Powiązane leki
(opisy)

Dormicum (Midazolamum)

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Navoban (Tropisetronum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Tagi

dentystyczny latka zabieg dziecko asia alex narkoza anestezjolog dormicum grupa

Fora dyskusyjne

Narkoza ( jak to jest ? ) (19)

Narkoza (0)

nawracajace polipy u dziecka-bardzo prosze o pomoc (7)

bezdech przez migdałki? (3)

uczulenie a znieczulenie: ważne bo mam jutro zabieg (3)

Artroskopia-znieczulenie (1)

Wycięcie migdałów (6)

Jaka pasta na Wybielanie zębów? (4)

Czy usuwac migdałki (1)

Naprawianie skutków błędów dentystycznych (0)

ogólne znieczulenie (9)

Brak miesiączki, testy negatywne , po luteinie nic co robic? (0)

operacja na stulejke (7)

narkoza (2)

Po zabiegu na przegrodę (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » narkoza u 3-latka

narkoza u 3-latka

Irena, 29-05-2000, 10:15

Moje dziecko ze wzgledu na totalny opór przed zabiegami dentystycznymi bedzie mialo zabieg pod narkozą. Dentysta i anestezjolog twierdzi, że narkoza jest w 100% bezpieczna. Mam jednak wątpliwości, szczególnioe, że zabieg odbędzie się w klinice dentystycznej, nie w szpitalu, gdzie w razie komplikacji szybko możnaby było uzyskać pomoc. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat nieoczekiwanych skutków narkozy.

Re: narkoza u 3-latka | * piotr'ek *, 29-05-2000, 14:01

Moje dziecko ze wzgledu na totalny opór przed zabiegami dentystycznymi bedzie mialo zabieg pod narkozą.
Pomyśl najpierw, czy 3 letnie dziecko musi mieć zabieg dentystyczny.

-- Umrzyj młodo! Zostaw atrakcyjne zwłoki. Inż nauk medycznych Piotr'ek N. - Volna Republika Olkusz Hasła z murów: www.nowakowski.gdynia.top.pl Piszac do mnie usun: BIJ_SPAMERA z adresu.

Re: narkoza u 3-latka | Alex, 29-05-2000, 14:56

Witam!

Irena napisał(a):
Moje dziecko ze wzgledu na totalny opór przed zabiegami dentystycznymi bedzie mialo zabieg pod narkozą. Dentysta i anestezjolog twierdzi, że narkoza jest w 100% bezpieczna. Mam jednak wątpliwości,...
A dlaczego nie zapytasz anestezjologa czemu on się ubezpieczył od OC?

Pozdrawiam Alex koro [at] ks.onet.pl

P.S. Generalnie oni mają rację :-)

Re: narkoza u 3-latka | Mariusz Krawiec, 29-05-2000, 19:27

Irena wrote:

Moje dziecko ze wzgledu na totalny opór przed zabiegami dentystycznymi bedzie mialo zabieg pod narkozą. Dentysta i anestezjolog twierdzi, że narkoza jest w 100% bezpieczna. Mam jednak wątpliwości, szczególnioe, że zabieg odbędzie się w klinice dentystycznej, nie w szpitalu, gdzie w razie komplikacji szybko możnaby było uzyskać pomoc. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat nieoczekiwanych skutków narkozy.
Pare miesiecy temu ogladalem w TV reportaz o malym chlopcu (5? lat), ktory zostal poddany ogolnej narkozie w gabinecie dentystycznym i niestety nie przezyl tego zabiegu. Rozumiem, ze jest to raczej odosobniony przypadek, ale radze dobrze przemyslec koniecznosc tego zabiegu. Nic nie jest bezpieczne w 100%. Problem polega na tym, czy ewentualne korzysci przewyzszaja ryzyko.

Mariusz

Re: narkoza u 3-latka | Piotr, 29-05-2000, 21:04

Irena wrote:
Polecam: medbook.com.pl/cg...gi?KOD=1355

Re: narkoza u 3-latka | Cosa, 30-05-2000, 01:43

Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 10:15:17 GMT, "Irena" napisał coś takiego:

Postulowałbym zastosowanie bardziej subtelnych metod przekonania dziecka do dentysty . Jeśli jest to sprawa próchnicza - "Carisolv" ( tak to się chyba wabi ) i nie ma problemu. Jeśli inny zabieg - można obgadać z anestezjologiem ustalenie dawki preparatu o nazwie "Dormicum" i ewentualne podanie go doustnie na 30 minut przed zabiegiem. Z tego co pamiętam to można go stosować u tak małych dzieci.

Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Pogląd Burka - Długość łańcucha określa podwórko" --

Re: narkoza u 3-latka | JDA, 01-06-2000, 23:06

Użytkownik Alex w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:39326868.7E20C8B2 [at] ks.onet.pl...
Witam!

Irena napisał(a):

A dlaczego nie zapytasz anestezjologa czemu on się ubezpieczył od OC?

Pozdrawiam Alex koro [at] ks.onet.pl

P.S. Generalnie oni mają rację :-)
A co jej da to ubezpieczenie jeśli coś się stanie dziecku? Jeżeli rzeczywiście temu 3- latkowi potrzebny jest zabieg w znieczuleniu (każdy trzylatek będzie reagował histerią jak mu obcy osobnik będzie grzebał w buzi), to myślę że anestezjolog, który ma wykonać znieczulenie będzie to robił przy odpowiednim zabezpieczeniu na wypadek jakichś komplikacji. Przynajmniej nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. A co to miałby być za zabieg? Asia

Re: narkoza u 3-latka | JDA, 02-06-2000, 00:17

Użytkownik Cosa w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:jet5jscuuaurc6qbh13la29pio28mgf9i6 [at] 4ax.com...
Pewnego pięknego dnia , a był to Mon, 29 May 2000 10:15:17 GMT, "Irena" napisał coś takiego:

razie
Postulowałbym zastosowanie bardziej subtelnych metod przekonania dziecka do dentysty . Jeśli jest to sprawa próchnicza - "Carisolv" ( tak to się chyba wabi ) i nie ma problemu. Jeśli inny zabieg - można obgadać z anestezjologiem ustalenie dawki preparatu o nazwie "Dormicum" i ewentualne podanie go doustnie na 30 minut przed zabiegiem. Z tego co pamiętam to można go stosować u tak małych dzieci

Dormicum z tego co zauważyłam jest rzeczywiście w takich przypadkach świetne. Jest dostępne także w syropach o smakach do wyboru malinowy, bananowy, pomarańczowy itp. Asia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Protezy szkieletowe Protezy szkieletowe

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Masaż stóp Masaż stóp

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Atlas zabiegów stawowych w osteopatii kończyn Atlas zabiegów stawowych w osteopatii kończyn