Powiązane leki
(opisy)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Gamma Anty D (Immunoglobulinum humanum anty RhD)

Fenoterol (iniekcje) (Fenoteroli hydrobromidum)

Fenoterol (tabletki) (Fenoteroli hydrobromidum)

Partobulin-Inject (Immunoglobulinum humanum anti-D)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Yaz (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Sylvie (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Logest (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Tagi

ciaza porod zalecic spoic odczuwalny lonowy urodzic kosc rozejsc ciac

Fora dyskusyjne

Po cięciu cesarskim (21)

BOL PODBRZUSZA (0)

Ból w okolicach spojenia łonowego (2)

tyłozgięcie szyjki macicy (0)

pepowina (3)

Ciąża i poród a wada wzroku (4)

zaćma a poród (3)

24 tydz. ciazy wyciekajace mleko z piersi? (10)

zwolnienie lekarskie po terminie porodu (12)

NADŻERKA (8)

problem 34 tyg ciazy (19)

brak postępu porodu (0)

termin porodu (15)

po porodzie (2)

Testy negatywne a objawy ciąży (71)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Co to jest rozejście kości spojenia łonowego?

Co to jest rozejście kości spojenia łonowego?

broszek, 30-07-2000, 14:34

Jestem w 9 miesiącu ciąży.Ostatnio zaczęły mnie boleć kości spojenia łonowego, myślałam że to normalne, że organizm przygotowuje sie do porodu, ale lekarz powiedział mi, że może to być rozejście kości spojenia łonowego (chyba tak to brzmiało).Poradził odczekać do następnej wizyty (2 tygodnie) i wtedy ewentualnie, gdyby ból nie minął, zaleci wizytę u ortopedy, a gdyby jego diagnoza potwierdziła się, czekałoby mnie cięcie cesarskie.Dodam,że ból się nasila, gdy więcej chodzę, lub gdy wstaję rano z łóżka, potem słabnie i czasem staje się prawie nieodczuwalny (mam wrażenie, jakbym się "rozchodziła").W ciągu dnia jesli wcześniej "nie zrobiłam sobie wypadu" na miasto, ból jest nieodczuwalny, jeślu już to tylko przy "większej gimnastyce", jak np. wychodzenie z wanny. Mam pytanie,czy może to być faktycznie rozejście kości spojenia łonowego, czy konieczne jest cięcie cesarskie, czym "groziłby" mi normalny poród?Czy teraz w jakiś sposób mogę temu zapobiegac lub chociaż zmniejszyc stopień rozejścia tych kości, czym takie rozejście może być spowodowane?Proszę o odpowiedź.

Lidka

Re: Co to jest rozejście kości spojenia łonowego? | , 23-06-2005, 00:07

Jestem w 9 miesiącu ciąży.Ostatnio zaczęły mnie boleć kości spojenia łonowego, myślałam że to normalne, że organizm przygotowuje sie do porodu, ale lekarz powiedział mi, że może to być rozejście kości spojenia łonowego (chyba tak to brzmiało).Poradził odczekać do następnej wizyty (2 tygodnie) i wtedy ewentualnie, gdyby ból nie minął, zaleci wizytę u ortopedy, a gdyby jego diagnoza potwierdziła się, czekałoby mnie cięcie cesarskie.Dodam,że ból się nasila, gdy więcej chodzę, lub gdy wstaję rano z łóżka, potem słabnie i czasem staje się prawie nieodczuwalny (mam wrażenie, jakbym się "rozchodziła").W ciągu dnia jesli wcześniej "nie zrobiłam sobie wypadu" na miasto, ból jest nieodczuwalny, jeślu już to tylko przy "większej gimnastyce", jak np. wychodzenie z wanny. Mam pytanie,czy może to być faktycznie rozejście kości spojenia łonowego, czy konieczne jest cięcie cesarskie, czym "groziłby" mi normalny poród?Czy teraz w jakiś sposób mogę temu zapobiegac lub chociaż zmniejszyc stopień rozejścia tych kości, czym takie rozejście może być spowodowane?Proszę o odpowiedź.

Lidka

witam cię Lidka! mam ten samą dolegliwość co ty , jestem ciekawa jak twoja historia się skończyła? ja już jestem po porodzie i nikt mnie nie słuchał że ból nie da mi żyć , dziecko urodziłam sama ; Bardzo dużę; teraz problemy mam jeszcze gorsze ,może twoje doświadczenia coś mi pomogą? pozdrawiam Asia

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Co to jest rozejście kości spojenia łonowego? | do*ska, 23-06-2005, 16:16

Użytkownik napisał w wiadomości news:6c92.0000001c.42b9e10c [at] newsgate.onet.pl...
Podpinam sie tu, bo niechcacy wykasowalam glowny post. Ja tez w obu ciazach mialam takie bole. Zaczynaly sie juz w 25-6 tygodniu i bylo dokladnie jak opisujesz. Jedynym zaleceniem bylo oszczedzanie sie, czyli zadnej forsownej aktywnosci. Nie moglam tez uczestniczyc w gimnastyce dla ciezarnych. Urodzilam silami natury, spojenie "trzeszczalo" ale sie nie rozeszlo. Po porodzie odczuwalam jeszcze bole przez okolo 3 miesiace z tendencja slabnaca. Przy wypisie ze szpitala dostalam jeszcze wit. D3 (dla mnie). Nie pamietam juz dawki, ale nie byla bardzo wysoka ze wzgledu na karmienie piersia. Przy drugiej ciazy bylo nawet troszke gorzej. Nie wiedzialam tez czy nie skonczy sie to cesarka, ale szczesliwie urodzilam naturalnie. Za to po porodzie bol byl bardziej dokuczliwy i mialam problemy z chodzeniem. Tez dostalam witamine D3 i zalecenie lezenia. Po tygodniu (ze szpitala wypisana normalnie w 3ciej dobie) bol zaczal ustepowac, odczuwalny byl jeszcze ok 4 miesiecy.

Dorota mama Joasi (1.04.2001) i Pawelka (4.07.2003) gg 2418211

Re: Co to jest rozejście kości spojenia łonowego? | Michał, 23-06-2005, 18:06

Użytkownik "do*ska" napisał w wiadomości news:d9e9in$ih1$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik napisał w wiadomości news:6c92.0000001c.42b9e10c [at] newsgate.onet.pl... Podpinam sie tu, bo niechcacy wykasowalam glowny post. Ja tez w obu ciazach mialam takie bole. Zaczynaly sie juz w 25-6 tygodniu i bylo dokladnie jak opisujesz. Jedynym zaleceniem bylo oszczedzanie sie, czyli zadnej forsownej aktywnosci. Nie moglam tez uczestniczyc w gimnastyce dla ciezarnych. Urodzilam silami natury, spojenie "trzeszczalo" ale sie nie rozeszlo. Po porodzie odczuwalam jeszcze bole przez okolo 3 miesiace z tendencja slabnaca. Przy wypisie ze szpitala dostalam jeszcze wit. D3 (dla mnie). Nie pamietam juz dawki, ale nie byla bardzo wysoka ze wzgledu na karmienie piersia. Przy drugiej ciazy bylo nawet troszke gorzej. Nie wiedzialam tez czy nie skonczy sie to cesarka, ale szczesliwie urodzilam naturalnie. Za to po porodzie bol byl bardziej dokuczliwy i mialam problemy z chodzeniem. Tez dostalam witamine D3 i zalecenie lezenia. Po tygodniu (ze szpitala wypisana normalnie w 3ciej dobie) bol zaczal ustepowac, odczuwalny byl jeszcze ok 4 miesiecy.

Dorota mama Joasi (1.04.2001) i Pawelka (4.07.2003) gg 2418211

A takie są uroki cytowania całych postów. Tnijcie cytaty do cholery!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie

Zdrowa ciąża Zdrowa ciąża

Zdrowie. To, co warto wiedzieć. Minikompendium Zdrowie. To, co warto wiedzieć. Minikompendium

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Joga dla kobiet w ciąży Joga dla kobiet w ciąży