Powiązane leki
(opisy)

Ergotaminum tartaricum (Ergotamini tartras)

Xetanor (Paroxetinum)

Donecept (Donepezili hydrochloridum)

Cogiton (Donepezili hydrochloridum)

DigeZym

Herbagaster

Gastroval

Betavid Lutein

Enzyvit

Mięta (tabletki)

Tagi

letni grupa jacenty prada selektywny poprawa dyskusyjny optymalny kwasniewski bypass

Fora dyskusyjne

Pomocy! (0)

Motifene 75 mg (1)

Polscy farmaceuci w UK (0)

blok pęczka Hisa (1)

Obawy co do Bypassów (0)

plastry detoksykacyjne a bypassy (1)

bypass żołądkowy w cukrzycy (1)

Zapchany stent (1)

Powikłania po operacji - bypassy i zastawka (0)

Ból promieniujący od dziąsła poprzez policzek do głowy (0)

Krosty,krosty i jeszcze raz krosty. (1)

uzupełnienie ubytków (1)

niskie tętno? (1)

Skręcenie stawu skokowego (3)

femoston mite contra brak miesiączki (0)

"bypassy"

BJ, 05-07-2000, 18:40

Mojemu Tacie będą wstawiać bypassy (nie wiem czy to tak się pisze). Martwię się, gdyż jest to poważna operacja. Może macie jakieś doświadczenia (rokowania samej operacji, skuteczność), będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje,

Odp: "bypassy" | Marek W, 05-07-2000, 22:08

Użytkownik BJ w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:RiL85.19862$Qw1.476133 [at] news.tpnet.pl...
Mojemu Tacie będą wstawiać bypassy (nie wiem czy to tak się pisze).
Martwię
się, gdyż jest to poważna operacja. Może macie jakieś doświadczenia (rokowania samej operacji, skuteczność), będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje,

bardzo indywidualne, zalezna od wskazan, stanu ogolnego, stanu ukladu krazenia, doswiadczenia osrodka wykonujacego itp, itd smiertelnosc ok.5% pzdr

Re: "bypassy" | , 05-07-2000, 22:46

----- Original Message ----- From: BJ To: Sent: Wednesday, July 05, 2000 8:40 PM Subject: "bypassy"

Martwię
się, gdyż jest to poważna operacja. Może macie jakieś doświadczenia (rokowania samej operacji, skuteczność), będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje,

W całej medycynie obowiązuje pewna zasada. Jeśli lekarze podejmują się operacji, to oznacza, że korzyści z niej płynące są większe niż ryzyko:-) Bypass, czyli pomostowanie tt. wieńcowych, jest nie tak znowu skomplikowaną operacją:-) Bardzo ważne jest, co pacjent zrobi ze swoim życiem po operacji, którą przeprowadza się z powodu istotnego zmniejszenia przepływu przez naczynie. Zwykle jest to miażdżyca. Są czynniki przyspieszające postęp miażdżycy, na które nie ma się wpływu (np. wiek, płeć) i na które można wpłynąć (ciśnienie krwi, lipidy osocza, palenie tytoniu itd). Jak więc widzisz nie taki diabeł straszny:-)

ML

Archiwum listy dyskusyjnej pl-sci-medycyna www.newsgate.pl/a...i-medycyna/

Re: "bypassy" | BJ, 06-07-2000, 07:54

Kto to jest Dr. Kwaśniewski ?

Jadarek napisał(a) w wiadomości: ...
Martwię ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Nie krzyczcie ale człowiek prosi. Na spotkaniu Optymalnych w Brennej spotkałem faceta, który "uciekł chirurgowi spod skalpela" (był już w
klinice
i czekał w kolejce na "bypassy"). Dr. Kwaśniewski osobiście ustawił mu
dietę
(mi. łyżka łoju wieprzowego na dzień) . Facet wszedł z nami na przełęcz Karkoszczonkę (+300 m od podstawy góry, ja wysiadałem - takie było tempo !) i tańczył na wieczorku zapoznawczym ! Niedowiarkom mogę podesłać zdjęcia.

"Jadarek" - Dariusz Kral

Odp: "bypassy" | Marek W, 06-07-2000, 08:11

Użytkownik BJ w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:laV85.21246$Qw1.517767 [at] news.tpnet.pl...

nawet sie nie wyglupiaj i zapomnij o takich idiotyzmach

Jadarek napisał(a) w wiadomości: ... klinice dietę
!)

Re: "bypassy" | Jadarek, 06-07-2000, 09:39

Martwię
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Nie krzyczcie ale człowiek prosi. Na spotkaniu Optymalnych w Brennej spotkałem faceta, który "uciekł chirurgowi spod skalpela" (był już w klinice i czekał w kolejce na "bypassy"). Dr. Kwaśniewski osobiście ustawił mu dietę (mi. łyżka łoju wieprzowego na dzień) . Facet wszedł z nami na przełęcz Karkoszczonkę (+300 m od podstawy góry, ja wysiadałem - takie było tempo !) i tańczył na wieczorku zapoznawczym ! Niedowiarkom mogę podesłać zdjęcia.

"Jadarek" - Dariusz Kral

Re: "bypassy" | Piotr Kasztelowicz, 06-07-2000, 09:53

Witam,

Mojemu Tacie będą wstawiać bypassy (nie wiem czy to tak się pisze). Martwię się, gdyż jest to poważna operacja. Może macie jakieś doświadczenia (rokowania samej operacji, skuteczność), będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje, ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Operacja jest powazna, niemniej zazwyczaj powiklan nie ma tak duzo jak mozna byloby sie spodziewac. Wynika to z tego, ze zabieg wstawienia by-passow traktowany jest zawsze jako kompleksowa metoda leczenia - to znaczy najpierw jest staranna kwalifikacja i okreslanie stopania ryzyka, potem operacja a nastepnie obserwacja w oddziale intensywnego nadzoru i rehabilitacja. Na kazdym etapie pacjent podlega starannej obserwacji i to pozwala opiekujacym sie lekarzom na wlasciwa interwencje w razie takiej potrzeby.

Proponuje jeszcze zagladnac na strone Polskiego Tow. Kardiologicznego www.ptkardio.pl

Pozdrowienia

P.K. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

zaglosuj! www.am.torun.pl/certify

Re: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 06-07-2000, 13:29

BJ wrote:
Kto to jest Dr. Kwaniewski ?
To taki koles, ktory uznal ze dajac czlowiekowi z pozywieniem smalczyk, slonine, skwareczki i tym podobne zdrowiutkie rzeczy wyleczy go z chorob wszelakich.

Ale zapomnial chyba o jednym - lekarzu ulecz sie sam... z pokreconych pomyslow zawodowych. Czy ktos dysponuje statystykami leczniczymi pana Kwasniewskiego ? Chetnie zobaczylbym rubryke "zawaly" i "% wzrost masy ciala"

Marcin

Odp: "bypassy" | Jacenty, 06-07-2000, 14:10

Użytkownik Jadarek w wiadomości do grup dyskusyjnych

Na spotkaniu Optymalnych w Brennej spotkałem faceta, który uciekł chirurgowi spod skalpela.
Znam osobiście podobny przypadek , facet 70 parę lat (z Krakowa, może to ten sam?). Od ponad 2 lat na ŻO i jak na razie widmo operacji się oddala. Zaznaczyć trzeba, że nie zawsze można czekać z operacją i bawić się w eksperymenty. Jacenty

Odp: "bypassy" | Jacenty, 06-07-2000, 14:14

Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:39645172.F3DD768D [at] ibbrain.ibb.waw.pl...

To taki koles, ktory uznal ze dajac czlowiekowi z pozywieniem
smalczyk,.............

Tylko błagam nie zaczynajmy jałowej dyskusji. Obok wielu wątpliwości i niejasności co do żywienia optymalnego, jedno jest pewne, że całej masie ludzi to pomaga. Sam znam osobiście kilka osób z paruletnim, stażem. Co nie znaczy że wszystkim może pomóc (to moja opinia).

Jacenty

Re: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 06-07-2000, 14:42

BJ wrote:
Kto to jest Dr. Kwaniewski ?
To taki koles, ktory uznal ze dajac czlowiekowi z pozywieniem smalczyk, slonine, skwareczki i tym podobne zdrowiutkie rzeczy wyleczy go z chorob wszelakich.

Ale zapomnial chyba o jednym - lekarzu ulecz sie sam... z pokreconych pomyslow zawodowych. Czy ktos dysponuje statystykami leczniczymi pana Kwasniewskiego ? Chetnie zobaczylbym rubryke "zawaly" i "% wzrost masy ciala"

Marcin

Re: "bypassy" | , 06-07-2000, 21:24

----- Original Message ----- From: BJ To: Sent: Thursday, July 06, 2000 7:54 AM Subject: Re: "bypassy"

Ponawiam pytanie: kto zacz:->>>? ML

Archiwum listy dyskusyjnej pl-sci-medycyna www.newsgate.pl/a...i-medycyna/

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 07-07-2000, 00:03

Użytkownik Piotr Kasztelowicz w wiadomości do grup dyskusyjnych n apisał:Pine.GSO.4.21.0007062207510.8235-100000 [at] dorota.am.torun.pl... On Thu, 6 Jul 2000, Jacenty wrote:

Tylko błagam nie zaczynajmy jałowej dyskusji. Obok wielu wątpliwości i niejasności co do żywienia optymalnego, jedno jest pewne, że całej masie ludzi to pomaga. Sam znam osobiście kilka osób z paruletnim, stażem. Co
nie
znaczy że wszystkim może pomóc (to moja opinia).
Dlaczego nie zrobisz wiec rzetelnych badan naukowych na ten temat i nie opiszesz tego w porzadnym czasopismie medycznym np. takim, ktorego impact factor wynosi przynajmniej 1.0? Wtedy bylaby podstawa aby Tobie wierzyc?

A dlaczego nie pobadasz na sobie. Nie musiałbyś wierzyć. Przez np. rok mozesz sobie robić badania LDL i HDL co miesiąc i inne czy czasami nie umierasz na miażdżycę. Jeżeli przez rok nie pogorszy Ci się to mozna zacząć drugi bez obawy. Ja pół roku temu zacząłem trzeci rok. Mam 49 lat, dają mi 35 :-), cera jak u niemowlaka. :-). Pozdrawiam Leszek

Re: "bypassy" | Piotr Kasztelowicz, 07-07-2000, 00:09

On Thu, 6 Jul 2000, Jacenty wrote:

Tylko błagam nie zaczynajmy jałowej dyskusji. Obok wielu wątpliwości i niejasności co do żywienia optymalnego, jedno jest pewne, że całej masie ludzi to pomaga. Sam znam osobiście kilka osób z paruletnim, stażem. Co nie znaczy że wszystkim może pomóc (to moja opinia).
Dlaczego nie zrobisz wiec rzetelnych badan naukowych na ten temat i nie opiszesz tego w porzadnym czasopismie medycznym np. takim, ktorego impact factor wynosi przynajmniej 1.0? Wtedy bylaby podstawa aby Tobie wierzyc?

Re: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 07-07-2000, 00:46

Piotr Kasztelowicz wrote:

Ale wiele osob w diete Dr. Kwasniewskiego wlasnie WIERZY a z wiara czesto nie ma co polemizowac; jest na ogol slepa. Ja sam chetnie przeczytalbym cos autorstwa Dr. Kwasniewskiego w, powiedzmy, "Nature Medicine", ale z tego, co dotychczas widzialem to byly artykuly zachwalajace owa diete w jakims pisemku typu "kolorowego" i kiedys w grudniu `99 (numer 52 bodajze) w Polityce - kolorowa wkladka z opisami diet i komentarzem dietetyka i lekarza do kazdej z nich. Nie pamietam dokladnie owego komentrza ale zdecydowanie diata "hipercholesterolowa" nie zyskala przychylnosci...

Marcin

Re: "bypassy" | Jadarek, 07-07-2000, 09:39

Czy ktos dysponuje statystykami leczniczymi pana Kwasniewskiego ? Chetnie zobaczylbym rubryke "zawaly" i "% wzrost masy ciala"
Jeśli grupa się zgodzi mogę ogłosić tekst referatu (trochę długie) , który przedstawiła dr Irena Staniszewska (lekarz chorób wewnętrznych i medycyny przemysłowej - na marginesie : 14 lat chorowała na łuszczycę, która ustapiła po 2 latach DO a kobieta ma już 70 lat !) na spotkaniu optymalnych w Brennej w dniu 21.05.2000r.

Referat zawiera kilkuletnią "statystykę" jej pracy z zastosowaniem Diety Optymalnej i stosowania prądów selektywnych.

"Jadarek" - Dariusz Kral

Odp: "bypassy" | Jacenty, 07-07-2000, 09:48

Użytkownik Piotr Kasztelowicz w wiadomości do grup dyskusyjnych

Dlaczego nie zrobisz wiec rzetelnych badan
Dobre sobie, bo nie jestem lekarzem.

Wtedy bylaby podstawa aby Tobie wierzyc?
Nikt mi nie musi wierzyć. Napisałem co myślę, a mój argument, że znam zdrowe i wyleczone osoby na ŻO ma wyjaśnić, dla czego mnie będzie trudno przekonać o szkodliwości tej diety. Pewnie że taka znajomość kilku osób to nie żaden dowód. Sam jestem ponad 10 m-cy na ŻO i nie widzę żadnych złych obiawów. Wyniki badań krwi mam lepsze niż kiedyś. Czego mi więcej potrzeba, aby przekonać się o zaletach tego sposobu żywienia? Pozdrawiam Jacenty

Odp: "bypassy" | Jacenty, 07-07-2000, 10:16

Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:39646294.28A5C82C [at] ibbrain.ibb.waw.pl...

Chetnie zobaczylbym rubryke "zawaly" i "% wzrost masy ciala"
A ja bym chciał wziąć udział w ekspedycji na Marsa. Niestety spełnienie naszych marzeń jest mało realne, choć moje jest realniejsze od Twojego :-))

Jacenty

Re: Odp: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 07-07-2000, 12:10

Jacenty wrote:
Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:39646294.28A5C82C [at] ibbrain.ibb.waw.pl...

A ja bym chciał wziąć udział w ekspedycji na Marsa. Niestety spełnienie naszych marzeń jest mało realne, choć moje jest realniejsze od Twojego :-))
Wiesz, mysle, ze kazdy lekarz w swojej praktyce ma takie dane swiadczace o powodzeniu badz klesce jego teorii. Jestem tego ciekaw i Twoje demagogiczne porownanie mojego zainteresowania z wyprawa na Marsa jest dla mnie troche zaskakujace. Czy ja, nie daj Boze, poruszylem temat tabu ? Nie. Zapytalem czy ktos posiada konkretne dane nt. wynikow diety. I juz. To symptomatyczne; ilekroc cos jest z pogranicza nauki i paranauki argumenty zwolennikow takich metod staja sie, hm, malo powazne. To jest linia typu: "Co z tego, ze nikotyna szkodzi, skoro moj dziadek palil 80 lat i zabil go woz z kapusta" ? Moze mial (kilka % ludzi pewnie ma ?) bardzo wydajny system detoksykacyjny zwiazany bodajze z cytochromem 450 ? Ale jezeli masz dalej uzywac takich argumentow to daj sobie spokoj, bo na to szkodz i Twojego czasu i miejsca na liscie.

Pozdrawiam,

Marcin

Odp: "bypassy" - dłuuugie ! | Jadarek, 07-07-2000, 16:46

Zachęcony na priva ośmielam się załączyć rzeczony referat (miłej lektury na wolne dni ;-) )

Tekst referatu wygłoszonego przez lek. med. Irenę Staniszewską (lekarza chorób wewnętrznych i medycyny przemysłowej) na spotkaniu optymalnych w Brennej w dniu 21.05.2000r.

Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii.

Zestawienie z wykonanych zabiegów prądami selektywnymi w ARKADII Tychy od 01.10.1998r. do 31.03.2000r.

Najwięcej zabiegów prądami PS i S wykonano na centralny układ nerwowy u 155 osób z powodu następujących chorób: nerwicy wegetatywnej, neurastenii, bezsenności, miażdżycy z osłabieniem pamięci, wzroku, szumu w uszach, nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, w zaburzeniach rytmu serca, jaskrze, łuszczycy owłosionej skóry głowy a także w depresji, migrenie, w stanach parkinsoidalnych. W większości pacjenci odczuli znaczącą poprawę samopoczucia. W nerwicy i neurastenii pacjenci byli wyciszeni, wyluzowani, spokojniej reagowali na stresy dnia codziennego, poprawiła się pamięć, często wzrok, zmniejszył się, a nawet całkowicie ustąpił szum w głowie, uregulowało się ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca, uregulowało się lub już nie zwiększało się ciśnienie śródgałkowe w jaskrze, tak, że nieraz lekarze okuliści byli tym zdziwieni i naturalnie ten stan poprawy przypisywali swoim metodom leczenia. Ustępowały także zmiany łuszczycowe owłosionej skóry głowy, szczególnie gdy łuszczyca trwała krótko, od 1 roku do 5 lat, w depresjach uzyskano poprawę samopoczucia, zauważono przypływ energii, więcej chęci do życia, działania, zaś w migrenach po 1-2 seriach prądów S uzyskano całkowite ustąpienie bólów migrenowych. Jedynie w dwóch przypadkach choroby Parkinsona: jeden mężczyzna 50-letni, drugi 37-letni, nie uzyskano poprawy, ale także nie stwierdzono wyraźnego pogorszenia.

Prądy PS zastosowano również u 78 osób ze schorzeniami układu kostno-stawowego, przede wszystkim z chorobą zwyrodnieniową stawów kończyn górnych i dolnych i kręgosłupa. U wszystkich osób znacznie zmniejszyły się lub całkowicie ustąpiły bóle, zwiększyła się także ruchomość i ogólna sprawność stawów i kręgosłupa. W tej liczbie były 3 kobiety z gośćcem pierwotnie przewlekłym, u których po prądach selektywnych zmniejszyły się bóle, a także zniekształcenia okołostawowe i znacznie zwiększyła się sprawność w stawach. Było też 2 mężczyzn z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, jeden 54-letni chorujący od 17 lat, na żywieniu optymalnym od 11.1996r. u którego po 2 seriach prądów selektywnych zmniejszyły się bóle i wyraźnie wyprostowała się sylwetka. Drugi z pacjentów 25-letni, chorujący od 3 lat uzyskał po 1-ej serii znaczne zmniejszenie bólów i większą ruchomość kręgosłupa, a po 2 tygodniach stosowania żywienia optymalnego OB obniżyło się z 80 na 60.

Następną grupą osób, u których zastosowano prądy PS to pacjenci z miażdżycą kończyn, szczególnie dolnych. Były to 53 osoby, u których także uzyskano znaczącą poprawę: ręce i stopy były znowu ciepłe, ustąpiły bóle łydek, znacznie lepiej chodzili przez dłuższe odcinki drogi. Jednak u dwóch pacjentów, którzy nie zrezygnowali z palenia papierosów, a także nie zastosowali żywienia optymalnego i u których stwierdzono już martwicę pojedynczych palców stóp, nie uzyskano żadnej poprawy. Bóle chorych kończyn tak znacznie się nasiliły, że zdecydowali się na amputację kończyny.

Kolejną grupą osób, korzystających z prądów selektywnych to pacjenci z nadwagą. Było ich 33. Przeciętny ubytek wagi ciała wynosił od 2 do 6 kg miesięcznie. Jeden z pacjentów schudł 28kg w ciągu 4 miesięcy, 4 pacjentki ani nie schudły ani nie przytyły.

Prądy selektywne zastosowano także u 13 osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, u 7 osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i u 6 osób z nawykowym zaparciem. U wszystkich uzyskano ustąpienie bólów, zgagi, wzdęć, biegunek z domieszką krwi i śluzu a także ustąpiły zaparcia. Część pacjentów zgłosiła się do kontrolnej panendoskopii i koronoskopii, które potwierdziły ustąpienie w/w schorzeń. Wśród tej grupy był pacjent 50-letni, który zgłosił się do Arkadii 23.07.1997. z kartą wypisową szpitalną z 22.07.99r. z rozpoznaniem: choroba Addisona-Birmera -anemia złośliwa, z niedoborem żelaza, wyrównana marskość wątroby, żylaki przełyku, stan po operacji żołądka z powodu zwężenia odźwiernika. Pacjent chorował 20 lat na chorobę wrzodową żołądka, paląc przez cały czas 20-40 papierosów dziennie, schorzenie to doprowadziło do upośledzonej funkcji błony śluzowej żołądka i w efekcie do niedokrwistości złośliwej. Niedokrwistość złośliwa z kolei spowodowała uszkodzenie układu nerwowego. W czasie pierwszej wizyty w Arkadii pacjent z trudem chodził o 2 laskach, chód był chwiejny, znacznie utrudniony, łatwo się męczył, po kilkunastu metrach musiał odpoczywać, miewał także zaburzenia czucia powierzchniowego w rękach i stopach, skarżył się na uporczywe bóle w nadbrzuszu, uczucie pieczenia wzdłuż przełyku, wzdęcia. Rzucił natychmiast palenie papierosów, rozpoczął żywienie optymalne i zastosowano prądy S na żołądek 10x20 min i na ręce i kończyny dolne prądy PS 10x20min. Już w trakcie zabiegów uzyskano wyraźną poprawę: zmniejszyły się bóle w nadbrzuszu, ustąpiły wzdęcia, zgaga, a także poprawił się chód. Pacjent był w stałym kontakcie z lekarzem Arkadii, po miesiącu po zabiegach i po żywieniu optymalnym, chodził już samodzielnie bez lasek, coraz lepiej się czuł. Od lekarza podstawowej opieki otrzymał nadal L4 do września 99r., wtedy zgłosił się do badania kontrolnego prosząc o zdolność do pracy. Lekarka skierowała go ponownie na obserwację do szpitala. 01.10.99r. zgłosił się ponownie do mnie do badania kontrolnego profilaktycznego i jako lekarz przemysłowy wypisałam mu zdolność do pracy od 01.10.99r. jako dyżurny ruchu na bocznicy kolejowej w fabryce Fiat Auto-Poland S.A., gdzie nadal pracuje, czuje się bardzo dobrze, dolegliwości żołądkowe zupełnie ustąpiły, chodzi bardzo dobrze, kończyny górne i dolne są sprawne, regularnie przychodzi na spotkania optymalnych w Tychach i często sam siebie wymienia jako przykład korzystnego działania prądów selektywnych i żywienia optymalnego.

Na prądy selektywne zgłosiło się także 7 osób, chorych na astmę oskrzelową. U 5 osób stwierdzono znaczącą poprawę, u 2 osób powtórzono prądy po 8-10 miesiącach, wtedy uzyskano poprawę.

Wykonano także prądy SVU u 8 pacjentek z nietrzymaniem moczu. U wszystkich uzyskano dużą poprawę.

Zastosowano również prądy u 3 mężczyzn z przerostem gruczołu krokowego, z utrudnionym oddawaniem moczu i u 2 mężczyzn z impotencją. U wszystkich stwierdzono wyraźną poprawę.

Wśród pacjentów były także 3 osoby - kobiety ze stwardnieniem rozsianym, które chorują od 2-5 lat, po prądach selektywnych uzyskano lepszą sprawność kończyn, a także poprawiło się czucie w kończynach.

2 osoby, które zgłosiły się do zabiegów: 1-a kobieta 67-letnia, chorująca półtora roku i mężczyzna 40-letni, chorujący od roku na stwardnienie boczne zanikowe, byli już w złym stanie ogólnym, bardzo późno zastosowali żywienie optymalne i za późno zgłosili się na zabiegi. Niestety te 2 osoby zmarły po kilku miesiącach. Aktualnie w leczeniu na tę chorobę pozostaje mężczyzna 45-letni, który choruje od maja 1999r. Prądy selektywne i żywienie optymalne rozpoczął 17.01.2000r. Natychmiast rzucił palenie papierosów, po pierwszej serii prądów PS na kończyny górne, gdzie już stwierdzono zaniki mięśniowe w obrębie barków -obie kończyny zwisały bezwładnie wzdłuż tułowia, to po 12 zabiegach po 30 minut uzyskano zaskakującą poprawę, w ostatnim dniu zabiegów zademonstrował mi, że już potrafi sam otworzyć drzwi. Po dalszych dwóch tygodniach poinformował mnie, że potrafi sam jeść, myć się, golić i ubierać się. Po miesiącu sam przemeblował swój pokój, przesuwał ciężkie meble, niestety po tym ciężkim wysiłku niedowład kończyn górnych wrócił. W maju zastosowano drugą serię prądów selektywnych 10 razy po 30 min., jednak z dużo mniejszą poprawą, rusza dłońmi i przedramionami. Przez te 4 miesiące schudł 14kg, ważył 120 kg.

Prądy selektywne zastosowano także u pięciu osób z rozsianą łuszczycą skóry owłosionej głowy oraz kończyn górnych i dolnych, a także na tułowiu. U 13-letniego chłopca, 27-letniego i 31-letniego mężczyzny zmiany łuszczycowe szybko ustępowały, bo chorowali od roku do 3 lat, natomiast u 36 letniej kobiety, chorującej 14 lat, powtórzono prądy po 8 miesiącach, uzyskując także stopniowe ustępowanie zmian łuszczycowych. U jednej pacjentki 70 letniej, chorującej 52 lata na łuszczycę poprawę w tej chorobie uzyskano dopiero po 2-letnim stosowaniu żywienia optymalnego i 3-krotnym zastosowaniu serii prądów selektywnych na kończyny górne i dolne zawsze 10 razy po 30 min. Obecnie pozostaje na żywieniu optymalny już 4 lata, z łuszczycy pozostały jedynie pojedyncze ogniska w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Stąd wniosek: im poważniejsze i bardziej długotrwałe schorzenie, tym dłużej i z większą cierpliwością należy oczekiwać poprawy stanu zdrowia.

Uwaga: U 23 osób z krewnych i zaprzyjaźnionych, a nie stosujących żywienia optymalnego zastosowano także prądy selektywne z powodu różnych chorób i także uzyskano wyraźną poprawę stanu zdrowia, która jednak była krótkotrwała, kilkumiesięczna.

Dr Irena Staniszewska udziela porad dietetycznych wg zaleceń dr Jana Kwaśniewskiego oraz stosuje prądy selektywne w ARKADII w Tychach, Al.Niepodległości 79/16, IIIp. Tel. 227-62-86 lub 0-602-591-323.

Kto dotrwał do końca niech się zastanowi.....

"Jadarek" - Dariusz Kral

Odp: Odp: "bypassy" | Jacenty, 07-07-2000, 17:22

Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:39659074.BC92B959 [at] ibbrain.ibb.waw.pl...
Jacenty wrote:
Ale jezeli masz dalej uzywac takich argumentow to daj sobie spokoj, bo na to szkodz i Twojego czasu i miejsca na liscie.
Niepotrzebnie się denerwujesz. Po prostu chciałem powiedzieć, że prędzej ja polecę na Marsa, niż znajdą się dowody na szkodliwość żywienia optymalnego. Jest to moje zdanie. Zgadza się, że opieram je na zbyt małej ilości dowodów jak na naukowe stwierdzenie. Ponieważ sporo megabitów już poszło na sprzeczki na temat tej diety, to nie zawsze poważnie traktuję rozmowy na ten temat. Jeżeli jednak faktycznie Cię to interesuje, to możemy "pogadać" całkiem poważnie. Ja mam jeszcze sporo wątpliwości na temat ŻO. Na tyle dużo, aby bezkrytycznie nie polecać tego każdemu. Co najwyżej zwracam uwagę, że coś takiego istnieje i można spróbować. Również zgadzam się z porównaniem, że jedni palą i żyją do 80, a inni po kilkunastu latach umierają na raka płuc. Znam jednak ludzi, którym wieloletnie ŻO pomogło wrócić do zdrowia, a z papierosami tego nie doświadczyłem. :-).

Mam również "sprawozdanie" lekarza ze swojej działalności w stosowaniu ŻO, oraz prądów selektywnych (to taka fizykoterapia). Jeżeli Cię to interesuje, to mogę wysłać na priva. Jest to parę stron, więc nie chcę niepotrzebnie wrzucać tego do grupy. Pozdrawiam Jacenty

Odp: Odp: "bypassy" | Jacenty, 07-07-2000, 17:25

Użytkownik Jacenty w wiadomości do grup dyskusyjnych

Mam również "sprawozdanie" lekarza ze swojej działalności w stosowaniu ŻO, oraz prądów selektywnych (to taka fizykoterapia).
Sorry to już nieaktualne. Jadarek to wysłał wcześniej Jacenty

Odp: "bypassy" | Marek W, 08-07-2000, 00:11

Czy ktos dysponuje statystykami leczniczymi pana Kwasniewskiego ? Chetnie zobaczylbym rubryke "zawaly" i "% wzrost masy ciala"

o ile sobie przypominam to AM w Krakowie opublikowala oficjalna przestroge przed praktykami niejakiego dr kwasniewskiego pzdr

Re: Odp: "bypassy" - dłuuugie ! | Mariusz Krawiec, 08-07-2000, 01:37

Jadarek wrote:

Zachęcony na priva ośmielam się załączyć rzeczony referat (miłej lektury na wolne dni ;-) )

Tekst referatu wygłoszonego przez lek. med. Irenę Staniszewską (lekarza chorób wewnętrznych i medycyny przemysłowej) na spotkaniu optymalnych w Brennej w dniu 21.05.2000r.

Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii.

Zestawienie z wykonanych zabiegów prądami selektywnymi w ARKADII Tychy od 01.10.1998r. do 31.03.2000r.

[...]

Kto dotrwał do końca niech się zastanowi.....

"Jadarek" - Dariusz Kral
Chyba juz o to kiedys pytalem, ale nie dostalem jasnej odpowiedzi: Co to sa prady selektywne (prady S P i jakies tam inne ?) ? Jaka jest ich charakterystyka ?

IMHO ten referat to rodzaj autoreklamy podszywajacej sie pod badania naukowe.

Przede wszystkim warto pamietac o tym, ze jesli zdarzenie A poprzedza zdarzenie B to wcale nie oznacza, ze B jest skutkiem A. I tak np. wieczorny taniec wokol ogniska najprawdopodobniej nie jest przyczyna nocnego deszczu.

Druga sprawa, to wiele chorob ustepuje samoistnie bez interwencji zewnetrznej; objawy chorob chronicznych takze ulegaja okresowym zmianom.

Organizm ludzki jest bardzo skomplikowany i autosugestia (efekt placebo) ma bardzo duze znaczenie.

Dlatego jakakolwiek naukowa ocena nowej metody leczenia powinna wyeliminowac ten efekt, tzn. nowa metode nalezy testowac stosujac "double-blind method", tzn. polowe pacjentow poddajemy leczeniu, polowie dajemy placebo tzn. udajemy, ze poddajemy ich terapii, przy czym zaden z pacjentow nie wie, w ktorej jest grupie. Tylko wyniki zebrane w takich warunkach (na odpowiednio duzej grupie) moga byc przekonywujace.

Tak z ciekawosci: czy ktos wie ile kosztuje taka terapia "pradami selektywnymi" ?

Mariusz

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 08-07-2000, 21:20

Użytkownik Marek W w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:mAs95.30151$Qw1.724717 [at] news.tpnet.pl...
Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości
do
grup dyskusyjnych napisał:39646294.28A5C82C [at] ibbrain.ibb.waw.pl...

o ile sobie przypominam to AM w Krakowie opublikowala oficjalna przestroge przed praktykami niejakiego dr kwasniewskiego pzdr

A mnie lekarka ( autentyczne ) lecząca moją mamę powiedziała, że przeciwko Kwaśniewskiemu toczą sie postępowania sądowe. hłe hłe Ile jeszcze usłyszymy takich kalumni? Leszek

Re: Odp: Odp: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 08-07-2000, 22:09

Jacenty wrote:
Użytkownik Jacenty w wiadomoci do grup dyskusyjnych

Sorry to już nieaktualne. Jadarek to wysłał wczeniej Jacenty

Ok, thx, na pewno przeczytam i odniose sie wkrotce.

Pozdrowienia,

Marcin

Odp: "bypassy" | Marek W, 08-07-2000, 22:16

Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:1aL95.32460$Qw1.765485 [at] news.tpnet.pl...
A mnie lekarka ( autentyczne ) lecząca moją mamę powiedziała, że przeciwko Kwaśniewskiemu toczą sie postępowania sądowe. hłe hłe Ile jeszcze
usłyszymy
takich kalumni?

a na pewno wiesz co to kalumnia? pzdr

Re: Odp: Odp: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 08-07-2000, 23:22

Jacenty wrote:
Użytkownik Jacenty w wiadomości do grup dyskusyjnych

Sorry to już nieaktualne. Jadarek to wysłał wcześniej Jacenty

Ok, thx, na pewno przeczytam i odniose sie do tego wkrotce.

Pozdrowienia,

Marcin

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 10-07-2000, 08:34

Użytkownik Marek W w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:P_L95.32590$Qw1.768446 [at] news.tpnet.pl...
Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:1aL95.32460$Qw1.765485 [at] news.tpnet.pl... usłyszymy

a na pewno wiesz co to kalumnia? pzdr

sorry - powinno być "kalumnii" kalumnia - niesłuszne, krzywdzące oskarżenie, potwarz, oszczerstwo, podła kalumnia. Rzucać na kogoś kalumnie. "Słownik języka polskiego" tom I str. 861 PWN Warszawa 1978 Czy może myślałeś, że chodzi mi o jakieś inne znaczenie?

Pozdrawiam Leszek

Odp: Odp: "bypassy" - dłuuugie ! | Jacenty, 10-07-2000, 10:55

Użytkownik Mariusz Krawiec w wiadomości do grup dyskusyjnych

Chyba juz o to kiedys pytalem, ale nie dostalem jasnej odpowiedzi: Co to sa prady selektywne (prady S P i jakies tam inne ?) ? Jaka jest ich charakterystyka ?
Jest to pole elektromagnetyczne o określonych parametrach. Jakich nie pamiętam, ale to nie jest w tym momencie ważne. Istotne jest oddziaływanie. Są 2 rodzaje prądów, w zależnoości od natężenia działają na układ sympatyczny lub parasympatyczny. Jak wiadomo, te układy muszą być w równowadze. Zachwianie tej równowagi jest przyczyną wielu chorób. Zabiegi są po parędziesiąt zł.,tak że seria kosztuje 100 - 200 zł. w przybliżeniu.

IMHO ten referat to rodzaj autoreklamy podszywajacej sie pod badania naukowe.
Ja tego tak nie widzę. Tam podane są przecież suche fakty, a że w większości wyniki pozytywne, no cóż niektórzy pewnie chcieli by przeczytać o wysokim procencie umieralności (nie mam Ciebie na myśli), to wtedy było by to dla nich wiarygodne. Jacenty

Odp: "bypassy" | Marek W, 10-07-2000, 21:30

Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:v7ea5.36071$Qw1.842476 [at] news.tpnet.pl...
Użytkownik Marek W w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:P_L95.32590$Qw1.768446 [at] news.tpnet.pl...
przeciwko
sorry - powinno być "kalumnii" kalumnia - niesłuszne, krzywdzące oskarżenie, potwarz, oszczerstwo, podła
kalumnia. Rzucać na kogoś
kalumnie. "Słownik języka polskiego" tom I str. 861 PWN Warszawa 1978 Czy może myślałeś, że chodzi mi o jakieś inne znaczenie?

Pozdrawiam Leszek

no wlasnie-musi byc niesluszne i mysle czas skonczyc bezsensowna dyskusje o szarlatanach wszyscy oczywiscie czekamy na nobla dla p.kwasniewskiego pzdr

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 11-07-2000, 01:20

no wlasnie-musi byc niesluszne i mysle czas skonczyc bezsensowna dyskusje o szarlatanach
Użyłeś mocnego słowa. Tylko ani jednego dowodu na poparcie tego słowa. Może się sprężysz i napiszesz coś konkretnego? Inaczej to Ty wychodzisz na szarlatana.

Leszek

Re: "bypassy" | , 11-07-2000, 01:29

On Mon, 10 Jul 2000 23:20:19 GMT, =?iso-8859-2?Q?Leszek_Serdy=F1ski?= wrote:

Użyłeś mocnego słowa. Tylko ani jednego dowodu na poparcie tego słowa. Może się sprężysz i napiszesz coś konkretnego? Inaczej to Ty wychodzisz na szarlatana.
Jesli chodzi o diete Kwasniewskiego to pol roku zarlem to co on zalecal, lacznie z robieniem sobie tego "chlebka" podobnego do nalesnikow. zadnych efektow. wniosek - do dupy. Jedynym kryterium jesli chce sie schudnac, jest ilosc jedzenia. mozna jesc co sie chce.
Leszek A. Szczepanowski twinsen [at] ampr.gliwice.pl

Re: Odp: Odp: "bypassy" - dłuuugie | Piotr Kasztelowicz, 11-07-2000, 03:00

On Mon, 10 Jul 2000, Jacenty wrote:

Ja tego tak nie widzę. Tam podane są przecież suche fakty, a że w większości wyniki pozytywne, no cóż niektórzy pewnie chcieli by przeczytać o
co to znaczy "w wiekszosci wyniki pozytywne" i jakie sa na to dowody. Warto dodac maksyme, ktora jest truizmem ale malo kto pamieta. Wiecej istnien ludzkich uratowala penicylina niz wszystkie cudowne zrodelka razem wziete. Chociaz w przypadku penicyliny mozna takze znalezc powiazania magiczne, poniewaz jego odkrycia dokonal Fleming obserwujac spadajace z sufitu plesnie w jego skromnym, zagrzybionym laboratorium do pozywek z bakteriami

Re: "bypassy" | Jadarek, 11-07-2000, 09:39

wszyscy oczywiscie czekamy na nobla dla p.kwasniewskiego
Może się jeszcze zdziwisz... W 1999 roku zgłosili dr.Kwaśniewskiego do nagrody Nobla lekarze z Austrii i Niemiec (jakieś ichnie stowarzyszenie lekarskie). Słyszał ktoś o tym w Polsce ?

"Jadarek" - Dariusz Kral

Re: "bypassy" | Piotr Kasztelowicz, 11-07-2000, 11:41

On Tue, 11 Jul 2000, Jadarek wrote:

Może się jeszcze zdziwisz... W 1999 roku zgłosili dr.Kwaśniewskiego do nagrody Nobla lekarze z Austrii i Niemiec (jakieś ichnie stowarzyszenie lekarskie). Słyszał ktoś o tym w Polsce ?
ale czy dostanie?

Re: "bypassy" | Jacenty, 11-07-2000, 11:50

Użytkownik "Leszek A. Szczepanowski" napisał w wiadomości news:396a5b9a.131125188 [at] news.ampr.gliwice.pl...

Jesli chodzi o diete Kwasniewskiego to pol roku zarlem to co on zalecal, lacznie z robieniem sobie tego "chlebka" podobnego do nalesnikow. zadnych efektow. wniosek - do dupy.
Upraszczasz sprawę. Chlebków tez nie piekę. To dla pasjonatów. Co do wagi to najlepsze efekty mają ci z nadwagą kilkunastu lub więcej kg. Ja z niewielką 5 kg też stanąłem w miejscu i już się nią nie przejmuję. Dla mnie ważne że nie tyję. Z tym co piszesz, że ważne ile się je to święta prawda, z tym że w DO to jest trochę inaczej. Nie jedząc za dużo węglowodanów nie utyjesz nawet jak przekroczysz zapotrzebowanie energetyczne w kaloriach, ale żeby schudnąć, to musi być niedobór kalorii. Jest to zwykłe prawo zachowania energii i tego nie ominiesz. Dla tego właśnie wybrałem DO, że nie muszę się ograniczać (z wyjątkiem węglowodanów) i jem ile chcę, do uczucia sytości. Zależy to od charakteru. Ja łatwo rezygnuję np z lodów. Gorzej jak mam zjeść loda ale tylko raz dziennie i małego. Są to sprawy indywidualne. Przestałem też zawzięcie szukać dowodów przeciw DO. Jak na razie mimo poszukiwań nie znalazłem udokumentowanych dowodów szkodliwości i to mi wystarczy. Sam na wszelki wypadek robię sobie co 3 m-ce badania i jest OK. Jacenty

Re: "bypassy" | , 11-07-2000, 11:58

On Tue, 11 Jul 2000 09:50:52 +0200, Jacenty wrote:

Ja z niewielką 5 kg też stanąłem w miejscu i już się nią nie przejmuję.
Najlepszy "dowodem" na DO jest sam pan Kwasniewski, ktory do najszczuplejszych nie nalezy :))

Re: Odp: Odp: "bypassy" - dłuuugie ! | Jacenty, 11-07-2000, 12:01

Użytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisał w wiadomości news:Pine.GSO.4.21.0007110057560.29545-100000 [at] dorota.am.torun.pl... On Mon, 10 Jul 2000, Jacenty wrote:

Ja tego tak nie widzę. Tam podane są przecież suche fakty, a że w większości wyniki pozytywne, no cóż niektórzy pewnie chcieli by przeczytać
o

Wiesz co? Nudzi mnie to. Trochę wyżej znajdziesz mój post dla czego jestem na DO w temacie "bypassy". Jak chcesz dowodów to sam zacznij robić badanie jeżeli jesteś taki dociekliwy. Ja też chciałbym wiedzieć jak to jest na prawdę, ale tego jest bardzo mało, chociaż w Stanach zabierają się za to. Poszukaj sobie w inecie o badaniach nad podobną dietą Atkinsa (choć nie taką samą). Bez urazy, ale ja nie jestem lekarzem. Mi wystarczy na moje potrzeby brak dowodów o szkodliwości i okresowe badania. Nie jestem jak może przypuszczasz fanatykiem diety i staram się zachować ostrożność. Jacenty PS Nie musisz dublować swoich postów na grupę i na priva. Chyba, że chcesz wyłącznie prywatnie podyskutyować.

Re: "bypassy" - dłuuugie ! | Gandalf, 11-07-2000, 12:18

"Jacenty" wrote in message news:8kek0j$fov$1 [at] aquarius.webcorp.com.pl...

[...]
Poszukaj sobie w inecie o badaniach nad podobną dietą Atkinsa (choć nie
[...]

Ja znalazlem ciekawa wiadomosc na rec.food.veg. Oryginal jest tu: news:q2gjmsod3lhq2mb9hmgd4dbmsq99b2hl1e [at] 4ax.com

Autor (wegetarianin), twierdzi ze podczas calej swojej "kariery" wegetarianina, najbardziej chory byl, kiedy jednoczesnie stosowal diete Atkinsa. I ze w pare miesiecy pozniej dostal zawalu.

Pozdrawiam, Gandalf

Odp: "bypassy" | Marek W, 11-07-2000, 22:33

Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:TSsa5.40178$Qw1.939968 [at] news.tpnet.pl...

Leszek

duzo juz o tym napisali inni i jest to do znalezienia w kazdej bibliotece a gratuluje jesli ty wierzysz w takie rewelacje nie bede ci rowniez udowadnial ze nie pomagaja krople rosy ani oddechy nietoperza po prostu uwlaczaja mi takie dyskusje i wlaczylem sie w to z powodu irytacji end

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 12-07-2000, 13:53

Użytkownik Leszek A. Szczepanowski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:396a5b9a.131125188 [at] news.ampr.gliwice.pl...
On Mon, 10 Jul 2000 23:20:19 GMT, =?iso-8859-2?Q?Leszek_Serdy=F1ski?= wrote:

Jesli chodzi o diete Kwasniewskiego to pol roku zarlem to co on zalecal, lacznie z robieniem sobie tego "chlebka" podobnego do nalesnikow. zadnych efektow. wniosek - do dupy.
Chciałeś schudnąć żrąc ile żołądek wytrzyma? Coś Ci się pomyliło. To nie jest d.o. Na d.o. je się mało.

Jedynym kryterium jesli chce sie schudnac, jest ilosc jedzenia. mozna jesc co sie chce.
Masz rację W obozach koncentracyjnych chudli wszyscy, niezależnie od metabolizmu.

Leszek

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 12-07-2000, 13:55

Użytkownik Leszek A. Szczepanowski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:396aef91.924745 [at] news.ampr.gliwice.pl...
On Tue, 11 Jul 2000 09:50:52 +0200, Jacenty wrote:

Najlepszy "dowodem" na DO jest sam pan Kwasniewski, ktory do najszczuplejszych nie nalezy :))
Zalałeś jak z cebra. Widziałem go niedawno. Jest szczupły i niewielkiego wzrostu.

Leszek

Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 12-07-2000, 14:02

Użytkownik Marek W w wiadomości do grup dyskusyjnych napisa ł:FwLa5.44175$Qw1.1040233 [at] news.tpnet.pl...
Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:TSsa5.40178$Qw1.939968 [at] news.tpnet.pl...

duzo juz o tym napisali inni i jest to do znalezienia w kazdej bibliotece a gratuluje jesli ty wierzysz w takie rewelacje
Napisałeś jak prawdziwy naukowiec. Same konkrety.

nie bede ci rowniez udowadnial ze nie pomagaja krople rosy ani oddechy nietoperza po prostu uwlaczaja mi takie dyskusje
Nie rozumiem jak dyskusja na tematy biochemiczne może komukolwiek uwłaczać. Chyba, że nic na ten temat nie wiesz i nie chcesz się kompromitowć. Może jednak spróbujesz chociaż jakiś jeden biochemiczny argumencik przeciwko Kwaśniewskiemu? Czekam i pozdrawiam Leszek

i wlaczylem sie w to z powodu irytacji
end

Czyli tylko rozładowanie frustracji. A z czego ta frustracja?

Re: Odp: "bypassy" | Marcin Barszczewski, 12-07-2000, 19:24

Leszek Serdyński wrote:

Masz rację W obozach koncentracyjnych chudli wszyscy, niezależnie od metabolizmu.
?!!!!!!??!!!!!!!

Czy wiesz, co napisales ? Spojrz na ten tekst, pomysl, wstan i wyjdz.

Takim argumentem posluguja sie ludzie, chociaz nie, ludzie ludzie sie takim argumentem nie posluza.

Szkoda slow.

Marcin

Re: Odp: Odp: "bypassy" - dłuuugie ! | Mariusz Krawiec, 12-07-2000, 19:26

Jacenty wrote:

Użytkownik Mariusz Krawiec w wiadomości do grup dyskusyjnych

Jest to pole elektromagnetyczne o określonych parametrach. Jakich nie pamiętam, ale to nie jest w tym momencie ważne.
moim zdaniem to jest najwazniejsze; nie oczekuje od ciebie odpowiedzi, ale kluczowa rzecza jest charakterystyka tych pradow, bo tylko wtedy mozna byloby wytlumaczyc dlaczego mialyby oddzialywac w taki czy w inny sposob.

Istotne jest oddziaływanie. Są 2 rodzaje prądów, w zależnoości od natężenia działają na układ sympatyczny lub parasympatyczny.
dlaczego tylko 2 rodzaje ? a nie np. 5 ? dlaczego roznice w natezeniu maja powodowac roznice w oddzialywaniu na rozne czesci ukladu nerwowego ?

Jak wiadomo, te układy muszą być w równowadze. Zachwianie tej równowagi jest przyczyną wielu chorób.
mimo wszystko, wydaje sie byc niezwykle malo prawdopodobne, by jakakolwiek metoda byla w stanie leczyc wszystkie choroby swiata; takie zalozenie jest po prostu nie racjonalne.

Zabiegi są po parędziesiąt zł.,tak że seria kosztuje 100 - 200 zł. w przybliżeniu.

Ja tego tak nie widzę. Tam podane są przecież suche fakty, a że w większości wyniki pozytywne, no cóż niektórzy pewnie chcieli by przeczytać o wysokim procencie umieralności (nie mam Ciebie na myśli), to wtedy było by to dla nich wiarygodne. Jacenty
ja nie podwazam wiarygodnosci pozytywnych wynikow, tzn. tego, ze wielu ludzi czulo sie lepiej po wizycie u tej pani; chodzi mi o to, ze to nie sa rygorystyczne badania naukowe, ktore moga dowiesc badz zaprzeczyc skutecznosci tej terapii, a wiele osob moze je w ten sposob odebrac. Niestety coraz czesciej to sie obserwuje w wielu dziedzinach, ze jakas informacja jest interpretowana i podawana w mediach w taki sposob by wzbudzic jak najwieksza sensacje; mniejsza o prawde i zdrowy rozsadek.

Mariusz

Odp: Odp: "bypassy" | Leszek Serdyński, 12-07-2000, 21:36

Użytkownik Marcin Barszczewski w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:396C8D99.1C7B0DCA [at] ibbrain.ibb.waw.pl...
Leszek Serdyński wrote:

?!!!!!!??!!!!!!!

Czy wiesz, co napisales ? Spojrz na ten tekst, pomysl, wstan i wyjdz.
Pomyślałem zanim napisałem. Nie jestem żadnym zwolennikiem obozów, czy coś w tym rodzaju. Istnieje pogląd, że niektórzy ludzie mają taki metabolizm, że żadne ograniczanie kalorii ich tuszy nie rusza. Dając za przykład obozy konc. chciałem pokazać, że ograniczanie żarcia ruszy każde sadło.

To na tyle.

Pozdrawiam Leszek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.