Powiązane leki
(opisy)

Tagi

eccepted licencjonowac procedura wykonywac dyplom polish zawod pharmacy degree german

Fora dyskusyjne

Gronkowiec a praca (0)

Leworęczność (1)

Przeciwskazania do wykonywania zawodu (0)

prosze o pomoc,wynik badania (0)

Przeciwwskazania do wykonywania zawodu. (0)

Studia medycyny, a niepełnosprawność (4)

wada słuchu a praca wymagająca zdrowego organizmu (0)

zawód: preparator medyczny (0)

Podwyższona bilirubina/zespół Gilberta (6)

Choroba Scheuermanna, a chirurgia (4)

Specjalizacja z kardiologii (3)

studia (2)

A może Kredyt ?? (0)

leki (1)

Szpiczak (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Polish pharmacy degree, eccepted in Germany?

Polish pharmacy degree, eccepted in Germany?

, 19-06-2000, 15:53

I posted this question already to the equivalent German newsgroup, but maybe someone here has been in this situation before and therefore has some insight. Here's the problem: My wife is from Poland and obtained a pharmacy degree from the University of Poznan. She now wishes to work as a pharmacist in Germany. Does anybody know the proper procedure to get her the permission to do so? Will her Polish degree be accepted in Germany?

Any help or hints greatly appreciated. Replies please to kickers [at] email.com

Thank you.

Thomas Zeltwanger

Sent via Deja.com www.deja.com/ Before you buy.

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Dariusz, 19-06-2000, 18:13

She now wishes to work as a pharmacist in
Germany. Does anybody know the proper procedure to get her the permission to do so?
As for physicians , procedure is the like - known as Licencing .

Will her Polish degree be accepted in Germany?
Why not, but ask first at Ministry of Higher Education or at german consulate.

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Pszemol, 20-06-2000, 04:02

Dariusz w artykule news:394E1926.7F9B [at] poczta.onet.pl pisze...
She now wishes to work as a pharmacist in As for physicians , procedure is the like - known as Licencing .

Why not, but ask first at Ministry of Higher Education or at german consulate.
Why not? Because in USA it isn't!

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Dariusz, 20-06-2000, 10:19

Pszemol wrote:
Dariusz w artykule news:394E1926.7F9B [at] poczta.onet.pl pisze...

Why not? Because in USA it isn't!
Nie badz dziecinny. W USA czy gdzie indziej obowiazuje publicznie znana procedura licencjonowania zawodow medycznych , farmaceutycznych.

I w konsulatach mozna dostac broszurki dokladnie wyjasniajace warunki, wymagane egzaminy, dyplomy itd itd.

Mam takie broszurki ze stanow, dotyczce licencjonowania zagranicznych lekarzy i pielegniarek

Na stronach www mozna je przeczytac i sciagnac na dysk. D.

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Pszemol, 20-06-2000, 22:05

Dariusz w artykule news:394EFBB4.5D13 [at] poczta.onet.pl pisze...
Pszemol wrote: Nie badz dziecinny.
odzywki widze masz na poziomie...

W USA czy gdzie indziej obowiazuje publicznie znana procedura licencjonowania zawodow medycznych , farmaceutycznych.
Czyli nie sa uznawane dyplomy z Polski, skoro trzeba je dodatkowo "licencjonowac"... Mój dyplom inzyniera byl tu "wazny" bez zadnych dodatkowych formalnosci.

I w konsulatach mozna dostac broszurki dokladnie wyjasniajace warunki, wymagane egzaminy, dyplomy itd itd.

Mam takie broszurki ze stanow, dotyczce licencjonowania zagranicznych lekarzy i pielegniarek
lekarzy stomatologów równiez? to chetnie poczytalbym...

Na stronach www mozna je przeczytac i sciagnac na dysk.
podaj mi prosze adres - interesuje mnie stomatologia.

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Dariusz, 21-06-2000, 09:54

Czyli nie sa uznawane dyplomy z Polski, skoro trzeba je dodatkowo "licencjonowac"... Mój dyplom inzyniera byl tu "wazny" bez zadnych dodatkowych formalnosci.
Nic nie rozumiesz. Licencjonowanie w zawodach medycznych, prawniczych, farmaceutycznycn i technicznych to standardowa procedura.

Licencja to prawo wykonywania zawodu, a nie samo uznanie dyplomu. Dyplom lekarza, farmaceuty, prawnika, architekta itd itd. nie oznacza prawa wykonywania zawodu

lekarza, farmaceuty, radcy prawnego, adwokata , architekta itd itd.

wymagane jest uznanie kwalifikacji przez agendy rzadowe i/lub korporacje zawodowe.

W przypadku lekarzy w kraju jest to Okregowa Rada Lekarska pielegniarek - Izba Pielegniarek adwokatow - rada adwokacka itd itd.

Majac uznany jedynie dyplom nadal nie masz prawa wykonywania w/w zawodow bez otrzymania licencji.

A procedura licencjowania, czyli uzyskania prawa wykonywania zawodu sklada sie z kilku egzaminow i polega m.in. na przedlozeniu dyplomu, transkryptu indeksu , zaswiadczenia ukonczenia praktyki, stazu.

I w kazdym kraju jest to praktykowane. zakres egzaminow, testy dla lekarzy w Stanach akurat mam. Ale w kazdym konsulacie mozna uzyskac wiecej informacji i najnowsze informacje, druki i publikacje.

Mozesz sobie sciagnac z serwerow agencji rzadowych czy i izby lekarskiej

Wpis w wyszukiwarce zapytanie, albo zadzwon do lokalnej izby lekarskiej.

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Pszemol, 29-06-2000, 01:14

Pszemol w artykule news:8ioiq6.3vuc35v.1 [at] pszemol.net pisze...
Dariusz w artykule news:394EFBB4.5D13 [at] poczta.onet.pl pisze...

No i co Darku? Wymiekasz?

Cos krucho z tymi adresami - nie potrafisz podac ani jednego?

Re: Polish pharmacy degree, eccepted in Germany? | Dariusz, 29-06-2000, 09:18

No i co Darku? Wymiekasz?
Podobno mieszkasz za woda. Dzwonisz do Department of Health i dostajesz broszurke. Lub sciagasz z internetu.

Czy oczekujesz ze ci ja wysle ?

Cos krucho z tymi adresami - nie potrafisz podac ani jednego?
Szukaj na serwerze DoH

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uregulowania prawne dotyczące wykonywania zawodu pielęgniarki Uregulowania prawne dotyczące wykonywania zawodu pielęgniarki

Okulistyka. Leki po Dyplomie Okulistyka. Leki po Dyplomie

Procedury pielęgniarskie Procedury pielęgniarskie

Korekcja wad wzroku - procedury badania refrakcji (wyd. II) Korekcja wad wzroku - procedury badania refrakcji (wyd. II)

Podstawowe procedury laboratoryjne w bakteriologii klinicznej Podstawowe procedury laboratoryjne w bakteriologii klinicznej