Powiązane leki
(opisy)

Fenardin (Fenofibratum)

Lipanthyl NT 145 (Fenofibratum)

Xafenor (Fenofibratum)

Grofibrat (Fenofibratum)

Lipanthyl Supra (Fenofibratum)

Angiolip (Simvastatinum)

Apo-Prava (Pravastatinum natricum)

Apo-Simva (Simvastatinum)

Atoris (Atorvastatinum)

Atorvasterol (Atorvastatinum)

Tagi

bialko cholesterol weglowodan bola jesc trojgliceryd dieta tetnica noga miazdzyca

Fora dyskusyjne

zobacz Wysokie trójglicerydy przy LDL w normie (3)

zobacz Przyrost drożdzy. (12)

zobacz PRZYTYĆ!!!!!!! (3)

zobacz Jak mam przytyć? (12)

zobacz Dieta niskowęglowodanowa (7)

zobacz Niełączenie białek i węglowodanów (4)

zobacz dieta hmb (19)

zobacz Dietka na przytycie (24)

zobacz Dieta/Produkty na mase (1)

zobacz potrzebuję pomocy z dietą (1)

zobacz pomoc w ułożeniu diety. (13)

zobacz Czy grozi mi efekt jo- jo przy takim trybie? (2)

zobacz Wysokie trójglicerydy (4)

zobacz obwód w talii a cholesterol (5)

zobacz trojglicerydy (20)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Miażdżyca Tętnic w Nogach

Miażdżyca Tętnic w Nogach

Jacek, 22-08-2000, 01:39

Miażdżyca Tętnic w Nogach

08.12.1998r.

Mam 63 lata. Od ponad 10 lat choruję na miażdżycę tętnic w nogach. Jeden z lekarzy, u którego się leczyłem, już w 1988r. powiedział, że wie jak mnie wyleczyć z choroby tłustą dietą, ale nie może tego zrobić. W 1988r. amputowano mi lewą nogę ponad kolanem. Choroba rozwijała się w drugiej nodze, mimo systematycznego leczenia. Z nogą było coraz gorzej i groziła mi jej amputacja. Noga była silnie obrzęknięta, skóra była cała w brązowych plamach i łuszczyła się, bóle były tak silne, że dostawałem morfinę. Stopa czerniała. Od początku choroby przeszedłem na dietę jarską, jadałem dużo ziemniaków, a mięso tylko chude. Miałem trupią cerę, oczy zapadnięte i wychudłem do 56kg. Z bólu nie mogłem sypiać - przez wiele lat zjadłem duże ilości nitrazepamu i wiele innych leków, średnio 16 tabletek na dobę. Żywienie optymalne stosuję od lipca 1998r. Odnotowałem 99% zmian na lepsze pod każdym względem. Ustąpiły obrzęki i bóle nogi, skóra robi się ładna, noga żyje, skurcze przy chodzeniu i bóle w spoczynku ustąpiły po kilku tygodniach. Ogromne zaparcia, które miałem od lat, ustąpiły po kilku dniach. Po operacji pojawiły się w amputowanej nodze silne bóle fan tomowe w bliźnie po operacji. Na diecie bóle te nieco się zmniejszyły, ale występują nadal. Czy dłuższe stosowanie diety może pomóc i na te bóle, czy też będzie potrzebna, jak mówią mi lekarze, następna operacja? Dlaczego już 10 lat temu lekarz powiedział, iż wie, jak może mnie wyleczyć tłustą dietą, a nie mógł tego zrobić, bo mu nie buło wolno. Kto zabraniał lekarzom skutecznego leczenia chorych. Wiem, że gdybym wówczas zastosował tłuste jedzenie, to miałbym obie nogi, gdyż prawa noga nie była w lipcu lepsza od lewej, którą mi obcięto. Dlaczego stosując cały czas dietę niskotłuszczową miażdżyca nawet mi się nie zatrzymała, a postępowała nadal ?

Stanisław F.

Spotkałem bardzo wielu jaroszy, u których poziom cholesterolu i trójglicerydów był bardzo wysoki, a miażdżyca postępowała bardzo szybko. Stwierdzono powszechnie występowanie miażdżycy u słoni afrykańskich, nie znajdywano natomiast miażdżycy u Eskimosów, Masajów, Hunzów i innych pasterzy. Słonie nie jedzą jajek masła, słoniny, nie palą tytoniu, nie prowadzą siedzącego trybu życia. Zatem jajka, masło smalec, wieprzowina, palenie tytoniu i inne "czynniki ryzyka" nie są przyczyną miażdżycy. Eskimosi i pasterze jedzą dużo tłuszczów zwierzęcych a łączy ich to, że jedzą mało węglowodanów. Wniosek może być tylko jeden: gdy węglowodanów w diecie jest mało, miażdżycy być nie może. Gdy węglowodanów w diecie jest mało, miażdżyca musi się cofać. Miażdżyca może rozwijać się u ludzi jedzących chudo tylko wówczas, gdy działają dodatkowo czynniki zmuszające organizm do zmiany węglowodanów na trójglicerydy, a następnie na cholesterol w komórkach ścian tętnic. Najważniejszym i najczęściej spotykanym czynnikiem jest niedobór białka w diecie w stosunku do spożywanych węglowodanów i niska jakość biologiczna tegoż białka. Słonie mają dość białka w trawie, gdy trawa jest zielona. Gdy trawa wyschnie białka im brakuje. Do spalania węglowodanów potrzebna jest duża ilość białka, składników mineralnych i witamin. Gdy tych czynników w diecie brakuje, organizm jest zmuszony do zamiany dużej ilości węglowodanów na trójglicerydy i cholesterol. Jeśli wytwarzanie trójglicerydów i cholesterolu odbywa się w ścianie tętnic - to rozwija się miażdżyca. Przy przetwarzaniu węglowodanów na trójglicerydy i cholesterol zużycie białka, witamin i składników mineralnych jest znacznie mniejsze, niż przy ich spalaniu. Na miażdżycę bardzo często chorują ludzie otyli otyłością ubogich, którzy jedzą chudo. Występuje u nich ten sam mechanizm, który jest przyczyną miażdżycy u słoni afrykańskich. Złym człowiekiem i złym lekarzem był lekarz, który już w 1988r. wiedział jak mógłby pana wyleczyć z choroby tłustą dietą, a nie zrobił tego. W tym czasie prowadziłem Arkadię w Ciechocinku, nadawane były programy telewizyjne o metodach stosowanych w Arkadii i o wynikach leczenia, emitowano programy radiowe i publikacje prasowe. Lekarzowi nie wolno odrzucać, bez sprawdzenia żadnej nowej metody leczenia, gdyż może być skuteczna - nauczał ojciec medycyny Hipokrates.

Jeśli przed 10 laty już trafiali się lekarze, którzy potrafili zrozumieć moją wiedzę i wyciągnąć trafne wnioski, to ich obowiązkiem było praktyczne stosowanie wiedzy, którą udało i się pojąć i która w praktyce jest tak skuteczna. Każdy kolejny minister zdrowia, wielu profesorów i polityków było informowanych o możliwościach jakie stwarza moja wiedza. Skutek był żaden.

W Arkadii przebywało wielu chorych na miażdżycę tętnic czy chorobę Buergera. U większości choroba była bardzo zaawansowana, mieli duże owrzodzenia, martwicę, byli po długoletniej chorobie i długoletnim "leczeniu", które z zasady nasiliło postępy choroby. Szybka i bardzo duża poprawa występowała u wszystkich , a kilkadziesiąt nóg zakwalifikowanych do amputacji udało się uratować. Po kilku, kilkunastu miesiącach żywienia optymalnego choroby ustępowały.

Gdyby w 1988 roku zastosowano u pana "tłuste jedzenie" to miałby pan obie nogi i zupełnie inne życie. Bóle fan tomowe są spowodowane przyczyną mechaniczną i żywienie optymalne nie może w pełni ich usunąć, gdy będą nadal silne i uciążliwe, tylko leczenie operacyjne stwarza szansę na ich ustąpienie.

dr. Jan Kwaśniewski

Artykuł z Dziennika Zachodniego

Re: Miażdżyca Tętnic w Nogach | Raczek - K... , 23-08-2000, 11:09

Jacek spłodził(a):

dr. Jan Kwaśniewski
Ja w kwestii formalnej. W którymś z poprzednich postów, nie pamiętam już u kogo pojawiło się: "lek. med. Jan Kwaśniewski" Więc w końcu jak to jest?

Pozdrawiam:
Raczek - Kaskader ICQ 45806532 "Na życiu trzeba się znać" /Szczepan/

Re: Miażdżyca Tętnic w Nogach | LLeszek, 24-08-2000, 01:23

Ja w kwestii formalnej. W którymś z poprzednich postów, nie pamiętam już u kogo pojawiło się: "lek. med. Jan Kwaśniewski" Więc w końcu jak to jest?

Pozdrawiam:

Raczek - Kaskader ICQ 45806532 "Na życiu trzeba się znać" /Szczepan/
Tak właśnie jest lekarz medycyny Jan Kwaśniewski. W którymś miejscu na stronie internetowej optymalnych sprawa została już wyjaśnina. Aczkolwiek między "doktorem" a "dr." jest istotna różnica. Optymalni jednak powinni pamiętać, że "doktor" a nie "dr." Kwaśniewski jest ich guru.

Leszek, Wrocław

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Miażdżyca i inne choroby tętnic obwodowych Miażdżyca i inne choroby tętnic obwodowych

Cała prawda o cholesterolu Cała prawda o cholesterolu

Paleodieta dla sportowców Paleodieta dla sportowców

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0

Grupa krwi B Grupa krwi B