Powiązane leki
(opisy)

Eltroxin (Levothyroxinum natricum)

Euthyrox N (Levothyroxinum natricum)

Jodthyrox (Levothyroxinum natricum , Kalium iodidum)

Letrox (Levothyroxinum natricum)

Thyrozol (Thiamazolum)

Biocell

Metizol (Thiamazolum)

Thiamazole Merck (Thiamazolum)

Thyrosan (Propylthiouracilum)

Olopeg (Macrogolum)

Tagi

sztuczny wolec wyciac eltroxin pooperacyjny operacja blizna tarczyca krasnoborska hormon

Fora dyskusyjne

zobacz zrosty pooperacyjne (11)

zobacz WYROŚL KOSTNA (1)

zobacz Uczulenie na Letrox, Euthyrox-niedoczynność tarczycy (2)

zobacz jak zbadac powiekszona tarczyce (2)

zobacz CO SIĘ DZIEJE Z TARCZYCĄ? (2)

zobacz wychodzący rozstęp ze starej blizny pooperacyjnej (1)

zobacz szukam dobrego chirurga ogólnego. Trójmiasto (0)

zobacz Szwy pooperacyjnego wychodzą po 1,5 roku! (1)

zobacz zgrubienie pod blizną- zrost pooperacyjny (2)

zobacz Ból głowy a hormony tarczycy (3)

zobacz wycięte migdałki a tarczyca (3)

zobacz Dieta Dukana czy liczenie kalorii ? (6)

zobacz Strup na ranie pooperacyjnej (1)

zobacz Ganglion (3)

zobacz dren i wapń przy okazji (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jak długo można żyć bez tarczycy?

jak długo można żyć bez tarczycy?

Marta Krasnoborska, 02-06-2000, 08:51

Lekarzs kierował mnie na operacje wycięcia tarczycy, mam 2 guzki, biopsja nic złośliwego nie wykazała, ale mam chorobę autoimunologiczną wole Hashimoto, co robić? Mam dopiero (?) 33 lata i trójkę małych dzieci, które chciałabym wychować..... co radzicie, strasznie się boję, i operacji i tego co potem ile można żyć na sztucznych hormonach (teraz biorę Eltroxin)? Czy operacje tarczycy mogą być niebezpieczne? Anna

Odp: jak długo można żyć bez tarczycy? | Cind Y216, 02-06-2000, 13:34

Użytkownik Marta Krasnoborska Lekarzs kierował mnie na operacje wycięcia tarczycy, mam 2
guzki, biopsja nic złośliwego nie wykazała, ale mam chorobę autoimunologiczną wole Hashimoto, co robić? Mam dopiero (?) 33 lata i trójkę małych dzieci, które chciałabym wychować..... co radzicie, strasznie się boję, i operacji i tego co potem ile można żyć na sztucznych hormonach (teraz biorę Eltroxin)? Czy operacje tarczycy mogą być niebezpieczne? Anna
Jak kazde operacje....nic nie wiadomo. Chociaz ryzyko komplikacji jest duzu,duzo mniejsze niz przy zabiegach np. na sercu. Wiele (wlasciwie wszystko) zalezy od personelu i lekarza. Matka mojego znajomego miala wycinana tarczyce i ....jakby nic ni bylo Prowadzi normalne zycie

-- ===================== Jakub Rozanski mirrana [at] poczta.onet.pl

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | jaro pik, 02-06-2000, 15:36

Marta Krasnoborska napisał / wrote:

Lekarzs kierował mnie na operacje wycięcia tarczycy, mam 2 guzki,
biopsja nic złośliwego nie wykazała, ale mam chorobę autoimunologiczną wole Hashimoto, co robić? Mam dopiero (?) 33 lata i trójkę małych dzieci, które chciałabym wychować..... co radzicie, strasznie się boję, i operacji i tego co potem ile można żyć na sztucznych hormonach (teraz biorę Eltroxin)? Czy operacje tarczycy mogą być niebezpieczne?Anna

Moja mama ma wyciętą tarczycę. Po operacji należy przeprowadzać badania TSH ( ustalenie poziomu hormonów ) i na tej podstawie lekarz określi ilość koniecznego do zażywania hormonu. Szcerze mówiąc jest teraz o iele zdrowsza. A bliznę można zoperować plastycznie lub kupić kolię. Proszę się nie bać. Uszy do góry!

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | jaro pik, 02-06-2000, 15:37

Marta Krasnoborska napisał / wrote:

Lekarzs kierował mnie na operacje wycięcia tarczycy, mam 2 guzki,
biopsja nic złośliwego nie wykazała, ale mam chorobę autoimunologiczną wole Hashimoto, co robić? Mam dopiero (?) 33 lata i trójkę małych dzieci, które chciałabym wychować..... co radzicie, strasznie się boję, i operacji i tego co potem ile można żyć na sztucznych hormonach (teraz biorę Eltroxin)? Czy operacje tarczycy mogą być niebezpieczne?Anna

Moja mama ma wyciętą tarczycę. Po operacji należy przeprowadzać badania TSH ( ustalenie poziomu hormonów ) i na tej podstawie lekarz określi ilość koniecznego do zażywania hormonu. Szcerze mówiąc jest teraz o iele zdrowsza. A bliznę można zoperować plastycznie lub kupić kolię. Proszę się nie bać. Uszy do góry!

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | Jerzy Tatarczuk, 02-06-2000, 19:08

spokojnie, moja sąsiadka żyje już 20 lat po operacji, w między czasie przeżyła wypadek samochodowy i ma zamiar pożyc jeszcze ze 20 (teraz ma ok 60 lat)

Odp: jak długo można żyć bez tarczycy? | piotr, 02-06-2000, 22:00

Bez tarczycy mozna zyc dlugo i dobrze, substytuujac hormony. A powiklania po operacji? Zdarza sie, niestety, ze wraz z tarczyca chirurg usuwa przytarczyce (czasem nieostroznosc, czasem sa po prostu niemal wrosniete w tarczyce i nie mozna ich oddzielic). Jesli usunie dwie lub jedna, to jeszcze spoko, ale jesli wszystkie, to wystapi niedoczynnosc przytarczyc, ktorej objawem jest tezyczka. Wybacz, jesli przestraszylam, ale lekarz powinien ci o tym powiedziec. Pozdrawiam, Agnieszka

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | Dariusz, 02-06-2000, 23:21

Marta Krasnoborska wrote:
Lekarzs kierował mnie na operacje wycięcia tarczycy,
Moja babcia miala tarczyce duza jak wole, na zewnatrz, zyla do 90 lat.

Odp: jak długo można żyć bez tarczycy? | Ender, 04-06-2000, 00:42

Co do pytania w temacie: przy prawidlowej substytucji hormonalnej - tak dlugo, jak z tarczyca. Co do powiklan - najczestsze to przypadkowe wyciecie przytarczyc i w zwiazku z tym niewydolnosc przytarczyc - ale to juz kwestia sprawnosci chirurga.

pzdr Ender

-- Wysoka jakość, niskie ceny - rubikon.pl

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | medella, 04-06-2000, 07:36

Jeśli wszystko pójdzie dobrze z zabiegiem operacyjmym i nie wystąpią żadne powikłania śród i pooperacyjne to nadal będziesz żyła jak każdy nny --tylko zażywając ten Eltroxin lub coś podobnego. A tem hormon to nie jest stuczny tylko identyczny z naturalnym , no może tylko sztucznie uzyskany. Co do blizny pooperacyjnej to należy ustalić to z lekarzem operującym.Może być ona na szyji lub niżej na klatce piersiowej wtedy załania ją ubranie.

Re: jak długo można żyć bez tarczycy? | medella, 04-06-2000, 07:37

Jeśli wszystko pójdzie dobrze z zabiegiem operacyjmym i nie wystąpią żadne powikłania śród i pooperacyjne to nadal będziesz żyła jak każdy nny --tylko zażywając ten Eltroxin lub coś podobnego. A tem hormon to nie jest stuczny tylko identyczny z naturalnym , no może tylko sztucznie uzyskany. Co do blizny pooperacyjnej to należy ustalić to z lekarzem operującym.Może być ona na szyji lub niżej na klatce piersiowej wtedy załania ją ubranie.

Odp: jak długo można żyć bez tarczycy? | Marek Bieniek, 05-06-2000, 21:31

Użytkownik Dariusz w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:3937F813.2CAD [at] poczta.onet.pl...
Marta Krasnoborska wrote:

Moja babcia miala tarczyce duza jak wole, na zewnatrz, zyla do 90 lat.
Oczom nie wieze, expert... (dawno mnie tu nie bylo...)

Czlowiek, ktory 'czyta medline' pisze, ze miala tarczyce duza jak wole. Padam z wrazenia.

Na zewnatrz? Ektopia jakas?

Wole = powiekszona tarczyca (pomijajac reszte postu).

Bez pozdrowien

m.

Re: Odp: jak długo można żyć bez tarczycy? | KO, 06-06-2000, 11:55

Czlowiek, ktory 'czyta medline' pisze, ze miala tarczyce duza jak wole. Padam z wrazenia.
Pewnie to miało być wole takie jak u ptaków. Może wyjaśni nam to ktoś, kto zna się na anatomii Expertów ?

------------------------------------------- Krzysiek Okon

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co? ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co?

Ogólne powikłania pooperacyjne Ogólne powikłania pooperacyjne

Pacjenci Pacjenci

Powikłania pooperacyjne w ginekologii Powikłania pooperacyjne w ginekologii