Powiązane leki
(opisy)

Exacyl (Acidum tranexamicum)

Vitacon (tabletki) (Phytomenadionum)

Alustin

Dentosept

Sulphodent

Detreomycyna (Chloramphenicolum)

Maść ichtiolowa (Ammonii bituminosulfonas)

Neomycinum (aerozol) (Neomycini sulphas)

Pseudovac (Pseudomonas aeruginosa vaccinum)

Garamycin (gąbka) (Gentamicinum)

Tagi

krewa skorzystac plomba ropa krwawic malczewski infekcja kosc dziaslo szczek

Fora dyskusyjne

zobacz zapalenie kości szczęki (3)

zobacz Wyrwanie. Czy to może byc ropa czy tylko lek ? (4)

zobacz Ucisk w klatce piersiowej, krwawienie (6)

zobacz Krawienie z dziąseł (7)

zobacz Wyrwanie a krwawienie (9)

zobacz bol zeba po plombowaniu (4)

zobacz mocny promieniujący ból, który ząb go powoduje? (4)

zobacz Palenie z lekarstwem w zębie. (1)

zobacz bol szczeki dziasla gardla 8? (1)

zobacz Ból dziąsła powyżej linii szczęki. (0)

zobacz Ząb mądrości? Szczęka? (3)

zobacz Stan zapalny i próchnica. (7)

zobacz Problemy z 6-tką (1)

zobacz Krwawienie z prawego ucha (1)

zobacz powierzchnia styczna zębów (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Krwawiace dziasla

Krwawiace dziasla

Marek Malczewski, 04-07-2000, 00:49

Jakies 5 lat tamu poszedlem do stomatologa, chodzilo o mala dziurke w zebie. On mi rozwiercil pol zeba, ale przy okazji musial mi wjechac w dziaslo, bo byl paskudny krwotok. Po ustaniu krwotoku zalozym plombe, ale od tego czsu wciaz byly jakies problemy - pod zebem zbierala sie krew i ropa. Trwalo to przez pol roku (nie bylo mozliwosci aby skorzystac w tym czsie z dentysty) w koncu plomba wypadla. Teraz caly czas saczy mi sie krew z tego miejsca. Do tej pory wystarczylo ummyc zeby po jedzeniu i wszystko bylo ok, teraz jednak juz po godzinie po myciu wydziela sie tyle krwi z ropa (czy czyms takim) ze stalo sie to uciazliwe... Moje pytanie jest czy po tak dlugim czasie (ok 4 lat) jak dziaslo krwawilo jest szansa na wyprostowanie calej sprawy? Slyszalem ze sa jakies preparaty ktore powoduja gojenie sie takich ran, czu to prawda i jak sie one nazywaja? (slyszalem tez o ziolach ktorymi pluka sie jame ustna) Czy jedynym sposobem na zagojenie sie jest wyrwanie resztek tego ferelnego zeba?

Prosze o jakiekolwiek informacje o tego typu przypadlosciach.

Marek Malczewski

Re: Krwawiace dziasla | , 04-07-2000, 00:10

In article , Marek Malczewski wrote:
Jakies 5 lat tamu poszedlem do stomatologa, chodzilo o mala dziurke w zebie. On mi rozwiercil pol zeba, ale przy okazji musial mi wjechac w dziaslo, bo byl paskudny krwotok. Po ustaniu krwotoku zalozym plombe, ale od tego czsu wciaz byly jakies problemy - pod zebem zbierala sie krew i ropa. Trwalo to przez pol roku (nie bylo mozliwosci aby skorzystac w tym czsie z dentysty) w koncu plomba wypadla. Teraz caly czas saczy mi sie krew z tego miejsca. Do tej pory wystarczylo ummyc zeby po jedzeniu i wszystko bylo ok, teraz jednak juz po godzinie po myciu wydziela sie tyle krwi z ropa (czy czyms takim) ze stalo sie to uciazliwe... Moje pytanie jest czy po tak dlugim czasie (ok 4 lat) jak dziaslo krwawilo jest szansa na wyprostowanie calej sprawy? Slyszalem ze sa jakies preparaty ktore powoduja gojenie sie takich ran, czu to prawda i jak sie one nazywaja? (slyszalem tez o ziolach ktorymi pluka sie jame ustna) Czy jedynym sposobem na zagojenie sie jest wyrwanie resztek tego ferelnego zeba?

Prosze o jakiekolwiek informacje o tego typu przypadlosciach.

Marek Malczewski

Zeba raczej nie da sie uratowac. Musisz tez jak najszybciej skorzystac z pomocy stomatologa, jezeli infekcja rozszerzy sie na kosc szczeki moga byc klopoty z sasiednimi zebami. Ja osobiscie stracilem trzy calkiem zdrowe zeby z powodu infekcji kosci szczeki, byla ona na tyle powazna, ze wymagala leczenia szpitalnego. Najgorsze, ze moja infekcja wcale nie zaczela sie od uszkodzonego zeba, ale od zwyklego zranienia dziasla :(. Cien

Sent via Deja.com www.deja.com/ Before you buy.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

100 gwarancji na długowieczność 100 gwarancji na długowieczność

Choroby nerek Choroby nerek

Wady postawy ciała-diagnostyka i leczenie Wady postawy ciała-diagnostyka i leczenie

Zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej i kwasowo - zasadowej Zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej i kwasowo - zasadowej

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny