Powiązane leki
(opisy)

Tagi

cytowac pharmindex oczywisty ksiazek skondensowac autorski sugestia ulotka pisac parafrazowac

Fora dyskusyjne

Ból pochwy (10)

Działania niepożądane? (1)

Metypred a alkohol (1)

Wybiórcze problemy z pamięcią epizodyczną i małomówność (1)

Publikacje na temat chorób tarczycy (7)

zespół Glenarda (2)

Arginine Plus! (2)

Zapomniałam tabletki (2)

Ciąża, kiedy zrobić test? (6)

tabletki anty (9)

Branie tabletek (7)

Tabletki anty - już działają? (3)

ESCAPELLE a DNI PŁODNE (3)

tarczyca (1)

klabion i alkohol (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Prawa autorskie tekstów ulotek.

Prawa autorskie tekstów ulotek.

Lukasz Komsta, 07-06-2000, 18:19

Jak wygląda sprawa praw autorskich tekstów ulotek dołączanych do preparatów? Tzn. jeśli chciałbym zrobić stronę poświęconą pewnej grupie leków, poindeksowałbym je i zoceerował ulotki z opakowań, to czy zamieszczając de facto "informację producenta o leku" czyli tekst z ulotki naruszę prawa autorskie? Bo gdybym cytował książki typu LWT czy Pharmindex jest to oczywiste. Ale w przypadku ulotek? Nie będę na siłę parafrazował pisząc potem "opracowano na podstawie" bo to jest tak skondensowane, że nie ma co parafrazować ;-)

Dzięki za sugestie

* Lukasz Komsta * ICQ 14892426 * www.sp8qed.ampr.org/ * * PGP 95A700A94925E72D23A2 166199D8386535109EB8 *

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Stany zapalne Stany zapalne

Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Pharmindex. Kompendium leków 2008 Pharmindex. Kompendium leków 2008

Pharmindex. Kompendium leków 2009 Pharmindex. Kompendium leków 2009