S) schowałem mandarynkę i podobnej wielkości jabłko; próby kontrolnej nie przeprowadziłem ale te w piramidce zaschły "na kamień" a nie zgniły.

Czy przebywanie w pobliży tego modelu jest bezpieczne? Nie chciałbym się zbyt wcześnie stać pomarszczonym staruszkiem... ;-)))

PS. -nowy na grupie może czasem napiszę też coś przydatnego, nie tylko głupoty... ;-)
Chyba jestem pechowy. W liceum tez robilem takie proby i owoce oraz mieso tak samo gnily mi w pira midce jak i poza nia. Pozdrowienia Waldemar Kujawa

Najnowsze oferty pracy: www.newsgate.pl/a...-oferowana/

Re: Odp: Piramida - czy to leczy? | P(r)zemo, 08-02-2000, 15:55

Garfield wrote in message ...
Zawsze myslalem, ze to tylko mnie sie takie cos zdarza. Glupio mi bylo komus o tym powiedziec. Jednak nie sadze, ze tu chodzi o jakas moc, poniewaz zawsze to sie dzieje jakby przypadkowo, nigdy na zawolanie. Moze patrzymy na osobe ulamek sekundy PO tym jak ona sie potknela, a wydaje nam sie, ze to bylo PRZED?

Garfield

Albo kątem oka widzimy potknięcie a dokładne skierowanie tam wzroku to trwa pewnie kilkadziesiąt, może 200, milisekund. ;-) Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy obwodowe części pola widzenia nie są bardziej "wrażliwe" na ruch?

Re: Piramida - czy to leczy? | Dorota, 15-02-2000, 00:57

No, kochani, i tak nie przebijecie Pauliego... :)))

dorota

Re: Piramida - czy to leczy? | Krzysztof Ciba, 03-04-2000, 11:21

A co to wszystko ma wspólnego z fizyką ?... Berni

expert wrote:

To gotowka wlasnie nie czeka ale delikwenta czekaja zmudne i uciazliwe badania a jak widzisz, rynek ciekow, rozdzkarzy, i podobnych zjawisk to rynek nie miliona dolarow ale dziesiatkow milionow idac od rozdzkarzy przez magnetyzacje, telepatie, hipnoze, leczenie na odleglosc.

Od dziecienstwa zauwazalem u siebie taka wlasciwosc, ze gdy gwaltownie popatrzylem na osobe ktora szla po chodniku to nagle sie potykala (bez przewracania). Zawsze mnie do zdumiewalo. Bo najpierw spojrzalem a potem sie ona potykala o nierownosc , czy kamien, cokolwiek.

Myslalem o sprzezeniu zwrotnym. Ze odbieram wczesniej sygnal pewnego zaburzenia w aktywnosci tej osoby polegajacy na tym, ze aparat korygujacy i kontrolujacy ruchy nog, na ulamek sekundy sie wylacza i ten sygnal jest emitowany na zewnatrz tak, ze wzrok moj sie koncentruje na ulamek sekundy na tej osobie i za chwile ona sie potyka.

Co ciekawe, zawsze spogladalem na buty, nogi i w tej chwili sie potyka przypadkowo.

Re: Piramida - czy to leczy? | Mariusz K. Grzeca, 03-04-2000, 11:55

On Mon, 3 Apr 2000, Krzysztof Ciba wrote:

A co to wszystko ma wspólnego z fizyką ?... Berni
A co to wszystko ma wspolnego z psychologia?... ;-)

Re: Piramida - czy to leczy? | Krzysztof Ciba, 03-04-2000, 16:09

I z medycyną ??? Berni

Mariusz K. Grzeca wrote:

On Mon, 3 Apr 2000, Krzysztof Ciba wrote:

A co to wszystko ma wspolnego z psychologia?... ;-)

Re: Piramida - czy to leczy? | Jakub Narebski, 03-04-2000, 18:59

Wobec czego followup we wlasciwe miejsce.

In pl.sci.fizyka Krzysztof Ciba wrote:
I z medycyną ??? Berni
Mariusz K. Grzeca wrote:
Jakub Narębski MISMaP UW

Re: Piramida - czy to leczy? | , 03-04-2000, 23:56

Jakub Narebski napisał(a):

Wobec czego followup we wlasciwe miejsce.
Chyba jednak nie. Po pierwsze, grupa pl.org.psi już nie istnieje. Po drugie, nie miała ona nic wspólnego z serialem "Psi factor" i innymi takimi. PSI w pl.org.psi, to Polska Społeczność Internetu (śp). Właściwsze byłoby pl.misc.paranauki.

Andrzej Komisarski

Re: Piramida - czy to leczy? | Aleksander Nabaglo, 04-04-2000, 11:06

! Krzysztof Ciba wrote in message news:38E84684.82606071 [at] xpcdel4.ifj.edu.pl...
Jest tu pewien problem natury logicznej: Jezeli ktos mialby mierzalne, powtarzalne wlasciwosci "paranormalne", to takie wlasciwosci od tego momentu nie moglyby juz byc uznawane za paranormale.

To tak, jak zabawa z dzieckiem: "Idz do drugiego pokoju i sprawdz, czy Ciebie tam nie ma"!

A.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Energia piramid. Staroegipskie źródło młodości - eksperymenty i ćwiczenia Energia piramid. Staroegipskie źródło młodości - eksperymenty i ćwiczenia

Uzdrów swoje ciało i popraw swój wzrok Uzdrów swoje ciało i popraw swój wzrok

Aromaterapia - i inne terapie naturalne Aromaterapia - i inne terapie naturalne

Cud oliwy Cud oliwy

Nie ma chorób nieuleczalnych Nie ma chorób nieuleczalnych