Tagi

pytac gips fegor wylozyc zalozyc napewno goracy noga kupic plastikowy

Fora dyskusyjne

zobacz Złamana kość piszczelowa i strzałkowa (21)

zobacz Gdzie można kupić gips ? (2)

zobacz Zapach z pod gipsu (4)

zobacz dziwny ból nogi (0)

zobacz Kolano (5)

zobacz Problem z nogami - jedna jest większa (4)

zobacz Złamanie otwarte wieloodłamowe kości podudzia lewego . (8)

zobacz Skręcona kostka (30)

zobacz Sinienie nogi w gipsie, skrecony staw skokowy (3)

zobacz Gips (3)

zobacz Skręcenie stawu skokowego. (6)

zobacz Skręcony staw skokowy (4)

zobacz Zerwanie więzadeł i opuchnięte stopa (1)

zobacz Lekki gips (2)

zobacz Zwichnięcie stawu skokowego (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » "plastikowy gips"

"plastikowy gips"

, 15-05-2000, 18:40

Witam

Zwracam się z tym pytaniem tutaj, bo nie mam gdzie indziej. Mianowicie mam kilka pytań w związku z "plastikowym gipsem". Mam narazie zwykły gips na nadgarstek i okolice ("rękawiczka balowa"), ale jest gorąco, więc poci mi się dłoń, wata w środku nasiąka i mnie to denerwuje, że ręka mi się klei. No i usłyszałem, że wybawieniem mógłby być plastikowy "gips". No i tu się pojawiają pytania: - czy/gdzie/za ile to można kupić w Warszawie - czy jest akurat ten typ - czy muszę z tym iść do lekarza, żeby mi założył ? Ktoś może zna odpowiedzi na któreś z tych pytań? Będę dozgonnie wdzięczny z odpowiedź.

Leszek Krupiński jr. | Linux registered user #96957 | d(at)z.pl sysadm [at] melog.com.pl | Certified Linux/UNIX administrator | +48 501 756 211 PLD member/webmaster | C, C++, HTML Programmer | www.leon.w-wa.pl

Re: "plastikowy gips" | stanley, 15-05-2000, 22:49

Kupisz taki gips w każdej aptece. Muusi ci go założyć lekarz. Najpierw zapytaj go ile opasek masz kupić. Bardzo dobry gips :)))) Leszek 'Leon' Krupiński napisał(a) w wiadomości: ...
Witam

Zwracam się z tym pytaniem tutaj, bo nie mam gdzie indziej. Mianowicie mam kilka pytań w związku z "plastikowym gipsem". Mam narazie zwykły gips na nadgarstek i okolice ("rękawiczka balowa"), ale jest gorąco, więc poci mi się dłoń, wata w środku nasiąka i mnie to denerwuje, że ręka mi się klei. No i usłyszałem, że wybawieniem mógłby być plastikowy "gips". No i tu się pojawiają pytania: - czy/gdzie/za ile to można kupić w Warszawie - czy jest akurat ten typ - czy muszę z tym iść do lekarza, żeby mi założył ? Ktoś może zna odpowiedzi na któreś z tych pytań? Będę dozgonnie wdzięczny z odpowiedź.

Leszek Krupiński jr. | Linux registered user #96957 | d(at)z.pl sysadm [at] melog.com.pl | Certified Linux/UNIX administrator | +48 501 756
211
PLD member/webmaster | C, C++, HTML Programmer |
www.leon.w-wa.pl

Odp: "plastikowy gips" | Fegor, 15-05-2000, 23:17

Witam
hej

Zwracam się z tym pytaniem tutaj, bo nie mam gdzie indziej. Mianowicie mam kilka pytań w związku z "plastikowym gipsem". Mam narazie zwykły gips na nadgarstek i okolice ("rękawiczka balowa"), ale jest gorąco, więc poci mi się dłoń, wata w środku nasiąka i mnie to denerwuje, że ręka mi się klei. No i usłyszałem, że wybawieniem mógłby być plastikowy "gips". No i tu się pojawiają pytania: - czy/gdzie/za ile to można kupić w Warszawie
ok. 2 lata temu mialem takie cos na nodze zalozyli mi to w szpitalu za ok. 150 (nie pamietam dokladnie)

bardzo sie "cieszylem" z tego gipsu (moglem sie kapac :) az do chwili gdy trzeba go bylo zdjac - przylegal bardzo blisko do ciala i przy rozcinaniu pan doktor pociagnal mi pila po nodze ;

pozdrawiam, Fegor

Re: "plastikowy gips" | , 16-05-2000, 16:58

Witam

Ship log, stardate: [-30]4213.5, Fegor reports:
hej

ok. 2 lata temu mialem takie cos na nodze zalozyli mi to w szpitalu za ok. 150 (nie pamietam dokladnie)
A jak jest z temperaturą w tym? Nie jest za gorąco? To jest czymś wyłożone od środka czy nie?

Leszek Krupiński +48 501 756 211

Odp: "plastikowy gips" | Fegor, 17-05-2000, 01:29

A jak jest z temperaturą w tym? Nie jest za gorąco? To jest czymś
napewno jest duzo lepiej niz przy zwyklym gipsie (a jesli juz przygrzeje to mozna wlozyc reke/noge do wody ;))

wyłożone od środka czy nie?
nie bardzo pamietam czym, ale czyms napewno bylo wylozone - wcale nie uwiaralo

pozdrawiam, fegor

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym

Anatomia człowieka 1500 pytań testowych Anatomia człowieka 1500 pytań testowych

Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych

100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego 100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego

Autostrada do zdrowia. Żyć, by dożyć setki Autostrada do zdrowia. Żyć, by dożyć setki