Powiązane leki
(opisy)

Anartan (Valsartanum)

Gopten (Trandolaprilum)

Indix SR (Indapamidum)

Lacipil (Lacidipinum)

Micardis (Telmisartanum)

Nedal (Nebivololum)

Nitrendypina (Nitrendipinum)

Nitresan (Nitrendipinum)

Nortivan (Valsartanum)

Pritor (Telmisartanum)

Tagi

przeczytac najnizszy niski zaszkodzic nadcisnienie wywod cisnienie odnotowywac dozyca sroda

Fora dyskusyjne

zobacz antykoncepcja a nadciśnienie (1)

zobacz Yasminelle a nadciśnienie (3)

zobacz niskie cisnienie a latanie (2)

zobacz Nadciśnienie. (0)

zobacz interpretacja wyników badania krwi (1)

zobacz dziwny ból głowy, trwający niedługo bardzo dokuczliwy (3)

zobacz niski poziom testosteronu, interpretacja badań (0)

zobacz leczenie kanałowe, ból zeba, gardła i picie zaraz po wizycie (0)

zobacz Mój mąż choruje na CU (0)

zobacz furarginum (4)

zobacz Powiększona śledziona (0)

zobacz nadciśnienie (1)

zobacz Nadciśnienie, a suplementy... (1)

zobacz cukrzyca typu II a makrele (4)

zobacz Drastycznie niski poziom TSH w ciąży (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Re: dieta na nadcisnienie

Re: dieta na nadcisnienie

Jacek, 25-08-2000, 20:21

To milo, ze przestales produkowac pseudonaukowe dowody. Nie ma badan potwierdzajacych skutecznosc DO, chociaz nie zaprzeczam jej skutecznosci w pojedynczych przypadkach. Jezeli ktos przeprowadzi badania na skutecznosc DO na losowo wybranej grupie osob (1000 albo wiecej) badajac takie parametry jak cisnienie, poziom lipoprotein, calkowita tkanka tluszczowa organizmu, wydolnosc tlenowa itp. to chetnie sie z nimi zapoznam. Natomiast co do skutecznosci DO w leczeniu najrozniejszych chorob to jest to znacznie bardziej skomplikowane. Co do cisnienia, to jest to tak samo jak z poziomem lipoprotein i cholesterolu. Sprawa calkowicie indywidualna, ale z istniejaca srednia populacyjna. Spolecznie jest korzystne doprowadzenie wiekszosci populacji do sredniego poziomu, ktory to powinien byc korzystny dla 90% ludzi danej populacji. Ja sam mam samoistne, wrodzone cisnienie wyzsze od przyjetego standardu. Kiedys zastosowalem diete aby je obnizyc, chociaz nie byla to DO. I co? I czulem sie fatalnie. Po powrocie do mojego prawidlowego wysokiego cisnienia czuje sie wspaniale.
a mozesz zrobic cos dla mnie?

Kup sobie 7 pudelek smietanki 36 % i pij jedno dziennie. niezaleznie od tego jedz sobie co chcesz. mierz sobie cisnienie co dzien, najlepiej rano po przebudzeniu. a potem pochwal sie wynikami. Jak sadze nie zaszkodzi ci to bardzo (cholesterol i inne) a sam zobaczysz co to spowoduje. Mozesz to dla mnie zrobic? Bedziesz mial dowod na to ze na ciebie dziala. Pocwicz to nastepnie na kilku znajomych ktorzy beda chcieli wziac udzial w eksperymencie (oczywiscie tych ktorzy maja "samoistne").

Zrobilem testy wysilkowe itp., ktore wskazaly ze to wysokie cisnienie nie stanowi w moim przypadku zadnego szczegolnego zagrozenia.
szczegolnego moze i nie, ale pamietaj ze najnizsze cisnienie odnotowuje sie w srod mezczyzn w wieku 85-90. bo tylko z niskim cisnieniem da sie dozyc takiego wieku :) A gdybys jeszcze raz przeczytal wywody Kwasniewskiego o nadcisnieniu zrozumial bys dlaczego nie jest dobrze je miec.

Ale to jest indywidualny przypadek, podobnie jak wszystkie cytowane tutaj przypadki DO. Roznica polega jednak na tym, ze ja zdaje sobie sprawe z biologicznych standardow i nikomu nie bede polecal zadnej diety ani alternatywnego leczenia jesli nie moge tego potwierdzic wiarygodnymi badaniami populacyjnymi. Teoretycznie DO moze pomoc powiedzmy 30 ludziom z 1000 ktorzy ja stosuja, dla 950 bedzie obojetna, a 20 zaszkodzi. Te 20 osob ktorym zaszkodzi jest juz wystarczajaco duza grupa aby nie stosowac DO bez wczesniejszych indywidualnych badan i monitoringu.
Caly problem polega na tym ze wyniki sa, ktore swiadcza ze nigdy nikomu nie zaszkodzila DO a wszystkim pomogla bardziej lub mniej, wyniki z lat 1970-80 wykonane na ludziach w WAM w lodzi. Jak masz mozliwosci to ich poszukaj. Dlatego moge z czystym sumieniem mowic ze to nie szkodzi. Jacek

Podstawowa zasada leczenia jest primum non nocere.

Cien

Sent via Deja.com www.deja.com/ Before you buy.
.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Autostrada do zdrowia. Żyć, by dożyć setki Autostrada do zdrowia. Żyć, by dożyć setki