Powiązane leki
(opisy)

Otozil

Newmed (aerozol do ucha)

Solwax Active

Vaxol

Petroselin

Audi Baby

Eurespal (Fenspiridi hydrochloridum)

Fenspogal (Fenspiridi hydrochloridum)

Otomer Baby

Faringosept (Ambazonum)

Tagi

corka dziecko dyskusyjny usunac migdalic usuwac chorowac wyrostek migdalek ucho

Fora dyskusyjne

zobacz usuwać trzeci migdał czy też nie? (1)

zobacz gronkowiec w gardle - dziecko (1)

zobacz Nawracające zapalenia uszu (7)

zobacz Migdał i wysiękowe zapalenie uszka (3)

zobacz powiekszony trzeci migdał i płyn uchu (1)

zobacz Migdałki (0)

zobacz Trzeci migdał, zapalenie zatok i przyinfekcyjne zapalenie st (4)

zobacz trzeci migdał, co z nim? (5)

zobacz migdałki, 19lat, usuwać? (1)

zobacz chore migdałki:wyciąć czy nie (5)

zobacz Czy przerost migdałka może wyjść nagle ? (1)

zobacz podobno przerosniety migdal u 9 mcznego chlopca (7)

zobacz nie chce usuwać trzeciego migdałka u dziecka (2)

zobacz Zabieg usunięcia III migdała u dziecka (0)

zobacz Trzeci migdałek u dorosłych? (2)

Trzeci migdal

darsuch, 18-04-2000, 21:53

Cze all !!! Moja corka ma tylko 3 latka a chrapie jak stary (bardzo glosno). Lekarz stwierdzil ze rosnie jej trzeci migdal i dal skierowanie do laryngologa. Laryngolog po badaniu stwierdzil ze "gardlem zajmiemy sie po swietach i nie skonczy sie na jednej wizycie" a narazie leczy infekcje ucha i katar. Moje pytanie dotyczy tego trzeciego migdalka czy nalezy go usunac czy zostawic i prubowac go "obkurczyc"(tak sie wyrazil lekarz) . Mam obiekcje co do zagiegu chirurgicznego gdyz obsluchalem sie roznych opinii na ten temat. Podobno dziecko po takim zabiegu staje sie bardzo chorowite (dwa takie przypatki wsrod moich znajomych) , moja matka twierdzi ze ja mam rowniez trzeci migdal. W dziecinstwie bardzo czesto chorowalem (angina . mononukleoza czyli gardlo) . Pani Garmulewicz (pediatra legenda w Kielcach 30 lat temu) zalecila dlugi pobyt nad morzem (pamietam cale lato w Ustce) a co do tego mojego trzeciego migdala wyrazila sie tak: skoro natura go dala to tak ma byc i na tym zakonczylo sie leczenie mojego gardla i od 30 lat nie wiem co to choroba gardla. Co Wy o tym sadzicie , co zrobic z corka do chirurga czy nad morze a moze jakies inne alternatywy.

Z gory dziekuje za Wasze opinie.

Pozdrowienia Darek

Re: Trzeci migdal | mimek, 25-04-2000, 11:38

Czesc, moj 4 letni synek tez ma powiekszony 3 migdal, i swego czasu czesto chorowal na zapalenie ucha , gardlo i anginy. Kilku lekarzy juz go chcialo ciac, ale mysmy sie bali z tych samych powodow co i Ty. Zreszta do wycinania brali sie od razu laryngolodzy ze specjalnoscia - chirurg. Az wreszcie trafilismy do doktora Grzegrzolki (bardzo slynny laryngolog dzieciecy w Warszawie), ktory stwierdzil, ze wycinanie to ostatecznosc i ze u 99% dzieci da sie zmniejszyc 3 migdal leczac zachowawczo. Niestety jest to dlugie (wielomiesieczne) leczenie ale jestesmy zadowoleni gdyz daje juz (po 3 miesiacach) spodziewane efekty. Migdal zmniejszyl sie wyraznie z 3 stopnia na 2. Marcin przestal tez tak czesto i ciezko chorowac (chorowal co ok. 3 tygodnie i czesto z zapaleniem ucha). Na razie wiec dalismy sobie spokoj z wycinaniem.

Jarek(36) i Marcin(4).

Polecam tez w tym i innych dzieciecych tematach - pl.soc.dzieci :-)) darsuch napisał(a) w wiadomości: ...
Cze all !!! Moja corka ma tylko 3 latka a chrapie jak stary (bardzo glosno). Lekarz stwierdzil ze rosnie jej trzeci migdal i dal skierowanie do laryngologa. Laryngolog po badaniu stwierdzil ze "gardlem zajmiemy sie po swietach i nie skonczy sie na jednej wizycie" a narazie leczy infekcje ucha i katar. Moje pytanie dotyczy tego trzeciego migdalka czy nalezy go usunac czy zostawic i prubowac go "obkurczyc"(tak sie wyrazil lekarz) . Mam obiekcje
co
do zagiegu chirurgicznego gdyz obsluchalem sie roznych opinii na ten temat. Podobno dziecko po takim zabiegu staje sie bardzo chorowite (dwa takie przypatki wsrod moich znajomych) , moja matka twierdzi ze ja mam rowniez trzeci migdal. W dziecinstwie bardzo czesto chorowalem (angina . mononukleoza czyli gardlo) . Pani Garmulewicz (pediatra legenda w Kielcach 30 lat temu) zalecila dlugi pobyt nad morzem (pamietam cale lato w Ustce) a co do tego mojego trzeciego migdala wyrazila sie tak: skoro natura go dala to tak ma byc i na tym zakonczylo sie leczenie mojego gardla i od 30 lat
nie
wiem co to choroba gardla. Co Wy o tym sadzicie , co zrobic z corka do chirurga czy nad morze a moze jakies inne alternatywy.

Z gory dziekuje za Wasze opinie.

Pozdrowienia Darek

Re: Trzeci migdal | Michal Kawecki, 25-04-2000, 19:24

"mimek" wrote in message news:oIdN4.37453$hK2.722928 [at] news.tpnet.pl...
Czesc, moj 4 letni synek tez ma powiekszony 3 migdal, i swego czasu czesto chorowal na zapalenie ucha , gardlo i anginy. Kilku lekarzy juz go chcialo ciac,
Patrz wątek Usunięcie 3 migdału z 17.04.2000. Moja córka dzięki temu zabiegowi pozbyła się problemów z przeziębieniami, anginami i zapaleniami ucha. Zgodnie z moją dotychczasową wiedzą (nie jestem lekarzem!) nie ma żadnych przeciwskazań do usunięcia tego migdałka, tak więc stwierdzenie "to ostateczność" jest chyba przesadzone... a'propos, mój znajomy też się długo opierał przed wycięciem wyrostka, prawie cztery miesiące. Skończyło się na podróży w karetce... wracając do migdałka, każda przebyta choroba to osłabienie organizmu, z pewnością będzie to miało znaczenie w momencie, kiedy organizm będzie stary i słaby. Nic wówczas rodziców nie usprawiedliwi, a zwłaszcza wiara w gusła i naturę, tak jak zacytował kogoś Twój przedmówca - "skoro natura go dała, to tak ma być" :-). Wirusy i różne choróbska też dała natura, zeza również, a niektórym ujęła nieco rozumu...

-- Pozdrawiam

Michał Kawecki mk/remove_spam/ [at] iq.pl

Re: Trzeci migdal | Dariusz, 25-04-2000, 21:45

Patrz wątek Usunięcie 3 migdału z 17.04.2000. Moja córka dzięki temu zabiegowi pozbyła się problemów z przeziębieniami, anginami i zapaleniami ucha.
Nie oczekuj ze jak usunie migdal to nie bedzie chorowala, bo to jest uluda. Migdalek moze przeszkadzac przy oddychaniu nosem i naturalne wtedy otwieranie ust na mrozie umozliwia wprowadzanie zimnego powietrza do gardla i stad mozliwe anginy. Ponadto powiekszony migdal utrudnia czyszczenie nosa itd,

Ale nie jest terapia na grype, anginy itd. usuwanie migalka. Zgodnie z moją dotychczasową wiedzą (nie jestem lekarzem!) nie ma
żadnych przeciwskazań do usunięcia tego migdałka, tak więc stwierdzenie "to ostateczność" jest chyba przesadzone...
Taka wiedza jakie wnioski. A skad niby wiesz, ze po usunieciu migdala nie wystapia problemy z zajsciem w ciaze. Nie czytales o kolejnym organie umieszczonym wlasnie w nosie, moze to jest ten midalek, ktory decyduje o wzajemnym przyciaganiu partnerow i ew. zdolnosci do zajscia w ciaze.

Akurat ma 2 znajome , ktorym usunieto migdalek w szkole i obie sa bezdzietne w malzenstwach.

Zatem taka nasza wiedza, jak i niewiedza. Jest Medline, tam najlepiej szukac przeciwskazan do usuwania migdalka.

a'propos, mój znajomy też się długo
opierał przed wycięciem wyrostka, prawie cztery miesiące. Skończyło się na podróży w karetce...
Byl taki okres w medycynie (przed wojna) ze kazdemu profilaktycznie usuwano, rzekomo niepotrzebny wyrostek. I co i sie skonczylo. Prawdopodobienstwo zapalenia wyrostka jest male, a ryzyko powiklan operacyjnych wielokrotnie wieksze i zrezygnowano z takiej pseudo-profilaktyki.

wracając do migdałka, każda przebyta choroba to
osłabienie organizmu, z pewnością będzie to miało znaczenie w momencie, kiedy organizm będzie stary i słaby.
A skad znachorze wiesz, jakim chorobom zapobiega ten migdalek, moze chroni cie od raka pluc. skad wiesz ?

Nic wówczas rodziców nie usprawiedliwi,
a zwłaszcza wiara w gusła i naturę, tak jak zacytował kogoś Twój przedmówca - "skoro natura go dała, to tak ma być" :-).
Bo natura to samodoskonalacy sie byt, a czlowiek to nadal zwierze, skoro ma migdalek to jest niezbedny jak noga, wlosy, paznokcie.

W Afryce slonce swieci pionowo a kazdy ma geste , zdrowe i dlugie wlosy. W Europie gola do zera, czy myslisz ze nie ma to wplywu na nowotwory ?

Wirusy i różne
choróbska też dała natura, zeza również, a niektórym ujęła nieco rozumu...
A po czym to poznales ?

Ludziska, nie czytajcie bajania, ale majac Internet poczytajcie w Medline po co jest migdalek i czemu zapobiega. To naprawde nic nie kosztuje.

Uszy zima tez marzna, zle zeby z tego powodu je obcinac, to nie mam zdania. Dariusz

Re: Trzeci migdal | Michal Kawecki, 26-04-2000, 01:11

"Dariusz" wrote in message news:39067FCB.2E8D [at] poczta.onet.pl...

Nałogowy dyskutant? ;-))) Wyraźnie napisalem, że to_tylko_moje zdanie i że nie_jestem_lekarzem (czego wielu nie napisze. Wstydzą się?) ... nawracaj innych, ja pasuję. Co do Medline to w 100% masz rację. A o rozumie to był tylko żart, bez wycieczek. Najbardziej ucieszył mnie ten "znachor"... a myślałem, że do listy zawodów już nic nie dopiszę... chociaż namawianie do kieliszka zakrapianego homeopatią bardziej mi tu pasuje, niż moje wypociny :-))))

-- Mimo wszystko pozdrawiam

Re: Trzeci migdal | Dariusz, 26-04-2000, 02:01

Michale, to nie jest twoje tylko zdanie, to byla wyrazna zacheta do usuwania 3 migdala. A to drobna roznica. Gdy brak wyraznych zalecen to zacheta dziala jak potrzeba obciecia uszu, bo marzna na mrozie.

Moze ktos posluchal twojej rady i usunal dzisiaj 3 migdal u corki a ta moze nie bedzie mogla urodzic dziecka, a za 5 lat odkryja zwiazek miedzy mkigdalem a owulacja i zaplodnieniem i wtedy bedzie za pozno na przywrocenie usunietego, ukrytego zmyslu reagujacego na feromony i laczacego ludzi w pary, zdolne do reprodukcji i prokreacji.

Moze sie okaze, ze lepiej zyc z czestymi anginami a uniknac w ten sposob nowotworow (statystycznie) niz usunac 3 migdal i byz narozonym na raka pluc czy innego nowotwora.

Taka analiza statystyczna pacjentow z usunietymi 3 migdalami jest bardzo trudno, gdyz wiecej jest czynnikow losowych i niezaleznych niz skorelowanych i przydatnych dla analizy korelacji wielowymiarowej.

Kiedys byly takie statystyki co sie dzieje z pacjentami po operacji moze czas znow zaprosic wszystkich pacjentow, ktorym usunieto 3 migdal na kontrole i zapytac sie ich, co sie zmienilo w ich zyciu czy istotnie ich losy i stan zdrowia jest odmienny od rowiesnikow. I to nie sa Twoje wypociny.

# ..... Masz jeszcze wyrostek robaczkowy ? To czemu go jeszcze nie usunales . Badz przezorny. Usun co nie potrzebne ;-(

KPW ?

Wyraźnie napisalem, że to_tylko_moje zdanie i że nie_jestem_lekarzem (czego wielu nie napisze. Wstydzą się?) ... nawracaj innych, ja pasuję. Co do Medline to w 100% masz rację. A o rozumie to był tylko żart, bez wycieczek. Najbardziej ucieszył mnie ten "znachor"... a myślałem, że do listy zawodów już nic nie dopiszę... chociaż namawianie do kieliszka zakrapianego homeopatią bardziej mi tu pasuje, niż moje wypociny :-))))

Mimo wszystko pozdrawiam

.

Odp: Trzeci migdal | Cosa, 26-04-2000, 09:19

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:39067FCB.2E8D [at] poczta.onet.pl...
temu
zapaleniami
Nie oczekuj ze jak usunie migdal to nie bedzie chorowala, bo to jest uluda. Migdalek moze przeszkadzac przy oddychaniu nosem i naturalne wtedy otwieranie ust na mrozie umozliwia wprowadzanie zimnego powietrza do gardla i stad mozliwe anginy. Ponadto powiekszony migdal utrudnia czyszczenie nosa itd,

Ale nie jest terapia na grype, anginy itd. usuwanie migalka.
Nieprawda - jesli przerost migdalka sie utrzymuje , dodatkowo wystepuja czeste epizody zapalenia ucha srodkowego - badz to wysiekowego , badz to ostrego , czy przewleklego , czy tez w przypadku utrzymywujacego sie mimo antybiotykoterapii ropnego kataru , czy tez zapalenia zatok okolonosowych , to wyluskanie migdalka jest raczej wlasciwym lekarzem. Powiklaniem przewleklego zapalenia ucha srodkowego moga byc zaburzenia sluchu.

Taka wiedza jakie wnioski. A skad niby wiesz, ze po usunieciu migdala nie wystapia problemy z zajsciem w ciaze. Nie czytales o kolejnym organie umieszczonym wlasnie w nosie, moze
to
jest ten midalek, ktory decyduje o wzajemnym przyciaganiu partnerow
i
ew. zdolnosci do zajscia w ciaze.

Akurat ma 2 znajome , ktorym usunieto migdalek w szkole i obie sa bezdzietne w malzenstwach.

Zatem taka nasza wiedza, jak i niewiedza. Jest Medline, tam najlepiej szukac przeciwskazan do usuwania
migdalka.
A to ciekawe - wplyw migdalka na plodnosc - chyba rozpoczne badania. Wacpanowi chodzilo o narzad lemieszowo-nosowy , a wlasciwie za te nedzna pozostalosc która czlowiek posiada. Zapewniam - z migdalkiem nie ma nic wspólnego.

Byl taki okres w medycynie (przed wojna) ze kazdemu profilaktycznie usuwano, rzekomo niepotrzebny wyrostek. I co i sie skonczylo. Prawdopodobienstwo zapalenia wyrostka jest male, a ryzyko powiklan operacyjnych wielokrotnie wieksze i zrezygnowano z takiej pseudo-profilaktyki.
Toz to nie wycinali tych wyrostków , tak jak robili skriningowe RTG pluc - kazdemu kto podlecial Wycinali przy okazji innych operacji. Obecnie praktyka mówi - przy kazdej operacji na jamie brzusznej szukamy wyrostka robaczkowego i jesli tylko widzimy zmiany - usuwamy. Powiem wiecej - przy przewleklych stanach zapalnych takze dazymy do appendektomii - lepiej usunac niz czekac na zaostrzenie sie procesu. No , bo nie zawsze zdazy sie z operacja , a zapalenie otrzewnej , czy to ograniczone , czy rozlane to juz choroba bardzo niebezpieczna. I jeszcze jedno - w USA ( wiem , wiem - nie wszystko co robia jest dobre ) na dzien dzisiejszy istnieje trend usuwania wyrostka , przy okazji innych operacji - profilaktyka jest zawsze tansza niz leczenie.

A skad znachorze wiesz, jakim chorobom zapobiega ten migdalek, moze chroni cie od raka pluc. skad wiesz ?
A skad znachorze drugi wiesz jaka jest jego funkcja - od raka pluc najskuteczniej chroni niepalenie tytoniu.

Nic wówczas rodziców nie usprawiedliwi,

Bo natura to samodoskonalacy sie byt, a czlowiek to nadal zwierze, skoro ma migdalek to jest niezbedny jak noga, wlosy, paznokcie.

Akurat czlowiek ma od skurczybyka i jeszcze troche tkanki limfoidalnej - jeden przerosniety migdal nie jest mu do zycia potrzebny - podobnie jak wyrostek robaczkowy , uchylek Meckela , i podobne

W Afryce slonce swieci pionowo a kazdy ma geste , zdrowe i dlugie
wlosy.
W Europie gola do zera, czy myslisz ze nie ma to wplywu na nowotwory ?
Oni takze maja nowotwory - tyle ze tam nie zawsze masz szanse dozyc takiego wieku jak w Europie. Ja mysle ze golenie ma bardzo luzny zwiazek z czestoscia wystepowania nowotworów.

Wirusy i różne
rozumu...
A po czym to poznales ?

Ludziska, nie czytajcie bajania, ale majac Internet poczytajcie w Medline po co jest migdalek i czemu zapobiega. To naprawde nic nie kosztuje.
Ludziska - nie czytajcie bajan domoroslych znachorów , tylko sluchajcie lekarzy - oni : 1) 6 lat studiów + staz + specjalizacje wszelakie uczyli sie tylko jednego - jak pomóc pacjentowi 2) Maja zwykle doswiadczenie i wiedze potrzebna do postawienia diagnozy i zaproponowania leczenia 3)Zwykle chca pomóc , a nie zaszkodzic Polska to bardzo dziwna kraj (blad zamierzony) - tu do wszystkiego biora specjalistów - do naprawiania pralki , samochodu , muru . Do sadu biora adwokata , a do rachunków ksiegowa . Tylko do zadzenia i leczenia kazdy wtraca swoje trzy grosze , traktujac tych którzy do pelnienia tych funkcji zostali przysposobieni jak nieuków i kanciarzy. Tu kazdy wie jak leczyc , co leczyc , lepiej od niejednego lekarza ( czesto to próbujac udowodnic ) Polska to dziwna kraj......

Uszy zima tez marzna, zle zeby z tego powodu je obcinac, to nie mam zdania.
Uszy to nie bo by czapka JWP spadla - ale te dwa neurony i cztery oligodendrocycty to ( skoro nie uzywane ) wyciac mozna bez problemu

-- Cosa

"Konie trojanskie maja swych rycerzy gdzies" --

Odp: Trzeci migdal | Marta, 26-04-2000, 09:58

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:kMwN4.41194

Tylko do zadzenia i leczenia kazdy wtraca swoje trzy grosze ,
Sory, ale co to jest zadzenie? Chodzi o coś związanego z zadem (może dupczenie???) ?

Re: Trzeci migdal | Jarek, 26-04-2000, 11:03

Tylko do zadzenia i leczenia kazdy wtraca swoje trzy grosze , traktujac tych którzy do pelnienia tych funkcji zostali przysposobieni jak nieuków i kanciarzy. Tu kazdy wie jak leczyc , co leczyc , lepiej od niejednego lekarza ( czesto to próbujac udowodnic )
6 lat studiow itd... to jeszcze nie mandat do tego aby zjesc wszystkie rozumy i nie wysluchac laikow, ktorzy bez tych studiow na codzien doswiadczaja blogoslawienstw "reformy S.Z." a od kontaktow z tymi fachowcami (czyt. lekarzami) maja coraz wiekszy zamet w glowach i coraz mniej podstaw do podjecia wlasciwej decyzji. Nie dziw sie wiec, ze szukaja porady na grupie nie u fachowcow a u praktykow - ludzi, ktorzy maja wlasne dzieci i byc moze podobne klopoty juz za soba. Ostatecznie to schorzenie to nie grypa, z ktora kazdy zetknal sie wielokrotnie i raczej nie potrzebuje porad n.t. jej leczenia. Twoj wywod nic a nic nie odbiega od tego czego mozna sie dowiedziec w gabinecie lekarza. Niestety lekarz - szczegolnie chirurg - wykona dosc szybko swoja robote wyuczona na studiach a potem ty pacjencie martw sie sam o siebie. Nie dziw sie wiec obawom rodzicow co moze byc po operacji i jakie moga byc jej odlegle skutki dla ich dzieci. Wlasnie tego chca sie dowiedziec od zyczliwych grupowiczow a nie frazesow od zadufanych w sobie lekarzy. Aczkolwiek czesciowo masz racje, iz leczyc powinni lekarze, to grupa jest tylko forum do dyskusji n.t. m.in. naszych watpliwosci, a nie miejscem gdzie zapadaja decyzje.

z powazaniem - Jarek (aptekarz).

Cosa napisał(a) w w iadomości: ...
Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:39067FCB.2E8D [at] poczta.onet.pl... temu zapaleniami

Nieprawda - jesli przerost migdalka sie utrzymuje , dodatkowo wystepuja czeste epizody zapalenia ucha srodkowego - badz to wysiekowego , badz to ostrego , czy przewleklego , czy tez w przypadku utrzymywujacego sie mimo antybiotykoterapii ropnego kataru , czy tez zapalenia zatok okolonosowych , to wyluskanie migdalka jest raczej wlasciwym lekarzem. Powiklaniem przewleklego zapalenia ucha srodkowego moga byc zaburzenia sluchu.

to i migdalka.

A to ciekawe - wplyw migdalka na plodnosc - chyba rozpoczne badania. Wacpanowi chodzilo o narzad lemieszowo-nosowy , a wlasciwie za te nedzna pozostalosc która czlowiek posiada. Zapewniam - z migdalkiem nie ma nic wspólnego.

Toz to nie wycinali tych wyrostków , tak jak robili skriningowe RTG pluc - kazdemu kto podlecial Wycinali przy okazji innych operacji. Obecnie praktyka mówi - przy kazdej operacji na jamie brzusznej szukamy wyrostka robaczkowego i jesli tylko widzimy zmiany - usuwamy. Powiem wiecej - przy przewleklych stanach zapalnych takze dazymy do appendektomii - lepiej usunac niz czekac na zaostrzenie sie procesu. No , bo nie zawsze zdazy sie z operacja , a zapalenie otrzewnej , czy to ograniczone , czy rozlane to juz choroba bardzo niebezpieczna. I jeszcze jedno - w USA ( wiem , wiem - nie wszystko co robia jest dobre ) na dzien dzisiejszy istnieje trend usuwania wyrostka , przy okazji innych operacji - profilaktyka jest zawsze tansza niz leczenie.

A skad znachorze drugi wiesz jaka jest jego funkcja - od raka pluc najskuteczniej chroni niepalenie tytoniu.

Akurat czlowiek ma od skurczybyka i jeszcze troche tkanki limfoidalnej - jeden przerosniety migdal nie jest mu do zycia potrzebny - podobnie jak wyrostek robaczkowy , uchylek Meckela , i podobne

wlosy.

Oni takze maja nowotwory - tyle ze tam nie zawsze masz szanse dozyc takiego wieku jak w Europie. Ja mysle ze golenie ma bardzo luzny zwiazek z czestoscia wystepowania nowotworów.

rozumu...

Ludziska - nie czytajcie bajan domoroslych znachorów , tylko sluchajcie lekarzy - oni : 1) 6 lat studiów + staz + specjalizacje wszelakie uczyli sie tylko jednego - jak pomóc pacjentowi 2) Maja zwykle doswiadczenie i wiedze potrzebna do postawienia diagnozy i zaproponowania leczenia 3)Zwykle chca pomóc , a nie zaszkodzic Polska to bardzo dziwna kraj (blad zamierzony) - tu do wszystkiego biora specjalistów - do naprawiania pralki , samochodu , muru . Do sadu biora adwokata , a do rachunków ksiegowa . Tylko do zadzenia i leczenia kazdy wtraca swoje trzy grosze , traktujac tych którzy do pelnienia tych funkcji zostali przysposobieni jak nieuków i kanciarzy. Tu kazdy wie jak leczyc , co leczyc , lepiej od niejednego lekarza ( czesto to próbujac udowodnic ) Polska to dziwna kraj......

Uszy to nie bo by czapka JWP spadla - ale te dwa neurony i cztery oligodendrocycty to ( skoro nie uzywane ) wyciac mozna bez problemu

Cosa

"Konie trojanskie maja swych rycerzy gdzies"

Re: Trzeci migdal | darsuch, 26-04-2000, 17:23

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rady. Dzięki Wam podjęliśmy z żoną decyzję że trzeba się tym koniecznie zająć ale będziemy się starali jeśli to możliwe zmniejszyć (obkurczyć) ten nieszczęsny trzeci migdał a cięcie zostawić na koniec jako ostateczność. Jak napisałem w moim pierwszym poście ja mam ten migdał ma go moja córka, ja często chorowałem w dzieciństwie , często choruje moja Kinia u mnie obeszło się bez skalpela może uda się z moją córką (patrz mój pierwszy post).

6 lat studiow itd... to jeszcze nie mandat do tego aby zjesc wszystkie rozumy i nie wysluchac laikow, ktorzy bez tych studiow na codzien doswiadczaja blogoslawienstw "reformy S.Z."
Pozostała jeszcze sprawa wyboru lekarza bo pani laryngolog zagotowała mi dzisiaj krew. Jak wiecie córka miała infekcję ucha i katar a leczenie gardła miało być po wyleczeniu tej infekcji ale Kinga (córka) ma nadal katar a pani DOCHTUR po trzeciej wizycie stwierdziła że ten przewlekły katar ma wyleczyć pediatra w rejonie i dopiero po tym ona zajmie się resztą. Ktoś lub coś jest tu chore ale moja córka najmniej. Laryngolog + przewległy katar = BRAK SPECJALIZACJI

Pozdrowienia Darek S.

Odp: Trzeci migdal | Cosa, 26-04-2000, 22:41

Użytkownik Marta w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:lkxN4.41369$hK2.810537 [at] news.tpnet.pl...
Użytkownik Cosa w wiadomości do grup
dyskusyjnych
napisał:kMwN4.41194

Sory, ale co to jest zadzenie? Chodzi o coś związanego z zadem (może dupczenie???) ?

Literówka - winno być rządzenie

-- Cosa

"Konie trojańskie mają swych rycerzy gdzieś" --

Re: Trzeci migdal | Dariusz, 27-04-2000, 10:51

Co ciekawe ja miałem tez wycięty 3 migdał w tym wieku, a chorowałem i choruje tak rzadko iż nie potrafię odpowiedzieć na pytanie kiedy ostatni raz brałem antybiotyk.

Czy tobie ktos placi za wyglaszanie takich opinii ? Gdyby istnial jakikolwiek zwiazek miedzy chorowaniem a 3 migdalem to by go usuwali przy grypie i anginie. A takiego zwiazku nie ma.

3 migdal jest i byl potrzebny. Rusz jedynie pala i poczytaj Medline, jaka funkcje spelnia 3 migdal i czego sie pozbawiasz.

Jak nie nosisz kapelusza, to uszy tez nie sa potrzebne, jak obetniesz to duza bedzie wygoda.

Ludzie czytajcie Medline

Re: Trzeci migdal | Dariusz, 27-04-2000, 12:07

Robert Magdziak wrote:

Czas przeszly faktycznie jest wlasciwy.... Gdyz JEST on potrzebny do ok. 3 roku zycia, potem powinien zaniknac. Problem w tym ze u niektórych dzieci zamiast zaniknac patologicznie sie powieksza... Bez pozdrowien Robert
alez u niektorych dzieci uszy tez rosna nadmiernie i nikt ich nie przycina. Skoro migdal nie znika to widocznie funkcja samoregulujaca organizmu wykazuje potrzebe jego istnienia.

Podwiazanie jader podobno zapobiega rakowi prostaty. Czy nalezy zatem podwiazywac jajowody kazdemu mezczyznie, ktory ma juz dzieci, aby zapobiegac rakowi prostaty ?

Po co jajowody, gdy ma 50-60 lat ? Moze tez uciac . D.

Re: Trzeci migdal | Robert Magdziak, 27-04-2000, 12:34

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rady. Dzięki Wam podjęliśmy z żoną decyzję że trzeba się tym koniecznie zająć ale będziemy się starali jeśli
to
możliwe zmniejszyć (obkurczyć) ten nieszczęsny trzeci migdał a cięcie zostawić na koniec jako ostateczność. Jak napisałem w moim pierwszym
poście
ja mam ten migdał ma go moja córka, ja często chorowałem w dzieciństwie , często choruje moja Kinia u mnie obeszło się bez skalpela może uda się z moją córką (patrz mój pierwszy post).
Z tym obkurczaniem migdalu to tez równie bywa... Moj 4-letni syn przeszło od przeszło 4 miesięcy ma mocno powiększony 3 migdał. Od początku jest pod opieka laryngologa który podobnie jak okrzyczany dr. Grzegrzółka póbowała mu ten organ zmniejszyć zachowawczo. Nawet jej sie troche udało i po trzech miesiącach było troche lepiej (ale dziecko i tak sie męczyło: trudności z oddychaniem, szybkie meczenie, wyschniete usta itp.) Po tych trzech miesiącach mały trafił na infekcje i był leczony antybiotykiem. Co ciekawe po tej kuracji migdał wrócił do poprzednich dużych rozmiarów i nawet takich że przysłonił mu ujscia kanałów słuchowych, o oddychaniu nie wspomniajac. Laryngolog stwierdziła iż nie mozna tego tak zostawić gdyż: * od 3 migdała (który nota bene jest w tym wieku juz nieaktywny) słuch jest ważniejszy, a mały ma przez to zatkanie 30dB ubytku * zatkanie i zwiazana z nim nierównowaga ciśnien w uchu moze być w dłuższym czasie przyczyną deformacji układu kostek przenoszących drgania z błony bebenkowej, a to nie jest chyba dobre. * nie miną ze dwa miesiące jak mały będzie miał zapalenie ucha * o problemach z nadmierną pracą serca i płuc z tytułu trudnosci z oddychaniem tylko wspomniala.

Co ciekawe ja miałem tez wycięty 3 migdał w tym wieku, a chorowałem i choruje tak rzadko iż nie potrafię odpowiedzieć na pytanie kiedy ostatni raz brałem antybiotyk.

No wiec dośc tego! Migdał tniemy 11.05! Napisałem tniemy bo faktycznie to się go wycina takimi krzywymi nozyczkami (w znieczuleniu itp.)

Na koniec moje 3 grosze a propos leczenia. Nie lubie skrajnosci ani z 1 strony (dr. Grzegrzółka który z nie wycinania migdała zrobił sobie filozofię życia, i taka propozycja nie przechodzi mu przez nosogardło) ani takich że lekarz od razu chce ciąc upatrujac w tym panaceum na leczenie tego organu. We wszystkim musi być umiar i chłodna analiza. Próbowałem leczenia zachowawczego przez 4 miesiące - efekt zerowy a moze nawet ujemny. Stad ta decyzja.

Robert

Re: Trzeci migdal | Robert Magdziak, 27-04-2000, 13:44

3 migdal jest i byl potrzebny. Rusz jedynie pala i poczytaj Medline, jaka funkcje spelnia 3 migdal i czego sie pozbawiasz.
Czas przeszly faktycznie jest wlasciwy.... Gdyz JEST on potrzebny do ok. 3 roku zycia, potem powinien zaniknac. Problem w tym ze u niektórych dzieci zamiast zaniknac patologicznie sie powieksza... Bez pozdrowien Robert

Re: Trzeci migdal | , 27-04-2000, 17:29

On Thu, 27 Apr 2000 10:07:46 GMT, Dariusz wrote:
Robert Magdziak wrote: alez u niektorych dzieci uszy tez rosna nadmiernie i nikt ich nie przycina.
Bez sensu tw Twoje argumenty. U niektóryh rosną np. guzy nowotworowe i jednak się je przycina. Jakoś dziwnie próbujesz wszystkim wmówić, że uszy służą tylko do podtrzymywania kapelusza, a przecież pełnią dużo ważniejszą rolę i właśnie im większe (do pewnych granic) tym lepiej.

Renata

Re: Trzeci migdal | JDA, 27-04-2000, 22:41

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:39089B5A.6A3C [at] poczta.onet.pl...
Robert Magdziak wrote:
3
dzieci
alez u niektorych dzieci uszy tez rosna nadmiernie i nikt ich nie przycina. Skoro migdal nie znika to widocznie funkcja samoregulujaca organizmu wykazuje potrzebe jego istnienia.

Podwiazanie jader podobno zapobiega rakowi prostaty. Czy nalezy zatem podwiazywac jajowody kazdemu mezczyznie, ktory ma juz dzieci, aby zapobiegac rakowi prostaty ?

Po co jajowody, gdy ma 50-60 lat ? Moze tez uciac . D.
Przepraszam ze sie wtrace, ale czy mezczyzna ma jajowody ? A odnosnie Twojej wczesniejszej wypowiedzi, czy 3 migdal to jajnik, ze usuniecie go spowoduje klopoty z zajsciem w ciaze ? Czlowieku, co Ty tworzysz ? Moze tobie trzeba cos uciac ? Moze troche przerostu formy nad trescia ?

usuniecie 3 migdala a brak ciezy bylo: Re: Trzeci migdal | Dariusz, 27-04-2000, 23:01

Przepraszam ze sie wtrace, ale czy mezczyzna ma jajowody ?
ma kobieta, po zakonczeniu owulacji podobno niepotrzebne podwiazywac czy nie ?

A odnosnie Twojej wczesniejszej wypowiedzi, czy 3 migdal to jajnik, ze usuniecie go spowoduje klopoty z zajsciem w ciaze ? Czlowieku, co Ty tworzysz ?
3 migdal umieszczony jest w przewodzie nosowym , tam gdzie znajduje sie organ odpowiedzialny za dobor seksualny partnerow na podstawie weszonych feromonow. Moze i tak byc, ze bez 3 migdalu dobor seksualny bedzie zaburzony i kobieta dostanie partnera, zktorym nie bedzie miala dzieci ?

Skad wiesz i masz pewnosc ze ten 3 migdal nie jest za ten dobor pozniej odpowiedzialny.

o wydzielane
Moze tobie trzeba cos uciac ? Moze troche przerostu formy nad trescia ?
Wazne ze rozumiesz. Znana jest teza, ze podwiazanie nasieniowodow ( teraz ok ?) u mezczyzn moze ich skutecznie chronic od raka prostaty.

Dzisiaj kandydat na senatora, burmistrz Nowego Jorku oglosil ze ma raka prostaty. Czy bedac swiadomy zagrozen powinien po zrobieniu dzieci dac sobie podwiazac nasieniowody ?

Moze teraz by nie mial raka ?

Taka analogia dotyczy zachecaczy do usuwania 3 migdala. usunalem i ozdrowialem i nigdy nie choruje.

Takiego zwiazku niestety nie ma. Indywidualnie moze to byc skutecznie, ale nie na skale masowa.

Tobie jak i kazdemu mezczyznie grozi rak prostaty. Czy poddasz sie podwiazaniu nasieniowodow zeby raka uniknac.

Podobno ta metoda jest skuteczna w 99 %.

A widzisz, lepiej miec wybor, niz byc poddany takiej procedurze z urzedu. A dziecko jest male, bezwolne i to rodzice decyduja o usunieciu jego 3 migdala.

A co bedzie gdy za 5 lat naukowcy wykaza ten zwiazek miedzy doborem seksualnym i brakiem zdolnosci do zajscia w ciaze kobiet a usunieciem 3 migdala

Wtedy nie bedzie odwrotu.

Moze ktos komu usunieto wyrostek robaczkowy tez pozostanie genetycznie poszkodowany.

Przeciez w lekach homepatycznych skuteczna jest obecnosc 1 molekuly substancji aktywnej w rozpuszczalniku

a moze ten 3 migdal czy wyrostek robaczkowy wydzielaja dziennie te kilka molekul, niezbednych dla naszej odpornosci na nowotwory czy te kilka molekul wydzielanych przez 3 migdal jest odpowiedzialnych za poczecie dziecka ?

jestes tego pewny ze tak nie jest ? D.

Odp: Trzeci migdal | Cosa, 27-04-2000, 23:19

----- Original Message ----- From: Dariusz Newsgroups: pl.sci.medycyna Sent: Thursday, April 27, 2000 10:51 AM Subject: Re: Trzeci migdal

chorowałem i
ostatni raz
Czy tobie ktos placi za wyglaszanie takich opinii ? Gdyby istnial jakikolwiek zwiazek miedzy chorowaniem a 3 migdalem to
by
go usuwali przy grypie i anginie. A takiego zwiazku nie ma.
A czy tobie jakis lekarz , który nie uznaje metod chirurgicznych placi za opowiadanie takich bajek ????

Trzeci migdalek jest czescia pierscienia Waldeyera - skupisk tkanki limfoidalnej które spelniaja te same funkcje co wezly chlonne - tak sie akurat sklada ze czlowiek jest w stanie zyc bez migdalków gardlowych , czy trzeciego migdalka. Nikt nie zaczyna leczenia przerostu migdalka od jego wyciecia - jednoczesnie trzeba zdawac sobie sprawe ze przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego , zamiast próbowania zmniejszyc go w nieskonczonosc i leczyc powiklania jest wskazana metoda leczenia. Nie przegladalem Medline'a - oswiecisz mnie jakiez to wazne funkcje spelnia ów migdalek ????

-- Cosa

Odp: usuniecie 3 migdala a brak ciezy bylo: Re: Trzeci migdal | Cosa, 28-04-2000, 10:38

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:39093498.5212 [at] poczta.onet.pl...
nie
organizmu
ma juz
< ciach bzdury , bzdury ,. bzdury >

Niniejszym oznajmiam ze w nagrode za tworzenie nowej fizjologii i opowiadanie wesolych bajek zostaje szanownemu panu Dariuszowi przyznana bezplatna wycieczka do killfilka. Zeby jednak dac szanse - wycieczka tylko 30 dniowa.

*PLONK*

-- Cosa

Re: usuniecie 3 migdala a brak ciezy bylo: Re: Trzeci migdal | JDA, 28-04-2000, 18:55

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:39093498.5212 [at] poczta.onet.pl...

(..)
Wazne ze rozumiesz.
Przepraszam co rozumem?

(..)
Tobie jak i kazdemu mezczyznie grozi rak prostaty. Czy poddasz sie podwiazaniu nasieniowodow zeby raka uniknac.

Jestem kobieta ..... :-))))

(...)
Moze ktos komu usunieto wyrostek robaczkowy tez pozostanie genetycznie poszkodowany.

Przeciez w lekach homepatycznych skuteczna jest obecnosc 1 molekuly substancji aktywnej w rozpuszczalniku
Moze sie zdarzyc tez tak, ze nie bedzie tam ani jednej molekuly, to duze rozcienczenie nieprawdaz? ;-)

a moze ten 3 migdal czy wyrostek robaczkowy wydzielaja dziennie te kilka molekul, niezbednych dla naszej odpornosci na nowotwory czy te kilka molekul wydzielanych przez 3 migdal jest odpowiedzialnych za poczecie dziecka ?

jestes tego pewny ze tak nie jest ? D.
Tak wyrostka tez nie nalezy usuwac niech sie zapali, perforuje itp, wtedy napewno "nosiciel" takigo wyrostka nie zachoruje na raka. Bo niezdazy...Bzdury panie kolego posuwacie.

Asia

Re: usuniecie 3 migdala a brak ciezy bylo: Re: Trzeci migdal | Dariusz, 28-04-2000, 22:20

Tak wyrostka tez nie nalezy usuwac niech sie zapali, perforuje itp, wtedy napewno "nosiciel" takigo wyrostka nie zachoruje na raka. Bo niezdazy...Bzdury panie kolego posuwacie.

Asia
Witaj Asiu,

gdy jest zapalenie to jest wyzsza koniecznosc. Ale gdy nie ma, to lepiej poczytac Medline niz od razu rach ciach trach i wyciety. D.

Re: Trzeci migdal | krys, 29-04-2000, 14:29

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:3906BBAB.DA9 [at] poczta.onet.pl...
Moze ktos posluchal twojej rady i usunal dzisiaj 3 migdal u corki a ta moze nie bedzie mogla urodzic dziecka, a za 5 lat odkryja zwiazek miedzy mkigdalem a owulacja i zaplodnieniem i wtedy bedzie za pozno na przywrocenie usunietego, ukrytego zmyslu reagujacego na feromony i laczacego ludzi w pary, zdolne do reprodukcji i prokreacji.

No..., to juz chyba przesada... Mam 2 dzieci, a nigdy nie mialam trzeciego migdalka...Wychodzi na to, ze to sprawka bociana. -- Justyna

Re: usuniecie | JDA, 03-05-2000, 20:28

Witaj Asiu,

gdy jest zapalenie to jest wyzsza koniecznosc. Ale gdy nie ma, to lepiej poczytac Medline niz od razu rach ciach trach i wyciety. D.
A kto mówi o usuwaniu czegokolwiek w momencie gdy to cos nie powoduje jakichs dolegliwosci ?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Kiedy dziecko choruje Kiedy dziecko choruje

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami