Powiązane leki
(opisy)

Zoloft (Sertralinum)

Asentra (Sertralinum)

Citronil (Citalopramum)

Coaxil (Tianeptinum)

Escitil (Escitalopramum)

Esprital (Mirtazapinum)

Luxeta (Sertralinum)

Mirzaten (Mirtazapinum)

Mozarin (Escitalopramum)

Oropram (Citalopramum)

Tagi

uczyc anhela prozak laczkowski uboczny zoloft prozac depresja janas przeciwdepresyjny

Fora dyskusyjne

zobacz prozac (1)

zobacz Szkodliwość SSRI (6)

zobacz Zaburzenia erekcji po SSRI - interpretacja wynikow (20)

zobacz apatia, senność, zmeczenie (1)

zobacz lek antydepresyjny na bóle głowy (1)

zobacz Prozac + Duomox (7)

zobacz Otępienie, ogłupienie (4)

zobacz Psychotropy a plemniki (0)

zobacz ZOLOFT (1)

zobacz Częsta migrena po wysiłku fizycznym (3)

zobacz CITABAX (1)

zobacz SERTAGEN (1)

zobacz problem z lekami (8)

zobacz Estazolam Tzf 2mg + ANDEPIN 20 mg (2)

zobacz Lexotan (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » prozak- czy ktos wie co to jest?

prozak- czy ktos wie co to jest?

Anhela, 10-11-2000, 14:45

czy ktos moze mi powiedziec co to jest prozak, jak dziala, jakie powoduje skutki uboczne i w jakich dawkach sie go powinno zazywac. Z jakimi lekami nie powinno sie go zazywac.

Pozdrawiam. Anhela.

Odp: prozak- czy ktos wie co to jest? | Thryton, 10-11-2000, 17:15

Uzytkownik "Anhela" napisal w wiadomosci news:Pine.LNX.4.21.0011101242510.21394-100000 [at] iza.univ.gda.pl...
czy ktos moze mi powiedziec co to jest prozak, jak dziala, jakie powoduje skutki uboczne i w jakich dawkach sie go powinno zazywac. Z jakimi lekami nie powinno sie go zazywac.

Pozdrawiam. Anhela.

Prozak to lek antydepresyjny. Jego skladnikiem czynnym jest fluoksetyna blokujaca wychwyt zwrotny serotoniny w organizmie. Z wazniejszych skutków ubocznych: przybieranie na wadze, nadpotliwosc, zmniejszenie libido.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Przemyslaw Janas, 10-11-2000, 18:12

Ale uwaga. Prozac uzaleznia i oslabia psychicznie. Moim zdaniem, jesli chcesz rozwiazywac swoje problemy emocjonalne rozwiazywala za Ciebie TAKA farmaceutyka, to mysle, ze jest to zla droga. To jest zaleczanie a nie leczenie.

Przemyslaw Janas przemyslaw.janas [at] inetia.pl

Pozdrawiam. Anhela.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Pyzol, 10-11-2000, 18:27

"Przemyslaw Janas" wrote in message news:8uh3am$d4$1 [at] news.onet.pl...
Ale uwaga. Prozac uzaleznia i oslabia psychicznie.
Przepraszam, czy moglby pan podac jakas ewidencje na potwierdzenie panskich opinii?

Moim zdaniem, jesli chcesz rozwiazywac swoje problemy emocjonalne rozwiazywala za Ciebie TAKA farmaceutyka, to mysle, ze jest to zla droga.
To
jest zaleczanie a nie leczenie.
Prosze wiec wskazac panskim zdaniem wlasciwa droge. Sluchamy.

Kaska
Przemyslaw Janas przemyslaw.janas [at] inetia.pl

powoduje
lekami

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Jacek D., 10-11-2000, 19:38

Prosze wiec wskazac panskim zdaniem wlasciwa droge. Sluchamy.

Kaska
Moj znajomy profesor przepisywal prozac 6 lat temu. Info jest w internecie na stronach www (wyszukiwarka altavista)..

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Pyzol, 10-11-2000, 19:55

"Jacek D." wrote in message news:3A0C2483.49DD [at] priv4.onet.pl...
Moj znajomy profesor przepisywal prozac 6 lat temu. Info jest w internecie na stronach www (wyszukiwarka altavista)..
Ja moge panu znalezc na internecie co najmniej piec roznych opinii o prosacu. Chodzi mi o credientials tych opinii.

Brakuje mi nazwiska panskiego profesora i - informacji, co wlasciwie z tego wyniklo.

Miliony ludzi korzysta z prosacu i sobie chwali. Ma on, w nielicznych przypadkach skutki uboczne ale - jakie lekarstwo nie ma?

Uscisle: nigdy sama nie bralam prosaca ale w latach 1992-3 bralam Zoloft i uwazam,ze uratowal mi jezeli nie zycie - to jego jakosc. NIE spowodowal zadnego uzaleznienia i NIE potrzebuje go od tamtego czasu ( mimo b. silnego stressu, jako mam za soba po zdiagnozowaniu raka).

Pan wie, ze oba leki sa z tej samej rodziny, tylko Zoloft jest bardziej antydepresyjny, prawda?

Prosze mi wskazac konkretne zrodlo wykazujace szkodliwosc badz nieskutecznosc prosacu i nie odsylac mnie do www. Rownie dobrze moglby mi pan polecic zrobic doktorat z psychiatrii.

Kaska

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | , 10-11-2000, 19:59

Prozak to lek antydepresyjny. Jego skladnikiem czynnym jest fluoksetyna blokujaca wychwyt zwrotny serotoniny w organizmie. Z wazniejszych skutków ubocznych: przybieranie na wadze, nadpotliwosc, zmniejszenie libido.
Jedno zastrzezenie - prozac tylko wtedy powoduje przybieranie na wadze jesli skutkiem depresji bylo chudniecie. Usuwajac depresje przywraca apetyt. Natomiast sam z siebie dziala anorektycznie, oslabia apetyt, powodujac czasami spadek wagi.

Drugie zastrzezenie - wzmozona potliwosc jest bardzo rzadkim objawem ubocznym, natomiast czesciej lek ten powoduje nudnosci i biegunki, bardzo rzadko wymioty. Jest to wywolane obwodowym dzialaniem serotoniny.

Jarosław Łączkowski mailto: jarlacz [at] hosp.torun.pl www.alzheimer.pl/.../laczk.html

Archiwum grupy dyskusyjnej pl.sci.medycyna niusy.onet.pl/pl.sci.medycyna

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | , 10-11-2000, 19:59

Ale uwaga. Prozac uzaleznia i oslabia psychicznie. Moim zdaniem, jesli chcesz rozwiazywac swoje problemy emocjonalne rozwiazywala za Ciebie TAKA farmaceutyka, to mysle, ze jest to zla droga.
To

Przemyslaw Janas
Wow, ostro. Niestety, Prozac ani nie uzaleznia, ani nie oslabia psychicznie (coz to znaczy?). Jest lekiem przeciwdepresyjnym, skutecznym w wielu przypadkach, majacym swoje objawy uboczne, najczesciej slabo nasilone. Moze byc ordynowany tylko przez lekarza, najlepiej psychiatre (bo sie na psychofarmakologii najlepiej zna). Jarosław Łączkowski mailto: jarlacz [at] hosp.torun.pl www.alzheimer.pl/.../laczk.html

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Adamus, 10-11-2000, 20:56

Przemyslaw Janas napisał(a) w wiadomości: ...
Ale uwaga. Prozac uzaleznia i oslabia psychicznie. Moim zdaniem, jesli chcesz rozwiazywac swoje problemy emocjonalne rozwiazywala za Ciebie TAKA farmaceutyka, to mysle, ze jest to zla droga.
To
Tak? A co proponujesz? Tzw. "diete optymalna" czy moze homeopatie?

----------------------- Pozdrawiam, Adam B.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Adamus, 10-11-2000, 20:57

Anhela napisał(a) w wiadomoci: ...
Err... O tym wszystkim powinien poinformowac Cie lekarz lub aptekarz lub ostatecznie ulotka dolaczona do leku. Twoje pytania sugeruja, ze masz zamiar sie (lub kogos) kurowac Prozakiem na wlasna reke, co nie jest zbyt dobrym pomyslem.

----------------------- Pozdrawiam, Adam B.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Cimeries, 10-11-2000, 21:19

Pyzol napisał(a) w wiadomości: ...
"Jacek D." wrote in message news:3A0C2483.49DD [at] priv4.onet.pl...

Prosze mi wskazac konkretne zrodlo wykazujace szkodliwosc badz nieskutecznosc prosacu i nie odsylac mnie do www. Rownie dobrze moglby mi pan polecic zrobic doktorat z psychiatrii.

Kaska

Jak widac to tylko znajomy znajomego itd. Tez znam przypadki ratowania zycia przez Prozac. Bez uzaleznienia. Bez otepienia. Prozac wrecz uczy zycia, innego nan spojrzenia i po odstawieniu nie zapomina sie tej lekcji.

Cimeries

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Cimeries, 10-11-2000, 21:23

Pyzol napisał(a) w wiadomości: ...
"Przemyslaw Janas" wrote in message news:8uh3am$d4$1 [at] news.onet.pl...

To

To jest leczenie. Depresji nie mozna wyleczyc inaczej. Albo skoczyc z 10-tego pietra albo znalezc odpowiedniego psychiatre, dobrze tez jakas grupe psychoterapeutyczna i nauczyc sie zyc. Prozac uczy zycia z odpowiednim dystansem. Uczy radzenia sobie w klopotach bez popadania w histerie czy apatie.

Cimeries

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | , 10-11-2000, 22:37

Dobra, teraz ja. Nie mam bezpośredniego doświadczenia z Prozaciem, ale bezpośrednio doświadczyłam kilku jego pochodnych. 1. chlorowodorek sertraliny - nazwa handlowa ZOLOFT; 2. chlorowodorek paroksetyny - nazwa handlowa - SEROXAT; 3. bromowodorek citalopramu - nazwa handlowa CIPRAMIL. Nie doświadczyłam żadnego uzależnienia, ani fizycznego, ani psychicznego. Wszystkie te leki mają podobne spektrum działania, może Seroxat jest bardziej przeciwlękowy, a Zoloft bardziej przeciwdepresyjny. Ale różnica między nimi jest niewielka i zależy chyba od biochemii mózgu danego człowieka. Nie ma chyba dwóch takich samych przypadków (???). Mój lekarz dobierał dla mnie lek metodą "prób i błędów". Inaczej chyba nie można. I jeszcze kwestia objawów ubocznych. Każda firma farmaceutyczna (a wszystko to są firmy zachodnie, więc niegłupie) ubezpiecza się jak może, dlatego ulotki mają średnią długość ok. 1 m i zawierają szczegółowy opis WSZYSTKICH MOŻLIWYCH efektów niepożądanych, jakie zaobserwowano w czasie testowania ich na ochotnikach. Jeśli dostaniesz po którymś wysypki, a nie ma tego w ulotce, to możesz podać ich do sądu. I wygrać. A prawdziwe objawy uboczne może znać tylko ktoś, kto brał duże dawki pernazyny. :-)))) I jeszczee coś. Dobranie leku to sprawa bardzo indywidualna. Musi pasować do Ciebie jak rękawiczka. Dlatego ZOSTAW TO FACHOWCOM. Szczerze odradzam jakąkolwiek chałupniczą działalność. Próbowałam, to wiem. Pozdrawiam. Ta druga Kaśka.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | , 10-11-2000, 22:50

To jest leczenie. Depresji nie mozna wyleczyc inaczej. Albo skoczyc z 10-tego pietra albo znalezc odpowiedniego psychiatre, dobrze tez jakas
grupe
psychoterapeutyczna i nauczyc sie zyc. Prozac uczy zycia z odpowiednim dystansem. Uczy radzenia sobie w klopotach bez popadania w histerie czy apatie.

Cimeries
Pelna racja! Z tym, ze Prozac nie jest zadnym cudem, on tylko pomaga. To chory na depresje wychodzac z niej uczy sie na nowo pewnych rzeczy, jest tez bogatszy o doswiadczenie, ktore nie jest dostepne dla innych. Prozac, jak i inne leki przeciwdepresyjne, pomaga choremu dojsc do siebie, poczuc w sobie nadzieje i mozliwosci na rozwiazywanie rzeczy, ktore w depresji byly nie do ogarniecia. Prozac jest jednym z lekow przeciwdepresyjnych, a jest ich duzo. I stosujac je, trzeba zachowywac pewne zasady - by leczenie bylo skuteczne i by bylo bezpieczne. Dlatego leczenie musi prowadzic lekarz. Pozdrawiam serdecznie Jarosław Łączkowski mailto: jarlacz [at] hosp.torun.pl www.alzheimer.pl/.../laczk.html

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Pyzol, 11-11-2000, 18:28

"Cimeries" wrote in message news:8uhl4s$q93$3 [at] news.tpi.pl... (...). Prozac uczy zycia z odpowiednim
dystansem. Uczy radzenia sobie w klopotach bez popadania w histerie czy apatie.
Ja to okreslam:

Przywraca reagowanie adekwatne do bodzca.

K.
Cimeries

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Anhela, 12-11-2000, 16:44

On 10 Nov 2000, [iso-8859-2] Jarosław Łączkowski wrote:

Jedno zastrzezenie - prozac tylko wtedy powoduje przybieranie na wadze jesli skutkiem depresji bylo chudniecie. Usuwajac depresje przywraca apetyt. Natomiast sam z siebie dziala anorektycznie, oslabia apetyt, powodujac czasami spadek wagi.

Drugie zastrzezenie - wzmozona potliwosc jest bardzo rzadkim objawem ubocznym, natomiast czesciej lek ten powoduje nudnosci i biegunki, bardzo rzadko wymioty. Jest to wywolane obwodowym dzialaniem serotoniny.
choc jedna osoba zamiast zbednej dyskusji odpowiedziala na moje pytanie. dziekuje.

Jarosław Łączkowski mailto: jarlacz [at] hosp.torun.pl www.alzheimer.pl/.../laczk.html

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Anhela, 12-11-2000, 16:52

On Fri, 10 Nov 2000, Adamus wrote:

Przemyslaw Janas napisał(a) w wiadomości: ... To

Tak? A co proponujesz? Tzw. "diete optymalna" czy moze homeopatie?
pewnie zaproponuje diete optymalna hihihi ;) Anhela.

- Pozdrawiam, Adam B.

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Jacek D., 12-11-2000, 18:56

choc jedna osoba zamiast zbednej dyskusji odpowiedziala na moje pytanie. dziekuje.
bo sztuka profesjonalisty polega na tym zeby duzo mowic, wiele powiedziec i tak powiedziec, zeby nic nie powiedziec.

(all copyrights by jack)

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | gregg, 14-11-2000, 13:24

Użytkownik Anhela w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:...
On Sun, 12 Nov 2000, Jacek D. wrote:

czy to mialo byc zabawne?
Bylo, jak najbardziej pozdr Gregg

Re: prozak- czy ktos wie co to jest? | Anhela, 14-11-2000, 14:12

On Sun, 12 Nov 2000, Jacek D. wrote:

bo sztuka profesjonalisty polega na tym zeby duzo mowic, wiele powiedziec i tak powiedziec, zeby nic nie powiedziec.

(all copyrights by jack)

czy to mialo byc zabawne?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Psychofarmakologia w ilustracjach. Leki przeciwdepresyjne Psychofarmakologia w ilustracjach. Leki przeciwdepresyjne

Stahl - Podstawy psychofarmakologii - Leki przeciwdepresyjne Stahl - Podstawy psychofarmakologii - Leki przeciwdepresyjne

Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować ficzyczne i emocjonalne zdrowie Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować ficzyczne i emocjonalne zdrowie

Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń