Powiązane leki
(opisy)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Yaz (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Sylvie (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Logest (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Qlaira (Dienogestum, Estradiolum)

NuvaRing (Etonogestrelum, Ethinylestradiolum)

Cilest (Ethinylestradiolum, Norgestimatum)

Midiana (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Cerazette (Desogestrelum)

Microgynon 21 (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Tagi

pigulka antykoncepcja myszka grupa ciazyc dyskusyjny hormonalny przepisac ender piekny

Fora dyskusyjne

Czy antykoncepcja jest szkodliwa dla zdrowia (71)

Antykoncepcja a tarczyca (2)

Jaką antykoncepcje stosuje ginekolog (4)

Antykoncepcja, a problem małopłytkowości krwi. (6)

pigułki antykoncepcyjne (2)

Pigułki antykoncepcyjne a inne leki (2)

Antykoncepcja hormonalna a badania kontrolne (1)

antykoncepcja po udarze mozgu (3)

jakie tabletki? (15)

Wadliwa antykoncepcja "nowej generacji"?? (7)

odstawienie antykoncepcji (1)

tabletki anty (56)

Tabletki anty (12)

Antykoncepcja a żółty język (1)

zmiana pigułki antykoncepcyjnej? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ciaza i pigułki

Ciaza i pigułki

Myszka07, 29-05-2000, 07:42

Czy to prawda że branie pigulki antykoncepcyjne przed pierwsza ciaza może zle wpływać na pierwsza ciaże?

Myszka07

Re: Ciaza i pigułki | Cosa, 29-05-2000, 11:24

Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 07:42:34 +0200, "Myszka07" napisał coś takiego:

Czy to prawda że branie pigulki antykoncepcyjne przed pierwsza ciaza może zle wpływać na pierwsza ciaże?

Myszka07

Możliwe że zaraz jakiś kruchtowa stara panna mnie pogoni ale jest to najprawdziwsza nieprawda . O ile oczywiście są one odpowiednio dobrane przez lekarza.

Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Rozwój medycyny przyniesie koniec liberalnych czasów, kiedy człowiek mógł sobie umrzeć kiedy chciał." --

Odp: Ciaza i pigułki | Ender, 30-05-2000, 00:20

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:hkb4js4lcmp1275uvigagqu5h3pu538ksu [at] 4ax.com...
Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 07:42:34 +0200, "Myszka07" napisał coś takiego:

Możliwe że zaraz jakiś kruchtowa stara panna mnie pogoni ale jest to najprawdziwsza nieprawda . O ile oczywiście są one odpowiednio dobrane przez lekarza.
Nie jestem kruchtowa stara panna, ale pigulki bylo nie bylo sa ingerencja w gospodarke hormonalna kobiety. Tak wiec: mozliwosc negatywnego wplywu istnieje.

pzdr Ender

-- 25MB e-mail, 10MB WWW, PHP, Perl, SSI - WEB Pack - rubikon.pl

Re: Odp: Ciaza i pigułki | Cosa, 30-05-2000, 01:43

Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 22:20:19 +0200, "Ender" napisał coś takiego:

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:hkb4js4lcmp1275uvigagqu5h3pu538ksu [at] 4ax.com...

Nie jestem kruchtowa stara panna, ale pigulki bylo nie bylo sa ingerencja w gospodarke hormonalna kobiety. Tak wiec: mozliwosc negatywnego wplywu istnieje.

Są ingerencją ,co prawda bardzo subtelną , zwykle dającą jednak wiele dobrego ( nie mówie tu o działaniu antykoncepcyjnym ) , terapia hormonalna w postaci tzw. pigułek antykoncepcyjnych jest stosowana w wielu jednostkach chorobowych. Możliwe jest niezajście w ciążę w miesiąc po odstawieniu , ale na ciążę wpłynąc raczej nie mają prawa. A są w stanie nawet pomóc w zajściu w ciążę Przy przyjmowaniu każdego leku winna być kontrola lekarska , a pod kontrolą ( fachową , rzecz jasna) nic się dziać nie może. A szkodzić to bardziej szkodzi zwykła aspiryna.
Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Rozwój medycyny przyniesie koniec liberalnych czasów, kiedy człowiek mógł sobie umrzeć kiedy chciał." --

Odp: Ciaza i pigułki | KO, 30-05-2000, 11:54

Przy przyjmowaniu każdego leku winna być kontrola lekarska , a pod kontrolą ( fachową , rzecz jasna) nic się dziać nie może.
W zasadzie pewnie masz rację, ale że _nic się złego nie może stać_ to bym nie był w 100% pewny. Przypomnijmy sobie chociaż historię z dietylstilbesteronem...

------------------------------------------- Krzysiek Okon, MD

Re: Odp: Ciaza i pigułki | Cosa, 30-05-2000, 20:26

Pewnego pięknego dnia , a był to Tue, 30 May 2000 09:54:46 +0200, KO napisał coś takiego:

W zasadzie pewnie masz rację, ale że _nic się złego nie może stać_ to bym nie był w 100% pewny. Przypomnijmy sobie chociaż historię z dietylstilbesteronem...

Ja niczego nie jestem pewien na sto procent zanim nie zobaczę opinii od lekarza ostatniego kontaktu ;-))))). Taki makabryczny żart znajomej osoby -ale na poważnie: Istnieją zawsze wyjątki od reguły - zasadniczo pigułki dwuskładnikowe obecnie stosowane - Mercilon , Minulet , Cilest są stosunkowo bezpieczne. Jasne, wiem jakie są powikłania i przeciwwskazania do ich stosowania , po to jednak osoba która je przepisuje kończyła studia aby je znała , przed przepisaniem zaś tabletek hormonalnych kazała zrobić przynajmniej elementarne badania. Inna sprawa że niektórzy ginekolodzy pomijają te badania laboratoryjne przepisując po raz pierwszy , lub kontolując powiedzmy za 3 miesiące.

A z tą historią z dietylosilbestrolem coś nie kojarzę - prosiłbym o pytanie pomocniczo-pogrążające - czyli delikatne naprowadzenie.

Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Nie obrzydzaj sobie wroga , a nuż trzeba będzie go pożreć." --

Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Ender, 30-05-2000, 23:07

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:sts5jskq145206hai4la44duea8tsdrs0h [at] 4ax.com...
Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 22:20:19 +0200, "Ender" Są ingerencją ,co prawda bardzo subtelną , zwykle dającą jednak wiele dobrego ( nie mówie tu o działaniu antykoncepcyjnym ) , terapia hormonalna w postaci tzw. pigułek antykoncepcyjnych jest stosowana w wielu jednostkach chorobowych.
No jasne. Tylko ze to nie ten temat.

Możliwe jest niezajście w ciążę w miesiąc po odstawieniu , ale na ciążę wpłynąc raczej nie mają prawa. A są w stanie nawet pomóc w zajściu w ciążę Przy przyjmowaniu każdego leku winna być kontrola lekarska , a pod kontrolą ( fachową , rzecz jasna) nic się dziać nie może. A szkodzić to bardziej szkodzi zwykła aspiryna.
Podobnie wydawalo sie nam kilkanascie (kilkadziesiat?) lat temu, kiedy pojawialy sie pierwsze pigulki ze stezeniem hormonow setki razy wyzszym niz obecnie. Zreszta: bardzo wiele jednostek chorobowych moze byc wywolanych przez pigulki (choc zdarza sie to oczywiscie rzadko) Stad rowniez liczne przeciwwskazania w stosowaniu (w razie potrzeby sluze przykladami). Przy okazji: nie jestem przeciwnikiem pigulek.

pzdr Ender

-- Wysoka jakość, niskie ceny - rubikon.pl

Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Myszka07, 31-05-2000, 09:14

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:gmr7json64fbkcda26j9fjcbj37jm71arg [at] 4ax.com...

Istnieją zawsze wyjątki od reguły - zasadniczo pigułki dwuskładnikowe obecnie stosowane - Mercilon , Minulet , Cilest są stosunkowo bezpieczne. Jasne, wiem jakie są powikłania i przeciwwskazania do ich stosowania , po to jednak osoba która je przepisuje kończyła studia aby je znała , przed przepisaniem zaś tabletek hormonalnych kazała zrobić przynajmniej elementarne badania. Inna sprawa że niektórzy ginekolodzy pomijają te badania laboratoryjne przepisując po raz pierwszy , lub kontolując powiedzmy za 3 miesiące.

Moja pani ginekolog nie zrobila mi zadnych badan, powiedzialam jej ze bylam chora na zoltaczke pokarmowa 6 lat temu , a ona powiedziala ze moge zaczac brac pigulki i przepisala mi MICROGYNON po 3 miesiacach nie bylo zadnych skutkow ubocznych wiec przepisala mi nastepne opakowania, czasami mam wrazenie ze przepisala mi je tylko dlatego ze sa ze znizka - czyzby myslala ze mnie nie stac na lepsze? Niewiem. Do tej pory - biore juz 6 miesiecy - nie mialam robionych zadnych badan - Czy mam lepiej zmianic lekarza nim ten mnie wykonczy? Czy MICROGYNON jest dobrym srodkiem? Myszka07

Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Marta, 31-05-2000, 09:39

Użytkownik KO w wiadomości do grup dyskusyjnych

jeszcze stosunkowo kródki -
^^^^^^ No to wydało się, czemu lekarze na receptach piszą niewyraźnie - co by błędy ukryć ;-)

Re: Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Cosa, 31-05-2000, 11:10

Pewnego pięknego dnia , a był to Wed, 31 May 2000 07:14:17 +0200, "Myszka07" napisał coś takiego:

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:gmr7json64fbkcda26j9fjcbj37jm71arg [at] 4ax.com...

Moja pani ginekolog nie zrobila mi zadnych badan, powiedzialam jej ze bylam chora na zoltaczke pokarmowa 6 lat temu , a ona powiedziala ze moge zaczac brac pigulki i przepisala mi MICROGYNON po 3 miesiacach nie bylo zadnych skutkow ubocznych wiec przepisala mi nastepne opakowania, czasami mam wrazenie ze przepisala mi je tylko dlatego ze sa ze znizka - czyzby myslala ze mnie nie stac na lepsze? Niewiem. Do tej pory - biore juz 6 miesiecy - nie mialam robionych zadnych badan - Czy mam lepiej zmianic lekarza nim ten mnie wykonczy? Czy MICROGYNON jest dobrym srodkiem?
Nooo , to mi się nie do końca spodobało - próby wątrobowe wypadałoby zrobić , szczególnie po WZW-A , ale z drugiej strony - 6 lat po przebyciu , w wywiadzie pewnie nic nie było , w sumie można przepuścić. Co do lekarza - jeśli tylko co 3 miesiące przychodzisz do niej , a ona nie zapomina cię zbadać przed przepisaniem kolejnej recepty - wszystko jest w porządku. Dobrze by było abyś po roku brania zrobiła sobie cytologię ( zmuś ginekologa Co do Microgynonu - jest dobrym środkiem , a skoro twój organizm go toleruje możesz go spokojnie stosować.

Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Mścić się na wrogach!"- z tym okrzykiem spada mucha z lepu do rosołu. --

Re: Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Cosa, 31-05-2000, 11:10

Pewnego pięknego dnia , a był to Tue, 30 May 2000 21:07:46 +0200, "Ender" napisał coś takiego:

Podobnie wydawalo sie nam kilkanascie (kilkadziesiat?) lat temu, kiedy pojawialy sie pierwsze pigulki ze stezeniem hormonow setki razy wyzszym niz obecnie.
Racja - kiedyś i dawno faktycznie stosowano leki hormonalne w bardzo dużych stężeniach . Problem ze starymi środkami polegał na stosowaniu li i jedynie progesteronu , obecnie stosuje się także estrogeny. Poza tym w dziedzinie farmakologii i fizjologii medycyna trochę postępu odnotowała, więc dawki hormonów są minimalne , tylko takie jakie dają efekt.

Zreszta: bardzo wiele jednostek chorobowych moze byc wywolanych przez pigulki (choc zdarza sie to oczywiscie rzadko) Stad rowniez liczne przeciwwskazania w stosowaniu (w razie potrzeby sluze przykladami).
Dokładnie - istnieje trochę przeciwwskazań ( znam je równie dobrze ) , więc mogą być i efekty uboczne. Wiadomo że należałoby się wstrzymać w podawaniu antykoncepcji hormonalnej u kobiety z zakrzepowym zapaleniem żył , czy z hiperlipidemią , czy z nadciśnieniem , nie mówiąc już o cukrzycy , czy procesie chorobowym w wątrobie. Po to jednak pacjentka ma lekarza aby zgłaszać się do niego co 3 miesiące , i aby zgłaszać mu wszelakie problemy ze swym zdrowiem

Przy okazji: nie jestem przeciwnikiem pigulek.
Ja jestem natomiast przeciwnikiem fanatycznych przeciwników , nie zaś zaślepionym wielbicielem antykoncepcji hormonalnej.

Re: Odp: Ciaza i pigułki | KO, 31-05-2000, 11:26

Istnieją zawsze wyjątki od reguły - zasadniczo pigułki dwuskładnikowe obecnie stosowane - Mercilon , Minulet , Cilest są stosunkowo bezpieczne. Jasne, wiem jakie są powikłania i przeciwwskazania do ich stosowania , po to jednak osoba która je przepisuje kończyła studia aby je znała , przed przepisaniem zaś tabletek hormonalnych kazała zrobić przynajmniej elementarne badania.
Nawet nie to mam na myśli. IMHO, okres obserwacji 'nowych' pigułek jest jeszcze stosunkowo kródki - coś zawsze się może ujawnić. Opublikowane ostatnio duże serie mówią o niski ryzyku - pewnie to racja, ale zobaczymy jeszcze za kilkanaście lat. Pewnie jestem przesadnie sceptyczny i ostrożny... Powtarzam - dla celów praktycznych sądzę, że są bezpieczne.

A z tą historią z dietylosilbestrolem coś nie kojarzę - prosiłbym o pytanie pomocniczo-pogrążające - czyli delikatne naprowadzenie.
po ekspozycji in utero występowały adenosis pochwy, clear cell a-ca, wady pochwy... Pewnie dlatego nie słyszałeś, bo w PL nie był to chyba nigdy istotny problem. Natomiast w US.podręcznikach można znaleść sporo, chociaż teraz są to już pozostałości z lat 70/80, bo zdaje się wtedy było maximum zachorawań

Re: Odp: Odp: Ciaza i pigułki | KO, 31-05-2000, 13:14

Nooo , to mi się nie do końca spodobało - próby wątrobowe wypadałoby zrobić , szczególnie po WZW-A
Czepiam się - czemu wypadałoby?

Re: Odp: Odp: Ciaza i pigułki | Cosa, 31-05-2000, 15:25

Pewnego pięknego dnia , a był to Wed, 31 May 2000 11:14:22 +0200, KO napisał coś takiego:

Czepiam się - czemu wypadałoby?

No dobra , rozpędziłem się - 6 lat po WZW-A to chyba wystarczający czas na regenerację Lecz IMHO zawsze wypadałoby zrobić prosty poziom AspAT , AlAT , ew określić poziom bilirubiny , nawet u zdrowej osoby przed podaniem antykoncepcji hormonalnej ,aby znaleźć ewentualnie niedomagania wątroby , które przecież są przeciwwskazaniem. A po drugie - a nuż się oznaki działającego po cichu wirusa WZW -C znajdzie???

Re: Odp: Odp: Ciaza i pigułki | KO, 31-05-2000, 18:24

Lecz IMHO zawsze wypadałoby zrobić prosty poziom AspAT , AlAT , ew określić poziom bilirubiny , nawet u zdrowej osoby przed podaniem antykoncepcji hormonalnej ,aby znaleźć ewentualnie niedomagania wątroby , które przecież są przeciwwskazaniem.
Zgadza się.

A po drugie - a nuż się oznaki działającego po cichu wirusa WZW -C znajdzie???
Skóra cierpnie. ------------------------------------------- Krzysiek Okon, MD

Re: Odp: Ciaza i pigułki | Ania, 14-06-2000, 20:03

"Myszka07" wrote in message

Czy MICROGYNON jest dobrym srodkiem?
To jest wzgledne, dla roznych kobiet rozne preparaty sa dobre. Poczytaj wyczerpujacy artykul: www.mp.pl/antykon...p_wlasc.htm

-- Pozdrawiam Ania

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Medycyna w pigułce Medycyna w pigułce

Medycyna naturalna w pigułce Medycyna naturalna w pigułce

Druga dojrzałość.  W poszukiwaniu pomysłu na życie Druga dojrzałość. W poszukiwaniu pomysłu na życie

Biologiczne i medyczne podstawy rozwoju i wychowania Biologiczne i medyczne podstawy rozwoju i wychowania