Powiązane leki
(opisy)

Liponormin

Redufat

Vincored

Fenoratio (Fenofibratum)

Apo-Feno 100, Apo-Feno 200M (Fenofibratum)

Fenardin (Fenofibratum)

Lipanthyl NT 145 (Fenofibratum)

Xafenor (Fenofibratum)

Grofibrat (Fenofibratum)

Lipanthyl Supra (Fenofibratum)

Tagi

zwierzecy cholesterol stezec maslo obnizyc roslinny mieso tluszcz tlusty dieta

Fora dyskusyjne

zobacz wyniki badań (1)

zobacz Jak to jest z tym masłem? (24)

zobacz Wysoki cholesterol (4)

zobacz Jestem za chudy (4)

zobacz weganizm czy na pewno zdrowy? (28)

zobacz testosteron + prolaktyna (0)

zobacz wysoki cholesterol (1)

zobacz Przemęczenie (8)

zobacz 157cm i 63kg (7)

zobacz niedociśnienie, niedowaga i za wysoki cholesterol (0)

zobacz Vilcacora (14)

zobacz dieta obnizająca cholesterol (1)

zobacz podwyższona bilirubina (9)

zobacz złe wyniki badania krwi (1)

zobacz obniżenie cholesterolu bez medykamentów (25)

campbell s chunky soups rigatoni meatballs fully l

Cholesterol

qw1, 21-02-2000, 09:48

Witam Mam bardzo wysokie stężenie w/w we krwi, a nie chciałbym stosować chemii, aby to obniżyć - czy są jakieś leki homeopatyczne, produkty naturalne, preferowane potrawy, które pomogłyby mi w znaczny sposób obniżyć stężenie cholesterolu we krwi? Pozdrawiam Krzysztof

Re: Cholesterol | , 22-02-2000, 22:14

On Mon, 21 Feb 2000 07:48:14 GMT, qw1 wrote:
Mam bardzo wysokie stężenie w/w we krwi, a nie chciałbym stosować chemii, aby to obniżyć - czy są jakieś leki homeopatyczne, produkty naturalne, preferowane potrawy, które pomogłyby mi w znaczny sposób obniżyć stężenie cholesterolu we krwi?
Zastanówmy się czym jest spowodowany ten podwyższony poziom cholesterolu w surowicy krwi. Może jest jakaś wtórna (usuwalna) przyczyna ? Co to znaczy 'bardzo wysokie' ? Dieta nie zaszkodzi. Dieta z ograniczeniem tłuszczów nienasyconych

Re: Cholesterol | , 22-03-2000, 11:26

Mam bardzo wysokie stężenie w/w we krwi, a nie chciałbym stosować chemii, aby to obniżyć - czy są jakieś leki homeopatyczne, produkty naturalne, preferowane potrawy, które pomogłyby mi w znaczny sposób obniżyć stężenie
Tak. Czosnek obniza. Poza tym: ograniczyc tluszcze zwierzece (maslo, smalec, tluste mieso), mozna zamiast tego uzywac masla roslinnego lub innej margaryny. Ja dla odmiany mam za malo cholesterolu, i prawdopodobnie na skutek diety - jadalem to, co umialem przyrzadzic bez wielkiego wysilku, czyli: makaron, ryz, chleb, parowki i cebula podsmazona na masle roslinnym... no i mieso gotowane "na tlusto" po prostu mi nie smakuje - brr, jak ludzie moga jesc cos takiego ze az mdli od tluszczu.

Jurek

Re: Cholesterol | Leszek Poręba, 22-03-2000, 16:07

jt [at] fuw.edu.pl (Jerzy Tarasiuk) napisał / wrote:

chciałbym stosować chemii,> aby to obniżyć - czy są jakieś leki homeopatyczne, produkty naturalne,> preferowane potrawy, które pomogłyby mi w znaczny sposób obniżyć stężenieTak. Czosnek obniza. Poza tym: ograniczyc tluszcze zwierzece(maslo, smalec, tluste mieso), mozna zamiast tego uzywac maslaroslinnego lub innej margaryny. Ja dla odmiany mam za malocholesterolu, i prawdopodobnie na skutek diety - jadalem to,co umialem przyrzadzic bez wielkiego wysilku, czyli: makaron,ryz, chleb, parowki i cebula podsmazona na masle roslinnym...no i mieso gotowane "na tlusto" po prostu mi nie smakuje -brr, jak ludzie moga jesc cos takiego ze az mdli od tluszczu.Jurek

Zanim zaczniesz martwić się wysokim poziomem cholesterolu należy zadać pytanie o zawartość różnych frakcji cholesterolu tj: LDL, HDL oraz triacylogliceroli. Jeżeli stosunek HDL do cholesterolu ogólnego jest większy od 25% nie należy się przejmować. Stężenie cholesterolu nie ma bezpośrednio nic wspólnego ze zjadanymi tłuszczami zwierzęcymi. Duże stężenie cholesterolu i to tego złego występuje gdy spożyjemy mieszankę węglowodanów i tłuszczy zwierzęcych. Tłuszcz jako lepsze paliwo przyswajany jest szybciej natomiast węglowodany zostają odłożone w postaci tłuszczu lub zamieniane w triglicerydy, z których powstaje LDL (zły cholesterol).

Więcej dowiesz się zaglądając na stronę priv2.onet.pl/ikoiko

llp [at] poczta.wp.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cholesterol - cichy zabójca Cholesterol - cichy zabójca

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

Tłuste życie Tłuste życie

Grupa krwi AB Grupa krwi AB

Kurczak z przyprawami leczącymi Kurczak z przyprawami leczącymi